Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Apple Watch 7'nin çığır açan özelliği şeker hastaları için çığır açıyor

Apple Watch 7'nin çığır açan özelliği şeker hastaları için çığır açıyor

NSApple Watch Seri 7yeni bir rapora göre, kan şekerini izleme yeteneği ile piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Küçük cihazlarda mümkün olanın sınırlarını zorlamak isteyen Apple'ın başka bir örneğini temsil ediyor.


Apple'ın kullanıcılara şu donanımları sunması daha dün gibi görünüyor.Apple Watch Serisi 6: Bununla birlikte, A13 Bionic çipine dayalı hızlı bir çift çekirdekli işlemci tarafından desteklenen, isteğe bağlı olarak kanınızdaki oksijen seviyelerini ölçme yeteneği.

Uzun zamandır Apple'ın cihazlarından birinde bir glikoz izleme özelliğinin görüneceği söyleniyordu, ancak bu ölçümleri aktif olarak kan almadan almanın zorlukları, muhtemelen bunu daha erken yapma çabalarını engelledi.

yeni bir görebildiriBüyük ölçüde rakibinin yeni akıllı saatine odaklanan Samsung Galaxy Watch 4, bu özellik Apple'ın en yeni giyilebilir ürününe gelebilir. Toplu olarak piyasaya sürülmeden önce güvenilirlik ve kararlılık için test edilen, invaziv olmayan bir optik sensör kullanıyor gibi görünüyor. Bu arada Samsung'ungalaksi izle 3kullanıcı dostu yaşam tarzı özellikleri sunmak için karmaşıklıktan kaçınan şık bir arayüz arıyorsanız, bakmaya değer.

Apple Watch Series 7 için Pingtwitter olarak lanse edilen birkaç yeni özellikten biri.rapor edildigeçen ay; Apple'ın CEO'su Tim Cook, Apple'ın giyilebilir cihazlarına tıkmak istediği büyük miktardaki yeniliği ima ediyor ve cihazları insanların sağlıklarını bütünsel olarak ölçmeleri için bir merkez olarak görüyor.


Rapor, sensörün mekanizmasına atıfta bulunur ve Apple'ın patent başvurularından bahseder: Apple tarafından çeşitli şekillerde tescil edilmiş patentler, analiz eden bir 2019 dosyası da dahil.vücut kokusu. Ayrıca, belirtilmemiş bir optik alet için bir patenti tescil ettirmiştir.absorpsiyon spektroskopisi, hangi kan materyallerinin içeriğini inceler.

Apple elbette sağlığı ciddiye alıyor: Pingtwitterrapor edildiDün, kalp pilleri gibi hayat kurtaran tıbbi cihazlarla bazı cihazlarındaki mıknatısların potansiyel etkileşimini ortaya koyan bir çalışma üzerine. Buna cevaben Apple, cihazların bu enstrümanlar etrafında kullanılabilirliği hakkında hızlı bir şekilde yeni bir kılavuz yayınladı ve bunları kullanırken dikkatli olunmasını istedi. Kan izlemenin tüm çanlarına ve ıslıklarına ihtiyacınız yoksa, Pingtwitter biren iyi elma izlegereksinimleriniz doğrultusunda yeni bir gadget satın alma sürecini basitleştiren kılavuz.


Kan şekeri ölçümü - kan şekeri olarak da bilinir - çeşitli tıbbi durumlarda önemli bir ölçümdür. Normal seviyelerin korunması, diyabet, kilo kontrolü, genel refah ve diğer uzun vadeli sağlık sorunlarının yönetimi için zorunludur.

Kan oksijen sensörlerini Apple Watch Series 6'ya entegre ettikten sonra, teknolojinin uygulanabilir olması durumunda kan şekeri sensörü mantıklı bir sonraki adım olacaktır. Apple Watch Series 7'nin resmi bir lansman tarihi yok, ancak 2021'de daha sonra inmesi bekleniyor. Apple'ın alt kollu gizmosları için başka hangi özellikleri koruduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz.


Kaynak:MacSöylentiler,AppleInsider