Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple'ın iPhone 12 çipi, Samsung'un AMD destekli Exynos işlemcisi tarafından ezildi

Apple'ın iPhone 12 çipi, Samsung'un AMD destekli Exynos işlemcisi tarafından ezildi

Geçen yıl Samsung, özel AMD Radeon Grafiklerini mobil uygulamalar için yakında çıkacak olan SoC'lerine dahil etmek için AMD ile ortaklık kurdu; temel olarak bu, Samsung'un AMD'nin RDNA grafik mimarisini kullanmasına izin verecektir.


Yeni bir rapor, bu yeni ortaklığın temettü ödediğini gösteriyor. Benchmark testlerinin, AMD GPU'lu yeni bir Samsung Exynos işlemcisinin Apple'ın A14 Bionic çipini saf grafik gücüyle içtiğini gösterdiği bildiriliyor. Apple'ın birinci sınıf yonga setlerini sınıfının en iyisi olarak gasp ederek çıtayı yükselten yeni bir Samsung tabanlı donanım çağına işaret edebilir.

  • Son Dakika:Twitter'ın topluluk odaklı gerçek kontrol pilotu, platform için bir başka yanlış adımdır.
  • Sony Alpha 1 ortaya çıktı: Yeni 50,1 megapiksel tam çerçeve kamera, sekiz kat daha fazla işlem gücü sunar

GöreITHome raporuAMD GPU'lu Exynos SoC, iPhone 12 mini'de bulunan A14 Bionic'i kolayca gölgede bırakır,iPhone 12,iPhone 12 Prove iPhone 12 Pro Max.

Yonga setlerinin karşılaştırılması, kıyaslama testlerinin üçlü faktörünü kullanır - özellikle,GFXBench testlerigerçek bir çapraz API kıyaslama testi senaryosunda mobil ve masaüstü performansını ölçen. Grafik performansı açısından, AMD destekli Exynos yongası, her sentetik karşılaştırmada Apple'ın A14 Bionic'ini çok geride bıraktı.

GFXBench Manhattan 3.1'de A14 Bionic'in 120 fps'sine kıyasla 181,8 fps; Aztek Normal genelinde, yaklaşık 138 fps'ye karşılık 80 fps'ye ulaştı; son olarak, GFXBench Aztek Lisesi testi, Exynos SoC'yi Apple Bionic 14'ler, 31 fps'ye karşı 58 fps'de puanladı. Gerçekten de, AMD güdümlü Exynos çipinden gelen saf grafik becerisi üzerine gerçek bir okul.


Tabii ki, A14 Bionic, Geekbench 5 puanlarındaki çoğu Snapdragon yonga setini Pingtwitter olarak geride bırakarak piyasadaki en yetenekli SoC'lerden biridir.kapalıayrıntılı olarak geçen yıl. Bu nedenle, bu yeni yonga setinin potansiyelinin bir kanıtıdır; eğer doğruysa, RDNA mimarisine dayalı AMD GPU'ların büyük performans kazanımlarına yol açacağını gösterebilir.

Çıkış tarihi konusunda herhangi bir onay yok; ancak, güvenilir bahşiş veren,Buz Evreni, yeni GPU çağının 2021'in ortalarından sonlarına doğru geleceğini ima ediyor. Pingtwitter'leri odak noktasına getiriyorkapsamaHer zaman bulunması zor ve en uç noktadaki Samsung Galaxy Note 21. Muhtemelen Galaxy Note modellerinin sonuncusu ve Samsung'un etrafındaki rapor dalgalarında bir yerlerde başıboşGalaxy Z Katlama 3, bu modellerin her ikisi de grafiklerle ilgilenmek için AMD GPU'lu bu yeni Exynos SoC türünü kullanmak için iyi bir konuma sahip olacaktır.


Tüm söylenenler ve yapılanlar, 2021'de cep telefonları için heyecan verici bir yol ve Apple'ın nasıl yanıt verebileceği sorusuna yalvarıyor: belki yılın ilerleyen saatlerinde geliştirilmiş bir çip ile geri ısırır veya A14 Bionic ile şarj olur. Sadece zaman gösterecek.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S21 fırsatları Kilitsiz Planlar Woolworths Mobile'dan uygun bir plana kaydolduğunuzda bakkal dükkanınızda %10 indirim kazanın. Şartlar ve Koşullar geçerlidir.Woolworths TR Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) 61 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.321$SınırsızdakikaSınırsızmetinler20GBveriAramalar: standart ulusal kullanım için Metinler: Avustralya içinde standart ulusal SMS ve MMSWoolworths TR Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler20GBveriAramalar: standart ulusal kullanım için Metinler: Avustralya içinde standart ulusal SMS ve MMSGörünümNSWoolworth'ler 61 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.321$GörünümNSWoolworth'ler300 $ bonus takas kredisi + 30 GB bonus veri + 3 aylık Amazon Music + daha fazlasını alın!Vodafone TR Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) 74.69 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.288.84$SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriMaksimum Hız verileriniz kullanıldıktan sonra 2 Mbps'ye kadar hızlarda Oz'da sonsuz veri Metinler: standart ulusal SMS ve MMS Verileri: Maksimum Hızda 10GB + 30GB bonusVodafone TR Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriMaksimum Hız verileriniz kullanıldıktan sonra 2 Mbps'ye kadar hızlarda Oz'da sonsuz veri Metinler: standart ulusal SMS ve MMS Verileri: Maksimum Hızda 10GB + 30GB bonusGörünümNSVodafone 74.69 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.288.84$GörünümNSVodafone Optus AU Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) 79.68 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.293.48$SınırsızaramalarSınırsızmetinler20GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız, maksimum 1.5 Mbps'de sınırlandırılacaktır. Aramalar: Avustralya içinde standart ulusal konuşma ve metin Metinler: Standart Avustralya cep telefonlarına standart ulusal SMS ve MMSOptus AU Hiçbir sözleşme SınırsızaramalarSınırsızmetinler20GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız, maksimum 1.5 Mbps'de sınırlandırılacaktır. Aramalar: Avustralya içinde standart ulusal konuşma ve metin Metinler: Standart Avustralya cep telefonlarına standart ulusal SMS ve MMSGörünümNSOptus 79.68 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.293.48$GörünümNSOptusEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:cep telefonu