Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 3 incelemesi: hala harika bir akıllı saat, şimdi daha uygun fiyatlı

Apple Watch Series 3 incelemesi: hala harika bir akıllı saat, şimdi daha uygun fiyatlı

Apple Watch Series 3 fırsatları

Apple Watch Series 3, parlaklığı takip ediyorSeri 2zaten başarılı olan bir tarife hücresel bağlantı ekleyerek.


GÜNCELLEME: Kasabada yeni bir düşük fiyatlı Apple Watch var. İşte bizimApple Watch SE incelemesi.

Apple Watch'un bir ülke miline göre en iyi akıllı saat olduğu ve Series 2'yi geliştirmek için biraz çaba gerektirdiği bir gerçek.Samsung & rsquo; s Gear S3harika ama biraz tıknaz. VeAndroid Wearsadece o kadar iyi değilwatchOS, burada dördüncü versiyonu sunulmuştur.

Apple Watch Series 4 piyasaya sürüldü ve yeni bir tasarım ve daha gelişmiş sağlık ve fitness özellikleri getiren bir yenilik. OkuyunApple Watch Series 4 incelemesihangi akıllı saatin size uygun olduğunu görmek için.


Ancak Apple Watch Series 4'ü bir süreliğine görmezden gelelim ve şimdi modası geçmiş Seri 2 üzerinden neden Apple Watch Series 3'ü satın almanız gerektiğine bir göz atalım.

Apple, saat gövdesinin boyutları aynı, ancak saatin arka tarafı - bileğinize dokunan kısım - her zamankinden biraz daha kalın diyor.


Apple Watch'un birinci ve ikinci sürümleri arasında görsel bir fark yoktu, ancak Apple, üçüncü sürümün hücresel sürümünü işaretlemek için görsel bir ipucu olması gerektiğine karar verdi ve bu nedenle dijital taç üzerinde kırmızı bir nokta boyadı. Hücresel olmayan sürümler tam olarak öncekiler gibi görünür.


Hücresel bağlantı için son derece makul bir £ 70 prim ödersiniz (£ 399'a karşı £ 329'dan başlayan fiyatlarla, paslanmaz çelik ve Milanese döngü versiyonları sizi 599 £, 699 £ ve ötesine götürür).

Peki hücresel bağlantı iyi çalışıyor mu? Tek kelimeyle, evet, ancak hücresel mi yoksa standart sürüm için mi dolgunlaştırılacağını düşünürken birkaç uyarı var.


Siri, saatten gelen mesajlar ve aramalar gerçekten iyi çalışıyor (saatin ses kalitesi gelişmiş görünüyor) ve arama deneyimi, saati iPhone'unuzla arama yapmak için kullandığınızdan çok farklı değil; Arama yapmak için saatin kendisini kullanabilseniz de, bir çift AirPod (her şey tek bir Apple Kimliği aracılığıyla bağlanırsa otomatik olarak senkronize edilir) veya müzik için kullandığınız başka bir Bluetooth kulaklıkla takım halinde çalıştığınızda işler çok daha iyi olur - örneğin, ne zaman ve rsquo; koşuyorsun.

Hücresel bağlantı, saat artık telefonunuza bağlı olmadığında devreye girer - başka bir deyişle, telefonunuzu bir yerde bırakır ve menzil dışına çıkarsınız. Sinyal gücü Apple Watch Kontrol Merkezinizde gösterilir (yukarı kaydırın), bu da size telefonunuzu veya Wi-Fi ağını bağlayıp bağlamadığınızı da gösterir. Kadranın ortasında sinyal gücünü gösteren Explorer adlı yeni bir saat yüzü de var.

Hücresel bağlantının dezavantajı, şu anda yalnızca Birleşik Krallık'ta EE'de desteklenmesidir - her ikisi de aynı numarayı kullandığı için iPhone'unuzun EE'de olması gerekecektir. Diyelim ki, telefonunuzu Üçte tutmak ve saati EE'ye bağlamak için sadece £ 5 ödemek mümkün değil (evet, kendi planına ihtiyacı var). Bunun nedeni, hem telefonunuz hem de saatinizin aynı numarayı paylaşması ve Apple Watch'un aslında kendi SIM kartını almamasıdır.

Bunun yerine, bir & lsquo; eSIM & rsquo; Apple Watch uygulamasında kurulum işleminin bir parçası olarak otomatik olarak etkinleştirilir. EE kullanıyorsanız ve bir iPhone 6 veya daha yenisine sahipseniz, Apple Watch uygulamasındaki Mobil Veri seçeneğini kullanarak plana kaydolabilirsiniz - bu, daha sonra EE oturum açma ayrıntılarınızla giriş yapma ve kaydolma dahil olmak üzere süreç boyunca size rehberlik eder Mevcut planınıza ek olarak saat tarifesi için.

Sonunda, cep telefonu seçeneğini sadece düzenli olarak telefonu olmadan dışarı çıkanlara tavsiye edeceğiz ve bu, öncelikle kollarına veya kollarına takılı büyük bir telefon levhası istemeyen egzersiz yapan insanlar olacak. cep. Sonuçta, saat için bir prim ve hücresel erişim için aylık bir miktar ödüyorsunuz.

Ancak bu insanlar için Apple Music akışının eklenmesi de bir nimet olacak (kısa süre sonra). Ayrıca düzenli sporcular, 'akıllı koçluk' un eklenmesinden yararlanacaktır. (temelde bilgi istemleri), Kalp Atış Hızı uygulaması ve geliştirilmiş bir Egzersiz uygulaması çekici olacaktır, ancak bunlar Seri 3'e özgü olmaktan çok watchOS 4 özellikleridir.

Pil ömrünün Seri 2'ye benzer olduğunu gördük; sabahları bir şarjdan itibaren tüm gün ve akşam sürecek (egzersiz için GPS'i kullanmıyorsanız). GPS'i egzersiz için kullanıyorsanız, yaklaşık beş saat bekleyin, ancak GPS ile bir saat boyunca kullanmanız ve akşam yemeği yemeden önce şarj etmeniz daha olasıdır.

Apple Watch Series 3, selefi gibi Nike ve Hermes versiyonlarında da mevcutken, Apple Watch Edition da mevcut beyaz versiyona ek olarak yeni bir gri seramik kaplamaya sahip. Apple, su geçirmez olmayan Seri 1'in ömrünü bir bütçe seçeneği olarak bir kez daha uzatmaya karar verdi.

Bir Apple Watch Series 2'ye sahipseniz, yükseltmeyi önermeyiz. Ama eğer varsaSeri 1ya da Apple Watch yoksa Series 3'ü tüm kalbimizle tavsiye ederiz; sadece hücresel bağlantıya ihtiyacınız olup olmadığını ciddi olarak düşünün.

Bunu beğendin mi?