Close

Apple Watch Nike + incelemesi: Koşu saatlerine yeni ve etkili bir yorum

Nike + Apple = en iyi koşu saati mi?

Yüzde 50 daha hızlı işlemci, dahili GPS ve 50 m su geçirmez kasa ilePingtwitter, yeni Apple Watch Series 2'yi alkışladı.


ancak dünyanın en büyük teknoloji markası Apple ve dünyanın en büyük spor markası Nike'ın kolektif gücü Garmin, Polar ve TomTom gibilerini geride bırakan özel bir koşu saati yarattı mı?

Apple Watch 2'yi bir akıllı saat olarak daha önce inceledik ve Nike + sürümü işlevsellik açısından aynı.

Bu sadece onu çalışan bir saat olarak kullanmakla ilgili olacak.

Günün en iyi Apple Watch Nike + fırsatları 18 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple Watch Nike +: Tasarım


38 mm ve 42 mm saat kasası seçenekleriyle sunulan Apple Watch Nike +, temelde swoosh içermeyen Apple Watch 2 Sport Band modeliyle aynı donanımdır.

Böylelikle ekran, pil ömrü, işlem gücü ve özelliklerin hepsi aynı, ancak elde ettiğiniz şey benzersiz bir şekilde tasarlanmış Nike Spor Kordon.


Büyük bir çığlık olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bize güvenin, bu çok büyük bir gelişme.

Orijinal Apple Watch Sport kordon ile kullanılan aynı elastomer malzemeden üretilen Nike tasarımı, genel ağırlığı azaltan, ona biraz esneklik veren ve son derece rahat hale getiren delikli.


Delikler ayrıca nefes alabilirliği artırır. Orijinal Apple Watch Sport grubunun abartısız görünümünü sevmemize rağmen, ciddi bir şekilde terledi.

Spor saat standartlarına göre hiçbiri rahatsız edici olmayan birkaç renk mevcuttur.

Gri / yeşil veya gri / beyaz kayışlı gümüş kasa veya siyah / yeşil ve siyah / gri kayışlı fırçalanmış siyah kasa var.


Koşu saatinizi bir iş toplantısında takmak istemiyorsanız, kolayca takas edebilirsiniz ancak Apple, Nike kayışların ayrı olarak satılmayacağını onaylamıştır, bu nedenle bir Watch Sport ve ardından Nike satın alamazsınız. -özelleştir.

Diğer 'özel' eklenti, Nike’ın Volt zaman kadranları ve kalıcı Nike + Run Club Complication (kısayol widget'ı) biçiminde gelir.

Üç özelleştirilebilir tasarım seçeneği, Nike + Run Club uygulamasını açmak için bastığınız ve büyük yeşil bir başlat düğmesini getiren kalıcı bir Nike Swoosh ile iki analog ve bir dijital içerir.

Yine büyük çığlık.

Her Nike Volt yüzü - standart Apple tasarımlarında olduğu gibi - istediğiniz komplikasyonları (bildirimler, hava durumu, aktivite vb.) Gösterecek şekilde özelleştirilebilir, ancak bize son antrenmanımızın mesafesini gösteren & lsquo; Last Run 'komplikasyonunu özellikle beğendik. Yararlı bir motive edici.

Ayrıca size saatlik bir hava durumu raporu da verir, böylece California sıcağından veya Castleford çiselemesinden kaçınabilirsiniz.

Apple Watch Nike +: Koşu

GPS, 250 şarkı için yeterli depolama alanı ve Bluetooth kulaklıklarınıza bağlanma özelliği ile Watch 2, koşarken iPhone'unuzu nihayet evde bırakabileceğiniz anlamına gelir.

Elbette, orijinal Apple Watch da müzik çalabilirdi, ancak GPS olmadan, yeterli eğitim verilerini arzuluyorsanız, mesafe / hız doğruluğu çok güvenilmezdi.

Apple Watch Nike + ile fark edeceğiniz ilk şey, GPS'in ne kadar hızlı toplandığı olacaktır. Dahili Wi-Fi anteni sayesinde, GPS bir sinyale sabitlenmekte zorlanıyorsa, Saat yakındaki bağlantı noktalarını bulacak ve konumunuzu buradan üçgenleştirecektir.

Sonuç, koşu saatinizin GPS sinyali bulmasını beklerken yarış öncesi kolun sallanması ve titremesinin sona ermesidir. Garmin, Polar ve TomTom'un tümü en az 30 saniye sürebilir, ancak bununla sadece başlat düğmesine basabilir ve başlayabilirsiniz.

Koşmaya başlamak için Nike + logosuna basın ve büyük, yeşil bir Başlat düğmesi görünür. Basit. Yukarı kaydırdığınızda, bir dizi koşu türü (Mesafe, Süre ve Hız) ve otomatik duraklatma, koşu bandı modu ve sesli geri bildirim gibi şeyleri saatten ayarlamak için bir dizi geçiş göreceksiniz.

Büyük düğmeye bastığınızda saat geri sayım yapacaktır & lsquo; 3, 2, 1… Çalışmaya başlıyor! 'Varsayılan ses oldukça yüksek ve size ne kadar uzağa koştuğunuzu ve ilerledikçe zamanınızı söylemeye devam edecek. Utangaçsanız veya arkadaşlarınızla koşuyorsanız, muhtemelen bunu kapatmaya değer; performans güncellemeleri yine de kulaklığınızdan oynatılacaktır.

Hızlı koşular - Nike’ın turları manuel olarak işaretlemenize ve bölümleri gerçek zamanlı olarak görüntülemenize olanak tanıyan aralıklı egzersiz modu - yalnızca iPhone'unuzla koşarsanız kullanılabilir ve veriler yalnızca iPhone'da görüntülenir, bu açıkçası saçma bir durumdur.

Nike tarafından bize aralıklı antrenmanın yakında saate geleceği söylendi, ancak bu olmadan biraz dar görüşlü bir başlangıç ​​yapılması bekleniyor.

Genel doğruluğa gelince, Apple Watch Nike + her zaman güvenilir olan TomTom Spark 3'e ayak uydurdu. Farklı GPS ve koşu saati verileri arasında her zaman küçük farklılıklar (genellikle sadece yüzde birkaç) vardır ve her gün kaldırımın çarpması yeterli.

Bir karşılaştırma koşusunda - kayıp bir köpek ve bir odun içeren çok dur-kalk programı - Apple Watch Nike +, 27,25 dakikada TomTom’un 3,94km, 6dk 57sn hızına kıyasla 26,27 dakikada 3,85km, 6dk 52sec hızında kaydetti.

Daha kısa mesafe ve süre, muhtemelen siz hareket etmediğinizde saati durduran Apple Watch'taki duraklatma özelliğine indirgenebilir.

Apple Watch Nike +: Kalp atış hızı takibi

Nabız izleme gelince, Apple Watch Nike + damarlardaki kanı algılamak için bilekten yansıyan olağan bilekten ışıklı sistemi kullanır.

Saat, ekranda mevcut BPM'nizi gösteren küçük bir simge görüntüler (gelişmiş ayarlar aracılığıyla etkinleştirdikten sonra).

Kalp atış hızına ve aralıklı antrenmana zaten alışkınsanız, bu rakam kendi başına biraz anlamsız olsa bile, bu çok kullanışlı bir çaba göstergesidir.

Saatin ihtiyacı olan - ve TomTom Spark 3'ün zaten sunduğu benzerleri - mükemmel kalp atış hızı bölgenize ulaşmak için ne zaman hızlanıp yavaşlamanız gerektiği konusunda daha fazla rehberlik sağlar.

Doğruluk, bilek tabanlı optik kalp atış hızı monitöründen bekleyebileceğiniz kadar iyiydi ve çoğu eğitim gereksinimi için kabul edilebilirden daha fazlasıydı.

Apple Watch Nike +: Ekran ve pil ömrü

Ekran pek de iyi olamazdı. Fitbit Charge 2 veya TomTom Spark'ın tek renkli monotonluğuyla karşılaştırıldığında çarpıcı.

Aslında, canlılık için diğer tüm fitness saat ekranlarından üstündür, ancak düzen daha iyi olabilir. Mesafe ekranın çoğunu kaplar ve BPM'yi biraz kayıp bırakır. Tüm koşucular bilgileri farklı şekilde kullandığından, düzeni özelleştirmek tercih edilir.

Koşu saati olarak - kalp atış hızınızı takip etmek ve koşunuzu haritalamak ve hız ve mesafeyi hesaplamak için GPS kullanmak - pil yaklaşık beş saat dayanır, bu da çoğu maraton antrenmanı koşusu için fazlasıyla yeterlidir.

Ne yazık ki, biz hiçbir zaman tam beşi tam olarak idare edemiyoruz - bir saatlik bir çalışmada pil yüzde 16 düştü.

Apple Watch Nike +: Nike Run Club Uygulaması

Nike + Run KulübüApple Watch Nike + için eşlik eden bir uygulamadır, ancak herhangi bir Apple Watch kullanıcısı ücretsiz olarak indirebilir.

Bu, Nike'den bekleyeceğiniz gibi şık bir teklif ve motivasyon mesajlarıyla olumlu bir şekilde geliyor.

Nike - tıpkı MapMyRun ve Strava gibi - kullanıcıların koşu topluluğuna girmesi konusunda çok isteklidir ve sonuç olarak uygulama koşu arkadaşları bulmanıza, Nike Run Club etkinliklerine kaydolmanıza, koşu hedefine yönelik antrenman planlarına yardımcı olmanıza yardımcı olabilir , sosyal medyada gösteriş yapmanıza ve genellikle kendinizi başkalarıyla karşılaştırmanıza izin verin.

Sıklıkla & ldquo; Bugün koşuyor muyuz? & Rdquo; Bu kulağa motivasyondan daha rahatsız edici gelebilir, ancak herhangi bir koşucunun size söyleyeceği gibi dırdır etmek işe yarar ve arkadaşlardan destek faydalı bir eğitim yardımcısıdır.

Nike + Run Club'ın düştüğü yer, numara hesaplama departmanında.

Bir koşuyu bitirdikten sonra, veriler saatten iPhone'a gidecek - bazı nedenlerden dolayı acı verici derecede yavaş bir işlem - rotanın haritalandırıldığını ve çabaya, zamana göre renk kodlu olduğunu görebileceğiniz, mesafe, hız ve kalp atış hızı.

Uygulama, en hızlı ve en uzun koşularınızı kaydedecek ve sizi tebrik edecek, ancak daha deneyimli koşucu için analiz konusunda çok az şey sunuyor. Temel konularda iyidir ve teknolojiyi çalıştırmada yeniyseniz, ilginizi devam ettirmek için size fazlasıyla fazlasını sunar, ancak tepe koşusu, kalp atış hızı veya aralıklı antrenmanı herhangi bir ayrıntıda keşfetmek istiyorsanız, siz ' başka yere bakmam gerekecek.

Bu hiçbir şekilde kötü bir uygulama değildir, ancak bir koşucunun ihtiyaçlarının ince ayarı ve analizinden çok motivasyonla (ve sosyal medyaya fotoğraf yüklemekle) ilgilidir.

Apple Series 2 Nike +: Karar

'Ciddi' çalışan veri analizine biraz ışık tutmasına rağmen, Apple Watch Nike + 'ı hala çok seviyoruz.

Hızlı bir işlemciye, su geçirmez kasaya ve GPS'e sahip oldukça iyi bir akıllı saat olduğu göz önüne alındığında, son derece rahat ve uygun şekilde şık bir kayışın eklenmesi, ek bir ücret ödemeden - Apple bunun için haklı olarak bir prim alabilir, bu kadar iyi ve bazı özel Saat yüzleri, bir akıllı saat satın almak isteyenler için anlaşmayı imzalamalı ve bir yan fayda olarak formda olmalıdır.

369 £ 'dan bağımsız çalışan bir saat olarak buna değer mi?

Ciddi bir sporcuysanız, benzer fiyatlı Garmin Fenix ​​3 veya Forerunner 630 gibi yükseklik, kadans, dikey salınım ve V02 maks. İzleyen bir şey seçmeniz daha iyi olur.

Sadece koşuya çıkarsanız ve ne kadar ilerlediğinizi bilmek istiyorsanız ve çok para harcamak istemiyorsanız, çok daha ucuz olan Garmin Forerunner 35 veya TomTom Spark 3 size iyi hizmet verecektir.

Yine de, Nike uygulamasını güncelledikçe ve diğer uygulamalar koşucu dostu donanımını kullanmaya başladıkça şüphesiz gelişecek mükemmel bir hibrit cihaz.