Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 6 vs Apple Watch SE: Hangisini satın almalısınız?

Apple Watch Series 6 vs Apple Watch SE: Hangisini satın almalısınız?

Apple kısa süre önce Apple Watch serisini güncelledi ve 2020 için akıllı saatlerini büyük ölçüde watchOS 7'nin masaya getirdiği harika yeni özellikler sayesinde harika, artımlı bir şekilde yeniledi. Bu, küçük de olsa bazı tasarım değişikliklerinin ve yeni amiral gemisi olan Series 6'nın% 20'ye varan performans artışı sağlayan yepyeni bir Apple Silicon'a sahip olmasının yanı sıra.


Öyleyse, şimdi soru şu, hangi akıllı saati satın almalısınız?

İkisi deApple Watch Serisi 6veApple Watch SEher birinin kendine özgü avantajları vardır ve farklı kitleleri hedefleyerek Apple’ın akıllı saat pazarını genişletir. Bu nedenle, ideal eşinizi bulmanıza yardımcı olmak için her iki cihazı da bir araya getirip dostça bir yarışmada birbirleriyle karşılaştırdık.

APPLE WATCH SERİSİ 6 VS APPLE WATCH SE: TASARIM

Geçmişte olduğu gibi, Apple Watch'un yeni modellerindeki tasarım güncellemeleri yalnızca artımlıdır. Zaten bir Apple Watch Series 4 veya 5'e sahipseniz ve tasarım söz konusu olduğunda bu yöntemlere alışkınsanız bu iyi bir şeydir.

Hem Apple Watch Series 6 hem de Apple Watch SE, yuvarlatılmış köşeli 40 mm ve 44 mm kasalar, dokunsal geri bildirimli Digital Crown, 50 metre su geçirmezlik, ikinci nesil hoparlör ve mikrofon, 1000 nit parlaklığa sahip LTPO OLED ekran ve uyumluluk ile gelir. Apple'ın gruplarıyla.


Apple Watch Series 6 Mavi ve Kırmızı

(Resim kredisi: Apple)

Yine de, estetik açıdan eğilimliyseniz Seri 6'yı seveceğiniz daha çok şey var. Her Zaman Açık Retina ekran özelliğine sahipken SE'de yok. Aynı zamanda alüminyum, paslanmaz çelik ve titanyum kaplamalarla birlikte gelir; ilki geleneksel Ion-X cam ekrana, ikincisi ise safir kristal ekrana sahiptir.

Ek olarak, daha fazla renk çeşidiyle birlikte gelir - alüminyum kaplama iki ek renkte mevcuttur (mavi ve (ÜRÜN) KIRMIZI), paslanmaz çelik gümüş, grafit ve altın, titanyum doğal titanyum ve uzay siyahı . Bu arada, SE sadece alüminyum gümüş, altın ve uzay grisi renklerinde geliyor.


Son olarak, her ikisi de alüminyum Nike baskısında mevcutken, sadece Seri 6 paslanmaz çelik Hermès baskısında geliyor.

APPLE WATCH SERİSİ 6 VS APPLE WATCH SE: DONANIM

Seri 6'nın SE'ye göre sahip olduğu en büyük avantajlardan biri işlem gücüdür. SE, Seri 5'in piyasaya sürdüğü eski Apple S5'i hala taşırken, Seri 6, çok geliştirilmiş Apple S6 işlemcisini öne çıkarıyor. İPhone 11 ve SE'deki A13 Bionic işlemciden ipuçları alarak S5 gibi 64-bit çift çekirdekli, selefine göre yalnızca% 20'ye kadar daha fazla ateş gücüne sahip.

Bu işlemciyle birlikte, uzamsal farkındalık işlevleri ve 5 GHz Wi-Fi için yeni U1 ultra geniş bant teknolojisi ve belirli işlevleri gerçekleştirirken Series 6’nın pil ömrüne yansıyabilecek daha iyi güç verimliliği geliyor.

Bununla birlikte, Series 6'daki pil ömrünün, Series 5'te olduğu gibi, Apple tarafından 18 saate kadar derecelendirildiği unutulmamalıdır. Önemli bir fark yaratabileceği yer, şarj etmektir. Apple, Seri 6'nın Seri 5'ten% 20 daha hızlı şarj etme özelliğine sahip olduğunu ve yalnızca 1,5 saatte tam şarj olduğunu iddia ediyor (Seri 5’in% 80'inin yanında).


Bu arada SE, aynı pil ve yonga ile Series 5 ile aynı pil ömrüne ve şarj sürelerine sahip olmalıdır.

