Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 6 incelemesi: en iyi akıllı saat, ancak her zamankinden daha premium fiyatlı hissetmeye başladı

Apple Watch Series 6 incelemesi: en iyi akıllı saat, ancak her zamankinden daha premium fiyatlı hissetmeye başladı

Bugünün en iyi Apple Watch Series 6 fırsatları Apple Watch Series 6 GPS, ... Amazon Prime £ 378.99 Apple Watch Series 6 GPS'i görüntüleyin, ... John Lewis & Partners£ 379 GörünümApple Apple Watch Series 6 ... very.co.uk £ 379 £ APPLE Watch Series 6 Cellular'ı Görüntüle ... Currys PC World £ 499 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün Apple Watch Series 6 incelemesine hoş geldiniz. TıpkıApple Watch Series 5Ondan önce, Apple Watch 6 benzersiz yeni özelliklere ışık tutuyor, ancak daha önce geleni iyileştiriyor, genel olarak önceki modelden daha iyi bir paket sunuyor ve onu listemizin başında tutan genel bir deneyim sunuyor. smartwatch.


Watch Series 6, sağlık sistemleri yelpazesine bir nabız oksijen sensörü ekler, soluk modundayken her zaman açık olan ekranını 2,5 kat daha parlak hale getirir, diğer bazı yönlerde ince ayarlar (sürekli çalışan bir altimetre eklemek gibi), yeni S6 işlemci ve watchOS 7'nin tüm yeni özelliklerini içeriyor.

•Apple Watch SE incelemesi: Apple'ın yeni ve daha ucuz Watch seçeneği
En iyi Apple Watch fırsatları: tüm modellerde en iyi fiyatlar
En iyi Apple Black Friday fırsatları: tüm Apple ürünlerinde en iyi fırsatlar

Bu, geçen yıl Apple Watch 5'i satın alanlar için çok cazip bir yükseltme olmayabileceği anlamına geliyor, ancak çoğu insan her yıl yeni bir Apple Watch almayacak, bu yüzden Apple'ın akıllı saatiyle peşinde olduğu şeyin bu olduğunu sanmıyorum. şimdi günceller.

Daha eski bir Apple Watch'a sahip olan veya akıllı saatlere ilk kez gelen biri için, Series 6 şu anda satın alabileceğiniz en kapsamlı ve geleceğe dönük seçeneği sunuyor ... ancak oldukça yüksek bir fiyata ve yine de yalnızca iPhone için.


Bu incelemede Apple Watch'un yalnızca iPhone için çalıştığı gerçeği üzerinde durmayacağım, çünkü bu gerçekten bir sürpriz değil. Watch, diğer giyilebilir cihazların Apple'ın sistemlerine çok iyi entegre olmasının getirmediği avantajlara sahiptir.

Ancak Apple'ın Watch modellerine yönelik sunumları genellikle birisinin hayatını tam anlamıyla nasıl kurtarabileceğinden ve sensörlerle sezgisel yazılım kombinasyonunun bunun arka planda, ince bir şekilde gerçekleşebileceği anlamına geldiğini anlatıyor. Telefon seçiminiz ne olursa olsun hayat kurtaran bu avantajların mevcut olması hoş olmaz mıydı?


Apple Watch Series 6 incelemesi: fiyat, çıkış tarihi ve özellikler

Apple Watch Series 6, 18 Eylül 2020'de piyasaya sürüldü ve 379 £ / 399 $ / AUS $ 599'dan başlıyor. Birleşik Krallık'ta bu, bir önceki modelin başından 20 sterlin daha az, bu biraz bonus.

Bu fiyat, bir alüminyum kasa ve daha temel spor kayışlardan biri ile 40 mm boyut için. Aynı malzeme ve bantlarla 44 mm boyuta çıkmak 409 £ / 429 $ / AUS 649 $ tutarındadır.


Ayrıca Series 6 alüminyumunuzun 4G bağlantısına sahip olup olmayacağını da seçebilirsiniz. Bu, beden / bant kombinasyonunuz için temel maliyet üzerinden 100 £ / 100 $ / AUS $ 150 tutarındadır.

Apple Watch SE'nin aksine, Seri 6 size alüminyumdan daha şık bir kasa malzemesi ile gitme seçeneği sunuyor. Paslanmaz çelik 40mm saat, temel bir spor kordonuyla 649 £ / 699 $ / AUS $ 1.049'dan başlar ve 44mm versiyonu 699 £ / 749 $ / AUS $ 1.119 $ tutarındadır.

Bonus olarak, her paslanmaz çelik model otomatik olarak yerleşik 4G ile gelir, bu nedenle bunun için ekstra bir prim yoktur. Paslanmaz çelik modellerde, alüminyum versiyonun sertleştirilmiş Ion-X camı yerine ekranda safir cam bulunur, yani çizilmelere veya çatlamalara karşı daha da sertleşirler.

Daha pahalı titanyum modeller, özel kordonlu özel Nike modelleri ve kendine has kordon seçenekleri ile Hermes modelleri de bulunmaktadır.


Metal veya deriden yapılmış kayışları seçmek fiyatı biraz daha artıracaktır - boyut, kasa malzemesi, 4G veya değil ve kordonun tam kombinasyonu, Apple Watch'unuzun oldukça geniş bir bütçe aralığında herhangi bir yere mal olabileceği anlamına gelir.

Apple UK'de tüm Apple Watch Series 6 seçeneklerine göz atın
Apple ABD'de tüm Apple Watch Series 6 seçeneklerine göz atın
Apple Avustralya'da tüm Apple Watch Series 6 seçeneklerine göz atın

Apple Watch Series 6, şaşırtıcı olmayan bir şekilde bugüne kadarki en özellikli modeldir. Her zaman açık OLED ekranınız var (bir sonraki bölümde değineceğim 'soluk' modunda şimdi çok daha parlak), gücü yutmayı vaat eden yeni bir S6 işlemci ve dolayısıyla bir 18 -saat vaat edilen pil ömrü (her zaman açık ekran etkinken).

Fitness ve sağlık özellikleri, düşmeleri algılamak (ve size iyi olup olmadığınızı sormak) için yeterince hassas hareket algılama ve ne kadar sıkı çalıştığınızı hesaplama, yüksek ve düşük kalp atış hızları için uyarılar içeren bir kalp atış hızı sensörü, bir EKG içerir. düzensiz kalp ritimlerinin doğru algılanması ve kanınızın oksijenle ne kadar iyi doymuş olduğunu görmek için yeni bir nabız oksijen sensörü.

Tüm modellerde GPS, sürekli çalışan yeni bir altimetre (daha önce yalnızca antrenmanlar sırasında canlı olarak güncellenirdi), haritaları kullanırken yönünüzü algılamak için etkileyici derecede hassas bir pusula ve 50 metre su geçirmezlik vardır.

Apple Watch Series 6 incelemesi: ekran

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6 incelemesi: Ekran ve tasarım

Apple Watch Series 6'nın ekrana geldiği tek yeni özellik, her zaman açık olan ekranın artık Series 5'teki sürümden 2,5 kat daha parlak olması ki bu oldukça önemli bir artış.

Her zaman açık ekranın çalışma şekli, Saati yüzünüze çevirdiğinizde OLED ekranın kendisini tam parlaklığa itmesidir ki bu da yaklaşık 1000 nittir - oldukça yüksek kaliteli bir TV ile aynıdır. Bu, parlak güneş ışığında bile mükemmel şekilde görünür olmasını sağlar.

Bileğinizi indirdiğinizde ekran parlaklığı kararır ve ekrandaki şey aslında değişebilir. Saat kadranınızsa, genellikle daha koyu veya ters çevrilmiş renklerde bir versiyonuna geçecektir (pilden daha fazla tasarruf etmek için); bir uygulama ise, bunun yerine saati gösterir; Bir Antrenman içindeyseniz, aynı ekranı gösterecek, ancak sürekli yerine saniyede bir yenilenecektir.

Önceden, soluk ekran parlak bir günde net bir şekilde görmek için biraz fazla loştu - bileğinizi kaydırmak istemediğiniz bir pozisyondayken, bisiklet sürmek gibi, yansımalar çok kolay bir şekilde yıkandı.

Series 6'da soluk ekran, güneşte bile etkileyici bir şekilde görülebilir. İç mekan aydınlatmasında, Saatin normal parlaklığına oldukça yakın görünür.

Bundan çok memnun kaldım, çünkü her zaman açık olan ekran için sahip olduğum umutlardan biri, bazı kişisel tarzınızın Watch'ta öne çıkmasına yardımcı olacağıydı, çünkü diğer insanlar sadece sizin durumunuzu görmek yerine / bant seçenekleri ve siyah bir ekran ile yüz stili seçiminizi de göreceklerdir.

Bununla birlikte, Saat, soluk moddayken saat kadranınızın alternatif, daha pil dostu bir versiyonuna geçtiğinden, yine de tam tarzınızı anlatamazsınız.

