Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Apple'ın 27 inç 5K iMac'i harika bir yükseltme alıyor, ancak bu 21 inçlik model için hayal kırıklığı yaratıyor… ve fiyat yükseldi

Apple'ın 27 inç 5K iMac'i harika bir yükseltme alıyor, ancak bu 21 inçlik model için hayal kırıklığı yaratıyor… ve fiyat yükseldi

Apple'ın ikonik iMac serisi, daha güçlü 10. nesil Intel işlemcileri, daha gelişmiş grafikleri, SSD depolamayı standart hale getiren, Retina ekranını iyileştiren ve SONUNDA 1080p kamera ekleyen 27 inç 5K modeline büyük bir yükseltme yaptı. Mac serisine.

Apple UK'de yeni iMac serisine göz atın
Apple US'de yeni iMac serisine göz atın

Ne yazık ki, 21,5 inç iMac serisi aynı sevgiye sahip değildi, tek dahili değişiklik bu modellerin artık standart olarak SSD depolamasını içermesi, yani bu makinelerin birkaç yıl öncesinden işlemcilerde olduğu anlamına geliyor.

27 inç modellerde yapılan değişikliklerin tümü olumlu ve profesyoneller için daha da esnek hale getiriyor. Giriş seviyesi 5K 27 inç model, 8 GB RAM ile altı çekirdekli 3.1 GHz işlemciye, 4 GB GDDR6 belleğe sahip Radeon Pro 5300 ve 256 GB depolama alanına sahiptir. Bu modelin maliyeti 1.799 £ / 1.799 $.


Bu fiyat için, 8GB RAM ve 256GB depolama alanı biraz cimri görünüyor - özellikle Birleşik Krallık'ta her iMac modelinin fiyatının önceki modele göre 50 sterlin arttığı göz önüne alındığında.

Bununla birlikte, 1,999 £ / 1,999 $ karşılığında, marjinal olarak daha güçlü bir işlemci (3,3 GHz'de altı çekirdekli) ve 512 GB depolama içeren bir sonraki modeli alabilirsiniz. Diğer tüm özellikler aynı.


2.299 £ / 2.299 $ karşılığında, güçte büyük bir artış için 3,8 GHz sekiz çekirdekli işlemcinin yanı sıra 8 GB VRAM ile bir Radeon Pro 5500 XT içeren yeni üst düzey modeli alabilirsiniz. Yine, diğer tüm özellikler aynı kalır.

Her zamanki gibi, iMac'leri beğeninize göre yapılandırabilirsiniz. İsterseniz oraya 10 çekirdekli bir yonga alabilir ve bu 8GB RAM'i isterseniz 128GB'a kadar iyileştirebilirsiniz, ancak Apple'ın komik RAM fiyatları geçerlidir. Bu, 8 TB'a kadar çıkabilen depolama için de aynıdır, ancak içerdiği temel SSD'yi daha büyük bir kapasiteye sahip bir Fusion Drive (küçük bir SSD ile sabit sürücüyü karıştırır) ile değiştirmek için güzel bir seçenek vardır.


Apple iMac 2020 yükseltmesi

(Resim kredisi: Apple)

Yeni 5K iMac'lerde ayrıca sürücü şifreleme için Apple'ın T2 güvenlik yongası ve bir Mac'te bu çözünürlükte ilk olan yeni bir 1080p FaceTime kamera var - yıllardır Apple'ın düşük çözünürlüklü web kameralarından şikayet ediyoruz, bu yüzden bu uzun gecikmiş. Ayrıca, sesinizi temiz bir şekilde algılamak için daha iyi bir mikrofon dizisine sahiptir.

5K Retina ekran, Apple'ın ekranı odanızdaki ortam ışığına uyacak şekilde ayarlama teknolojisi olan TrueTone'un eklenmesiyle incelikli bir şekilde iyileştirildi, böylece gözler için çok daha kolay. TrueTone gerçekten mükemmel bir özellik ve ondan geri dönmek barbarca geliyor, bu yüzden şimdi neredeyse tüm Apple bilgisayarlarında olduğu için mutluyuz.

Artık ekranı Apple'ın nano dokulu camıyla kaplayabilirsiniz, bu da yüzeyin kendisinin nano ölçekli aşındırmasıyla yansımaları neredeyse sıfıra indirir. Profesyoneller için harika, ancakbir tekprofesyoneller için, 500 £ / 500 $ fiyatı göz önüne alındığında.


21,5 inç iMac serisi (bir 1080p modeli ve iki 4K modeli içerir) yalnızca SSD'leri standart olarak içerecek şekilde değiştirildi (256 GB'ta, ancak yine ücretsiz olarak 1 TB Fusion Sürücülerle değiştirilebilir) ve İngiltere'deki fiyatları yükseltmek için başka hiçbir iyileştirmeye rağmen. Yeni işlemci yok, TrueTone ekranı yok, geliştirilmiş web kamerası veya mikrofon yok.

İMac'lerin tasarımı da şimdiye kadar aynı kaldı - mevcut görünümün etkili bir şekilde 2012 yılına dayandığını göz önünde bulundurarak, asırlardır ürün serisinin yeniden tasarlanmasını bekliyorduk. yeni bir tasarım elde etmek için makinenin sürümü - muhtemelen Apple'ın kendi işlemcileriyle birlikte gelen bir model.

Belki de daha küçük iMac için güncellemelerin olmaması, Apple'ın yongalarını masaüstlerinin daha düşük maliyetli bir sürümü için daha sonra değil daha erken kullanacağının bir işaretidir.

Şimdilik, 27 inç iMacs güncellemesi onu yeniden cazip bir satın alma haline getiriyor, ancak 21 inçlik model, zamanın gerisinde kalıyor.

Apple UK'de yeni iMac serisine göz atın
Apple US'de yeni iMac serisine göz atın