Close

Apple Watch Series 2: GPS, yeni daha parlak ekran, daha güçlü ve YÜZMEZ!

Apple Watch Series 2 burada ve İngiltere fiyatı 369 £ ve Birleşik Krallık çıkış tarihi 16 Eylül - aynı güniPhone 7satışa devam ediyor.


Doğal olarak Apple Watch Series 2'de watchOS 3 olacak - tüm yenilikler için rehberimize göz atınwatchOS 3 özellikleri.

Fitness izleme özellikli GPS, daha parlak ekran, yüzde 50 daha güçlü (çift çekirdekli işlemci ile) ve YÜZMEZ! Bizimkini duşta çıkarmaktan nefret ettiğimiz için bu bir oyun değiştirici.


Apple, isterseniz iPhone'unuz olmadan da çalışabilmeniz için GPS çipini dahil etmiştir. Apple Watch artık uygun bir fitness saatidir.


Apple Watch Series 2, yürüme, koşma veya bisiklete binme gibi antrenmanlar için mesafeyi, temposu ve hızı kaydeder. Koşuları kaydedebilir ve ardından iPhone'unuza bir harita gönderebilirsiniz. Demo, hızınızı belirtmek için yavaş ve hızlı renklere sahipti. Yüzücüler için Apple, iki yeni egzersiz seçeneği, havuz ve açık su için yüzlerce saatlik araştırmanın ardından yepyeni algoritmalar geliştirdi.


İki kata kadar daha fazla grafik performansı sunan yeni bir GPU eklendi.

Doğrudan güneş ışığında okunabilmesi için 1000 nit parlaklığa sahip yeni bir ikinci nesil ekran da var.

Swift ve Epsom dana derisinden Double Buckle Cuff dahil olmak üzere yeni Apple Watch Hermès stilleri ve renkleri de var. Oldukça modaya uygun. 38 mm Tekli Tur 1.149 £; 42 mm Tek Tur 1.199 £; 38 mm Çift Tur 1299 $ (ABD); 42 mm Tek Turlu Açılma Tokası 1.399 £; ve 38 mm Çift Tokalı Manşet 1.549 £.


Seramik olan yeni bir kaplama olacak. Alüminyum, paslanmaz çelik ve altın hala mevcut olacaktır.

Apple Watch Series 1 (bu orijinal Apple Watch), bir Spor Kordon ile eşleştirilmiş altın, pembe altın, gümüş veya uzay grisi alüminyum kasalarla satışa sunulacak ve 269 £ 'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Apple Watch Series 2, 369 £ 'dan başlayan çok çeşitli kordonlarla eşleştirilmiş altın, pembe altın, gümüş veya uzay grisi alüminyum ya da gümüş veya uzay siyahı paslanmaz çelik kasalarla satışa sunulacak; ve yeni seramik Apple Watch Edition 1.249 £ 'dan başlıyor.

Apple Watch Nike +, koşucular için özel olarak tasarlanmış özel bir Apple Watch Series 2'dir. Bir silikon bant ve Hermes Edition gibi çalışan uygulamaya kolay erişime sahip özel saat yüzleri var.

Apple Watch Nike + ayrıca özel Siri komutları ve size koşuya çıkma motivasyonunu sağlamak için tasarlanan yeni Nike + Run Club uygulamasıyla derin entegrasyon içerir. Ayrıca programınıza ve ilerlemenize uyum sağlayan koçluk planları ve antrenörlerden ve sporculardan rehberlik de vardır.

Apple Watch 2 16 Eylül'de satışa sunulacak ve ön siparişler 9 Eylül'de satışa sunulacak.

Apple Watch Nike + Edition Ekim sonundan itibaren satışa sunulacak.

  • En iyi Apple Watch kayışları
  • Apple, Samsung, Pebble ve diğerlerinden en iyi akıllı saatler

İşte bu noktaya kadar bildiğimizi düşündüğümüz her şey.

Apple İzle2015'in en yüksek profilli gadget lansmanıydı ve Pingtwitter'ün kendi Yılın Gadget'ı oldu. Ancak dünya çapında ilk kez satışa çıktıktan bir yıldan fazla bir süre sonra, düşünceler Apple'ın encore olarak planladığı şeye yöneliyor.

Peki yeni Apple Watch 2'den ne bekleyebiliriz?

Zaman zaman Apple Watch, birinci nesil bir cihaza çok benziyordu - şirketin hala karışıklıklarını çözdüğü bir cihaz - ve şimdi yeni nesil sürümün mağazada neler olabileceğine dair pek çok söylenti duyuyoruz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Apple'dan potansiyel bir Apple Watch 2 hakkında resmi bir açıklama gelmedi - ancak bu hafta daha fazlasını öğrenebilirizApple Etkinliği. Bu bizi spekülasyon yapmaktan alıkoymuyor tabii ki ...

Apple Watch 2 nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, geçen yılki orijinal Apple Watch'un devamı ...

Apple'ın rakamı sonuna kadar ekleyip zahmet etmeyeceğinden emin olmasak da iPhone'ları ile yapıyor, ancakApple TV.

Son söylentiler, bunun yepyeni, yeniden tasarlanmış bir Apple Watch 2 yerine kademeli bir güncelleme olan Apple Watch S olacağını öne sürüyor.

Tabii ki, yazılım yükseltme rotası da var ve Apple, kullanıcılara çok sayıda watchOS güncellemesi sunmanın yanı sıra geliştiricilere daha kapsamlı araçlar da sundu -watchOS 3Ağustos ayında orijinal Apple Watch için geliyor.

  • Apple watchOS 3: Apple bu sefer çiviledi mi?

Onu ne zaman göreceğiz?

Ayrıca Apple'ın 2016 kadar erken bir zamanda akıllı saatin yeni bir sürümünü piyasaya sürmek isteyip istemediğinden emin değiliz; bu, telefonları ve tabletleri için kullandığı stratejiyi takip eder - insanlar saatlerini her yıl yükseltmek istiyor mu?

Noel'den önce geliyorsa, çoğu söylenti ikinci baskının gelmesi için Eylül 2016'ya işaret ediyor. Göründüğünü görmedikApple'ın Mart etkinliği(orijinal saatin fiyatı düşmesine rağmen) veyaWWDC 2016ve cihazın nihayet açılış etkinliğinde gösterileceğine dair pek çok konuşma var.iPhone 7telefonlar.

Bu tarihi teyit etmenin yanı sıra,en son içeriden dedikoduApple Watch'un selefine göre yüzde 40'a kadar daha ince olduğuna işaret ediyor. Umarım yeniye ihtiyacı olmazApple Watch kayışlarıçok sayıda mevcut olanı olduğu gibi.

Onun hakkında ne bildiğimizi sanıyoruz?

Apple Watch 2 hakkında bildiğimizi düşündüğümüz şeylerin çoğu,9to5Mac'ten Mark Gurman: tahminleri genellikle para üzerinedir, bu yüzden söyleyeceklerine dikkat etmeye değer.

- Gurman, FaceTime video kamerasının Watch 2'nin yükseltmelerinden biri olacağını ve doğrudan bileğinizden görüntülü ve sesli arama yapmanızı sağlayacağını düşünüyor.

Ayrıca, Apple Watch 2 için geliştirilmiş Wi-Fi özelliklerinden bahsediliyor, bu da iPhone'a olan bağımlılığını azaltıyor ve iMessage metinlerini, e-postaları ve diğer içerik türlerini, önce bağlı bir ahizeden geçmek zorunda kalmadan doğrudan web'den indirebileceğiniz anlamına geliyor.

- Apple, giyilebilir cihazınızı bulmak için GPS yerine Wi-Fi nirengi kullanacak olsa da, görünüşe göre yeni bir Saatimi Bul özelliğini de tanıtacak.

- Gurman, Apple'ın bir sonraki sürümle birlikte giyilebilir cihazın pil ömrünü 'koruyacağını veya biraz iyileştireceğini' söyledi - görünüşe göre şirket biraz pazar araştırması yaptı ve çoğu insanın saatlerini her gece şarj etmekten mutlu olduğunu gördü.

Farklı düşünürseniz, yakın gelecekte herhangi bir büyük pil ömrü iyileştirmesi için nefesini tutmayın, ancak bir rapor ekranınbiraz daha incebiraz daha büyük bir pil için yer açmak için. Bunun dışında büyük tasarım değişiklikleri beklenmiyor.

- Tabii ki Apple Watch 2 de watchOS 3 ile birlikte gelecek.

- Yeni modeller veya en azından yeni kayışların da kartlarda olması muhtemeldir (Apple son zamanlardabazı yeni kayışları ortaya çıkardıaynı zamanda iPhone SE ve9.7 inç iPad Pro).

- Bir diğerison söylentikartlarda daha gelişmiş bir ekran olduğunu ve bunun da fiyatı yükseltebileceğini öne sürüyor.

Neden olması muhtemel

Apple kadar büyük ölçüde başarılı olan şirket, hissedarlarından oyunun zirvesinde kalmaları için hala baskı altında - ve bu, 2015 Apple Watch'u daha hızlı bir şekilde takip etme olasılığını artırıyor.

İPhone sahiplerinin yalnızca küçük bir yüzdesinin eşleşen bir akıllı saate yatırım yaptığı anlaşılırsa, Apple bu yıl daha fazla kullanıcıyı bir satın alma işlemine teşvik etmek için bu yıl bir 2.0 sürümü kullanabilir.

Başka bir deyişle, bir Apple Watch 2'nin piyasaya sürülmesi, yeni cihazla ilgili olarak çitin üzerinde oturan bazı kişileri yakalarken, potansiyel olarak zaten kovan Apple hayranlarını üzebilir.8.000 £ veya üstüçok hızlı bir şekilde güncelliğini yitiren bir giyilebilir cihaz üzerinde.

İlginç bir şekilde,9to5Mac yeni sürümler diyorfarklı fiyat noktalarında da mümkün olduğunca çok insana hitap etmek için tartışılıyor.

İlkinden yaklaşık 18 ay sonra yeni bir lansman, Apple'ın daha fazla alıcı çekmek için en iyi şansı olsa da, mevcut kullanıcıların bu kadar kısa bir zaman diliminden sonra yükseltme yapması pek olası değil.

Neden olması muhtemel değil

Apple'ın en sonunda bir Watch 2 yayınlayacağından daha güvenli bir bahis gibi görünüyor, çünkü ilkinin satışları sönük çıksa bile, tek bir denemeden sonra pes etmeyecekler.

Soru, bir sonraki ne zaman ortaya çıkacak? Kullanıcıların saatlerini telefonları kadar sık ​​yükseltmeye başlama ihtimalinin düşük olduğunu ve bunun yeni bir cihazı geciktirebileceğini daha önce belirtmiştik.

Şimdi çok gelişmişwatchOS 3geliştiriciler Taptic Engine, Digital Crown, ivmeölçer, kalp atış hızı sensörü, hoparlör ve mikrofondan yararlanabilir. Uygulama kodu saatin kendisinde çalışmalı, yanıt sürelerini iyileştirmeli ve yeni saat yüzleri de var: bunların tümü, Apple'ın yeni bir donanım lansmanını geri çekmesi için mevcut kullanıcılar için yeterli bir yükseltme olabilir.

Apple'ın niyetlerini tahmin etmeyi bu kadar zor kılan şey, bunun tamamen yeni bir ürün kategorisi olması - kullanıcıların akıllı saatlere nasıl yöneldiklerinden veya bunları ne sıklıkla yükseltmek istediklerinden hala emin değiliz (LG söz konusu olduğunda en yoğun Android Wear saatlerini zorluyor, ancak bunlar kesinlikle yükseltmeler değil).

  • Bunu beğendin mi?Neden rehberimizi okumuyorsunuz?iPhone 7, veiPhone 7 MiniveyaApple'ın 2016'daki rakipleri