Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 1 vs Series 2: Hangisini almalısınız?

Apple Watch Series 1 vs Series 2: Hangisini almalısınız?

Kasabada yeni bir Apple saatinin olduğunu hiç şüphesiz fark etmişsinizdir ve eğer bir akıllı saat için pazardaysanız, kısa listenizin en iyisi için bunu bariz bir seçim olarak düşünebilirsiniz. Ancak bir dakika bekleyin, çünkü Apple'dan da bir 'Seri 1' seçeneği var.

Daha ucuzdur ve neredeyse her şeyi yaparApple Watch Series 2Bu, giyilebilir cihaz seçiminizin düşündüğünüz kadar kolay olmadığı anlamına gelir. Burada, bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olmak için iki cihaz arasındaki farkları açıklıyoruz.

Daha fazlasını okuyun: Apple Watch Series 4 incelemesi: En iyi akıllı saat bir adım ileri gidiyor

Seri 1'in tam olarak orijinal Apple Watch olmadığını belirtmekte fayda var - orijinali ve onu neredeyse yeni Seri 2 kadar hızlı kılan çift çekirdekli işlemci biçiminde bir hız artışı ile.


Bugünün en iyi Apple Watch Series 2 fırsatları 72 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple Watch Series 1 vs Series 2: Genel Bakış

Tim Cook

Resim: Apple CEO'su Tim Cook, orijinal Apple Watch'a tezahürat yapıyor


İlk Apple Watch Eylül 2014'te duyuruldu ve takip eden Nisan ayında satışa çıktı. Bu, Apple, Eylül 2016'da piyasaya sürülen yeni modelin ambalajlarını çıkardığında 18 aylık olduğu anlamına gelir.iPhone 7.

Oldukça etkileyici bir gelişti ve ilk Apple Watch ile ilgili birçok şikayeti ele aldı, ancak Apple, bir Seri 1 alternatifini 100 £ (100 $) daha ucuza satışta tuttu. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu orijinalin ince ayarlanmış bir sürümü: içinde daha hızlı bir işlemci var ve yükseltmesi varwatchOS 3, tıpkı daha pahalı kardeşi gibi.


Bu, Apple'ın iPhone'larıyla denediği bir strateji - unutmayınhala satıyor2016 modelinin yanı sıra iPhone 6S ve iPhone SE - ve Cupertino şirketi açıkça potansiyel alıcıların daha düşük fiyat noktalarında ilgisini çekmeye çalışıyor.

Yalnızca alüminyum kasa ve spor kordon ile alınabilen Series 1 ile satın alma seçenekleriniz daha kısıtlı. Beklediğiniz gibiultra premium versiyonlarİlk Apple Watch'un% 50'si Seri 2 çıktığında emekli oldu.

Günün en iyi Apple Watch Series 1 fırsatları 337 Amazon müşteri yorumu GRADE A1 - Apple Watch Series ... Laptop Direct182,99 Sterlin GörünümAmazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple Watch Series 1 ve Series 2: Tasarım

Seri 1

Resim: Seri 1


Gözlerinizi kısarsanız Apple Watch Series 1 ve Series 2 arasındaki tasarım farklılıklarını gözden kaçıracaksınız (ekstra renk ve kayış seçenekleri ne olursa olsun).

Her iki saatte de 38 mm (272 x 340 piksel) veya 42 mm (312 x 390 piksel) ekran seçenekleri elde edersiniz, ancak Seri 2 ekranı önemli ölçüde daha parlaktır.

Series 2 saati tercih ettiğinizde dokuma naylon kordon olan Nike Sport kordon (birApple Watch Nike + özel sürüm) veya orijinal spor bandın üstüne Hermès kayışı. Ekstra ödeme yapmaya istekli iseniz paslanmaz çelik veya seramik kasalar da mevcuttur, bu nedenle bu ekstra seçeneği aklınızda bulundurun.

Ancak gerçek saat gövdesi için farklar minimumdur - sadece Seri 2'de biraz ekstra parlaklık, ayrıca paslanmaz çelik veya seramik bir kasa tercih ederseniz daha sert safir kristal ekranlar. Seri 2 de biraz daha ağırdır.

Aslında herhangi birini satın alabilirsinizekstra kayışlarApple Watch için ve hem Seri 1 hem de Seri 2 cihazlara uyacak. Genel olarak, yalnızca tasarım açısından bir saati diğerine tercih etme olasılığınız düşüktür.

Apple Watch Series 1 vs Series 2: Özellikler

Seri 2

Resim: Seri 2

Şimdi işin özüne iniyoruz: işlenmemiş özellikler. Her iki saatin de çift çekirdekli çipleri var, ancak Seri 2'deki kağıt üzerinde daha hızlı (testlerde, bu sadece bir saat olduğu için çok fazla gerçek bir fark yaratmıyor gibi görünüyor).

Seri 2 ile birlikte gelen bazı ekstra özellikler var: rotalarınızı telefon olmadan izlemek ve 50 metreye kadar tam su geçirmezlik için dahili GPS (Seri 1 sadece su sıçramasına karşı korumalıdır). Her iki saat de bir kalp atış hızı sensörü ve Force Touch'ın yanı sıra Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı seçenekleri gibi her zamanki özelliklerle birlikte gelir.

Apple, bu cihazların içindeki piller hakkında pek bir şey açıklamadı, ancak her ikisi için de 18 saatlik ömürden söz ediyor, bu nedenle Seri 1 ve Seri 2 arasında çok büyük bir boşluk olmamalı.

Genel olarak aralarında çok fazla şey yok, ancak GPS, iPhone'unuzu evde bırakmak istediğiniz zamanlar için saatte sahip olmak için büyük bir özellik. Apple, Apple Watch Series 2'nin içindeki CPU'nun onu orijinalinden iki kat daha hızlı yaptığını söylüyor - ancak güçlendirilmiş Seri 1'den bahsettiğimizi unutmayın, değilorijinal Apple Watch.

Apple Watch Series 1 ve Series 2: Sonuç

Sonuç

Resim: Seri 1 (solda) ve Seri 2 (sağda)

Sonuç olarak, Apple Watch Series 2 size daha parlak bir ekran, konuma duyarlı uygulamalar için yerleşik GPS ve aşağıdakiler için tam su yalıtımı sağlamasıdır.Yüzmeye gitmek.

Aynı zamanda teknik olarak daha hızlı, ancak gerçekten fark edeceğiniz ölçüde değil. Giyilebilir cihazlar için birinci şahıs nişancı ve video düzenleme paketleri az ve çok uzaktır ve çoğu uygulama her iki saatte de aynı hızda olacaktır.

Bu ekstra özellikler ekstra 100 £ (veya 100 $) değerinde mi? Bu gerçekten ne kadar nakit paranız olduğuna ve saatinizle ne yapmak istediğinize bağlı.

Koşmak ve yüzmek için Seri 2 muhtemelen yatırıma değer. Sadece bileğinizden bildirim almak ve normal Apple Watch uygulamalarını denemek için kullanıyorsanız, Seri 1 ile gayet iyi olacaksınız.

Asıl soru, Apple gelecek yıl ne yapacak? Her yıl bir iPhone ile birlikte yeni bir Apple Watch alacak mıyız? Yoksa bu cihazlar çok daha az düzenli olarak güncellenecek mi? Bugüne kadar Apple tarafından piyasaya sürülen yalnızca iki (veya iki buçuk) akıllı saatle, söylemek için henüz çok erken.

  • Burada smartwatch
Bugünün en iyi Apple Watch Series 2 fırsatları 72 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz