Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 3 karşılaştırması: Hangisini satın almalısınız?

Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 3 karşılaştırması: Hangisini satın almalısınız?

Apple'ın paranın satın alabileceği en iyi akıllı saatleri ürettiğine şüphe yok, ancak soru şu ki, daha eski ve daha uygun fiyatlı olanı mı satın almalısınız?Apple Watch Series 3veya daha yeni ve daha pahalıApple Watch Series 4?


Her ikisinin de avantajları olsa da, hangisinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için hem Seri 3 hem de Seri 4 saate bir göz attık.

İster ilk akıllı saatinizi satın almak istiyor olun ister bir yükseltme yapmayı düşünüyor olun, satın almaya başlamadan önce temel farklılıkları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Özellikler ve fiyattan, tasarımın ve boyutun en ince detayına kadar her şeyi karşılıyoruz.

Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 3 karşılaştırması: Tasarım

Orijinal Apple Watch tasarımı uzun süre değişmeden kaldı, ancak bu Apple Watch Series 4 ile değişti. Bu akıllı saatlerin nasıl farklılaştığına bir göz atalım.

Seri 3, Force Touch özellikli bir OLED retina ekrana sahiptir ve 1.000 nit parlaklık sağlar.


İki farklı renkte sunulur: Alüminyum ve Uzay Grisi ve iki farklı kasa boyutu: 42 mm veya 38 mm. Her ikisi de 11,4 mm kalınlığındadır.

42 mm'lik kasa size 740 mm²'lik bir ekran sağlarken, daha küçük kasa 563 mm²'lik bir ekrana izin verir.


Apple Watch Nike Series 3'ü hem renk hem de boyutta da edinebilirsiniz.


(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 4 ise daha geniş bir kaplama yelpazesi sunarak koleksiyonlarına Altın ekliyor.

Kasa boyutlarını 44 mm ve 40 mm'ye çıkarırken kasayı 10,7 mm kalınlığa indirdi; bu, 977 mm² ve ​​759 mm²'lik çok daha büyük ekran boyutlarına yol açar.

Seri 4 ayrıca Paslanmaz Çelik kaplamalı Hermes sürümünde gelir.

Seri 4, 1.000 nit parlaklığa sahip LTPO ekrana sahiptir, ancak bu, pil ömründe% 5-15 arasında bir tasarruf anlamına gelebilir.


Sonuç olarak, ekran çok daha kullanışlı ve (estetik olarak), mesajlaşma, dokunma ve smartwatch'ınızla yapmak istediğiniz başka şeyler için daha fazla alan ile daha kullanışlı ve hoş.

Tüm Apple Watch kayışları, hem Seri 3 hem de Seri 4 arasında değiştirilebilir.

Apple Watch Series 4 vs Apple Watch Series 3: Donanım

Seri 3 ve Seri 4 arasındaki tek büyük fark, içindeki çiptir. Series 4, Series 3’ün çift çekirdekli işlemcisinden 2 kat daha hızlı olan 64-bit çift çekirdekli işlemciyle bir üst seviyeye çıkar.

Her ikisinde de kablosuz yonga ve 18 saate kadar pil ömrüyle dahili lityum iyon şarj edilebilir pil bulunur.

Hem Seri 3 hem de Seri 4, GPS ve Hücresel modellere sahiptir ve her ikisi de Wi-Fi ile birlikte gelir.

Seri 3'te Bluetooth 4.2 bulunurken, Seri 4'te daha düşük güç tüketimi ve biraz daha yüksek hızlara sahip Bluetooth 5.0 var.

Sonuç olarak, Seri 4, Seri 3'ten büyük bir sıçrama, ancak en önemlisi, Apple Watch Series 3'ün performansıyla hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 4 vs Apple Watch Series 3: Özellikler

Apple Watch Series 4, çoğu bakımdan Series 3'e oldukça benziyor, ancak ikisinin gerçekten farklı olduğu nokta, sağlık ve fitness özellikleri söz konusu olduğunda.

Her iki saatte de GPS, barometrik altimetre bulunur ve 50 metreye kadar suya dayanıklıdır.

Bununla birlikte, Apple Watch'larını sağlık ve zindelik için kullanmayı planlayanlar için Seri 4, Digital Crown'da bulunan (aynı zamanda dokunsal geri bildirim ile yükseltilmiş olan) bir Elektrikli Kalp Atış Hızı Sensörüne (EKG uygulaması) sahip olmasıdır.

Seri 3, Seri 4'te ikinci nesle yükseltilmiş bir Optik Kalp Sensörüne sahiptir ve jiroskop ve ivmeölçer de iyileştirilmiştir (ivmeölçer artık 32 G kuvvetini ölçmektedir).

Seri 4 ayrıca düşme tespiti de ekledi. Bu nedenle, aktif olan ve ilerlemeyi ve yardım faaliyetlerini izlemek için saatini kullanmak isteyenler, Series 4'ü özellikler açısından daha faydalı bulabilir.

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 3 karşılaştırması: Fiyat

Apple'ın akıllı saatlerinden birine sahip olmak istiyorsanız, Apple Watch Series 3 en ucuz seçenektir. Yalnızca GPS modelinin fiyatları yaklaşık 279 £ 'dan başlar.

Yalnızca Apple Watch Series 4 GPS modeli 399 £ 'dan başlayan fiyatlarla 100 £' dan daha pahalı.

GPS ve hücresel modeller, Series 3'ün 379 £ 'dan ve Series 4'ün 499 £' dan başlayan fiyatlarla bir başka adımdır.

Hermes sürümlerinden birini satın almak istiyorsanız, o zaman 700 - 1000 £ + arasında bir geri ödeme yapmaya hazırlıklı olmanız gerekir.

En ucuz Apple Watch Series 3 ve Series 4 fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Bugünün en iyi Apple Watch Series 3 ve Apple Watch 4 fırsatları Apple Watch Series 3 (GPS, ... Apple Watch Series 3 GPS Amazon £ 199 GörüntüleTüm fiyatları görünApple Watch Series 4 ... Apple Watch 4 GPS Hücresel Amazon £ 462.43 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple Watch Series 4 vs Apple Watch Series 3: Sonuç

Apple ve genel olarak akıllı saatlerde yeniyseniz, Seri 3 kesinlikle modası geçmiş değil. Başlangıç ​​seviyesindeki bir akıllı saat için doğru olan bir dizi özelliğe sahiptir ve bu modeli tercih ederek 100 £ 'dan fazla tasarruf edeceksiniz.

Bununla birlikte, en son teknolojiyi seven biriyseniz, Seri 3'ü seçmek, bazı önemli yeni özellikleri ve tasarımı kaçırmak anlamına gelecektir.

Özelliklerin çoğu aynı kalsa da, Seri 4'te süper geliştirilmiş işlemci, tasarım, sağlık ve fitness özellikleri dahil olmak üzere oldukça iyi yükseltmeler var. Sonuçta daha hızlı, daha akıllı ve daha parlak.

Seri 1 veya Seri 2'den yükseltme yapmayı düşünenler, bazı önemli değişiklikler yapıldığı için Seri 4'ü seçmenin parasına değeceğini görecekler. Ancak, Seri 3'ü zaten aldıysanız ve bu kadar kısa sürede yükseltmeye değip değmeyeceğini merak ediyorsanız, paranızın karşılığını gerçekten almak için bir sonraki sürümü beklemenizi öneririz.

Bugünün en iyi Apple Watch Series 3 ve Apple Watch 4 fırsatları Apple Watch Series 3 (GPS, ... Apple Watch Series 3 GPS Amazon £ 199 GörüntüleTüm fiyatları görünApple Watch Series 4 ... Apple Watch 4 GPS Hücresel Amazon £ 462.43 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz