Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Apple'ın Mac hakimiyeti Intel'i sarstı ve onlar için üzülüyorum

Apple'ın Mac hakimiyeti Intel'i sarstı ve onlar için üzülüyorum

Apple'ın Mac'lerinde Intel'in çiplerini kullanmaktan uzaklaşması ivme kazanırken –yeni MacBook Profesyonellerive iMac'lerin Mart ayında çıkması bekleniyor – Intel, Twitter'da Mac karşıtı bir reklam kampanyasıyla karşılık veriyor. Tek sorun, reklamların bir tür umutsuz gibi görünmesi.


Yeni reklamlar, Mac'lere kıyasla PC'lerin esnekliğine odaklanmaya çalışıyor. 'Yalnızca bir bilgisayar bilim adamlarına ve oyunculara güç verebilir!' biri, 'Bir roket fırlatmaya güç verebilir ve Rocket League'i başlatabilirseniz, Mac'te değilsiniz. PC'ye git.'

Mac'lerin aslında bilim adamları tarafından ve oyun oynamak için (Rocket League değil de olsa) kullanılabileceği gerçeğini atlarsak, kaç kişinin bu iki şeyi bir bilgisayarda gerçekten yapmak istediği sorusu var mı? Çoğu insan tamamen sıradan nedenlerle bir dizüstü bilgisayar ister ve bu sıradan şeyleri olabildiğince kolay ve hızlı bir şekilde yapmasını isterler, böylece başka, daha iyi şeylerle baş edebilirler.

'Yalnızca bir PC, tek bir cihazda tablet modu, dokunmatik ekran ve ekran kalemi özellikleri sunar' diyor Intel'in, iPad ve Android tabletlerin olmadığı bir yerden bir şekilde evrenimize girmiş gibi görünen ikinci reklamı, kesinlikle kontrol ettikleri için tüm bu kutular. 'Gerçek baş parmağınızla Photoshop küçük resimlerini çevirebiliyorsanız, Mac'te değilsiniz. PC'ye git' reklamı devam ediyor, ama bana bir sözden çok bir tehdit gibi geliyor. Devasa resim listemde gezinmek için ekranıma uzanın mı? Gee, teşekkürler Intel, kulağa benziyorfazlaşimdi yaptığımdan daha fazla güçlük.

Yalnızca bir PC, tek bir cihazda tablet modu, dokunmatik ekran ve ekran kalemi özellikleri sunar. #GoPC2 Şubat 2021


Daha fazla gör

Bu reklamlardan aldığım enerji Finchy'dir.OfisBir barın üzerine ayakkabı fırlatabilirse kazananın kendisi olduğunu iddia eden rezil bilgi yarışması bölümü. Kolayca hayal edebiliyorum 'Bugerçeksınav!' Intel'in reklamlarında 'Git PC' yerine.

Bunlar çok sıcak geliyorIntel bir dizi kıyaslama yayınladıçiplerinden birinin Apple'ın yeni M1'inden daha iyi performans gösterdiği yer. Kriterler elbette çok dikkatli seçilmiş görünüyor ve bazıları oldukça standart işlem testleri diyebileceğiniz şeyleri kapsıyor olsa da, diğerlerikorkunçözel. (Gareth'i başka bir deyişle: 'Bir pub üzerinden PowerPoint'ten bir PDF aktardı! Ne yaptınız?')


Ancak, pipetleri kavramak olarak gerçekten ortaya çıkan şey, kullanılan çipin 28W'lık bir TDP'ye sahip olmasıdır.MacBook Air 2020veMacBook Pro 13 inç 2020. Bu, karşılaştırılan benzer işlemciler olmadıkları anlamına gelir - sizce Apple eğer bu kıyaslamalara ne olur?çiftlerkoyabileceği enerji? Muhtemelen yeni makinelerde görmek üzere olduğumuz şey tam olarak bu, yani Intel'in burada yaptığı her şey, internetin dediği gibi, kötü yaşlanmak üzere olabilir.

Herkes, özel olarak seçilmiş kıyaslamaların zayıf perdesini gördü ve bu reklamların içeriği, bana ne anlatmaya çalıştıklarını düşündüğümde, Alan Partridge tarzı bir omuz silkmeme neden oluyor. Burada Intel'den çok fazla parlama ve öfke ve çok az içerik var, insanları kazanacak bir reklam kampanyasından ziyade rüzgarların değişme şekliyle ilgili bir terörün kabulü gibi geliyor.


Nvidia, muhtemelen Apple'ın yaptığı gibi çalışan çipler yapmak için, doğrudan dizüstü bilgisayarların içinde olmak için rekabet etme niyetiyle ARM'yi satın aldı. AMD, Apple'ın yaptıklarına yaklaşmak için güçlü bir entegre çip oluşturma konusunda daha ileri görünüyor. Intel muhtemelen korkmakta haklıdır.

Ancak savaşmak istiyorsa, bunu kendi hikayesini anlatan gelişmiş ürünlerle yapması gerekiyor, tıpkı Apple'ın M1 Mac'lerde yaptığı gibi, parlak incelemelerin kendi hikayelerini anlatmasına izin vererek. Intel'in tek söylediği bu reklamlarsa, bence sağır kulaklara düşecek.

Günümüzün en iyi Apple Macbook Air (M1 2020) fırsatları İndirimli Fiyat M1 MacBook Air Amazon 999 £ 889,87 £ Görüntüle2020 Apple MacBook Air 13.3... John Lewis £ 893 Görünümİndirimli Fiyat Apple Macbook Air (M1, 2020)... çok.co.uk 1.249 £ 1.149 £ MacBook Air'i Görüntüle 13 inç 512GB Basitçe 1.249 £ Olun Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Apple'ı Macbook Pro 13' (M1 2020) İndirimli Fiyat 2020 Apple MacBook Pro ile... Amazon Prime 1.299 £1.159,97 Görünüm2020 Apple MacBook Pro 13... John Lewis £ 1.167,87 Görünümİndirimli Fiyat Apple Macbook Pro (M1, 2020)... very.co.uk £ 1.299 £ 1.189 GörüntüleApple 13' MacBook Pro - Gümüş elma İngiltere 1.299 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz