Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 5 ve Apple Watch Series 4 karşılaştırması: Hangisini satın almalısınız?

Apple Watch Series 5 ve Apple Watch Series 4 karşılaştırması: Hangisini satın almalısınız?

Apple'ın paranın satın alabileceği en iyi akıllı saatleri ürettiğine şüphe yok, ancak soru şu ki, daha eski ve daha uygun fiyatlı olanı mı satın almalısınız?Apple Watch Series 4veya daha yeni ve daha pahalıApple Watch Series 5?


Her ikisinin de avantajları olsa da, hangisinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için hem Seri 5 hem de Seri 4 saate göz attık.

İster ilk akıllı saatinizi satın almak istiyor olun ister bir yükseltme yapmayı düşünüyor olun, satın alma taahhüdünde bulunmadan önce temel farklılıkları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Özellikler ve fiyattan, tasarımın ve boyutun özüne kadar her şeyi karşılıyoruz.

Apple Watch Series 5 ve Apple Watch Series 4 karşılaştırması: Tasarım

Orijinal Apple Watch tasarımı uzun süre değişmeden kaldı, ancak Apple Watch Series 4 ile bu durum değişti.

Apple Watch Series 3 ile karşılaştırıldığında, kasa boyutlarını 44 mm ve 40 mm'ye çıkarırken 10,7 mm kalınlığa kadar inceltilmiş bir kasaya sahipti. Bu, sırasıyla 977 mm² ve ​​759 mm²'lik çok daha büyük ekran boyutlarına yol açtı.


Seri 4, 1.000 nit parlaklığa sahip bir LTPO ekrana sahiptir.

Nihayetinde, Seri 3 üzerinden yapılan bu güncellemeler, ekranı çok daha kullanışlı ve bakmayı daha keyifli hale getirdi; mesajlaşma, dokunma ve akıllı saatinizle başka ne yapmak isterseniz isteyin.


Apple Watch Series 4, alüminyum ve paslanmaz çelikle çok çeşitli kaplamalar sunar.


(Resim kredisi: Apple)

Apple'ın Seri 5'in tasarımını değiştirmesini beklemiyorduk ... ve onlar değişmedi.

Bununla birlikte, yepyeni bir titanyum modelin yanı sıra beyaz seramik bir modelin geri dönüşüyle ​​birçok yeni kişiselleştirme seçeneği var.

Apple yeni birçevrimiçi yapılandırıcı, Saatinizi satın almadan önce tamamen kişiselleştirmenize olanak tanır.

Belki de en önemli yeni özellik, Apple Watch Series 5 ekranının asla kapanmamasıdır (pili bitmedikçe).


Bu her zaman açık ekran, uyandırmak için bileğinizi 'hafifçe vurmanıza' gerek kalmadan size her zaman saati (karanlık, güç tasarrufu durumunda olsa da) gösterecektir.

Bileğinizi döndürmenin zor veya kaba olacağı durumlarda çok kullanışlıdır.

Tüm Apple Watch kayışlarının, Seri 1'den Seri 5'e kadar piyasaya sürülen her Apple Watch modeli arasında değiştirilebildiğini belirtmek gerekir.

Apple Watch Series 5 ve Apple Watch Series 4 karşılaştırması: Donanım

Apple Watch Series 4 ve 5, içlerinde neredeyse aynıdır. Her ikisinde de aynı 64-bit çift çekirdekli işlemci, kablosuz çip ve dahili lityum-iyon şarj edilebilir pil ile 18 saate kadar pil ömrü bulacaksınız.

Her iki model de yalnızca GPS modelinin yanı sıra daha pahalı bir GPS ve Hücresel model sunar.

Her ikisinde de daha düşük güç tüketimi ve biraz daha yüksek hızlara sahip Bluetooth 5.0 var.

Apple Watch Series 5'teki tek fark, size hangi yöne baktığınızı gerçekten söyleyen bir pusulanın (yalnızca GPS'in aksine) dahil edilmesidir.

Buna yeni bir Pusula uygulaması, saat yüzü komplikasyonunun yanı sıra uygulamalardan (Apple Maps veya Night Sky gibi) erişilebilir.

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 4 vs Apple Watch Series 3: Özellikler

Daha önce bahsedilen her zaman açık ekran ve pusulanın yanı sıra, Apple Watch Series 5, Series 4 ile neredeyse aynı.

Apple'ın sahnede bahsettiği diğer tek yeni özellik, artık uluslararası olarak çalışan ve bulunduğunuz ülkenin acil servisini arayan gelişmiş Acil Durum SOS özelliğiydi.

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 3 karşılaştırması: Fiyat

Apple Watch Series 5, piyasaya çıktığında Apple Watch Series 4 ile aynı şekilde fiyatlandırılır.

Bu, yalnızca GPS modelinin başlangıç ​​fiyatı 399 £, GPS ve Hücresel model için £ 499'a yükseliyor.

Elbette, bir pazarlık yapmak istiyorsanız, artık indirimli Seri 4 ve 3 modellerini bulabilirsiniz.

En ucuz Apple Watch Series 3, Series 4 ve Series 5 fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Bugünün en iyi Apple Watch Series 3, Apple Watch 4 ve Apple Watch 5 GPS fırsatları Apple Watch Series 3 (GPS, ... Apple Watch Series 3 GPS Amazon £ 199 GörüntüleTüm fiyatları görünApple Watch Series 4 ... Apple Watch 4 GPS Hücresel Amazon £ 461.04 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok Apple Watch Series 5 GPS, ... Apple Watch 5 GPS Saat Mağazası 429 TL GörüntüleyinTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple Watch Series 4 vs Apple Watch Series 3: Sonuç

Apple ve genel olarak akıllı saatlerde yeniyseniz, Series 4 kesinlikle artık gereksiz değildir. Yeni başlayan bir akıllı saat için doğru olan bir dizi özelliğe sahiptir ve bu modele giderek kendinize biraz para kazandırabilirsiniz.

Ancak, en son teknolojiyi seven biriyseniz, Seri 3'ü seçmek, birkaç yeni özelliği ve tasarım seçeneğini kaçırmak anlamına gelecektir.

Özelliklerin çoğu aynı kalsa da, Seri 5'te, özellikle her zaman açık ekran ve titanyum modeller olmak üzere oldukça iyi yükseltmeler var.

Seri 2 veya Seri 3'ten yükseltme yapmayı düşünenler, bazı önemli değişiklikler yapıldığı için Seri 5'i seçmenin parasına değer olduğunu görecekler.

Bununla birlikte, Seri 4'ü zaten aldıysanız ve bu kadar kısa sürede yükseltmeye değip değmeyeceğini merak ediyorsanız, paranızın karşılığını gerçekten almak için bir sonraki sürümü beklemenizi öneririz.

Bugünün en iyi Apple Watch Series 3, Apple Watch 4 ve Apple Watch 5 GPS fırsatları Apple Watch Series 3 (GPS, ... Apple Watch Series 3 GPS Amazon £ 199 GörüntüleTüm fiyatları görünApple Watch Series 4 ... Apple Watch 4 GPS Hücresel Amazon £ 461.04 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok Apple Watch Series 5 GPS, ... Apple Watch 5 GPS Saat Mağazası 429 TL GörüntüleyinTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz