Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması: Yenilikler ve hangisini satın almalısınız?

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması: Yenilikler ve hangisini satın almalısınız?

Apple yavaş yavaş ilerledi ve Apple Watch serisini yıllardır neredeyse gizlice güncelliyor, onu satın alınabilecek en iyi ve en popüler akıllı saat haline getiriyor. Bir iPhone'unuz varsa, başka hiçbir marka bir Apple Watch'un sağladığı entegrasyon ve gelişmişlik düzeylerine yaklaşamaz, o zaman soru şu ki, hangi akıllı saati almalıyım, ancak hangi Apple Watch'u almalıyım? Biraz daha eski ve daha uygun fiyatlıApple Watch Series 5veya daha yeni ve daha pahalıApple Watch Serisi 6?

Her ikisinin de avantajları olsa da, hangisinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için hem Seri 6'ya hem de Seri 5'e bir göz attık.

İster ilk akıllı saatinizi satın almak istiyor olun ister bir yükseltme yapmayı düşünüyor olun, satın almaya başlamadan önce temel farklılıkları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Özellikler ve fiyattan, tasarımın ve boyutun en ince ayrıntısına kadar her konuda yanınızdayız.

Apple Watch Series 6 vs Apple Watch Series 5: Tasarım

Tamam, bu bölüm oldukça basit, çünkü Apple Watch Series 5 ve Apple Watch Series 6 neredeyse aynı.


Her ikisi de 44 mm veya 40 mm kasa boyutlarında mevcuttur ve her ikisi de her zaman Açık Retina ekranlara sahiptir (ayrıca sırasıyla 977 mm² ve ​​759 mm² aynı boyutta).

Bununla birlikte, ekranla ilgili bir fark var ve bu, yeni Apple Watch Series 6'nın açık havada bileğiniz aşağıdayken Apple Watch Series 5'ten 2,5 kat daha parlak olması ve bu da parlak güneş ışığında saat yüzünü görmeyi çok daha kolay hale getiriyor.


Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6 ile sunulan birkaç yeni tasarım seçeneği var; ilk defa yeni bir mavi renk (gümüş, uzay grisi ve altın alüminyum kasa seçeneklerine katılan) ve bir (PRODUCT) RED Apple Watch özel eşleşen parlak kırmızı bantlarla.


Paslanmaz çelik modeller artık grafit - çarpıcı bir parlak kaplamaya sahip zengin bir gri-siyah ton - ve güncellenmiş bir klasik sarı altın rengi olarak mevcuttur.

Apple Watch Edition, doğal ve uzay siyahı titanyum olarak mevcuttur.

Apple's ile oynayabilirsinizçevrimiçi yapılandırıcıSaatinizi satın almadan önce tamamen kişiselleştirmek için.

Apple artık bir Seramik modeli sunmamaktadır.


Apple Watch Series 6 ile birlikte sunulan çok sayıda yeni Kordon tasarımı vardı - bunlar hem Series 5 hem de Series 6 ile uyumlu.

Apple Watch Series 6 vs Apple Watch Series 5: Donanım

Bu belki de Apple Watch Series 6 ve Series 5 arasındaki en büyük farktır.

Apple, Series 6'nın daha da fazla özelliği bir araya getiren ve aynı tasarıma güç katan yeniden tasarlanmış donanım aracılığıyla performansı artırdığını iddia ediyor.

İPhone 11'deki A13 Bionic tabanlı yeni bir çift çekirdekli işlemci üzerinde çalışıyor. Yükseltilmiş S6 SiP, önceki nesle göre yüzde 20'ye kadar daha hızlı çalışarak uygulamaların aynı şekilde yüzde 20 daha hızlı başlamasına izin veriyor. günlük 18 saatlik pil ömrü.

Tabii ki Apple Watch Series 5 hiç de sarkık değildi, bu yüzden gerçek dünyada bu farklılıkları fark edip edemeyeceğimizi görmek ilginç olacak.

Ek olarak, Apple Watch Series 6, yeni nesil dijital araba anahtarları gibi yeni deneyimleri desteklemek için kısa menzilli kablosuz konumu etkinleştirecek U1 yongası ve Ultra Geniş Bant antenlere sahiptir.

Apple Watch Series 6 ayrıca daha hızlı şarj, tam şarjı 1,5 saatin altında tamamlama ve iç ve dış mekan koşuları gibi belirli antrenmanları izlemek için iyileştirilmiş pil ömrü sunar.

O zaman hiç şüphe yok, en hızlı ve en güçlü Apple Watch'u istiyorsanız, o zaman seçmeniz gereken Seri 6.

