Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Apple'ın M1 Mac'leri artık Adobe Premiere'de yerel destek alıyor

Apple'ın M1 Mac'leri artık Adobe Premiere'de yerel destek alıyor

Apple'ın yeni M1 işlemcisi üzerinde çalışan bilgisayarları için işler iyi gidiyor. Bu yıl daha fazla güç ve performansa sahip daha fazla makine bekliyoruz. Yaratıcı türler için diğerlerinden daha önemli bazı uygulamalar vardır ve Adobe'nin Creative Cloud'u en önemlilerinden biridir. Ve aranızdaki YouTuber'lar, Adobe Premiere'in artık Apple'ın M1 işlemcilerinde yerel olarak çalışacağını duyunca çok heyecanlanacak.


Bu, uygulamanın artık süper duyarlı olması gerektiği ve yazılım yetişirken reklam öğelerinin zaman çizelgelerinde gezinmesine ve herhangi bir gecikme olmadan efektleri değiştirmesine izin vermesi gerektiği anlamına gelir. Gerçekten de Adobe, Premiere'in M1 için optimize edilmiş sürümünün bazı Intel tabanlı işlemcilerden yaklaşık %80 daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca %50 daha hızlı başlatılmalıdır.

Özel efekt sihirbazları tarafından kullanılan hareketli grafik uygulaması Adobe After Effects, kendi beta sürümünü alacak ve bu yıl içinde piyasaya sürülecek. Muhtemelen şirketin en ünlü ürünü olan Photoshop, resmi M1 işlemine tabi tutuldu ve biz konuşurken hızla ilerliyor.

Tüm bunlar, Apple'ın özünde bir M1 vuruşuyla övünen yeni dizüstü ve masaüstü bilgisayarları için harika bir yenilik. Ama aynı zamanda Adobe'nin iPad Pro'ya tam yağlı Premiere getirip getiremeyeceğini merak etmemize neden oluyor. Tabii ki, iPad MacOS çalıştırmıyor, bu yüzden umduğunuz kadar basit değil. Ancak iPad Pro'nun dizüstü ve masaüstü bilgisayar serisiyle aynı M1'i çalıştırdığı göz önüne alındığında, orada çalışmasını sağlamak için yeterli gücün kilitli olduğunu biliyoruz.

Elbette, Adobe'nin üst düzey yazılımına ihtiyaç duymadan iPad için fazlasıyla yeterli video düzenleme uygulaması mevcut. Ve elbette, hareket halindeyken videoları kesmek için en azından bazı önemli özellikler sunan iPad için Premiere Rush var. Buna rağmen, Creative Cloud aboneliğinizin, geleneksel bir bilgisayarda edindiğiniz araçların aynısını bir tablette size sunması fikri heyecan verici bir fikir.


Adobe ayrıca, güncellenen uygulamada, kliplerinizden ses alan ve otomatik olarak altyazı oluşturan yeni Speech to Text özelliğini başlattı. Bu, işitme kaybı veya sağırlığı olanlara erişilebilir videolar sunmak isteyen içerik oluşturucular için mutlak bir cankurtaran ve büyük TV veya film bütçeleri olmayanlar için prodüksiyonu hızlandıracak.