Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch, bu hayat kurtaran özelliğe Samsung Galaxy Watch tarafından dövüldü

Apple Watch, bu hayat kurtaran özelliğe Samsung Galaxy Watch tarafından dövüldü

Samsung Galaxy Watch serisi, gelişmiş sağlık ve fitness takibi, sağlam yapı kalitesi ve çekici tasarımıyla halihazırda piyasadaki en gelişmiş akıllı saat serilerinden biridir, ancak Samsung şimdi yeni bir hayat kurtaran özellik ekleyerek bunu bir adım öteye taşıyor. .


için kullanıma sunulacak olan yeni güncelleme,galaksi izle 3veGalaxy İzle Aktif 2, kan basıncınızı doğrudan bileğinizden ölçme yeteneği ekler.

Bu, Pingtwitter'ler için bile bir şey smartwatch– en yeni Apple Watch – henüz yapamıyor!

Bu tür bir başlık özelliği genellikle yeni bir model için ayrılır ve insanları yükseltmeye zorlar, bu nedenle Samsung, mevcut iki akıllı saatine eklemek için krediyi hak ediyor. Galaxy Watch Active 2, Ağustos 2019'da tamamen duyurulmuştu, Galaxy Watch ise bir yıl sonra 2020'de ortaya çıktı.

Ancak bu Samsung akıllı saatlerinde kan basıncı izleme nasıl çalışır? Darbe dalgası analizi adı verilen yeni bir teknoloji kullanıyor.


Aslında yerel bir eczanede, GP'de veya evde bir tansiyon aleti kullanarak bir ilk okuma yapmanız gerekecek. Bu, akıllı saatinizin yerleşik kalp atış hızı sensörlerini kalibre etmek için kullanılır.

Ardından Samsung'un algoritması, kan basıncınızın yaklaşık bir değerini bulmak için ilk kalibrasyon değeri ile mevcut kalp atış hızı sensörü verileri arasındaki farkları analiz eder.


Kan basıncınızı sürekli olarak ölçme yeteneği, sağlık ve zindelik söz konusu olduğunda bir atılım olabilir. Yüksek tansiyon beyin, böbrek ve kalp hastalıklarıyla bağlantılıdır, bu nedenle bu yeni özellik gerçekten hayat kurtarabilir.

Yeni güncelleme ayrıca bir elektrokardiyogram veya EKG'yi doğrudan bileğinizden çekme özelliğini de ekler.elma izlezaten yapmanıza izin veriyor).


Galaxy Watch 3 veya Galaxy Watch Active 2'deki bir sensör, kalbinizin elektriksel aktivitesini analiz edecektir. Sağlık uygulaması daha sonra onu Sinüs Ritmi (düzenli bir kalp atışı) veya AFib (düzensiz bir kalp atışı) olarak sınıflandırır.

Yeni Samsung Galaxy Watch güncellemesine sahip olmak için heyecanlı mısınız? Bugün (22 Şubat) Galaxy Giyilebilir uygulaması aracılığıyla kullanıma sunulacak.

Yazılım başlangıçta yalnızca Güney Kore'de mevcuttu, ancak şimdi Samsung yeni işlevselliği İngiltere, anakara Avrupa, Şili, Endonezya ve BAE dahil olmak üzere 31 ülkeye genişletmeye başladı.

Bunu beğendin mi?