Apple Watch Series 6 Kırmızı

(Resim kredisi: Apple)

APPLE WATCH SERİSİ 6 VS APPLE WATCH SE: ÖZELLİKLER

Bu yeni Apple Saatler, Seri 5 ile aynı LTE ve UMTS teknolojilerini, GPS / GNSS, pusula ve jiroskopu kullanırken, artık her ikisi de her zaman açık bir altimetreye sahiptir, böylece gerçek zamanlı olarak yükseklik değişiklikleri sunabilirler.

Her zaman açık altimetre, Series 6 ve SE akıllı saatlerdeki tek yeni özellik değil. Tabii ki, Seri 6 daha pahalı olduğu için, doğal olarak daha fazlasıyla birlikte gelir - yani, pandemi göz önüne alındığında son derece zamanında olan oksijen satürasyonunuzu izlemenizi sağlayacak yeni kan oksijen sensörü. Bu, Series 5'ten devralınan EKG uygulamasının en üstünde.

İki yeni Apple Watch'un sahip olduğu daha fazla özelliğe gelince, her ikisi de uluslararası acil durum çağrısı, düşme algılama, gürültü izleme, yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri, düzensiz kalp ritmi uyarıları ve optik kalp sensörü sunuyor.

Doğal olarak, uyku takibi, daha rafine komplikasyonlar, bisiklet yönlendirmeleri ile geliştirilmiş bir harita, Aile Kurulumu, dans antrenmanı ve ayrıca tam zamanında otomatik el yıkama tespiti de dahil olmak üzere yeni şık watchOS 7 özellikleriyle birlikte gelecekler.

Apple Watch SE

(Resim kredisi: Apple)

APPLE WATCH SERİSİ 6 VS APPLE SAAT SE: FİYAT

Apple Watch SE ile Apple kesinlikle bütçeyi ve orta sınıf tüketicileri hedefleyerek akıllı saatini 279 $ 'dan daha erişilebilir hale getiriyor. Bu, Seri 6'dan 120 dolar daha ucuz, bu da sizi ilk sokağa çıktığında Seri 5 kadar geri getirecek - 399 dolar gibi. Bunlar sadece GPS modelleri.

LTE özelliğini istiyorsanız, telefonunuzu taşımanıza gerek kalmadan koşu ve yürüyüşlerinize devam edebilmeniz için, fiyat önemli ölçüde artar, SE ayarı 329 dolar ve Seri 6 499 dolar. Bu sırasıyla 50 $ ve 100 $ 'lık bir artıştır ve bu, SE'yi daha ekonomik tüketiciler için bütçe aralığının dışına çıkarabilir.

Sınırlı bir bütçeyle çalışıyorsanız, Apple Watch SE GPS en iyi seçenektir. Yani, patikalara girerken telefonunuzu yine de etrafta dolaştırmak zorunda kalmadığınız sürece.

Bugünün en iyi Apple Watch SE ve Apple Watch Series 6 fırsatları İndirimli Fiyat Yeni Apple Watch SE (GPS, ... Apple Watch SE Amazon $ 279 $ 249.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Yeni Apple Watch Series 6 ... Apple Watch 6 Amazon $ 399 $ 349.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

APPLE WATCH SERİSİ 6 VS APPLE WATCH SE: SONUÇ

Apple Watch SE, amiral gemisi Apple Watch Series 6'dan 120 ila 170 ABD Doları daha ucuzdur ve bütçe ve orta sınıf tüketicilere Apple Watch serisine daha erişilebilir bir yol sunar. Ancak, biriktirilen paraya değer mi?

Bu, akıllı saatinizden ne elde etmek istediğinize bağlı. Seri 6, fırında pişirilen yongası sayesinde yalnızca daha iyi performans ve güç verimliliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sağlık sorunları olan veya sağlık konusunda çok bilinçli olanlar için yararlı olacak temel özelliklerle birlikte gelir. genel. Ayrıca, havalı kalabalığı memnun etmek için çeşitli kasa kaplamaları ve renkleri mevcuttur.

Öte yandan, kan oksijeni ve EKG uygulamaları, farklı oluşturma seçenekleri ve% 20 daha hızlı bir çip gibi şeyler ihtiyaçlarınız için hayati önem taşımıyorsa, yani genel zindeliğinizi, aktivite seviyenizi ve aktivitenizi izlemek için inanılmaz derecede güvenilir bir şeye ihtiyacınız var demektir. sağlık, sonra SE için gidin. Ve bu, daha pahalı model için yeterli paranız olsa bile.

Ne de olsa, tasarruf edeceğiniz 100 ABD doları ve üzeri birkaç yeni grup için harcanabilir, böylece işleri değiştirebilir, hatta bir şarj yuvasını değiştirebilirsiniz.

Bunu beğendin mi?