Yine de bu, her zaman açık olan ekranın daha 'bitmiş' versiyonu gibi hissettiriyor, bir bakıma - Seri 5'teki versiyondan hemen daha üstün. Herhangi bir geçiş olmadan tam parlaklık olması gerçekten ' bitti ', ancak mevcut ekran ve pil teknolojisiyle henüz orada değiliz.

Bunun ötesinde ekran, Series 4 ve Series 5 Apple Watch'larla aynıdır; 40 mm'de 324x394 çözünürlüklü keskin ve renkli, 44 mm'lik sürümde ise 368x448 ekran vardır.

Tasarım, temelde son iki Watch modeliyle aynıdır, küçük bir değişiklik, ancak aynı zamanda epeyce yeni renk değişikliği için tasarruf sağlar.

Küçük fiziksel değişiklik, Seri 6'nın Seri 5'ten biraz daha ince olmasıdır, ancak birinden diğerine hareket eden bir farkı gerçekten fark etmedik.

Halen yandaki Digital Crown ve tek bir düğmeyle aynı yuvarlak kare şekle sahipsiniz. Digital Crown, başlangıçta saatlerin mirasına bir selam gibi geliyordu, ancak Apple Watch için biraz gizli bir silah, uzun listelerde veya mesajlarda gezinmeyi küçük ekranda kaydırmaktan çok daha az güçlükle yapmak için bir kaydırma tekerleği görevi görüyor. .

Yan düğme, en son kullanılan uygulamalar arasında hızlıca geçiş yapmak (başka bir harika dokunuş) veya acil durum çağrılarını tetiklemek için kullanılır - yine büyük hayranı olduğum bir özellik. Prensip olarak. Gözetimimden düzenli olarak ambulans çağırdığımı söylemiyorum.

Apple Watch Series 6: yeni renkler

(Resim kredisi: Apple)

Bu yıl Apple Watch'un dört yeni rengi var, ancak bunlardan ikisi mevcut renklerin yerini alıyor.

Artık alüminyum kasayı mavi veya kırmızı olarak alabilirsiniz ve her ikisi de oldukça çekici, ancak kişisel olarak mavinin derinliğini tercih ediyorum.

Paslanmaz çelik versiyon, eski altın kaplamanın yerini alan yeni bir altın kaplama ve eski 'Uzay Siyahı' kaplamanın yerini alan yeni bir 'Grafit' kaplama ile gelir.

Altın, sahip olduğum model ve gerçekten sıcak ve cesur olan önceki versiyondan çok daha soğuk bir altın - pirinçle oldukça benzer. Ben şahsen eski altını sadece ifade değeri için tercih ettim, ancak eminim birçok insan şimdi kullanılan biraz daha ince gölgeyi tercih edecek.

'Grafit' kaplama, yerini aldığı 'Uzay Siyahı'ndan oldukça farklıdır - eski siyah inanılmaz derecede parlak ve derin bir siyahtı, bu yeni ton ise adından da anlaşılacağı gibi daha gri ve aslında daha çok titanyum kaplamalara benziyor. . Gümüş veya altın paslanmaz çeliğin parlaklığından biraz daha az hoşlanan bir çok hayran bulacağını düşünüyorum.

Apple Watch Series 6: watchOS

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6 incelemesi: watchOS

Apple Watch'un yazılımı ilk piyasaya çıktığından beri bu kadar önemli bir değişiklik yapmadı, bu da Apple'ın hedefe ne kadar erken geldiğini gösteriyor. Onunla etkileşim kurmanın ana yolu… aslında saate bakmaktır.

Ancak aksi halde, asıl önemli olan, Saatin ekranında, birçoğuna hızlı bir dokunuşla yararlı şekillerde yanıt verebileceğiniz bildirimler almanızdır. AlmamalısınherşeyAkıl sağlığınızı korumak istiyorsanız, saatinizdeki bildirimleriniz, ancak telefonunuz elinizin altında olmadığında küçük hatırlatıcılar almak veya bir metni görebilmek ve hemen yanıt verip vermemeye karar vermek çok yararlıdır. telefonunuzu çantanızdan çıkarmak.

Birçok uygulama, size Saatinizden yanıt verme seçenekleri sunan bildirimin üzerine düğmeler koyar.

Siri ayrıca Apple Watch Series 6'da yerleşiktir ve bileğinizi kaldırıp 'Hey Siri' diyebilir ve ardından bir istek yazabilir veya Digital Crown'u tutarak tetikleyebilirsiniz. Saatiniz zaman dolduğunda bileğinize dokunarak, bir metne dikte etmekten birine göndermeye, pişirdiğiniz bir şey için bir zamanlayıcı ayarlamaya kadar her şeyi yapabilirsiniz.

Saatte, ihtiyaç duyduğunuzda ekstra güçler vermek için pek çok uygulama var - örneğin, yürüyüş için dış mekan haritalama uygulamaları veya akıllı cihazları kontrol etmek için bazı uygulamalar gerçekten yararlı olabilir. Yine, saatinizi telefonunuzun minyatür bir versiyonu haline getirmeye çalışmanızı tavsiye etmem - küçük ekran bunun için en iyisi değil.

Açıkçası, Watch yüzleri Apple Watch'un büyük bir parçası. Bazı durumlarda bu pratiktir: Küçük aletler gibi davranan birçok yüze 'Komplikasyonlar' ekleyebilirsiniz. Mevcut yağmur olasılığı veya bir sonraki takvim randevunuzun ne zaman olduğu gibi yararlı bilgileri size gösterebilir veya sık kullanmak istediğiniz bir uygulamayı açmak için kısayol işlevi görebilirler.

Saat yüzleri benim için devam eden küçük bir tartışma konusu. Apple her yıl bir dizi yeni seçenek yayınlıyor ve her yıl bunlara bakıyorum 'Evet, hepsi güzel.fakat… '

Apple, bu günlerde klasik kronograf öğelerini taklit eden saat yüzlerinden basit kadran tabanlı saat yüzlerine, dijital saat yüzlerine, zamandan daha çok widget ve bilgiye odaklanan pratik yüzlere, daha fazla sanatsal ve animasyonlu seçenekler. Bazıları diğerlerinden daha güçlü olsa da, her biri özelleştirilebilir.

Yine de gerçekten sevdiğim birini bulamadım. Pek çok insan için basit bir saat kadranının arkasındaki fotoğraflarınızdan birini gösteren basit yüz (en başından beri orada olan) onların hayalindeki saat yüzüdür - ama gerçekten Apple'ın yapmasını diliyorum geliştiricilerin kendi garip ve harika seçeneklerini oluşturmaları için bunu açın.

Sanırım benim sorunumun bir kısmı, Apple'ın birçok yüz seçeneği sunmasına rağmen, aslında çoğu zaman benzer öğeleri paylaşıyorlar - örneğin neredeyse hepsi aynı el tasarımını ve benzer baklava biçimli saat işaretlerini kullanıyor. Ve ikisini de sevmiyorum, bu yüzden stilin geri kalanı bana uysa bile, takılıp kaldığımdan hoşlanmadığım unsurlar var - modern-minimalist tıknaz özelliklerim nerede? Veya tüm ince işaretlerin üzerinde sivri eller? Ve bu, yüzlerin görünüm açısından klasik olması, ancak ekstra animasyonlara veya dinamik öğelere sahip olma olasılığını göz ardı ediyor.

Biraz bunun gibi yüzler var - ve özellikle watchOS 7'deki yeni Sanatçı yüzünü harika bir şekilde tamamen sol alanda olduğu için övmek istiyorum - ama yine de çoğu zaman fazla güvenli oynadıklarını düşünüyorlar.

Apple Watch Series 6: uyku

(Resim kredisi: Apple)

WatchOS 7'nin öne çıkan yeni özelliği uyku takibinin yanı sıra Watch ve iPhone'da yatmadan kısa bir süre önce ekran kullanımından caydırarak uyku hijyeninize yardımcı olmayı amaçlayan bir araç olan Wind Down'dır.

Uyku özelliklerini ve Düşük Işık özelliğini kullanmanın tam yolu, ona her gün ne zaman kalkmak istediğinizi ve ne kadar uyumak istediğinizi söylemektir. Ardından, zamanı geldiğinde Otomatik olarak Düşük Işık özelliğini tetiklemeye başlayabilir.

Saat, ultra karanlık ekranlı bir moda girecek, böylece uyurken sizi rahatsız etmeyecek (en küçük ve en hafif bilek tabanlı cihaz olmaması dışında).

Siz uyurken, Saat hareketinizi takip edecek ve uyanık olduğunuz ancak yatağınızda kaldığınız zamanlara göre uykuda olduğunuz zamanları ayırt etmeye çalışır (deneyimlerimize göre oldukça iyi).