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması: Özellikler ve yazılım

Apple Watch Series 6 ile gelen çoğu yeni özellik, watchOS 7 yükseltmesi sayesinde Series 5'e de geliyor.

Apple'ın akıllı saat işletim sisteminin en son sürümü, yedi yeni saat yüzü seçeneği, uyku takibi, otomatik el yıkama algılama ve yeni egzersiz türleri getiriyor ve kullanıcıların genel refahı daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir.

Haritalar artık bisiklet yol tariflerini de içerecek ve Siri dil çevirisi sunacak.

Bununla birlikte, Apple Watch Series 6'ya özel iki özellik vardır.

İlki, GPS ve yakındaki Wi-Fi ağlarının yanı sıra yeni, daha enerji verimli bir barometrik altimetre kullanarak gün boyu gerçek zamanlı yükseklik sağlayan 'her zaman açık' bir altimetre.

Açıkçası bu, kendi başına yükseltme yapmak için bir neden değil.

Büyük yükseltme, kanınızın oksijen satürasyonunu ölçen yeni bir özelliktir, böylece genel formunuzu ve sağlığınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Oksijen doygunluğu veya SpO2, kırmızı kan hücreleri tarafından akciğerlerden vücudun geri kalanına taşınan oksijen yüzdesini temsil eder ve bu oksijenli kanın vücuda ne kadar iyi iletildiğini gösterir.

Apple Watch Series 6, yüzde 70 ile yüzde 100 arasında kan oksijenini ölçmek için bir Kan Oksijen sensörü ve gelişmiş bir algoritma kullanır.

  • WatchOS 7 hakkında daha fazla ayrıntı

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması: Fiyat

Apple Watch Series 6, piyasaya çıktığında aslında Series 5'ten biraz daha düşük fiyatlıdır.

Yalnızca GPS modelinin başlangıç ​​fiyatı 379 £ / US $ 399, GPS ve Hücresel model için 479 £ / US $ 499'a yükseliyor.

Elbette, Seri 6 duyurulduğuna göre, indirimli Seri 5 modellerinde indirim almayı düşünmelisiniz.

En ucuz Apple Watch Series 5 fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Bugünün en iyi Apple Watch Series 5 fırsatları Apple Watch Series 5 GPS + ... John Lewis & Partners£ 429 GörünümDüşük Stok Apple Watch Series 5 GPS, ... İzle Dükkan £ 429 Apple Watch Serisini Görüntüle 5 44 mm, GPS Sadece 489 £ Olun İndirimli Fiyatı Görüntüle Apple Watch'ta% 40'a Varan İndirim ... Amazon 749 £ 495,99 TL Daha Fazla Teklif Göster Biz En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol edin

Apple Watch Series 6 vs Apple Watch Series 5: Sonuç

Apple ve genel olarak akıllı saatlerde yeniyseniz, Series 5 kesinlikle artık gereksiz değildir. Yeni başlayan bir akıllı saat için doğru olan bir dizi özelliğe sahiptir ve bu modele giderek kendinize biraz para kazandırabilirsiniz.

Ancak, en son teknolojiyi seven biriyseniz, Seri 5'i seçmek, birkaç yeni özelliği ve tasarım seçeneğini kaçırmak anlamına gelecektir.

Özelliklerin çoğu aynı kalırken, Seri 6'da özellikle Kan Oksijen izleme ve yeni tasarım seçenekleri olmak üzere oldukça iyi yükseltmeler var.

Seri 2 veya Seri 3'ten yükseltme yapmayı düşünenler, bazı önemli değişiklikler yapıldığı için Seri 6'yı seçmenin parasına değeceğini görecekler.

Bununla birlikte, Seri 5'i zaten aldıysanız ve bu kadar çabuk yükseltmeye değip değmeyeceğini merak ediyorsanız, paranızın karşılığını gerçekten almak için bir sonraki sürümü beklemenizi öneririz.

Bugünün en iyi Apple Watch Series 6, Apple Watch Series 3, Apple Watch 4 ve Apple Watch 5 GPS fırsatları Apple Watch Series 6 GPS, ... Apple Watch 6 Amazon £ 378.99 GörüntüleTüm fiyatları görünApple Watch Series 3 (GPS, ... Apple Watch Series 3 GPS Amazon £ 199 GörüntüleTüm fiyatları görünApple Watch Series 4 ... Apple Watch 4 GPS Hücresel Amazon £ 455.72 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok Apple Watch Series 5 GPS, ... Apple Watch 5 GPS Saat Mağazası 429 TL GörüntüleyinTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz