Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 4 incelemesi

Apple Watch Series 4 incelemesi

Apple Watch 4 fırsatları

Apple Watch Series 4, ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri Apple Watch'un tasarımı ve boyutu ilk kez değiştirildi. Bu tasarım değişikliğinin yanı sıra, kenarlara yaklaşan daha büyük bir ekran boyutu, biraz daha ince bir gövde ve harika bir yeni kalp sensörü geliyor.


Hiç şüphe yok ki Apple Watch Series 4 ilk piyasaya sürüldüğünde sınıfında liderdi, ancak şimdi Apple Watch Series 5 ile değiştirildiği için hala satın alınması gereken bir şey mi? Öğrenmek için okumaya devam edin…

Apple Watch Series 4 incelemesi: tasarım ve his

38 mm ve 42 mm yüksekliklerin yerine, neredeyse kenarlara ulaşan daha büyük ekranlara sahip 40 mm ve 44 mm sürümleriniz var (çentiksiz iPhone XS çoktur).

Seri 4 ayrıca biraz daha incedir, yani Saatin genel hacmi azalmıştır. Bilekte 42mm Seri 3'e göre biraz farklı hissettiren 44 mm'lik versiyonumuz var.

Ekstra genişlik ve yükseklik, her gün bakmaya alışkın olduğunuz bir cihazda fark edilir. Daha ince bileklerde, belki de fazla tıknaz hissettirebilir. Daha küçük olan 40 mm'lik modeldeki ekranın, eski daha büyük 42 mm'lik modeldekinden daha büyük olduğu düşünüldüğünde, daha önce daha büyük ekranın ekstra okunabilirliği için giden bazı kişilerin bu sefer daha küçük modele bağlı kalmayı tercih edebileceğini düşünüyoruz.


İncelikteki değişiklik çok küçük bir miktardır (bir milimetre bile değil), ancak yeni Saat bileğinizi büktüğünüzde daha az ağır hissediyor. Apple'ın saatin arka kısmının eğrisini inceltmekle aynı zamanda değiştirdiğini ve cildinize kasaya çarpmadan önce biraz daha fazla manevra alanı sağladığını düşünüyoruz. Aradaki fark ince, ancak dikkat çekicidir - bu spor için iyidir.

Arkadaki değişikliklerin bir parçası olarak, artık sadece kalp atış hızı sensörü yerine alt tarafın tamamı seramik. Bu, onu olabildiğince hipoalerjenik hale getirmek açısından harika ve son derece bilimkurgu tarzı yeni kalp sensörü ile oldukça kötü görünüyor. Bunu gerçekten göreceğinizden değil. Eskisi gibi hissettiriyor - çok rahat.


Apple Watch Series 4 geri

Saatin seramik arka yüzü her modelde siyahtır


Apple Watch'un düğmeleri bile değişikliklerden kaçmadı. Digital Crown biraz inceltildi ve kaygan kasayı kavramanıza yardımcı olan oluklar, onu yan tarafa doğru tamamen uzatıyor, yani döndürmek daha zor değil.

Apple, Digital Crown'a dokunsal geri bildirim de ekledi, bu nedenle ekrandaki öğeler arasında gezinirken her öğe için küçük bir tıklama hissedersiniz, bu da ne kadar uzağa gitmeniz gerektiğini biliyorsanız hızlı bir şekilde gezinmenizi kolaylaştırır. Gerçekten güzel bir yaşam kalitesi ilavesi. Çok düzgün bölünmeyen bir şeyi kaydırırken, sadece size biraz geribildirim vermek için hızlı tıklamalar yapar.

Emin olmadığımız bir değişiklik, yan düğmenin artık kasayla aynı hizada olması. Basması kolaydır (küçük bir miktarda tıklar, ancak rahat hissetmek için yeterlidir), ancak bakmadan bulmak ve hızlıca veya hareket halinde basmak biraz daha zordur, çünkü parmağınız artık satın almak için kenarı kullanamaz. .

Bulması zor değil (sonuçta Digital Crown olmayan kenarın çoğunu kaplıyor), ancak garip bir şekilde yapıyorsanız basmak yerine kayma olasılığınız daha yüksek. Çanta veya başka bir şey taşırken Apple Pay için hızlıca iki kez basmaya çalışıyorsanız, güzel görünse bile kesinlikle bir gelişme gibi hissettirmiyor.


Ve biraz daha az yaygın bir durumda (umarız), bu aynı zamanda Acil SOS'u tetiklemek için kullandığınız düğmedir, bu nedenle estetik uğruna herhangi bir şekilde basmayı zorlaştırmak ideal değildir.

Yerleşik hücresel bağlantıyla birlikte gümüş paslanmaz çelik Apple Watch Series 4'e sahibiz. Aynı zamanda, ruhani bir uçuruma bakmaya çok benzeyen, ama iyi bir şekilde harika bir süper karanlık kaplama olan 'Uzay Siyahı' ile geliyor.

En önemlisi, artık kesinlikle muhteşem bir altın paslanmaz çelik kaplama var. Bu şatafatlı altın değil, uh,akımAltın saat Apple yapardı. Geleneksel altın ve pirinç arasında bir yerde ve eşleşen milan halkasıyla eşleştirildiğinde, OTT olmadan çarpıcı.

Apple Watch Series 4 altın

Apple'ın gösterişli hayranıyız ama değilçokgösterişli, yeni altın kaplama

Ayrıca üç renk alüminyum gövdeli Seri 4 saatiniz de var. Bunlar gümüş, siyah ve altındır, hepsi çelik versiyonlardan çok daha mat ve sessizdir (ve daha ucuzdur). En çok siyahı seviyoruz - klasik bir Casio görünümünün mümkün olan en teknik versiyonu gibi geliyor.

Apple Watch Series 4 incelemesi: ekran ve hoparlörler

Tüm bu estetik değişikliklere rağmen, ekran göze çarpan bir gelişmedir ve bu şaşırtıcı değildir, çünkü en önemli kısımdır. Gerçek ekranlar, eski eşdeğer modellere göre yaklaşık% 30 daha büyüktür.

Apple eski modellere 38mm ve 42mm olarak atıfta bulunurken, yeni modeller 40mm ve 44mm'dir - ancak bunlar ekran boyutuna değil kasa boyutuna atıfta bulunur. Dolayısıyla, vücut boyutundaki artış bundan çok daha az olmasına rağmen, 40 mm'lik bir Saatteki ekran 38 mm'lik Saat'tekinden% 30 daha büyüktür.

Aslında bunun sonucu, yenien küçükekran boyutu artık eskisinden daha büyüken büyükekran boyutu. Her yerde iyi haberler var - 38 mm'lik Saat, ortalama bir kadının bileğine uyan birkaç akıllı saatten biri olması açısından her zaman önemliydi, ancak 42 mm'ye kıyasla gösterdiği değerde sınırlayıcıydı. Artık taviz yok.

Önceki modellerde, ekranın etrafında oldukça büyük bir çerçeve vardı, ancak Apple'ın kullanıcı arayüzünde çok fazla siyah kullanması, camla harmanlandığı anlamına geliyordu ve alan için fazla israf görünmüyordu.

Şimdi, ekran kenara çok daha yakın bir noktaya ulaşıyor ve vücudun genel şekline uyması için yuvarlatılmış köşelere sahip. Apple, ekranı harmanlamak için hala çok fazla siyah kullanıyor, ancak metin ve arayüz öğeleri açıkça kenarlara daha yakın.

Bununla birlikte, ekranı göstermek için Apple, ekranı yalnızca renk ve yaşamla dolduran animasyonlara sahip bazı Saat yüzleri dahil etti, bunlar aslında sınırlarla oynuyor - birine & lsquo; Liquid Metal & rsquo; diyoruz ve siz etrafta sallanan, 'yanlara' ulaştığında sıçrayan gümüş sıvıyı görün. (Apple, bu yüzler için Series 4 ekranının tam şeklindeki bir yapıda video çekti…)

Apple Watch Series 4

Evet, Apple, Seri 4'ün ekranının aynısı şeklinde bir kutuya patlayan bir yangın videosu kaydetti. Hayır, o işe nasıl başvurduğunuzu bilmiyoruz

Apple, biraz daha fazla bilgi toplamak için çoğunlukla fazladan alanı kullanır. Yeni saat kadranları, öncekinden daha fazla komplikasyon içeriyor, 10 adede kadar farklı işlevi bir araya getiriyor ve potansiyel olarak biraz daha fazla bilgi gösteriyor. Yazı kaçırmış olsak bile, özellikle mevcut UV endeksini görme yeteneğinin büyük hayranlarıyız.

& Lsquo; daha fazla bilgi & rsquo; olduğuna ikna olmadık Saatin eksik olduğu şey buydu ve dürüst olmak gerekirse orijinal, daha az paketlenmiş Saat yüzleriyle (tabii ki hepsi mevcut) idare edebildik, ancak yeni Saat yüzleri bizi çabucak kazandı. Sonunda farkı ikiye böldük: havanın beş saatlik güzel ve net bir görünümü de dahil olmak üzere yedi komplikasyona sahip modüler bir yüz.

Birçok uygulamada, şu anda ekstra boyut, çoğunlukla ekranda aynı anda birkaç düğme daha görebileceğiniz anlamına gelir. Geliştiriciler bundan daha fazlasını yapmayı deneyebilirlerdi, ama aslında biz öyle olması gerektiğini düşünmüyoruz - çoğu Watch uygulaması, komutlara erişmenin basit yolları olduklarında en iyisidir, bu yüzden tek bir dokunuş ötede olan daha fazla komut zaten bir avantajdır.

Apple Watch Series 4

Yeni infograph saat kadranı dokuz komplikasyona (artı süreye) uyar

Yeni tasarımın tek (çok küçük) dezavantajı, ekranın artık cam cephenin kıvrılmaya başladığı yere ulaşması, yani ışığı orada yakalayabilmesi ve ekranın en kenarında bir şeyi okumayı zorlaştırmasıdır (özellikle metin ). Ama aslında, kenarda bir şeyi görmeniz oldukça nadirdir, bu yüzden bu gerçekten bir sorun değildir.

Genel olarak, Saatteki yansıtma eksikliğinin ne kadar etkileyici olduğuna dikkat çekmeye değer. Kaç ekranda bir grup siyah camın kullanıldığını düşünürsek, kupanızın size baktığını hemen hemen hiç görmezsiniz ve parlak güneş ışığında bile okunabilir. Sadece bir yansıma olarak bile fark edilebilen en parlak ışıklardır.

Yeni ekranla ilgili küçük bir şey, Apple'ın LTPO adı verilen OLED ekranı desteklemek için yeni bir teknoloji kullanmasıdır. Bunun ana etkisi, ekranın artık pilden tasarruf etmek için kare hızını değiştirebilmesidir, bu nedenle statik bir dijital saat kadranı, bir Mesajlar yazışmasında kaydırdığınızdan daha yavaş bir hızda yenilenebilir. Animasyonlar ve kaydırma işlemleri sorunsuz kalır, ancak mümkün olduğunda enerji tasarrufu sağlanır. Zekice.

Apple, hoparlörün Seri 4'te% 50 daha yüksek olduğunu ve mikrofonu hoparlörden cihazın diğer tarafına taşımayla birleştiğinde (birbirlerini engellemelerini önlemek için) bunu oldukça iyi bir arama cihazı haline getirdiğini söylüyor.

Normal durumlarda yeni hoparlörden gelen ses çok nettir ve yemek pişirirken mutfak gibi gürültülü bir yerde bile yeterince iyi duyulabilir.

Apple Watch Series 4 hoparlörler

Apple'daki hoparlörler sol kenarda oturur (sağda Digital Crown varsa)

Diğer uçtaki insanlar da sizi net bir şekilde duyabilir - Saati & lsquo; aramalar için gerektiğinde kullanmak & rsquo; olarak alır. cihaz & lsquo; saatinize alsın, neden olmasın? & rsquo; Açık olmak için Saati ağzınıza kadar tutmanıza gerek yok, ama belli ki cebinize doldurmamaya çalışın…

Bir şey, Siri & rsquo; nin yanıtlarının varsayılan tam ses ayarında oldukça yüksek olması ve nasıl kapatılacağı açık değil - düşündüğünüz gibi Sesler ve Dokunuşlar bölümünde değil, Ayarlar> Genel> Siri. Rica ederim.

Apple Watch Series 4 incelemesi: smart'lar ve watchOS

Siri'den bahsetmişken, Watch Series 4'ün akıllı özelliklerine geçelim. Beklenti, saatler ve telefonlardaki akıllı özellikler için büyük bir gelişme alanıdır (ve gerçekte olmasa bile AI olarak lanse edilme eğilimindedir) ve hisseder. Özellikle her zaman uygulamalara dalmak yerine bir şeyi kabul etmek veya reddetmek için gerçekten dokunmak istediğiniz akıllı saatlerde kullanışlıdır.

Apple, watchOS 5'te bu alanda bir sürü çalışma yaptı ve bu çoğunlukla Siri saat yüzünde görülüyor. Görünüşe bakılırsa gerçekten bir bakıcı ya da özellikle heyecan verici değil, ancak trafik kötü olduğu için bir sonraki randevunuz için erken ayrılmanız gerektiği konusunda sizi uyarmak veya yağmurun başlayacağı zaman göstermeniz gerektiği konusunda sizi uyarmak gibi şeyler yapıyor, bu yüzden siz & rsquo ; yakalanmadınız.

Seyahat işleri aslında, takvimine bir konumla birlikte bir randevu koyduğunuzda Apple'ın yaptığı genel işin yalnızca bir parçasıdır, bu nedenle Saat'e özgü değildir - ancak saatin amacı, işinizi sizin için kolaylaştırmaktır.uyardıerken ayrılmanız gerekebileceğini ve bir toplantı sırasında veya başka bir şey sırasında telefonunuzu bıraktığınız için bildirimi kaçırmamanız gerektiğini.

Daha da önemlisi, Siri yüzü zamanla diğer alışkanlıkları öğrenir. Eve gidip gelmek için bir sürüş çalma listeniz varsa, işin sonuna geldiğinizde bunu önerecektir. Evinize yaklaştığınızda HomeKit sahneleri önerecek, böylece eve girmeden önce tüm ışıkları açabilirsiniz.

Apple Watch Series 4 Siri

Siri yüzü güzel değil ama hayatınızı düzenlemek için çok kullanışlıdır

Bu tür şeyleri üçüncü taraf uygulamalarla da yapabilir, böylece CityMapper, Apple'ın sahip olmadığı işe gidip gelme bilgilerine yardımcı olabilir veya tercih ettiğiniz fitness uygulaması, Apple'ın kendi Etkinlik sistemi yerine sizi dürtebilir.

Elbette Saat hakkında Siri'den bilgi isteyebilirsiniz ve Seri 3 gibi Siri de konuşabilir (önceki modeller yanıtları yalnızca ekranda metin veya görüntü olarak gösteriyordu). Siri'nin yerel olarak yapabilecekleri bu yıl pek değişmedi, ancak Kısayollar adı verilen devasa bir yeni özellik var.

Bu, temelde uygulamaların Siri'ye bağlanması için bir yoldur, biraz daha esnek olmasının dışında, Alexa'nın Becerilerinin çalışma biçimine benzer şekilde genişletmeyi sağlar, çünkü onları tetiklemek için istediğiniz herhangi bir cümleyi ayarlayabilirsiniz.

Hatta bunların bir dizisinin tek bir cümleye dayalı olarak birbiri ardına tetiklenmesini sağlayacak şekilde otomatikleştirebilirsiniz (böylece, ışıklarınızın yanmasını söylemenin bir yolu olarak, akıllı kahve makineniz için & lsquo; Günaydın Siri & rsquo; diyebilirsiniz. yatak odası hoparlöründe aynı anda çalmaya başlamak için bir fincan ve bir pompa çalma listesi).

Bunları Watch'ta (yalnızca telefonunuz veya iPad'iniz aracılığıyla) oluşturmaz veya yönetmezsiniz, ancak telefonunuzda oluşturduğunuz her şey Watch üzerinde çalışmalıdır. Olmalı diyoruz çünkü aslında şimdiye kadar bizim için vuruldu ve ıskalandı. Bazıları mükemmel çalıştı, ancak diğerleri için Siri, aynı ifadeler iPhone'umuzda işe yarasa da Saat'teki komutu tanımadığını iddia etti.

Bir akıllı saatin tüm amacı, hayattaki olayları düzeltmeye yardımcı olmasıdır - bu kullanışlı olduğunda telefonunuz için bir tür uzaktan kumanda görevi görmesi veya tıpkı yüzünüzün önünde faydalı bilgiler almanın bir yolu olarak olabildiğince çabuk.

Apple Watch'un büyük bir kısmı, size bir şey söylemek için basit pingler olabilen veya eyleme geçirilebilen bildirimlerdir. İkincisi durumunda, bir hatırlatıcıyı ertelemek için sadece bir düğmeye basabilir veya bir mesaj yanıtı oluşturma, hatta bir güvenlik kamerasının canlı yayınını görüntüleme yeteneğine yol açabilir.

Şimdiye kadar, Apple Watch Series 4'ün daha büyük ekranı, önceki modellere göre bunun için özellikle akıllıca kullanılmıyor. Daha iyi kullanılması için bir kapsam var: watchOS 5, bildirimlerin ne tür zengin seçenekler içerebileceği konusunda daha fazla esneklik sağlar, ancak uygulamaların aslında bunu uygulamaya koyması gerekir ve henüz bunun çoğunu görmedik (gerçi watchOS 5'in lansmanından bu yana uzun zaman geçmedi).

Apple Watch Series 4

Henüz tüm bildirimler ekranı iyi bir şekilde kullanmıyor

Mevcut bildirim tasarımı, bir mesaj ve ardından bir grup düğme ile birlikte, daha büyük ekranda fazladan bir bilginin görünmesine izin verme eğilimindedir, ayrıca genellikle yanlarda boşa harcanan alanla sonuçlanırsınız. Bunların hiçbiri kötü bir şey değil, ancak yeni modelin bildirimlerle etkileşim şeklinizi aniden değiştirmesini beklemeyin.

Apple Watch Series 4 incelemesi: sağlık ve fitness

WatchOS 5'teki yeni, çok kullanışlı, akıllı bir özellik, antrenmanların otomatik olarak algılanmasıdır. Uygulamada bir Antrenman başlatmayı hatırlamadan koşu yapmaya başlarsanız, bir koşuya çıktığınızı düşündüğünü ve bir Antrenman başlatmak istediğinizi söyleyen bir mesaj ile açılır. Evet deyin ve başlangıçtan beri sizi izliyor olacaksınız, böylece ilk birkaç dakikayı kaybetmezsiniz.

Tutarlı bir hareket unsuru olan birçok şey için işe yaradı, ancak daha sonra verilere baktığımızda yüksek kalp atış hızımızı açıkça görmesine rağmen ağırlık temelli egzersizler yaparken fark etmedi. Bu yüzden çok kullanışlı olabilir, ancak henüz evrensel olarak akıllıca değil.

Yine de sağlık ve zindelik söz konusu olduğunda çok daha fazla yükseltme var. Başlangıç ​​olarak, Garmin'in bu alandaki liderliğini kırmaya başlayan daha iyi çalışan özellikler var. Tempo uyarıları, uzaktan antrenman yapanlar için harikadır ve yorulduğunuzda ve odak noktanızı kaybederken hedefinizden uzaklaşmaktan kaçınmanıza yardımcı olur.

Ritim (AKA dakikadaki adım sayısı) da gerçekten yararlı bir ölçüdür, çünkü daha uzun koşular için en verimli seviyelere ulaşmanıza ve kendinizi aşırı zorlamaktan kaçınmanıza (yaralanmaları uzak tutmaktan) yardımcı olur.

Her ikisi de gerçekten koşmaya başlayan insanlar için sahip olmak harikadır, ancak & lsquo; gelişmiş & rsquo; kadar hala oldukça basittirler. çalışan veriler gider. Bir Garmin sistemi, zeminle temas süresi, adım uzunluğu, dikey salınım (yani & lsquo; zıplama & rsquo;) içerebilir ve tüm tekniğiniz için daha fazla yükseltme sağlar.

Watch modellerinin buna yaklaşması güzel ve birçok insan için bu muhtemelen veri miktarı için iyi bir denge (iyileştirmelerine yardımcı olacak kadar, ancak kafa karıştıracak kadar değil), ama yine de paketin önünde değil.

Diğer yeni fitness özellikleri arasında yoga ve yürüyüş için özel egzersiz takibi ve kişilerinizle daha fazla yarışma seçeneği bulunur.

Apple Watch Serisi 4 Nike +

Apple Watch'un Nike + sürümü geri döndü, Nike + Run uygulaması ve bazı özel saat yüzleri (ekranı oldukça güzel bir şekilde gösteren) önceden yüklenmiş.

Apple Watch Series 4'ün kendisindeki yeni özellikler açısından, eskisi gibi çalışan daha küçük bir kalp atış hızı sensörü var (damarlarınızdaki kan akışını algılamak için ışık kullanarak), ancak büyük yeni ek bir ekokardiyogram. .

Bu, vücudunuzun elektrik sinyallerini kullanarak kalp aktivitesini ölçmenin çok daha kesin bir yoludur, ancak egzersiz yaparken kullanamazsınız. Dahili uygulamayı kullanarak bir EKG çekebilir, ardından Saat bileğinizdeyken Digital Crown'da parmağınızı basılı tutarak EKG çekebilirsiniz.

Taç şimdi, Saatin alt tarafında olduğu gibi üzerinde iletken bir ped var, bu yüzden tam bir devre oluşturuyorsunuz. Bunun amacı, düzensiz kalp atışı ritmini aramaktır: özellikle, ciddi sorunlara neden olabilen (ve bunun bir belirtisi olan) atriyal fibrilasyon.

EKG çektiğinizde, Saat size ya sinüs ritminde (normal), atriyal fibrilasyonda (bir doktora görün) ya da bir sonuca varamadığını söyleyecektir (Apple bunun çok olacağını söylüyor. nadirdir, ancak aynı zamanda & lsquo; bir doktora görün & rsquo; kategorisindedir).

Mesele şu ki, senniyettüm bunları gelecekte bir noktada yapabilmek. Tıbbi sınıf ekipmanın tıbbi düzeyde onaylanması gerekir ve Apple şu ana kadar yalnızca ABD'de bu onaya sahiptir. Watch Series 4, uygun AB düzenleyici kurumla birlikte, ancak bu özelliği deneyemediğimiz anlamına geliyordu.

Yine de kalp atış hızınızı başka şekilde alıyor ve bunu Seri 3'ten biraz daha doğru bulduk. Aynı egzersizler için ikisini birlikte kullanarak, Seri 3'ün bazen yüksek ve düşük hızları aykırı olarak kaydettiğini gördük. Seri 4 ise, dakikanın geri kalanında genel aralığın çok ötesinde.

Bunun dışında, kaydedilen kalp atış hızı aralıkları esasen aynıydı, ancak küçük hatalardaki azalma güzel. Ayrıca, çabalardaki hızlı artışları daha hızlı takip edebiliyor gibi görünüyordu, ancak bu yalnızca verilere Apple & rsquo; nın varsayılan olarak sunduğu Sağlık uygulamasından daha ayrıntılı bir şekilde bakarsanız yararlı olacaktır.

Egzersiz sırasında kalp atış hızı takibi, nazikçe iyileştirilmiş gibi hissettiriyor

Seri 4 aynı zamanda yere sert bir şekilde vurursanız acil servisleri aramanızı sağlayan düşme algılama özelliğine sahip tek Apple Watch modelidir. İyi olup olmadığınızı sorduğunda yanıt vermezseniz, bir dakika sonra otomatik olarak bir ambulans çağırır ve konumunuzu bir acil durum kişisine gönderir.

Kısmen siz sallanırken kollarınızın hareketine dayalı bir düşüşü algılar ve yere ne kadar sert vurduğunuza göre parti yapar. Prat Falls aracılığıyla onu aldatmaya çalışırken biraz eğlendik, ancak bu incelemede bununla ilgili kesin olarak herhangi bir şey belirtmek istemiyoruz: Özelliğin sahte bir düşüşten etkinleştirilmemesi, bunun kapanmayacağı anlamına gelmez gerçek bir düşüş sırasında ve tersi. Yine de merakınızı gidermek istiyorsanız, bunu çevrimiçi yapan çok sayıda insan videosu var.

Sadece onun amaçlandığı gibi çalışacağına güvendiğimizi söyleyelim ve kaymalara ve kırık kemiklere karşı savunmasız insanlar için, aksi takdirde yapamayacakları zaman yardım almalarını sağladığı anda Saat en iyi satın alma anı olabilir. hiç yaptılar.

Apple Watch Series 4 incelemesi: performans ve pil

Apple, Apple Watch Series 4'teki yeni işlemcinin, aslında bir akıllı saatte yaptığınız görevlerin çoğunun ne kadar hafif olduğu düşünüldüğünde, bize hiçbir zaman tam olarak bir serseri gibi gelmeyen Seri 3'tekinden yaklaşık iki kat daha güçlü olduğunu söylüyor.

Tahmin edilebileceği gibi, Seri 4 kullanımda süper hızlıdır. Bir kaydırma ile farklı saat yüzleri arasında geçiş yapmak anında gerçekleşir ve uygulama değiştiriciyi veya uygulamaların ana menüsünü açmak aynı derecede hızlıdır.

Devasa Mesajlar sohbetleri arasında gezinmek tamamen sorunsuz - kekemelik yok, bekleme yok. Hiç titreme olmadan fotoğrafları yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Hiçbir noktada, ilk modellerin bazen kesinlikle yapabildiği güçsüz bir bilgisayardaymışsınız gibi hissettirmez.

Uygulamaların açılması, küçük bir yükleme ekranı gösterme eğilimindedir, ancak yalnızca yaklaşık yarım saniye. Saatle ilgili büyük bir problemdi, rüya bileğinizde uygulamalara sahip olmanın işleri daha hızlı yapmanıza izin vermesiydi, aslında telefonunuzu cebinizden çıkarmak daha hızlıydı. Şimdi, sizi geride tutan tek şey ekranın boyutu (elbette bu iyileştirilmiş olsa bile).

Gerçekten, cihazda yapacağınız tek bekleme ağla ilgili olabilir, ancak bu bile biraz daha hızlı geliyor. Saatin yeni seramik arkası, antenleri için daha iyi sinyal sağlamak üzere yapıldı ve Series 4 ile iPhone XS Maximiz arasındaki bağlantı her zamankinden daha kusursuz. Çağrılar her ikisinde de anında gelir ve birinde yaptığınız bir şey diğerine hızla yansır.

Haritaları açmak ve mevcut konumumuzu yüklemesini söylemek, her şeyin görünmesi için yaklaşık dört saniye sürdü, ancak bundan sonra çok daha hızlıydı - uzaklaştırarak, ilçeyi yüklemek yaklaşık yarım saniye sürdü, ardından yeniden yakınlaştırıp etrafta gezinmek , baktığımız her yerde önemli noktaları doldurmamız bir saniyenin altında sürdü.

Apple Watch Series 4

Çok sayıda küçük resim arasında gezinmek mi istiyorsunuz? Bunun için gidin - Seri 4, görüşünüzün yapabildiği sürece başa çıkabilir.

Oturma odası video kameramızdan bir akışa bakmak için Home uygulamasını çalıştırdık ve bağlanmak bir saniyeden kısa sürdü ve bize hemen gerçekten net bir canlı video sağladı.

Pil söz konusu olduğunda, Apple'ın tuhaf bir yaklaşım sergilediğini görüyoruz. Apple Watch Series 4'ün pil ömrü için 18 saat olduğunu iddia ediyor, bu da Series 3 ile aynı. rağmen).

Apple, 18 saatlik pil ömrünün kendisinin ortaya çıkardığı belirli bir kullanıcı profiline dayandığını söylüyor ve telefon olmadan yalnızca bir saatlik hücresel kullanım gibi şeyleri varsayıyor (bu zaten her ürün sahibine uygulanmaz), bazı GPS kullanımı ve genellikle onu ortalama bir kişiye kıyasla Saat kullanımının zorlu bir günü haline getirecek bir dizi şey.

Örneğin, yaklaşık bir saatlik aktif egzersiz süresini içeren çok daha yaygın bir gününüz varsa (sadece arka planda periyodik olarak değil, sürekli olarak kalp atış hızını ölçüyor) ve günün geri kalanında bu gün sadece saatte birkaç kez bildirim gönderiyorsunuz ve onu biraz müzik uzaktan kumandası için kullanıyorsunuz ve saati kontrol ederek, pilin yaklaşık% 30'unu bir günde kullanmayı bekleyebilirsiniz.

Bu, watchOS 5 altındaki Seri 3 ile hemen hemen aynıdır (bu, bizim deneyimlerimizde watchOS 4'ten biraz daha fazla güç kullanıyor gibi görünüyor, ancak sadece yüzde birkaç oranında).

Apple Watch Series 4 pil

Bu, yarım saatlik egzersiz takibi dahil olmak üzere yarım günlük kullanımdan sonraydı

Yani evet, bu tür bir kullanımda, Watch Series 4'ün şarj edilmesine gerek kalmadan birkaç gün çıkabilirsiniz. Ayrıca GPS ile takip edilen bir koşuya giderseniz (ve özellikle de Bluetooth kulaklıklara akan müzikten müzik çalarsanız), koşunuzun ne kadar sürdüğüne bağlı olarak bir günde% 50 işaretine daha çok benzeyeceksiniz.

Apple'ın kaydettiği bir şey, saatin artık çalışan verileri ve GPS'i izlerken daha uzun süre dayanabileceğiydi - şimdi altı saate ulaşabilirken, önceki modeller daha çok beş saat gibiydi.

Apple, özellikle bu hedefe ulaşmak istedi, çünkü artık çoğu maraton koşucusu için mesafeye dayanabileceği anlamına geliyor. Pek çok maratoncu beş ila altı saat arasında bir zaman geçirecek ve bu yüzden bazıları Saatin sonuna kadar gelmediğini düşünüyordu, oysa çoğunluk için şimdi olması gerekiyordu.

Saati aldığımızdan beri herhangi bir maraton koşmadık ve önümüzdeki iki gün içinde herhangi bir planımız yok, bu yüzden Apple'a bu konuda güvenmek zorundayız.

Apple Watch Series 4 incelemesi: Karar

Apple Watch Series 4'ü ilk kez taktığınızda, önceki sürümdeki değişiklikler gerçekten ince hissediyor. Apple'ın koyu renkli arka planları kullandığı için ekranın size doğru fırlaması gerekmez, ekstra incelik hafiftir, hız artışı çoğu zaman fark ettiğiniz bir şey değildir ...

Ancak daha sonra Seri 4'ü gözden geçirirken Seri 3'e geri döndük ve birdenbire bu küçük şeylerin toplandığı tüm yollar netleşti. Seri 3 hala harika bir ürün, ancak Seri 4, geliştirmelerinin toplamından daha fazlası ve rahatlıkla şimdiye kadar kullandığımız en iyi akıllı saat.

Bağışlayıcı uyumu nedeniyle daha aktif kullanıcılar için daha iyidir; zippier uygulamaları ve ağ iletişimi nedeniyle üretkenlik hayranları için daha iyidir; küçük bilekliler için daha iyidir çünkü daha küçük gövdede iyi boyutlu bir ekran elde edersiniz; ve düşme veya kalp problemlerine karşı savunmasız insanlar için harika bir ürün.

Herkes için daha iyi, dediğimiz şey bu. Ve bu tür sağlık özellikleriyle Apple, düşüncemizi ondan sahip olması güzel, ancak hiçbir şekilde gerekli olmayan bir ürün olmaktan çıkarıp, hayatlarını kurtarması durumunda olabildiğince çok insanın sahip olabileceğini umduğumuz bir ürüne çevirdi.

Aslında, sağlık teknolojisiyle bu potansiyel olarak önemliyken, kendimizi Apple'ın Watch'un iOS ile olan özel bağını bozmaması ve herkesin yapabileceklerinden yararlanmasına izin vermesi gerekip gerekmediğini merak ederken buluyoruz.

Tabii ki, Apple şimdiApple Watch Series 5Yani, en son ve harika Apple Watch'un peşindeyseniz, isteyeceğiniz şey budur. Yine de bir Seri 4'te 50 £ / 50 $ tasarruf ederseniz ve Seri 5'in her zaman açık olan ekranından rahatsız olmazsanız, 4 sizin için olabilir.

Apple Watch Series 4 İnceleme: Haberler ve Güncellemeler

27 Mart 2019:Apple, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık dahil 19 Avrupa ülkesinde EKG işlevini ve düzensiz ritim bildirimini etkinleştirdi.

İşlev artık CE işaretlidir ve Avrupa Ekonomik Alanı'nda onaylanmıştır ve Amerika'daki FDA tarafından onaylanmıştır.

Yeni özellik, watchOS 5.2 güncellemesinin bir parçası olarak geliyor.

Apple Watch EKG işlevini denedik ve kolay ve düzgün bulduk, sadece birkaç saniyede bir okuma yaptık. Tuhaf bir hıçkırık yok ve Saati tutma şekliniz doğal geliyor.

Bunu bilmekten mutlu olacaksınız, bana fibrilasyonum olmadığını söyledi ve sizi olası sonuçlara başlamadan önce götürür, bu yüzden kafa karışıklığı olmaz.

İPhone'unuzdaki Sağlık uygulamasında çektiğiniz EKG'leri geri dönüp görebilirsiniz. Bunlar, ritmin ayrıntılı bir anlık görüntüsünü bile gösterir ve sonuçların bir PDF'sini doktorunuzla paylaşmanıza olanak tanır.