Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Apple Music, Spotify vs Tidal: En iyi müzik akışı hizmeti hangisi?

Apple Music, Spotify vs Tidal: En iyi müzik akışı hizmeti hangisi?

Apple'ın yeni müzik akışı hizmeti Apple Music bugün yayına girdi - ve şimdilik yalnızca iOS cihazlar için olsa da, bu yılın ilerleyen günlerinde Android'e gelecek.


Apple, bunun müziğin Netflix'i olacağını umuyor, ancak rakip yayıncılar Spotify ve Tidal'ın bu konuda söyleyecek bir şeyleri olabilir - ve Apple güzel bir donanım üretse de, internet tabanlı hizmetler sunma konusundaki geçmiş performansı en azından düzensiz.

Apple bir süredir güç bela değil, ancak Spotify kullanıcılarının ses meraklılarını Tidal'dan uzaklaştırıp onları cezbetmesini sağlamak için harika bir şey sunması gerekecek. Apple'ın ellerinde bir darbe var mı? Hadi bulalım.

Apple Music, Spotify vs Tidal: Kullanılabilirlik

Apple Music 100 ülkede piyasaya sürülüyor ve şimdilik yalnızca iOS, OS X ve Windows için mevcut, ancak bu yılın sonlarında Android'e de gelecek. Şu anda Sonos gibi akış cihazlarıyla çalışmıyor, ancak bu yılın ilerleyen günlerinde sunulacak.

  • Apple Music: uyumlu mu yoksa biraz gürültü mü?

Spotify daha az ülkede mevcut - 58 - ancak şu anda 20 milyon ödeme yapan müşteriyle ve bu miktarın neredeyse üç katı reklam destekli ücretsiz hizmetinden yararlanarak akışın kralı. Ağa bağlı müzik çalarlar ve bazı bağımsız kablosuz hoparlörler dahil olmak üzere akla gelebilecek her platformda mevcuttur.


Tidal şu ​​anda 44 ülkede mevcut ve iOS ve Android'in yanı sıra masaüstü bilgisayarlarda ve Sonos ve Linn gibi uyumlu ağa bağlı müzik çalarlarda çalışıyor.


Apple Music - Spotify - Tidal: Fiyat

Apple Music'in ücretsiz bir sürümü yoktur, ancak Beats 1 radyo istasyonu ücretsiz olarak dinlenebilir. Hizmet, aylık 9,99 £ veya Aile Planı için 14,99 £ 'dır. Bu, altı kişiye kadar paylaşmanıza olanak tanır. Üç aylık ücretsiz deneme var.

Reklamları önemsemiyorsanız Spotify ücretsizdir, ancak daha yüksek kaliteli müzik, çevrimdışı dinleme ve Spotify Connect cihazları da dahil olmak üzere eksiksiz bir deneyim elde etmek için 9,99 £ 'luk premium sürüme ihtiyacınız olacak. Spotify'ın ayrıca bir aile planı var, ancak aile başına sabit bir ücret yerine, ek Premium hesaplarda% 50 indirim. Spotify'ın deneme süresi 60 gündür.


Tidal iki kademede gelir: standart hizmet 30 günlük ücretsiz deneme ile aylık 9,99 £ (veya altı ay ön ödeme yaparsanız ayda 8,49 £) veya 19,99 £ karşılığında kayıpsız ses sunan Tidal HiFi'ye sahip olabilirsiniz aylık (16,99 £ ön ödemeli). Bir kez daha 30 günlük bir deneme var.

Apple Music, Spotify vs Tidal: Özellikler

Apple Music, temel satış noktası küratörlüğünü yaptığı çalma listeleri olan, sevilen müzik akışı hizmeti Beats Music'e dayanıyor. Apple Music, gerçekten beğeneceğiniz müzikleri bulmanıza yardımcı olarak bunu da sunmayı vaat ediyor ve ayrıca Zane Lowe gibi DJ'lerin ve sanatçıların küratörlüğünü yaptığı çalma listelerinin yer aldığı küresel bir 7/24 radyo istasyonu olan Beats 1'e sahip. Ancak asıl büyük özellik, Apple'ın sanatçıların hayranlarına yakınlaşmak için kullanacağını umduğu Connect'tir: biraz Twitter gibi, sanatçıların düşüncelerini, resimlerini ve hatta devam eden garip çalışmalarını paylaşıyor. Sanatçılar bunu kabul ederse harika olabilir, ancak bunu söylemek için henüz çok erken. Ayrıca bulut tabanlı kitaplığımız anında ortaya çıkan iTunes Match ile entegrasyon ve çevrimdışı dinleme var.

Spotify, şarkıların temposunu fiziksel aktivitenizle eşleştiren yeni bir özellik olan çevrimdışı dinleme, radyo istasyonları ve Koşu'ya sahiptir ve sosyal medyada müzik çalmak ve paylaşmak için harikadır. Bununla birlikte ana çekiliş, kullanıcı tarafından oluşturulan ve Spotify'ın küratörlüğünü yaptığı çalma listeleri: milyonlarcası var, beğeneceğiniz müzikleri bulmayı veya başka türlü duymamış olabileceğiniz mücevherleri keşfetmeyi çok kolaylaştırıyor.


Tidal, çevrimdışı dinleme ve radyo istasyonlarını da yapar, ancak buradaki ana cazibe, FLAC kayıpsız yayın akışıdır. Üst düzey ekipmanlarda kulağa harika geliyor, ancak bunu yalnızca HiFi planında alıyorsunuz. Tidal'ın bazı sosyal paylaşım özellikleri de var, ancak Spotify'ınki kadar kapsamlı değiller.

Apple Music, Spotify vs Tidal: Taylor Swift'e sahip mi?

İTunes kataloğundaki 30 milyon başka şarkı ve iTunes Match aracılığıyla bulutta sakladığınız tüm müziklerle birlikte bunu yapar. Tidal'da Taylor da var (ama şu anki albümü 1989 değil), 30 milyon şarkı ve 75.000 müzik videosu ile birlikte, ancak Spotify Swift'in olmadığı bir bölge - bugün itibariyle uzun süreli yayın gecikmeleri AC / DC, yani bu kutlanacak bir şey. Spotify sahip olduğunu söylüyor - evet! - 30 milyon şarkı, her gün 20.000 şarkı ekleniyor.

  • İOS 8.4 ve iOS 9 hakkında neden heyecanlanmalısınız?

Birkaç yüksek profilli istisna dışında - örneğin, Thom Yorke'un Spotify'da solo eserlerini bulmada iyi şanslar - hizmetler hemen hemen aynı müziği sunuyor, çünkü plak şirketleri insanların sanatçılarını duymalarını ve bu sanatçılar için telif ücreti ödemelerini istiyor. Elbette, en sevdiğiniz eylemlerin seçtiğiniz hizmette olup olmadığını kontrol etmeye değer, ancak ücretsiz denemeler bunun içindir.

Apple Music, Spotify vs Tidal: Uygulamalar

Apple Music'in iTunes ve Apple'ın önceki Müzik uygulaması gibi göründüğünü ve çalıştığını keşfettiğinizde şaşıracaksınız, ancak öneri sistemi yeni. Sizden birkaç tür ve sanatçı seçmeniz istenir ve ardından Sizin İçin ekranı oldukça iyi önerilerle birlikte görünür. Buradan yeni çıkanlara göz atabilir, Beats 1 radyosuna erişebilir, bağlantı kurabileceğiniz sanatçılar bulabilir veya sadece kendi kitaplığınıza ve çalma listelerinize göz atabilirsiniz. İlk başta biraz kafa karıştırıcı - & ldquo; Aaaagh! Her şey taşındı! & Rdquo; - ama alışması uzun sürmez.

Artık siyah olmayan Spotify ve Tidal uygulama tasarımlarının büyük hayranları değiliz, özellikle de diğer her şeyin neon olduğu iOS'ta, ancak ikisi de kullanımı kolay ve duymak istediğiniz müziği bulmanızı kolaylaştırıyor. veya duyana kadar duymak istediğini bilmediğin müzik. Tidal uygulamasında güzel bir dokunuş Shazam tarzı ses aramadır: Yakınınızda çalan şarkıyı dinleyebilir ve şarkıyı Tidal kitaplığınıza kaydedebilirsiniz.

Apple Music, Spotify ve Tidal: Pingtwitter kararı

Her üç hizmetin de artıları ve eksileri var. Ses kalitesi her şeyden önemliyse, Tidal sizin için hizmettir; En iyi sosyal özellikler, maksimum cihaz seçeneği, mükemmel bir masaüstü oynatıcı ve çok sayıda kullanıcı tarafından oluşturulmuş çalma listesi istiyorsanız, Spotify yenilmesi gereken akış hizmetidir. Ancak zaten iOS kullanıyorsanız, Apple Music gerçekten güzel - ve bir aileyle paylaşıyorsanız, bu da iyi bir değerdir.

Bunu beğendin mi?Çıkış yapmakApple Music yayınlama savaşını neden zaten kazandı?