Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Apple Watch Series 8, glikoz, alkol ve kan basıncı için sensörler alabilir

Apple Watch Series 8, glikoz, alkol ve kan basıncı için sensörler alabilir

Apple, Birleşik Krallık medikal sensör firması Rockley Photonics'in en büyük müşterisi olarak seçildi ve tıbbi özellikler portföyünün artacağı yönündeki söylentilere daha fazla yakıt sağladı.elma izle.

içinde bir rapora göreTelgraf, Rockley Photonics, deriden ışınlanan yalnızca kızılötesi ışık kullanarak kan sinyallerini doğru bir şekilde okuyabilen sensörler geliştirdi. Bu, bir akıllı saatin arkasına yerleştirilebilir ve kan basıncını, alkol seviyelerini ve hatta kan şekerini takip etmesini sağlayabilir.

Şu anda, 34,2 milyondan fazla Amerikalının bir tür diyabeti var (10 kişiden 1'i), Birleşik Krallık'ta ise 4,8 milyondan fazla (14 kişiden 1). Şeker hastalarının her zaman kan şekeri düzeylerini izlemeleri gerekir – genellikle parmak ucu testi (parmak ucundan az miktarda kan alınarak).

Yeni çözümler, uygulamalar üzerinde sürekli izlemeye izin verir, ancak yine de, kanı ölçmek için küçük bir iğne ile vücuda yerleştirilecek bir cihaz gerektirir. Bir akıllı saat tarafından sağlanan kaçamak olmayan bir çözüm oyunun kurallarını değiştirebilir.


Sensörler ayrıca, tip 2 diyabetin öncüsü olan milyonlarca kullanıcıda prediyabetin tespit edilmesine yardımcı olabilir ve daha iyi gıda seçimleri yapmak isteyenler için sağlık bilgileri sağlamaya yardımcı olabilir. Glikoz seviyeleri, belirli yiyecekleri yedikten sonra (diyabetik olmayanlarda bile) sıklıkla yükselir ve bu da kilo alımına neden olabilir. Bu ani artışlar kişiye bağlıdır, bu nedenle bunları izlemek kullanıcının kilo vermesine veya sadece sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Tansiyon izleme, Apple Health uygulamasının toplam sağlığınızın daha da iyi bir resmini sunmasına ve bir sonraki doktor randevunuzdan çok önce yüksek veya düşük tansiyon konusunda uyarmasına olanak tanır. Bu arada, kandaki alkolün ölçülmesi, araç kullanmanın güvenli olup olmadığını kendi kendine izlemek için kullanılabilir. Veya sarhoş bir metin göndermenizi bile durdurun (nihayet!).


Bu sensörlerden herhangi birinin veya herhangi birinin, Apple Watch Series 8 olması beklenen 2022 Apple Watch'a geçip geçmeyeceğine dair resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte, Apple uzun süredir cihazda daha fazla sağlık özelliği sunmakla ilgilendiğini ifade ediyor. Kanserle mücadelesinin sonraki aşamalarında diyabet hastası olan Steve Jobs, önce Apple Watch için glikoz okuyucuları araştırmasına izin verdi.

Bugünün en iyi elma izle serisi 6 anlaşmaları Sözleşme Fırsatları Sim ÜcretsizEE Mobil 24 ay Apple Watch 6 (Kırmızı) Apple Watch 6 (Kırmızı) Özgürön ödeme£28 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriEE Mobil 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriGörünümNSEE Mobil Özgürön ödeme£28 /ay GörünümNSEE MobilEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz