Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch SE ve Apple Watch Series 3 karşılaştırması: Hangisini satın almalısınız?

Apple Watch SE ve Apple Watch Series 3 karşılaştırması: Hangisini satın almalısınız?

Apple Watch SE'nin piyasaya sürülmesiyle, Apple'ın artık masada iki uygun fiyatlı teklifi var - daha da iyisi, kitlesel tüketicilerin Apple'a geçmeleri için iki zorlayıcı neden. WatchOS 7, çok daha gelişmiş bir Apple Watch deneyimi için bir dizi hayati ve eğlenceli güncelleme ile doğru zamanda geliyor.


Daha eski olan Apple Watch Series 3, doğal olarak daha eski teknik özelliklere ve özelliklere sahiptir. Ancak, aynı zamanda daha küçük kasalara ve daha küçük bir ekrana ve o temele dönüş yaklaşımına sahiptir. Ve SE'den çok daha ucuz, bu da çok şey ifade ediyor. Sonra yine Apple Watch SE, Series 5’in işlemcisi, Bluetooth 5.0 bağlantısı ve yalnızca 80 $ daha fazla fiyatla% 30 daha büyük olan Retina ekran dahil olmak üzere bir dizi yükseltme getiriyor.

Peki sizin için uygun fiyatlı Apple Watch hangisi? Elbette buna karar vermeniz gerekiyor. Bu ikisini - tasarımlarının, donanımlarının ve özelliklerinin yanında - yardımcı olmak için yan yana koyduk.

Apple Watch SE vs Apple Watch Series 3: Tasarım

Apple Watch Series 3 artık üç yaşında ve Apple piyasaya sürüldüğünden bu yana iki akıllı saati daha piyasaya sürdü. Bu nedenle, SE ile arasında kesinlikle pek çok tasarım farkı var ve bu fark, yalnızca 2020'nin ikinci yarısında raflara çıktı.

İlk olarak, durum: Apple Watch SE 44 mm ve 40 mm kasa boyutlarında mevcuttur ve 368x448 piksele kadar ekran boyutuna sahiptir, bu da kasa boyutları 42 mm ve 38 mm olan Seri 3'ten biraz daha büyüktür. Ekranlardan bahsetmişken, SE ayrıca Seri 5’in LTPO OLED Retina ekranını, Seri 3’ün eski nesil ekranına göre yalnızca Her Zaman Açık özelliği olmadan devralır. Ancak her iki ekran da 1000 nit parlaklığa sahip.


Apple Watch Series 3

(Resim kredisi: Apple)

Bu sadece başlangıç. Apple Watch SE'nin tasarımında Series 3'ün sahip olmadığı birkaç teklif var. Bunlar arasında ek altın rengi seçeneği, dijital taç üzerinde dokunsal geri bildirim,% 50 daha yüksek ikinci nesil hoparlör ve Gürültü uygulamasını etkinleştiren ikinci nesil mikrofon bulunur. Aynı zamanda seramik ve safir kristal arka yüze sahiptir.


Benzerlikleriyle ilgili olarak, her iki akıllı saat 50 metreye kadar suya dayanıklıdır, yalnızca alüminyum olarak mevcuttur ve Apple’ın çekici kayış serisiyle uyumludur.

Apple Watch SE ve Apple Watch Series 3: Donanım

SE'nin donanım açısından Seri 3'e göre kesinlikle büyük bir avantajı var. Tek başına Apple S5 Silikon çipi, Seri 3'teki S3 çipinden iki kat daha hızlıdır. Yani, uygulamaları ve özellikleri çalıştırırken buradaki farkı sadece fark etmekle kalmayacak, Seri 3 yakında gelecekteki güncellemeleri sorunsuz bir şekilde çalıştıracak kadar güçlü olmayacaktır. .


Her ikisi de aynı 2.4'ü kullanıyorGHzWi-Fi bağlantısı. Bununla birlikte, SE, daha yüksek hızlar ve daha düşük güç tüketimi sağlayan Bluetooth 5.0'a sahipken, Series 3 hala Bluetooth 4.2'de takılı kaldı.

Ne yazık ki, Seri 3, piyasaya çıktığında mevcut olmasına rağmen, artık el altında hücresel modeline sahip değil. Bu, bağlantıda kalmaya devam ederken patikalara çıkarken iPhone'unuzu evde bırakma esnekliğine ihtiyacınız varsa, SE'yi tercih etmeniz gerektiği anlamına gelir.

