Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir Cihazlar
  • /
  • Apple Watch gitti: Fitbit Versa artık ekstra, potansiyel olarak hayat kurtaran bir özelliğe sahip

Apple Watch gitti: Fitbit Versa artık ekstra, potansiyel olarak hayat kurtaran bir özelliğe sahip

Kan oksijen satürasyonunu kontrol etmek hiç bu kadar karmaşık olmamıştı - bazen kan O2 satürasyonu veya sadece SpO2 seviyeleri de denir -en iyi Fitbitlerancak Fitbit Uygulaması aracılığıyla kullanılabilen 'SpO2 İmzası' adlı yeni piyasaya sürülen saat yüzü sayesinde çok daha kolay hale geldi. Fitbit görünüşte peşindeApple Watch Series 5Kullanıcılara, akıllı saat serisini yeni özelliklerle sürekli olarak değiştirip güncelleyerek, üstelik fiyat noktasını nispeten düşük tutuyor.

Yeni saat yüzü, yeni duyurulan tüm Fitbitler için mevcut olacak.Fitbit SenseveFitbit Versa 3, ancak Fitbit Ionic, Fitbit Versa (hala tekme atıyor), Fitbit Versa Lite ve Fitbit Versa 2 dahil olmak üzere kan oksijen seviyelerini ölçebilen diğer tüm cihazlar da kullanıma sunuldu.

•Fitbit OS 5.1 güncellemesihem Versa 3 hem de Sense'e yeni özellikler getiriyor - ücretsiz!

Fitbit, son zamanlarda, muhtemelen en azından kısmen, son zamanlarda (devam eden) Google satın alması nedeniyle, oyununu gerçekten hızlandırdı: sadece iki yeni akıllı saat ve yeni bir fitness takipçisini duyurmakla kalmadı, aynı zamanda Kaliforniya merkezli şirket, Fitbit Premium'u yapma konusunda da adımlar attı. Hem eski hem de yeni Fitbit kullanıcıları için daha fazla özellik sunarak aboneliğe daha erişilebilir.


Ayrıca birson Fitbit çalışması, COVID-19 semptomlarını tespit etmede umut verici erken sonuçlar gösterdionları hissetmeden veAktif Bölge Dakikaları özelliği eski Fitbit Versa ve Charge modellerinin kullanıcıları için mevcuttur.

  • En iyi Fitbit fırsatları
  • En iyi Fitbit Versa 2 fırsatları ve Versa fırsatları
  • En İyi Fitbit Charge 3 ve Charge 4 fırsatları
  • Apple Watch SE burada

Fitbit kan oksijenasyon seviyesi SpO2 seviyesi tahmini oksijen değişimi grafiği(Resim kredisi: Fitbit)

Kan oksijen satürasyonu nedir ve Fitbits'te nasıl çalışır?

Uyumlu Fitbit giyilebilir cihazlarda bulunan sensörler, SpO2 seviyelerini ölçmek için cihazın arkasındaki kırmızı ve kızılötesi sensörleri kullanır. Kan oksijen satürasyonu, kanınızın oksijenle doygunluk yüzdesini ölçer - oldukça basit, değil mi?


Tipik olarak% 95-100'dür, yani kan olabildiğince fazla oksijen taşır. Akciğer sorunlarınız varsa (veya nefes almayı durdurursanız), vücuda daha az oksijen girdiği için doygunluk seviyesi düşebilir. Genel olarak, varyasyonlar düşük olmalıdır ve sık, büyük varyasyonlar görüyorsanız, bu uyku sırasında solunum bozuklukları yaşıyor olabileceğinizin bir işareti olabilir.

Tahmini Oksijen Değişimi grafiği aracılığıyla Fitbit, bu aksi takdirde karmaşık olan bilgileri genel halk için daha anlaşılır hale getirmeye çalışır. Kullanıcıların Fitbit uygulamasında Uyku kutucuğunun altında görebileceği grafik, siz uyurken kan oksijen doygunluğunuzdaki değişiklikleri yaklaşık olarak gösterir.

Günün en iyi Fitbit fırsatları İndirimli Fiyat Fitbit SenseFitbit SenseREI.com329,95 ABD doları 279,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa 3 Health & ... Fitbit Versa 3 Amazon $ 229.95 $ 198.95 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Inspire 2 - siyah -...Fitbit Inspire 2Lenovo ABD69,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Charge 4 Fitness ve ... Fitbit Charge 4 Amazon $ 149.95 $ 118.95 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Versa 2 Sağlık ve ... Fitbit Versa 2 Amazon $ 159.99 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Fitbit İyonik Spor ...Fitbit İyonikAdorama149 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Charge 3 Unisex Siyah ... Fitbit Charge 3 Macy's $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter spor giyilebilir kılavuzları