Sabah uyanma zamanı geldiğinde, sizi uyandırmak için bileğinize hafif dokunuşlar ve isteğe bağlı ışık sesleri alırsınız. Bu, uyanmanın sert bir harici alarmdan çok daha hoş bir yolu olduğunu söylemeliyim ve oldukça etkilidir.

Ancak uyku takibi oldukça basittir. Yalnızca uykuyu ve uykusuzluğu bildirir ve size bol miktarda derin REM uykusu alıp almadığınızı veya çok fazla sallanıp döndüğünüzü söyleyemez. Saat, gece boyunca kalp atış hızınızın ne olduğunu size söyleyecektir, ancak bunu gerçekten uyku verilerine bağlamaz - yalnızca bunları iPhone'daki Sağlık uygulamasında 'uyku vurgularınızda' bir arada sunar.

Seri 6 nabız oksijen sensörüne sahiptir ve bu yine gece boyunca bazı okumalar alır, bu da teorik olarak uyku apnesini tespit etmeye yardımcı olmak için faydalı olabilir. Ancak Sağlık uygulaması bunu uyku vurgularıma eklemedi, bu yüzden bilgi için başka bir yere bakmam gerekti. Ve o zaman bile, her gece birkaç okuma yapılıyor ki bu bana pek bir şey anlatamayacak kadar az gibi görünüyor. Bazı geceler, oksijen seviyelerim ideal seviyelerin altına düştü, ancak bu kayıt hataları (o sırada iPhone'un cildime ne kadar iyi bastırıldığını bilmem mümkün olmadığı için mümkün) veya endişelenecek bir şey mi? Daha tutarlı bir şekilde daha fazla okumaya ihtiyacım var ve şu ana kadar onları alamıyorum.

Fitbit gibi cihazlarda uyku takibi, genel resme bakmanın bir parçası olmak anlamına gelir - onu stres kaydı ve diğer aktivite takibi ve biyometri ile bağlamak, bazı günler neden daha yorgun hissedebileceğinizi ve hangi alışkanlıkları anlamanıza yardımcı olur. daha gençleştirici dinlenmenize yardımcı olabilir. Apple Watch'ta şu ana kadar uyku süresi eğilimleriniz değişiyorsa bildirim alırsınız, ancak bunun ötesinde bütünsel bir yaklaşım yoktur.

Eğer uğraşmak istiyorsan sorun değil, ama hayatını değiştirmeyecek.

Apple Watch Series 6: nabız oksijen sensörü

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6 incelemesi: Sağlık ve fitness

Yeni sağlık ve fitness özellikleri söz konusu olduğunda, Seri 6 donanımında yalnızca nabız oksijen sensörü önemli bir eklentidir. Saatin arkasındaki ek LED ışıklar, kanınızın oksijenle ne kadar iyi beslendiğini algılayabilir.

EKG'ye çok benzer şekilde (yine burada), okuma almak için iyi bir Saat oturuşu ile birkaç saniye sabit ve sabit oturmanız gerekir.

Ve ayrıca EKG'de olduğu gibi, çoğu insan normal aralıkta bir okuma alacak ve o zaman bu olacak. Özellikle fitness eğitimine ilgi duyanlar için ilgi çekici olabilir, çünkü egzersiz yaptıktan sonra birkaç farklı okuma yaparak vücudunuzun oksijeni ne kadar çabuk geri kazandığını izleyebilirsiniz.

Sert olmayanlar için, potansiyel olarak yararlıdır (özellikle solunum sorunlarının arttığı Kovid zamanlarında), kendinizi biraz zayıf veya hafif hissediyorsanız, ara sıra sağlığınızı kontrol etmenin bir yolu olarak. Vücudunuzun yeterince oksijen alıp almadığını bilmek (EKG'nin kalp atışınızın düzenli olup olmadığını size söyleyebilmesi ile birlikte), problemleri normalde yapabileceğinden çok daha erken belirlemenize yardımcı olabilir.

Arka planda kendi isteğiyle okumaları alıyor, ancak hala oturmuyorsanız, okumaya hazır değilseniz, doğruluklarına karşı dikkatli olmanız gerekiyor gibi görünüyor. Bu bölümü yazarken uygulamayı çalıştırdım ve bana 16 dakika önce sadece% 67'lik bir okuma aldığını söyledi, ki bu endişe verici derecede düşük. Bu yüzden okumayı aldım ve o gün yaptığı diğer pasif okumaların çoğuyla eşleşerek% 99 oranında geldi.

Teorik olarak, nabız oksijen sensörünün en iyi kullanımlarından biri, siz uyurken vücudun yeterince oksijen alamadığı uyku apnesini tespit etmektir. Yine de, düşük okuma sayısının ve Saatin tam o anda ne kadar iyi konumlandırıldığını bilememenin, bunun şu anda bizim için çok sisli olduğu anlamına geldiğinden bahsetmiştik. Yine de, gece boyunca düzenli olarak düşük oksijen ölçümleri aldığını fark ederseniz, doktorunuzla uyku apnesi hakkında konuşmak harika bir fikir olabilir. Bunun bu kadar gizli olmamasını dileriz.

Apple ayrıca, diyelim ki EKG düzensiz bir kalp atışı tespit ederse, doktorla konuşmanızı tavsiye etmekten başka, okumaların ne anlama geldiğini size kararlı bir şekilde anlatmayacaktır.

Apple Watch Series 6 incelemesi: pulse oxygen uygulaması

(Resim kredisi: Apple)

Nedenini anlıyoruz - tüketici düzeyinde bir cihaza dayalı olarak tıbbi tavsiye olarak görülebilecek yazılım tabanlı öneriler yapmak büyük sorunlara neden olabilir - ancak alternatifler var. Fitbit, size Fitbit Sense'deki aynı sensörleri kullanarak okumaların ne anlama geldiğini analiz etme konusunda daha iyi bir iş çıkarır ve iPhone / Apple Watch için mevcut olan Cardiogram uygulaması bile, kalp atış hızı okumalarınızı diğer Cardiogram kullanıcılarıyla karşılaştırmanın basit bir numarasına sahiptir. Kardiyogramın size uygun olmadığınızı söylemesine gerek yok: sadece dinlenme kalp atış hızınızın kullanıcılarının% 10'unun altında olduğunu söylüyor ve bunu anlıyorsunuz.

Bize doğru atan sensörler ve sonuçları, sağlığımızı anlamamız için bize bir atlama noktası sağlayan dostane bir bakış açısıyla sunuyor, ancak Saat'in olabileceği tam potansiyele ulaşmıyor.

Saatteki sağlık desteği elbette bunlarla sınırlı değil. Normal kalp atış sensörü gün boyunca çalışır ve kalp atış hızınız özellikle yüksek veya düşükse sizi uyarabilir ve EKG ile daha doğru bir şekilde kontrol edebileceğiniz olası düzensiz kalp atışlarını tespit edebilir.

Düşme algılama, Apple Watch'ta sevdiğimiz temel özelliklerden biridir, çünkü Watch fikrini arka planda küçük bir koruyucu olarak gerçekten bir araya getiriyor. Sert bir şekilde düşerseniz, size iyi olup olmadığınızı soracaktır - iyi olduğunuzu söyleyebilir ya da hemen acil servislerini buradan arayabilirsiniz.

Bir 4G modeliniz varsa, doğrudan arayacaktır (aslında üzerinde bir planınız olup olmadığına bakılmaksızın), aksi takdirde iPhone'unuza bağlanacak ve bununla arayacaktır. Soruya cevap vermezseniz, belirli bir süre sonra otomatik olarak arar, temelde otomatik bir tehlike sinyali ile birlikte konumunuzu onlara ping gönderir. Ayrıca, acil durum kişinize olanları da anlatır.

Ayrıca, yan düğmeyi belirli bir süre basılı tutarak Acil Servisleri istediğiniz zaman Saatten arayabilir (ve ilgili kişinizi bilgilendirebilirsiniz).

Saat ayrıca işitme duyunuzu korur ve bulunduğunuz yerdeki ortam ses seviyesi güvenli seviyeleri aştığında sizi uyarabilir.

WatchOS 7, iyi el yıkama tekniğini izlemek için yeni bir özellik getiriyor, 20 saniyenin tamamını uygulamanızı sağlıyor ve başka bir yerden eve geldiğinizde yıkamanızı öneriyor.

Tüm bunları dadıya çok yakın bulursanız, bu izleme özelliklerini ayrı ayrı kapatabilirsiniz.

Fitness söz konusu olduğunda, önceki Apple Watch'lara kıyasla pek bir şey değişmedi. Görmesi harika olan, farklı egzersiz seçenekleri için özel izleme ile her zamankinden daha fazla egzersiz türü var. Apple Watch, Apple'ın yeni Fitness + sınıflarıyla da sıkı bir şekilde entegre edildi, ancak henüz bunu test edemedik.

Kalp atışı sensörü çoğu insan için yeterince doğrudur, ancak daha sert olanlar için göğüs kayışının yerini almaz. Benzer şekilde, kaydettiği istatistik türleri triatlon zamanlarını gerçekten geliştirmek isteyenler için yeterince derin olmayacak, ancak geri kalanımız için yeterli olacaktır.

Saatin diğer bölümlerinde olduğu gibi, ilk başta istatistikleri hafif tutar, ancak ortalama yürüme hızınız veya adım tırmanma hızınız veya VO2MAX gibi ilginç bilgiler dahil olmak üzere, isterseniz belirli alanlara girmenizi sağlar.

Bu, Apple Watch'un her şeyi yapabilen bir spor saati olduğu, ancak çok özel bir saat olmadığı anlamına geliyor ve bunda iyiyim. Burada çoğu insan için yeterli kapasite ve boşluk var, ancak sıkı koşucular özel bir koşu saati isteyeceklerdir.

Apple Watch Series 6: performans

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6 incelemesi: Performans ve pil

Series 6'daki yeni S6 işlemci açıkça çok hızlıdır - watchOS'taki her şey son derece akıcı ve duyarlıdır. Ama bu aynı zamanda Watch SE için de geçerli, bu yüzden burada hız gerçekten bir avantaj değil - ancak geleceğe dönük bir bakış açısıyla daha güçlü bir işlemciye sahip olmak isteniyor.

Ancak dahili bileşenlerin daha verimli olması, pil tüketimini serbest bırakmanın önemli bir yönüdür, böylece her zaman açık olan ekran, pil ömrünü bozmadan daha parlak olabilir.

Apple, şarj başına 18 saatlik kullanım olduğunu söylüyor, ancak kullanımıma göre bu çok kötümser görünüyor. Standart kullanımda, Saat ile olağandışı hiçbir şey yapmamak ve günün ortasında bir saat süren açık havada yürüyüş antrenmanı kaydetmek dahil, yatarken yaklaşık% 50 pilim kalmıştı.

Deneyimlerime göre uyku takibi pilin% 10-15'ini daha alıyor. Seri 6'nın hızlı şarjı var, bu yüzden sabah duş alırken ve hazırlanırken şarj etmek için yerleştirirdim ve istediğimde% 90 ile dolu olurdu, bu yüzden bu rutin pil ömrü için rahat olmaktan çok daha fazlasını kanıtladı. Ayrıca Watch% 100 şarja ulaştığında iPhone'unuzda yararlı bir şekilde bir bildirim alırsınız.

Watch 6, aynı kullanımda yaklaşık% 57 olan Apple Watch SE'ye göre biraz daha düşük pil ömrü sunuyor.

Ancak! Bazı uzun ömür testleri için her zaman açık ekranı kapatmayı da denedim. Bu modda, Seri 6, Watch SE gibi davranır, yalnızca Saatinizi yüzünüze çevirdiğinizde ekranı açar ve bileğinizi indirdiğinizde kapatır.

Bu, gün sonunda bana% 65 pil kaldı - oldukça önemli bir gelişme. Dolayısıyla, bir şarj cihazından uzaktaysanız, bu ince ayarı yapmak size kesinlikle iki, hatta belki üç günlük kullanım sağlar (uyku takibini kullanmazsanız).

Elbette diğer aktiviteler bunu daha hızlı tüketecektir - GPS'in tüm zaman boyunca çalıştığı uzun antrenmanları izlemek (açık havada koşu veya bisiklet gibi) muazzam bir fark yaratacaktır. En aşırı kullanıcılar dışındaki herkes için, sizi gün boyu geçirmeniz için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bir haftanın büyük bir kısmına odaklanan özel fitness ve dış mekan saatleri var ve düzenli maraton antrenmanı yapıyorsanız, Saat, şarj olur olmaz şarj etmeyi düşünmüyorsanız belki de mükemmel bir arkadaş olmayabilir. bitti.

Saatin şarj olmadan daha uzun süre dayanması güzel olurdu, ancak rutinimle ilgili herhangi bir sorun bulamadım - pil ihtiyacım olduğundan daha fazla dayanır ve ihtiyacım olan hızda şarj olur ve kullanımım çok Ortalama bir kullanıcıyla oldukça uyumlu, sanırım.

Unutulmaması gereken hızlı bir şey: Apple Watch artık şarj için duvar prizi ile birlikte gelmiyor - sadece ucunda bir USB şarj cihazı bulunan kablo kısmı. Bu değişikliği önemsemiyoruz, ancak Apple'ın hala Seri 6'ya USB-A kabloları koymasını biraz tuhaf buluyoruz.

İPhone 11 Pro, iPhone 12 ve hatta yeni, ucuz 10,2 inç iPad, USB-C bağlantılı şarj cihazlarıyla birlikte gelir. Apple'ın en son dizüstü bilgisayarını, iPhone'unu ve iPad'lerini satın alırsam, Apple Watch haricindeki her şeyi ek bir adaptör almadan şarj edebilmem biraz garip. Ayrı bir USB-C Saat kablosu satın alabilirsiniz, ancak neden buna ihtiyacımız var?

Apple Watch Series 6 incelemesi

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6 incelemesi: Karar

Apple Watch Series 6, selefinin yerini hala en iyi akıllı saat olarak koruyor, ancak özellikle sağlık teknolojisi söz konusu olduğunda boşluk kapanıyor ve bazı rakip cihazlar daha ucuza benzer sensörler sunuyor.

Seri 6, bu bağlamda öncekilerden daha yüksek bir fiyat gibi hissediyor, ancak genel tasarım kalitesi, ayrıca ekran kalitesi ve sorunsuz çalışması, maliyetine değdiğini hissettiriyor. Her şey hesaba katıldığında en iyi ve en kapsamlı deneyim smartwatch deneyimi - diğer cihazlar belirli alanlarda buna meydan okuyor (ve bu incelemede bazı kavrayışlar yaptık) ama hepsi bütünle ilgili.

Seri 6, toplamda Seri 5'e göre bir yükseltmeyi temsil etmiyor, ancak bunu kendi başına bir sorun olarak görmüyorum. Son yıllardaki iyileştirmelerin toplamı, onu daha eski Apple Watch'lara sahip kişiler için büyük bir yükseltme haline getiriyor ve akıllı saatlere yeni başlayanlar için, o ve Apple Watch SE, iki farklı fiyata iki mükemmel deneyim sunuyor.

Apple'ın Watch'ın geleceği için yapabileceği en büyük adımlardan biri, sağlık verilerinin kullanışlılığıydı, ancak bu yeni bir donanım gerektirmiyor, bu yüzden Umarım Series 6 bunu watchOS 8 ile alabilir.

Bugünün en iyi Apple Watch Series 6 fırsatları Apple Watch Series 6 GPS, ... Amazon Prime £ 378.99 Apple Watch Series 6 GPS'i görüntüleyin, ... John Lewis & Partners£ 379 GörünümApple Apple Watch Series 6 ... very.co.uk £ 379 £ APPLE Watch Series 6 Cellular'ı Görüntüle ... Currys PC World £ 499 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Apple Watch Series 6 incelemesi: Şunu da dikkate alın

Buradaki en büyük rakip elbette Apple Watch SE. 269 ​​£ / 279 $ / AUS 429 $ için, aynı tasarımı alırsınız, ancak yalnızca alüminyum; aynı ekran, ancak her zaman açık ekran olmadan; ve aynı sağlık ve zindelik özellikleri, ancak EKG ve nabız oksijen sensörü olmadan. Genel olarak gerçekten harika bir cihaz ve özellikle ilk Apple Watch'unuza bakıyorsanız ve Seri 6'nın maliyetleri kadar harcamak istemiyorsanız, bu son derece güçlü bir seçimdir. Bizim tamApple Watch SE incelemesiher şeyi açıklıyor.

Apple Watch Series 5hala birçok yerde stokta bulunuyor ve yaklaşan Amazon Prime Day anlaşmalarında ve Black Friday anlaşmalarında son derece cazip fiyatlara düşebilir. Söylediğimiz gibi, Seri 6 ondan çok büyük bir değişiklik değil - ekranda her zaman açık olan ve nabız sensörü olmayan bir dimmer alacaksınız - bu nedenle, indirimli bir Seri 5 modeli seçebiliyorsanız, kesinlikle öneririz o. Sayfamızen iyi Apple Watch Series 5 fırsatlarıen iyi fiyatları bulmanıza yardımcı olacaktır.

Fitbit Sense ve Fitbit Versa 3, ilgilendiğiniz şey genel sağlık ve zindelikse güçlü rakiplerdir. Özellikle Sense, nasıl olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için güçlü uyku izleme özellikleri ve stres seviyeleri ile kalp atış hızı ve nabız oksijeni eşleştirmek etrafında tasarlanmıştır. hayatınızın farklı bölümleri birbirini etkiler. Seri 6'dan da daha ucuzdur, ancak o kadar iyi yapılmamıştır ve iPhone'unuzla sorunsuz çalışmaz.