İyi haber şu ki, her iki akıllı saatin pil ömrü söz konusu olduğunda eşit olduğu görülüyor ve Apple her ikisine de 18 saate kadar puan veriyor.

Apple Watch Series 3


(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch SE vs Apple Watch Series 3: Özellikler

Beklendiği gibi, bu ikisi de özellik bakımından farklılık gösterir. Seri 3, daha eski olduğundan, diğerlerinin sunduğu birkaç önemli şeyi kaçırıyor. Bunlara Düşme Algılama, Pusula, Gürültü İzleme, Aile Kurulumu ve ikinci nesil hoparlör ve mikrofon dahildir.

Hücresel modeli olmadığı için Uluslararası Acil durum çağrıları yapamaz. Altimetre olmasına rağmen, Her Zaman Açık özelliği yoktur. Depolama için, SE'nin 32GB'ı varken sadece 8GB alanı vardır. Son olarak, ivmeölçeri, SE’nin 32 g kuvvetlerinin aksine yalnızca 16 g kuvvetine kadar çıkar.

Bununla birlikte, SE'ye çok benzer şekilde, Acil SOS, yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri, düzensiz kalp ritmi uyarıları, GPS, optik kalp sensörü, jiroskop ve ortam ışığı sensörüne sahiptir. Ayrıca watchOS 7 ile de uyumludur, bu da işletim sisteminin getirdiği eğlenceli, yeni ve şık özelliklere sahip olacağı anlamına gelir.

Temel olarak, Series 3'ü satın alırsanız Apple Watch'un daha sade bir versiyonuna bakarsınız. Bu tamamen kötü bir şey değil, özellikle sadece temel ihtiyaçları isteyenler için.

Apple Watch Series 3

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch SE vs Apple Watch Series 3: Fiyat

Seri 3, kesinlikle daha uygun fiyatlı seçeneği arayan tüketiciler içindir. 199 dolarla, SE'den 80 dolar daha ucuz. Bu, oradaki bekarlar için bir haftalık alışveriş veya ikinci bir Apple Watch grubu demektir.

Öte yandan, fazladan 80 dolar ayırabileceğiniz bir şeyse, Apple Watch SE’nin GPS modeli yalnızca 279 ABD dolarıdır. Bununla birlikte, onu değerli bir yükseltme haline getiren çok sayıda özellik, tasarım güncellemesi ve donanım iyileştirmesi elde edersiniz.

SE hücresel modelinin iPhone'unuz olmadan etrafta dolaşmasını istiyorsanız, 329 $ fiyat etiketiyle biraz daha fazla para harcayacağınızı unutmayın.

Bugünün en iyi Apple Watch SE ve Apple Watch Series 3 fırsatları İndirimli Fiyat Yeni Apple Watch SE (GPS, ... Apple Watch SE Amazon $ 279 $ 249.99 GörüntüleTüm fiyatları görünApple Watch Series 3 GPS, ...Apple Watch Series 3elma199 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple Watch SE vs Apple Watch Series 3: Sonuç

Pek çok tüketicinin, hatta bütçesi olan tüketicilerin bile, Apple Watch SE'yi paralarının karşılığında daha iyi bir değer bulabileceği doğrudur. En az 80 $ daha fazla ödeyerek, yalnızca bir dizi yeni özellik ve yetenek değil, aynı zamanda daha hızlı bir yonga ve daha yeni teknolojiler elde edersiniz.

SE aynı zamanda geleceğe yöneliktir. Daha yeni işlemcisi sayesinde, Apple'ın önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasaya süreceği daha yeni güncellemeleri ve uygulamaları kaldırabilir.

Ancak bu, Seri 3'ün paranız için iyi bir değer olmadığı anlamına gelmez. Örneğin, daha küçük bir kasa ve ekranı tercih ediyorsanız veya Apple Watch'un temel özelliklere dönüş sürümüne sahip olmaktan memnunsanız - aktivitelerinizi takip edebildiği sürece, en sevdiğiniz şarkıları çalın, parasını ödeyin satın alır ve aramaları kabul etmenize ve mesaj göndermenize izin verir, o zaman Seri 3 kesinlikle ikisinin en büyük tasarruf aracıdır.

Bunu beğendin mi?