Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Android'deki Apple Music, iPhone'dakinden daha iyi – Dolby Atmos sayesinde kayıpsız ve benzersiz bir yeni özellik

Android'deki Apple Music, iPhone'dakinden daha iyi – Dolby Atmos sayesinde kayıpsız ve benzersiz bir yeni özellik

Garip zamanlarda yaşıyoruz. Milyarderler kendilerini uzaya fırlatıyorlar. İngiltere'de herkes yanıyor. Ve Apple Music, en son güncellemeden sonra Android'de iPhone'da olduğundan daha iyi. Herkes paniklesin!

Tamam, belki panik değil. Ancak Apple'ın Android kullanıcılarına Apple kullanıcılarının alamadığı bir şey vermesi gerçekten garip. Android uygulamasına yapılan en son güncellemedeki ana başlık yükseltmeleri, iPhone ile aynı kayıpsız ve Dolby Atmos müzik desteğidir, bu görmek harika, çünküDolby Atmos müziğine büyük dönüşüyoruz.

üzerinde kesinlikle harika bir deneyim olabilir.en iyi kablosuz kulaklıklarveen iyi gürültü önleyici kulaklıklar– özellikleAirPods ProveAirPods Maks.iPhone'da, ancak Android sürümü, bu kulaklıkların iOS'ta aldığı aynı Uzamsal Ses özelliğini içermeyecek.

Ama aynı zamanda, bazı Android telefonlar kayıpsız oynatmadan en iyi şekilde yararlanmak için büyük avantajlara sahiptir, çünkü aptX veya eski moda bir 3.5mm jak içerebilirler.en iyi kablolu kulaklıklar.


Ancak bu güncelleme, iOS uygulamasında tamamen eksik olan bir özelliği de içeriyor. Buna Automatic Crossfade denir ve 'kusursuz bir deneyim' için bir şarkının sonunu diğerinin başlangıcına otomatik olarak karıştırır. Ne oluyor be!?

Crossfade konusunda kafa yormalı mıyız?

Mac'te Apple Music'in manuel çapraz geçiş seçeneği vardır ve bu, bir süre önce Android uygulamasına taşınmıştır: 1 ila 12 saniye arasında bir çapraz geçiş süresi ayarlayabilirsiniz ve bu her şarkı için geçerlidir. Ancak yeni Android uygulaması şimdi, en iyi crossfade süresini belirlemek için mevcut ve sonraki parçayı analiz eden bir Otomatik seçeneği ekliyor.


Bu, hiperpop veya heavy rock geçişi gibi daha hızlı veya daha agresif türler çok daha hızlıyken, ortam parçalarının bir parçadan diğerine yavaşça kaybolduğu anlamına gelmelidir.

Bunu iOS uygulamasında da görmek isteriz ama burada durmak istemiyoruz. Apple, şarkıdan şarkıya geçmek yerine bizi bir yolculuğa çıkarmak için makine öğrenimi akıllılarını çalma listelerine ve Karıştırma modunu uygulayabilse harika olmaz mıydı? iOS'taki DJ ve vuruş eşleştirme uygulamaları, geçişler ve AI çalma listeleriyle zaten harika şeyler yapıyor (dJay Pro veya Splyce'a göz atın, çok eğlenceliler) ve Apple'ın makine öğrenimi platformu fotoğrafçılık gibi şeyler için çok güçlü. Müziğinize neler yapabileceğini hayal edin.


Siri'nin bazı DJ becerileri kazandığını görmek isteriz ve Apple ekosistemi her türlü ses olanağıyla doludur: Apple Music'in iPhone'unuzdan veri çekebileceğini hayal edin.elma izle, seninakıllı ışıklarve nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı ve nasıl hissettiğinizi anlamak için diğer bağlantılı öğeler, otomatik olarak farklı türlerden uygun bir film müziği oluşturarak ruh halinizi veya konsantrasyonunuzu yansıtmak ve hatta belki iyileştirmek için. Apple'ın orijinal iPod'u göndermesinden 20 yıl sonra, belki de müziği yeniden tasavvur etmenin zamanı gelmiştir.

Ya da en azından iOS kullanıcılarına bu harika özelliği de vermek için, kahretsin!