Close
 • Ana
 • /
 • Giyilebilir Cihazlar
 • /
 • Apple Watch Series 6: fiyat, kullanılabilirlik, teknik özellikler ve bilmeniz gereken diğer her şey

Apple Watch Series 6: fiyat, kullanılabilirlik, teknik özellikler ve bilmeniz gereken diğer her şey

Apple, yeni sağlık özellikleri, daha hızlı bir S6 işlemci, ekstra dış mekan odaklı iyileştirmeler ve yeni renkler getiren, son derece popüler olan giyilebilir Apple'ın bir sonraki yükseltmesi olan Apple Watch Series 6'yı kısa süre önce duyurdu.


Apple Watch Series 6 fiyatı, 40 mm alüminyum versiyon için 399 $ / 379 £ / 599 $ 'dan başlayacak. Ayrıca her zamanki gibi 44 mm'lik bir model ve ayrıca 499 $ / 479 £ / 749 AU $ 'dan başlayan 4G yerleşik bir model alma seçeneği de olacak.

Apple Watch Series 6 çıkış tarihi 18 Eylül Cuma ve yeni modeller şu anda sipariş edilebiliyor.

 • Apple Etkinliği Eylül 2020
 • En iyi akıllı saat
 • En İyi Apple Watch
 • Apple Watch SE
 • Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması: yenilikler neler ve hangilerini satın almalısınız?

Söylendiği gibi, Seri 6 bir O2 sensörü içerir, yani arkadaki yeni kan akışı izleme sensörü sayesinde kan oksijen seviyenizi ölçebilir. 15 saniyelik bir okumayla, belirli bir kan oksijen ölçümü alabilirsiniz.

2020, dışarı çıkmak için en iyi yıl değil, ancak yeni Saat her halükarda 2,5 kat daha parlak her zaman açık ekran da dahil olmak üzere dış mekanlar için özelliklere sahip - bu, tam görünürlükteyken değil, net olması için karartıldığında daha parlak. Ayrıca, her zaman ölçen bir altimetreye sahiptir; bu, yükseklik ve yükseklik değişiklikleri büyük bir fark yaratabileceğinden, kendinizi ne kadar güçlü uyguladığınıza dair daha doğru ölçümler vermek için harikadır.


Apple ayrıca Ultra Geniş Bant teknolojisi için destek ve diğer UWB teknolojisini gerçekten doğru bir şekilde bulabilen yeni kablosuz teknolojiyi de içeriyor ve uzun süredir Apple 'Etiketleri'ne güç vereceği söylentileri var - bu Tile benzeri cihazlar bunu gerçekten kolaylaştıracak. örneğin anahtarlarınızın tam olarak nerede olduğunu bilmek için. Henüz UWB'nin bir faydası yok, ama belki bu nihayet değişecek.

Seri 6'daki Apple Watch'un fiziksel tasarımında büyük bir değişiklik yok, ancak Watch Series 6 ilk kez mavi ve kırmızı alüminyum kaplama olarak geliyor, bu da harika görünüyor - özellikle de zengin mavi.


Ayrıca, titanyum kasanın rengine çok benzeyen 'grafit' adlı yeni bir kirli gri çelik kaplama ve güncellenmiş bir altın paslanmaz çelik kaplama var (bu, önceki kaplamalar arasında favorimizdi, bu yüzden görmemiz gerekecek. bunun hakkında nasıl hissettiğimiz…).

Görünümü daha da özelleştirmek için yeni Saat kadranları var ve Apple, tek bir döngü olan tamamen yeni bir Watch kordonu tasarımı sunuyor - hiç tokası yok. Basit bir poliüretan Spor Döngüsü veya Dokuma Döngü var.


Apple ayrıca, bir kişinin iPhone'undan tüm ailenin değerinde Apple Watch'u çalıştırma yeteneğini de tanıttı, böylece çocuklar, iPhone'lara ihtiyaç duymadan sağlıklarını ve aktivitelerini takip edebilecekleri Saatler'e sahip olabilirler.

Apple Watch Series 6 hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6: Kan Oksijen Sensörü ve Uygulaması

Apple Watch Series 6, kanınızın oksijen doygunluğunu rahatça ölçen yeni bir özellikle önceki Apple Watch modellerinin sağlık özelliklerini genişletir, böylece genel formunuzu ve sağlığınızı daha iyi anlayabilirler.


Oksijen doygunluğu veya SpO2, kırmızı kan hücreleri tarafından akciğerlerden vücudun geri kalanına taşınan oksijen yüzdesini temsil eder ve bu oksijenli kanın vücuda ne kadar iyi iletildiğini gösterir.

Derideki doğal varyasyonları telafi etmek ve doğruluğu artırmak için Kan Oksijen sensörü, kandan yansıyan ışığı ölçmek için Apple Watch'un arka kristalindeki dört fotodiyotla birlikte dört yeşil, kırmızı ve kızılötesi LED kümesi kullanır.

Apple Watch Series 6 daha sonra Kan Oksijen uygulamasında yerleşik olarak bulunan ve kan oksijenini yüzde 70 ile yüzde 100 arasında ölçmek için tasarlanmış gelişmiş bir özel algoritma kullanır.

Kullanıcı hareketsizken isteğe bağlı ölçümler alınabilir ve uyku sırasında da dahil olmak üzere, hareketsiz olduklarında periyodik arka plan ölçümleri yapılır. Tüm veriler Sağlık uygulamasında görünür olacak ve kan oksijen seviyenizin nasıl değiştiğini görmek için zaman içindeki eğilimleri takip edebileceksiniz.

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6: Performans

Apple Watch Series 6, daha da fazla özelliği bir araya getiren ve aynı etkileyici küçük tasarıma güç veren yeniden tasarlanmış donanım sayesinde performansı artırır.

İPhone 11'de A13 Bionic tabanlı yeni bir çift çekirdekli işlemci üzerinde çalışıyor, yükseltilmiş S6 SiP yüzde 20'ye kadar daha hızlı çalışıyor ve uygulamaların aynı gün 18 saatlik pili korurken aynı zamanda yüzde 20 daha hızlı başlatılmasını sağlıyor. hayat.

Ek olarak, Apple Watch Series 6, yeni nesil dijital araba anahtarları gibi yeni deneyimleri desteklemek için kısa menzilli kablosuz konumu etkinleştirecek U1 yongası ve Ultra Geniş Bant antenlere sahiptir.

Apple Watch Series 6, daha hızlı şarj, tam şarjı 1,5 saatin altında tamamlama ve iç mekan ve dış mekan koşuları gibi belirli antrenmanları izlemek için geliştirilmiş pil ömrü sunar.

Apple Watch Series 6'daki geliştirilmiş Her Zaman Açık Retina ekran, bileğiniz aşağıdayken açık havada Apple Watch Series 5'ten 2,5 kata kadar daha parlaktır ve parlak güneş ışığında saat yüzünü görmeyi çok daha kolay hale getirir.

Bileğiniz aşağıdayken, artık Bildirim Merkezi'ne ve Kontrol Merkezi'ne erişebilir, komplikasyonlara dokunabilir ve saat ekranınızı uyandırmak zorunda kalmadan yüzleri değiştirmek için kaydırabilirsiniz.

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6: Her Zaman Açık Altimetre

Her zaman açık altimetre, GPS ve yakındaki Wi-Fi ağlarının yanı sıra yeni, daha fazla güç tasarrufu sağlayan bir barometrik altimetre kullanarak gün boyu gerçek zamanlı yükseklik sağlar.

Bu özellik, zemin seviyesinden yukarı ve aşağı 1 fit ölçüsüne kadar küçük yükseklik değişikliklerinin tespit edilmesine olanak tanır ve yeni bir saat yüzü komplikasyonu veya egzersiz ölçüsü olarak gösterilebilir.

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6: Seçenekler

Gümüş, uzay grisi ve altın rengi alüminyum kasa seçeneklerinin yanı sıra özel uyumlu parlak kırmızı bantlara sahip (PRODUCT) RED Apple Watch ile ilk kez yeni bir mavi renk katılıyor.

Paslanmaz çelik modeller artık grafit - çarpıcı bir parlak kaplamaya sahip zengin bir gri-siyah ton - ve güncellenmiş bir klasik sarı altın rengi olarak mevcuttur.

Apple Watch Edition, doğal ve uzay siyahı titanyum olarak mevcuttur.

Apple ayrıca, müşterilere geleneksel tokalar veya tokalar olmadan özel ve rahat bir uyum sağlayan yenilikçi seçenekler sunan yepyeni üç kordon stilini de piyasaya sürdü. Sektörde bir ilk olan ultra hafif Solo Loop, iki malzemeden oluşan kesintisiz ve gerilebilir bir bant tasarımı sunar: yumuşak silikon ve örgülü iplik.

Solo Loop'un yumuşak silikonu üzerinde kullanılan özel bir UV işlemi, pürüzsüz, ipeksi bir yüzey oluştururken, hassas bir örgü makinesi, yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış 16.000 polyester iplik filamentini ultra ince silikon ipliklerle iç içe geçirir benzersiz gerilebilirlik ve Örgülü Solo Döngüye farklı bir görünüm.

En iyi uyumu sağlamak için, yeni bir ebatlandırma sistemi Solo Loop stilleri için dokuz mevcut uzunluk sunar.

Türünün ilk örneği olan Deri Bağlantı, bileği zarif bir şekilde sarar ve esnek kalıplanmış mıknatıslarla diğer tarafa zahmetsizce bağlanır.

Apple Watch Nike şimdi Nike Spor Kordon ve Nike Spor Döngüsü için yeni renklerle geliyor ve yeni Nike Compact saat kadranı birden fazla Nike Run Club komplikasyonuna izin veriyor. Bir

Ve son olarak Apple Watch Hermès, Tekli veya Çift Tur stilleri ile eşleştirilmiş gümüş veya uzay siyahında paslanmaz çelik kasalar ve canlı yeni renkler sunuyor. Sonbahar koleksiyonu aynı zamanda markanın binicilik mirasını yansıtan kasa ile rafine bir bağlantıya sahip Hermès Attelage Single Tour ve daha ince Attelage Double Tour bantlarını ve komplikasyonlar için artırılmış seçenekler sunan yeni bir Hermès Circulaire saat yüzünü ortaya çıkarıyor.

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6: watchOS 7

WatchOS 7 ile müşteriler, yeni saat yüzü yapılandırmalarını düzenlerken, keşfederken ve başkalarıyla paylaşırken, Stripes, Chronograph Pro, GMT ve Artist dahil olmak üzere yedi yeni saat yüzü seçeneğiyle kişiselleştirmeyi bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Düşük aralıklı VO2 Max, uyku takibi, otomatik el yıkama algılama ve yeni egzersiz türleri dahil olmak üzere yeni sağlık ve fitness özellikleri, kullanıcıların genel refahı daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir.

Bilekten rahatlıkla erişilebilen Haritalar, bisiklet yol tariflerini içerir ve Siri, dil çevirisi sunar.

 • WatchOS 7 hakkında daha fazla ayrıntı

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6: Tüm Aile için Aile Kurulumu ve Optimize Edilmiş Özellikler

WatchOS 7'deki Aile Kurulumu, iPhone'u olmayan evdeki çocukların ve daha büyük aile üyelerinin Apple Watch'un bağlantı, güvenlik ve fitness özelliklerinden yararlanmasına olanak tanıyarak Apple Watch'u tüm aileyi kapsayacak şekilde genişletir.

Çocuklar iletişim ve kişiselleştirme yeteneklerinden faydalanabilir, Acil SOS'ye istedikleri zaman erişebilir, sadece kendileri için optimize edilmiş bir Aktivite halkaları deneyiminin keyfini çıkarabilir ve evde öğrenirken odaklanmalarına ve dikkatli olmalarına yardımcı olan Schooltime adlı yeni bir moddan yararlanabilirler. veya sınıfta.

watchOS 7 ayrıca, basitleştirilmiş bir başlangıç ​​ve yapılandırma sürecinden başlayarak, zamanı ve zengin bir komplikasyonu bir bakışta gösteren yenilenmiş bir X-Large yüzü ile başlayarak yaşlı yetişkinler için optimize edilmiş özellikler sunar.

Daha yaşlı yetişkinler, iPhone'daki Sağlık uygulamasındaki yeni bir Sağlık Kontrol Listesinden de yararlanabilir; bu, düşme algılama gibi sağlık özelliklerinin tek bir merkezi görünümde etkinleştirilip etkinleştirilmediğini izleme olanağı sunar.

Apple Watch Series 6: Ön sipariş bağlantıları

Bunu beğendin mi?

 • En iyi Apple Watch fırsatları
 • 2020 iPad ve iPad Air