Close
 • Ana
 • /
 • smartwatch
 • /
 • Çocuklar için Apple Watch: Çocuğunuz için bir Apple Watch nasıl kurulur

Çocuklar için Apple Watch: Çocuğunuz için bir Apple Watch nasıl kurulur

Çocuğunuza daha eski (veya yepyeni) bir Apple Watch vermek ister misiniz? Çocuğunuza bir Apple Watch vermenin birçok avantajı vardır, ancak tam olarak ne yapmasını istediğinizi düşünmeye değer.

Temel olarak iki seçeneğiniz var: Apple Watch'u kurduktan sonra çocuğunuza verin ve onu sorumlu bir şekilde kullanmasına güvenin ya da cihazdaki birkaç özelliği kontrol etmenize ve sınırlamanıza izin vermek için Apple'ın Aile Kurulumunu kullanın.

 • En İyi Elma Saati: Hangi modeli almalısınız?
 • smartwatch: çocuklar için akıllı saatler ve fitness takip cihazları

Her iki seçenek hakkında sizinle konuşmak için buradayız.

Hangi Apple Saatleri Aile Kurulumu sunar?

Aile Kurulumu yalnızca hücresel özellikli Apple Watch'larda kullanılabilir. O zaman bile, yalnızca Apple Watch SE veya Apple Watch Series 4 veya üzeri cihazlarda çalışır. Daha eski bir aygıtınız varsa veya Apple Watch'unuz yalnızca GPS'e sahipse Aile Kurulumu'nu kullanamazsınız. Hangi saatle uğraştığınızı önceden kontrol etmeye değer.


Ayrıca, tüm ağlar Aile Kurulumu ile çalışmaz. Birleşik Krallık'ta yalnızca Truphone ve Three Aile Kurulumu sunarken ABD'de seçenekler AT&T, C Spire, Sprint, T-Mobile ve Verizon'dadır.

çocuklar için elma izle


(Resim kredisi: Elma)

Aile Kurulumunu kullanmam gerekir mi?

zorunda değilsin. Bir ebeveyn olarak, ne yapmak istediğiniz size kalmış. Aile Kurulumu özellikle küçük çocuklar için çok uygundur çünkü size - ebeveyne - Apple Watch'larıyla yapabilecekleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Temel olarak, Aile Kurulumu, cihazı, akıllı saat aracılığıyla onlarla konuşmanıza da izin veren bir GPS izleyicisine dönüştürür. Dışarıdayken onlarla iletişim kurmak istiyorsanız, örneğin bir arkadaşını ziyaret ettikten sonra yakında eve dönmeleri gerektiğini söyleyerek bu idealdir.

Bununla birlikte, bir genç için, geleneksel olarak ayarlanmış bir Apple Watch'u kullanarak onları bırakmaktan daha rahat hissedebilirsiniz. Her şey çocuğunuza ne kadar güvendiğinize ve onun ne kadar güvenilir olduğuna bağlıdır.


Ne karar verirseniz verin, Apple Watch'un artık dayanıklı olmadığını unutmayın. Yazılım ince ayar yapılmış ve etkin bir şekilde ebeveyn denetimleri verilmiş olsa da, çocuğunuz yanlışlıkla gadget'ları kırabilir veya sonunda onu çizebilirse, cihaz yine de çöpe atılabilir. Bir çocuğa Apple Watch vermeyi planlıyorsanız, en azından dayanıklı bir ekran koruyucuyla eşleştirmenizi öneririz.

çocuklar için elma izle

(Resim kredisi: Elma)

Aile Kurulumu ne sunuyor?

Aile Kurulumu, çocuğunuzun aktivitelerini izlerken çok faydalı olabilecek birkaç temel yönetim özelliği sunar. Bunlar şunları içerir:

 • İletişim sınırları. Cihazda kiminle konuşabileceklerini sınırlamak.
 • Ekrandan uzakta geçirilen süre için bir program. Ekran süresini sınırlamak mı istiyorsunuz? Bu burada kolayca mümkün.
 • Okul zamanı. Okul saatleri dışında saatteki her şeyi kilitleyebilirsiniz. Hatta öğretmenlerin saatin kilitli olduğunu uzaktan görebilmeleri için sarı bir okul otobüsü saat kadranı görüntüler.
 • Açık içerik ve satın alma kısıtlamaları. Çocuklarınızın belirli içerikleri görmesini istemiyor musunuz? Onları kilitleyebilir ve istenmeyen satın alımlar yapmalarını engelleyebilirsiniz.
 • Etkinlik takibi. Eşleştirilmiş iPhone aracılığıyla, çocuğunuzun her gün kaç dakika aktif olduğunu ve hangi antrenmanları tamamladığını görmek mümkündür.
 • Apple Nakit desteği. Aile Kurulumu ayrıca Apple Cash'i de destekler, böylece çocuğunuz Apple Pay'i kullanarak belirli öğeler için ödeme yapabilir, ancak harcama tutarını da sınırlayabilirsiniz.

çocuklar için elma izle


(Resim kredisi: Elma)

Apple Watch'ta Aile Kurulumu nasıl kullanılır?

Aile Kurulumunun sizin için olduğuna karar verdiyseniz, kurulumu oldukça kolaydır. İşte yapmanız gerekenler.

1.Apple Watch'u daha önce kullandıysanız, yeniymiş gibi fabrika ayarlarına döndürmek için onu silin.

2.iPhone'unuzu Apple Watch'a yaklaştırın ve iPhone'da Apple Watch eşleştirme ekranının görünmesini bekleyin.

3.Devam'a dokunun.

Dört.Bir Aile Üyesi için Ayarla'ya ve ardından Devam'a dokunun.

5.iPhone'unuzu Apple Watch uygulamasının vizöründe görünecek şekilde konumlandırın, ardından Apple Watch'u Ayarla'ya dokunun.

6.Normal bir Apple Watch kuruyormuş gibi ekrandaki talimatları izleyin.

7.Apple Watch artık iPhone'unuzda bir aile üyesinin Apple Watch'ı olarak ayarlanmıştır.

çocuklar için elma izle

(Resim kredisi: Elma)

Bir aile Apple Watch'ta neler yapılabileceğini nasıl yönetebilirim?

Aile Kurulumu ile neler yapılabileceğini ayarlamak istediğinizde, süreç oldukça hızlıdır. İşte iPhone'unuzda nasıl yapacağınız.

1.iPhone'unuzda Apple Watch uygulamasını açın.

2.Tüm Saatler'e ve ardından Aile Saatleri altındaki saate dokunun.

3.Değiştirmek istediğiniz ayarları seçin. Bunlar, güncellemeler, erişilebilirlik ayarları, Acil SOS seçenekleri, Okul Zamanı programı ayarlama, ekran başında geçirilen süreyi yönetme ve etkinlik düzeylerini görüntüleme gibi Genel ayarları içerir.

çocuklar için elma izle

(Resim kredisi: Elma)

Apple Watch'ta Ekran Süresi nasıl ayarlanır

Çocuğunuzun Apple Watch'unu her gün ne kadar süre kullanabileceğini yönetmek, Aile Kurulumunun temel bir parçasıdır. Ekran Süresini nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1.iPhone'unuzda Apple Watch uygulamasını açın.

2.Tüm Saatler'e ve ardından Aile Saatleri altındaki saate dokunun.

3.Ekran Süresi'ne ve ardından Ekran Süresi Ayarlarını Düzenle'ye dokunun.

Dört.Çocuğunuzun Apple Watch'ını ne kadar süre kullanabileceğini düzenlemek için Kapalı Kalma Süresi ve İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları'na dokunun.

çocuklar için elma izle

(Resim kredisi: Elma)

Apple Watch'ta Schooltime nasıl kurulur

Çocuğunuza bir Apple Watch verdiyseniz, okul zamanı paha biçilmez bir özelliktir. Bu, okul saatlerinde dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınabilecekleri ve bildirimleri izlemek yerine eğitimlerine odaklanabilecekleri anlamına geliyor. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

1.iPhone'unuzda Apple Watch uygulamasını açın.

2.Tüm Saatler'e ve ardından Aile Saatleri altındaki saate dokunun.

3.Okul Zamanı'na dokunun.

Dört.Özelliği açın ve ardından Programı Düzenle'ye dokunun.

5.Çocuğunuzun okulda olduğu ve sizin odaklanmasını istediğiniz günleri ve saatleri seçer.

6.Apple Watch'larını kullanmaları için bir öğle yemeği molasına izin vermek gibi bir gün içinde birden fazla program ayarlamanız gerekiyorsa, Zaman Ekle'ye dokunun.

7.Bitirdiğinizde Bitti'ye dokunun.

Bunu beğendin mi?