Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Mor şilteler işe yarar mı? En havalı yeni yatak markasına yakından bakıyoruz

Mor şilteler işe yarar mı? En havalı yeni yatak markasına yakından bakıyoruz

Aradığınız zamanen iyi şiltelergeleneksel, tanıdık markaları düşünmek doğaldır. Ama belki bu, bir numarayı kaçırdığınız anlamına gelir. 2010'lar, yatak pazarını sarsan ve daha iyi düzeyde konfor, hijyen ve dayanıklılık vaat eden yeni malzemeler ve teknolojiler getiren bazı cesur yeni başlangıçlar gördü. Ve belki de bunlardan en iyi bilinen Mor'dur.


Başlangıçta 2015 Kickstarter tarafından finanse edilen bu Utah merkezli şirket, Hyper-Elastic Polymer adını verdiği kendi yenilikçi yatak dolgusunu icat etti. Bu esnek, süngerimsi, jel benzeri malzeme temelde bir ayakkabı iç tabanının büyük boy bir versiyonu gibidir ve bir ızgara içine yerleştirilmiştir.

Bu, gece boyunca omurganızı ve boynunuzu desteklerken basınç noktalarınızın beşiklenmesini sağlar. Ve ızgaralı polimer arasında çok sayıda boşluk olması sayesinde geceleri ısınmanızı önleyen üstün hava akışı sağlar.

Purple hangi yatakları sunuyor?

Mor yatak herhangi bir işe yarıyor mu? Adam

Her Purple yatağın içindeki Hiper Elastik Polimer katman


(Resim kredisi: Mor)

Birçok geleneksel yatak markasının şaşırtıcı bir ürün yelpazesi vardır ve bunlar arasında seçim yapmak çok zor olabilir.Morancak, her şeyi canlandırıcı derecede basit tutar ve seçiminizi dörde indirir.

İlki Mor şilte. Orijinal Kickstarter modelinin yakın zamanda güncellenen bir versiyonu, 2 inçlik Hiper Elastik Polimer tabakası ve altında köpük var. Sıkılık açısından, bir ortama yakın. 599 $ 'dan başlayarak, nakit sıkıntısı çekiyorsanız veen ucuz şilteler fiyatları, gidilmesi gereken bu.


İkincisi, Mor Hibrit. 1399 $ 'dan başlayan bu pahalı şiltede, aynı 2 inç Hiper Elastik Polimer tabakasının altında köpük yerine cepli paslanmaz çelik bobinler yer alıyor. Bu, orta sertlikte bir destek sağlayan en sağlam Purple yataktır ve bu nedenle sırt ve karın uyuyanlar için iyi bir seçimdir.

En pahalı Purple yatak olan Purple Hybrid Premier, 1999 dolardan başlıyor. Purple Hybrid'den temel fark, daha derin bir Hiper Elastik Polimer tabakası elde etmenizdir: Ne kadar ödemek istediğinize bağlı olarak 3 inç veya 4 inç. Temel Purple şilteler gibi, Purple Hybrid Premier şilteler de sertlik açısından bir ortama yakındır. Yan yatanlar ve 230 kilodan fazla olanlar için iyi bir seçimdir.


Son olarak, Purple kısa süre önce bir Çocuk Yatağı tanıttı. İkiz boyutta yapılan bu, 14 yaşına kadar gençler için ekstra rahatlık sağlamak üzere tasarlanmış, Hiper Elastik Polimer ızgaranın daha yumuşak bir versiyonunu kullanır.

En iyi Purple yatak hangisidir?

Mor yatak herhangi bir işe yarıyor mu? Mor şilte üzerinde portre

Orijinal Purple yatak yakın zamanda güncellendi

(Resim kredisi: Mor)

Çoğu insan için, temel Mor yatağın en iyi seçim olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni, markanın daha pahalı modellerinden çok daha uygun fiyatlı olması ve yine de Hyper-Elastic Polymer teknolojisinin avantajlarını sunmasıdır. Bu, kalçalar ve omuzlar gibi baskı noktalarınızı etkili bir şekilde beslediği ve aynı zamanda vücudunuzu genel olarak desteklediği, rahatlatıcı ve rahat bir gece uykusu sağladığı anlamına gelir.


Hiper Elastik Polimer içine yerleştirilmiş 1800'den fazla hava kanalı ve tabanda kullanılan nefes alabilen köpükler ile aşırı ısınmaya karşı iyi korunursunuz. Hareket aktarımı gibi gürültü de minimum düzeydedir. Yumuşak örgülü kılıf da çok nefes alabilir ve yatak CertiPUR-US sertifikalıdır, yani toksik ağır metaller veya kimyasallar içermez.

Orijinal Mor Yatak, gece yuvarlananlar veya kenara yakın uyuyan kişiler için mükemmel değildi, ancak bu temel modelin yakın zamanda güncellenen versiyonu, yataktan düşmenizi önlemek için güçlendirilmiş kenarlar getirmiştir.

Genel olarak, daha pahalı Mor şilteler daha yüksek düzeyde destek sunarken, temel model o kadar iyi bir konfor düzeyi sunar ki, eskisinin ekstra paraya değeceğine ikna olmadık. Bunun ana istisnaları, daha yüksek bir sertlik seviyesine ihtiyaç duymanız (Premier Hybrid'de olduğu gibi) veya 230 pound'dan daha ağır olmanız (bu durumda Purple Hybrid Premier'i öneriyoruz) olabilir.

Mor şilteler işe yarar mı?

Mor yatak herhangi bir işe yarıyor mu? Yatakta uyuyan kadın

Mor şilteler vücut şeklinize iyi uyum sağlar

(Resim kredisi: Mor)

Genel olarak, Mor şilteler hem müşterilerden hem de yatak uzmanlarından olumlu ve coşkulu yorumlar almaktadır. Çoğu insan için, markanın Hyper-Elastic Polymer teknolojisinin, iyi hareket izolasyonu ve düşük gürültüden bahsetmeye bile, yüksek düzeyde destek ve rahatlık sağlamak için amaçlanan işi yaptığı açıktır. Özellikle daha pahalı şilteler, insanlara kendilerini 'beşikte' hissettiriyor. hatta & ldquo; kayan & rdquo; onlara yalan söylediklerinde. Bununla birlikte, özellikle yumuşak veya çok sert bir yatak arıyorsanız, başka bir yere gitmeniz gerekir çünkü Purple bunları yapmaz.

Purple'ın menzilinde, dayanıklılıkla ilgili bazı şikayetler var. Yine de bazı durumlarda bu, Purple’ın ilk reklamcılığına aşırı tepki olabilirdi ve bu, sisteminin yıkılmaz olduğunu (değil) gösteriyor gibiydi. Genel olarak bakıldığında, yataklarının diğer markalardan daha az dayanıklı olduğuna dair hiçbir kanıt görmedik.

Elbette herkesin vücut ve uyku deneyimi farklıdır ve Purple yatakların (veya aslında herhangi bir yatak markasının) size uyacağının garantili olduğunu kesin olarak söylemek imkansızdır. Bu yüzden, çevrimiçi satın alırsanız, Purple'ın standart 100 gecelik risksiz uyku denemesi sunması harika bir haber.

Mor şilteler çantalarda satılır ve açıldıktan sonra 30 dakika içinde tamamen genleşir. 10 yıllık sınırlı garantiye sahip olursunuz, ancak şilte kılıfı yalnızca iki yıl süreyle kapsanmaktadır. On yıl, bazı markalardan daha az cömerttir, ancak tipik süre içinde bir yatağın dayanmasını beklemelisiniz. (Bununla ilgili daha fazla bilgi için bkz.Yatağınızı ne sıklıkla değiştirmelisiniz).

Purple şilteleri nereden alabilirim?

Mor şilteler, şu anda yalnızca ABD ve Kanada'da olmasına rağmen, ücretsiz kargo ile çevrimiçi olarak satın alınabilir. Ayrıca Kuzey Amerika'daki fiziksel perakendecilerde satılırlar. Bunlar arasında Yatak Banyosu ve Ötesi, Big Sandy, Bloomingdale's, City Furniture, Furniture Row, HOM Furniture, Macy's, Mathis Brothers, Mattress Firm, Raymour & Flanigan, Rooms To Go ve Steinhafels bulunuyor. Aşağıdaki güvenilir perakendecilerin en iyi fiyatlarına göz atın:

Günün en iyi mor yatak fırsatları The Purple Mattress - Twin Purple599 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Mor Yatak - Twin XL Mor799 724 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Mor Yatak - Full Mor999 $ 924 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Mor Yatak - Queen Purple1.149 $ 1.049 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz