Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Arc'teryx Acrux TR GTX yürüyüş botu incelemesi: düşük anahtarlı bir tasarımda yüksek performans

Arc'teryx Acrux TR GTX yürüyüş botu incelemesi: düşük anahtarlı bir tasarımda yüksek performans

Arc'teryx Acrux TR GTX Boot, tasarım açısından Arc'teryx'ten beklediğiniz şeydir. Temiz kesim, yersiz bir çizgi değil, bunlar özellikle tamamen siyah test çiftimizde üst düzey bir amacın yanı sıra tactic-cool bir dokunuş yayar.


Neyse ki, burada bu vaadi desteklemek için bol miktarda pratik teknoloji ve basit kullanılabilirlik var ve bunlarıen iyi yürüyüş botlarıetrafında. Hem erkek hem de kadın çeşitlerinde şimdi satın alınabilirler (ikincisinin daha fazlası içinen iyi kadın yürüyüş botusıralama). Arc'teryx Acrux TR GTX yürüyüş botu incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

Arc'teryx Acrux TR GTX yürüyüş botu incelemesi: Tasarım

Sade ama maksatlı Arc'teryx Acrux TR GTX çizmeler, bir kalabalık çekmek için ihtiyacınız olan çizmeler değil. Gerçekten de, o kadar alçaklar ki, kumaş üst kısım dantel rondelaları sararak onları görünmez kılıyor. Bu kumaş saya, bir mikro kaplama teknolojisiyle donatılmış 'SuperFabric'ten yapıldığı için süper hafif olan, çekmesi gereken birkaç gizli numaraya da sahiptir. Sonuç sadece teknik görünmekle kalmıyor, aynı zamanda daha çok Aramid veya Kevlar gibi çok sağlam bir his veriyor - tıpkı bu ikisi gibi, yüksek oranda kesilmeye karşı dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda çok nefes alabilir, özellikle sıcak aylar için kullanışlıdır.

Tabanda en engebeli araziyi yenmek için bol miktarda sertlik ve tepelerde de uzun günler için yeterli ayak bileği desteği vardır, ancak ayak bileği yüksekten daha orta yüksekliktedir - yaz yürüyüşleri için idealdir. Ayak parmakları ve topuktaki güçlendirilmiş kauçuk şerit, ağırlık eklemeden dayanıklılığı artırır ve aslında burada şikayet edilecek çok az ağırlık vardır. Daha uzun günlerde bile kumaş yapısı sizi asla ağırlaştırmaz.

Yapının içine gizlenmiş olan Gore-Tex su geçirmez membran, ıslaklığı dışarıda tutarken oldukça nefes alabilir olma görevini de yerine getirir. Başka bir gizli ekstra, her zamanki gibi kavrayıcı, özellikle düşük sıcaklıklarda olduğu kadar daha sıcaklarda da performans göstermek üzere tasarlanmış bir bileşik olan Vibram Mont'tan yapılmış, bir dağ botu için ideal olan Vibram tabandır.


Resim 1 / 4

yay

(İmaj kredisi: Mark Mayne)
Resim 1 / 4

yay


(İmaj kredisi: Mark Mayne)
Resim 2/4

yay

(İmaj kredisi: Mark Mayne)
Resim 3/4

yay


(İmaj kredisi: Mark Mayne)
Resim 4/4

yay

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Arc'teryx Acrux TR GTX yürüyüş botu incelemesi: Performans ve konfor

Antrenör benzeri ağırlık eksikliği, ağırlık eksikliği gibi burada da önemli bir özelliktir. Sade tasarım, bitki örtüsünün veya kayanın yanından geçerken takılacak hiçbir şey olmadığı anlamına gelir ve bağcıklar süper kısa olduğundan sizi yakalayıp tökezlemeniz pek olası değildir. Sonuç, çok hassas bir bottur ve ortaya çıkan her türlü engelin, ister gevşek, ister çamur, ister daha büyük kayalar ve kayalar olsun, emin adımlarla gezinmesine izin verir. Ayak bağcığının üst kısmı olarak temiz, eski tarz kilitlenebilir bir delik, burun ve ön ayak bağcıklarını mükemmel bir şekilde ayarlamanıza ve ardından dik çıkışlar ve inişler için yetersiz bir araç olan araziye bağlı olarak ayak bileğini ayarlamanıza olanak tanır.

Tek ünite, bir paketle uzun günler için yeterince serttir, ancak bir yazlık bot için yeterince adil olan kış gezintileri için yeterince sert değildir. Neredeyse yarı yükseklikteki bu ayak bileğinde biraz destek var, ancak yine bunların hepsi süper destekleyici olmaktan ziyade manevra kabiliyeti ve ayak filosu ile ilgili (ve yine de ayak bileğinden daha iyi destek sağlayacaklar).en iyi yürüyüş ayakkabısı). Ağır paketler ve sırılsıklam yerine, muhteşem dağ günlerini ve sıcak kayayı düşününyürüyüş çoraplarıve sen oradasın – en azından ruhen bizim gibi.

Agresif taban geometrisi, gevşek zeminde veya çamurda bolca tutuş sağlarken, burun kısmındaki sağlam sırt bölümü, daha teknik kaya hareketlerini de kısa sürede halleder. Zırhlı kumaş, sert yüzeylerden sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde kayar ve botlarınıza bakmak zorunda kalmadan dış mekana ve çevreye konsantre olmanızı sağlar.


Arc'teryx Acrux TR GTX yürüyüş botu incelemesi: Karar

Arc'teryx Acrux TR GTX Boot, trekking veya yürüyüş için harika bir yaz dağ botudur, ancak düşük bilek tam koruma yerine antrenör benzeri hassasiyeti vurgular. Çok ağır yükler taşımayı veya kışın çok fazla zaman geçirmeyi planlıyorsanız, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz, ancak nefes alabilen ve hafif bir çizme olarak Arc'teryx Acrux TR GTX teneke üzerinde ne yazıyorsa onu yapar.