Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Apple Watch OS 8'in bazı harika yeni özellikleri var ama portre saat kadranı benim favorim

Apple Watch OS 8'in bazı harika yeni özellikleri var ama portre saat kadranı benim favorim

Apple Watch, bir saatten çok daha fazlasıdır. Birçok yönden, bileğinizde müzik, uygulamalar ve hatta arama yapma ve alma özelliği ile eksiksiz bir akıllı telefon. Ancak iş söz konusu olduğunda, herhangi bir saatten istediğimiz şey, saati söylerken aynı zamanda bakmanın da güzel olmasıdır.


Yaklaşan güncellemeApple'ın Saat İşletim Sistemiİster yepyeni bir model satın alıyor olun, ister birkaç yıllık bir model satın alıyor olun, Apple Watch'a birçok gelişmiş özellik getiriyor. Cüzdan ve ev uygulaması, günlük kullanım için daha kullanışlı hale getiriyor, yeni egzersiz türleri, aktivitelerinizi daha iyi takip etmenize izin veriyor ve saat içi mesajlaşma çok daha iyi. Ancak, benim için kazanan yeni bir saat yüzü.

Watch OS 8, iPhone'un portre işleviyle çekilen fotoğrafları kullanan ve zamanı bunlara bindiren yeni bir Portreler saat kadranı içerir. Saat haneleri görüntünün üstüne veya altına yerleştirilebilirken, bir moda dergisi kapağı gibi görüntüdeki kişinin arkasına da yerleştirilebilir.

Apple Watch OS 8

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu özellik, Apple'ın portre modundaki çekimlerin arka planını bulanıklaştırmak için kullandığı nesne ayırma teknolojisini kullanır. Bu, saatin kişinin başının arkasındaymış gibi görünmesini sağlar ve her şeye üç boyutlu bir his verir. Bileğinizi hareket ettirirken kişi hafifçe hareket edecektir.


Portreler saat kadranı, özelliğe 24 adede kadar fotoğraf aktarmanıza olanak tanır; bu özellik, saatinize her baktığınızda farklı bir görüntü görmeniz için yavaşça kaydırır. Görüntülerin her biri daha sonra ekrana sığacak şekilde hareket ettirilebilir ve ölçeklenebilir ve saat rakamları alt öne, üst öne veya üst arkaya yerleştirilebilir.

Siz portrenizi yeniden konumlandırırken, yazılım zaman gizleniyorsa sizi uyaracak ve tasarruf etmenize izin vermeyecektir. İdeal olan, sayının alt kısmında sadece küçük bir kafa miktarına sahip olmaktır, bu nedenle kişinin üzerinde çok fazla boşluk bulunan bir görüntünün yerleştirilmesi daha kolaydır.


Apple Watch OS 8

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ayrıca saatin yazı tipini yuvarlak, klasik veya modern olarak düzenleyebilir ve iki komplikasyon seçebilirsiniz. Ayrıca, Watch OS 8'e sahiplerse, oluşturduğunuz saat yüzünü başkalarıyla da paylaşabilirsiniz.


Şu anda, her portre resmi, zamanı konunun arkasına yerleştirmenize izin vermiyor. Köpeğimin çektiğim hiçbir portre bana bu seçeneği vermiyordu - belki de algoritma köpeğin kafasını bir insan gibi doğru şekilde tanımlayamıyor. Ayrıca, son sürüm Eylül ayında yayınlanmadan önce bunun iyileştirileceği de olabilir.

'Bu Günde' ve 'Favori' fotoğrafları, Watch OS 8 yüklü Apple Watch'ta da görüntülenebilir ve doğrudan saatten mesaj veya e-posta yoluyla arkadaşlarınızla paylaşılabilir. Fotoğraflarımın saat kadranında görünmesini daha önce hiç çekmemiş olsam da, yeni portre saat kadranı beni kendine bağladı ve bunun popüler bir özellik olacağına eminim.

Bugünün en iyi Apple Watch fırsatları 664 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆Apple Watch Series 2 - 42mm,... Walmart 104.99 $ GörünümApple Watch Series 3 (GPS)... Best Buy 199 $ GörüntüleApple Watch Series 3 GPS,... elma 199 $ GörünümApple Watch Series 3 (GPS,... Amazon 229 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz)