Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple, iPhone 12'yi kalp pillerinden uzak tutmayı söylüyor…

Apple, iPhone 12'yi kalp pillerinden uzak tutmayı söylüyor…

Apple, kullanımıyla ilgili yeni literatürü tanıttı.iPhone 12ahizeler ve MagSafe aksesuarları, cihazın tıbbi implantların yakınında kullanılmasına ilişkin yeni yönergeler içerecek şekilde değiştirilmiştir.


Kesin bir uyarı olmadan dursa da, tüketicilerin hayat kurtaran defibrilatörlerin, kalp pillerinin ve diğer tıbbi cihazların etrafındaki cihazları kullanma konusunda bilinçli olmaları gerektiğini gösterir. Apple kullanıcıları, günlük kullanım için bu tür cihazlardan en az altı inç uzakta durmalı ve iPhone kablosuz olarak şarj oluyorsa en az bir adım uzağa gitmelidir.

Ocak ayının başlarında,Kalp Ritim GünlüğüApple'ın cihazlarındaki mıknatısların etrafına endişe verici bilgiler verdi. Teknolojinin - bazı durumlarda - kalp pillerini devre dışı bırakabileceğini gösteriyor. Günlük, bir iPhone 12'nin kalp pilinin askıya alınmış bir duruma girmesine neden olduğu bir durumu gösterdi.

Pek çok akıllı telefonda elektronik parazit eşiğini azaltabilen mıknatıslar bulunduğundan, bunun gibi uyarılar bir süredir mobil cihazlarda kullanılıyor. Kullanıcı sağlığı, Apple'ın temel marka tekliflerinden biridir:Apple Watch Serisi 6Hatta herhangi bir zamanda kanınızın ne kadar oksijenli olduğunu tespit eden bir sensöre bile sahip olabilirsiniz, bu nedenle cihazlarının belirli senaryolarda kullanıcılara zarar verebileceğine dair raporlara verdiği yanıtın hızı şaşırtıcı değildir.

Cevap olarak, teknoloji devi yeni birDestek sayfasıkullanıcıları yeni cihazlarının spektrumundaki mıknatıslar hakkında uyaran: iPhone 12 mini, iPhone 12,iPhone 12 Prove iPhone 12 Pro Max. Ayrıca, MagSafe Şarj Cihazı ve MagSafe Duo Şarj Cihazı aksesuarları için rehberlik içerir.


Apple, 'iPhone'ların mıknatısların yanı sıra elektromanyetik alanlar yayan bileşenler ve radyolar içerdiğini not eder. Tüm MagSafe aksesuarları (her biri ayrı satılır) ayrıca mıknatıslar içerir ve MagSafe Charger ve MagSafe Duo Charger radyolar içerir. Bu mıknatıslar ve elektromanyetik alanlar tıbbi cihazları etkileyebilir.”

Yeterince duyduysanız ve şimdi seçmeniz gereken diğer cihazlar için kafanızı kaşıyorsanız, Pingtwitter'lere gidin.en iyi akıllı telefonkılavuz – bu cihazların ayrıca mıknatıslar içerebileceğini unutmayın, bu nedenle kararınızı yalnızca bu önemli noktaya bağlıyorsanız, teknik ayrıntıları derinlemesine incelemeniz gerekir.


iPhone 12 modellerinde daha yüksek sayıda mıknatıs bulunmasına rağmen, Apple şunları söyledi: 'Bunların, tıbbi cihazlarda önceki iPhone modellerine göre daha büyük bir manyetik girişim riski oluşturmaları beklenmiyor.' Ancak, size “doktorunuza danışmanızı” tıbbi cihazınızla ilgili daha spesifik bilgiler için.

Kullanıcıların çoğunluğu için bir sorun olması pek olası değildir; yine de, bu önemli enstrümanlara güvenen aile üyeleriniz olması durumunda aklınızda bulundurmaya değer. Kişisel olarak bu tıbbi cihazlardan birine sahipseniz, iPhone'unuzu nasıl ve nerede kullandığınız konusunda çok dikkatli olun ve Apple'ın talimatlarına göre doktorunuza danışın.


Bugünün en iyi Apple iPhone 12 fırsatları Kilitsiz Planlar 3 ay satın alın ve promosyon kodunu kullanarak 1 ay ÜCRETSİZ kazanın SWITCHNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 (Taksit 64 GB) Apple iPhone 12 (Taksit 64 GB) Özgürön ödeme49,54 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme49,54 $ /ay GörünümNSNane MobilSWITCH promosyon kodunu kullanarak 3 ay satın alın ve 1 ay ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 (Taksit 128 GB) Apple iPhone 12 (Taksit 128 GB) Özgürön ödeme51,62 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme51,62 $ /ay GörünümNSNane MobilSWITCH promosyon kodunu kullanarak 3 ay satın alın ve 1 ay ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 (Taksit 64 GB) Apple iPhone 12 (Taksit 64 GB) Özgürön ödeme54,54 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme54,54 $ /ay GörünümNSNane MobilEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:engadget