Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • VPN'lerin kullanımı güvenli midir? Ve gerçekten yasal mı?

VPN'lerin kullanımı güvenli midir? Ve gerçekten yasal mı?

Buna çok net bir şekilde başlayalım -VPNyasaldır. Bu, okumaya gerek kalmayacakmış gibi geliyor ama durum böyle değil. Görüyorsunuz, bazı yerlerde silahlar da yasaldır, ancak yine de başınızı büyük belaya sokabilirler.


Silah benzetmeleri bir yana, bir VPN veya sanal özel ağın kendi içinde kullanımı yasaldır, ancak sadece onunla ne yaptığınıza bağlıdır. VPN, hakkınız olan veya hakkınız olan çevrimiçi gizlilik sağlar. Ancak mahremiyet, hem gerçek hayatta hem de çevrimiçi ortamda çok zor bir alandır, çünkü kişisel özgürlük ile yasadışı faaliyetleri yetkililerden gizleyebilmek arasındaki çizgiyi aşmak anlamına gelir.

Fazla politik olmaktan kaçınmak için, sadece bir VPN'in yasal olup olmadığına odaklanacağız.

Bir VPN yasal olan ne yapabilir?

VPN, sizi çevrimiçi olarak koruyabilen çok kullanışlı bir yasal araçtır. Tatilde olduğunuzu ve otelin Wi-Fi ağına bağlanmak istediğinizi varsayalım. Bu açık bir bağlantı olduğu için güvenli olmayabilir, bu nedenle sizi merak etmekten korumak için kimliğinizi maskeleyecek bir VPN kullanabilirsiniz. Bu, risk altında olabileceğiniz ve anonimlik arkadaşınız olabileceği zaman tüm açık Wi-Fi için geçerlidir.

Bir VPN, ücretli veya ücretli olsun, olmadığınız bir yerde görünmenizi de sağlayabilir.ücretsiz VPN- coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin etrafından dolaşmanıza olanak tanır.


Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Rehberimizle derinlemesine gittikVPN nedirve nasıl çalıştıklarını.

BBC iPlayer'ı yasal olarak bir VPN'de izleyebilir miyim?

Belki başka bir ülkedesiniz ve evinizden BBC iPlayer şovunu izlemek istiyorsunuz. Birleşik Krallık TV lisansını ödeyen biriyseniz, nerede olursanız olun yasal olarak izlemenize izin verilir. Ancak BBC bunu İngiltere ile sınırlandırarak kontrol ettiğinden, dışarıda olduğunuzda bloke edilebilirsiniz.


Bir VPN, sizi Birleşik Krallık merkezli bir sunucu üzerinden zıplatarak Birleşik Krallık'ta görünmenizi sağlayabilir. Bunun yasadışı bir tarafı yok.

Ancak, lisans ödeyen değilseniz ve bunu yaparsanız, teknik olarak hırsızlık yapıyorsunuz demektir. Ve bunun kötü bir şey olduğunu söylememize gerek yok!


BirNetflix için VPNÖte yandan, akış devinin hüküm ve koşullarının doğrudan ihlalidir. Bu, insanların bunu yapmasını engellemiyor gibi görünüyor ...

VPN torrentler için yasa dışı mıdır?

VPN'lerin tümü değil bazıları P2P veya torrent trafiğini destekler. Bu, dosyaların internet üzerindeki cihazlar arasında paylaşıldığı yerdir. Bu çok zor bir bölge. Paylaşım kesinlikle yasa dışı olmasa da olabilir. Buradaki nokta aslında ne paylaştığınızdır.

Yani, torrent aracılığıyla dağıtılan ücretsiz bir kitap indiriyorsanız, dijital kitap raflarınızı bu malzemelerle doldurun. Bununla birlikte, bir Hollywood filmi indiriyorsanız, bu büyük olasılıkla yasadışı olarak dağıtılıyor ve çalıyorsunuz.

Yasadışı VPN kullanımından yakalanabilir miyim?

Bir VPN ile yapabileceğiniz tüm yasa dışı faaliyetler, çoğunlukla VPN olmadan yapabilirsiniz. Bu eylemleri gerçekleştirirseniz sizi anonim tutacak bir VPN kullanmaktır. Bu, teknik olarak yakalanma şansınızın daha az olduğu anlamına gelse de, hedeflenmeniz yine de imkansız değildir.


Unutmayın, bir VPN yasa dışı değildir, onunla yaptığınız şey, yasayı çiğneyip çiğnemediğinizi belirler. Ve bu bambaşka bir makale, korkuyoruz!

Spesifikasyonlara göre en iyi VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPN 12 aylıkTam incelemeyi okuyunSurfshark 24 AylıkTam incelemeyi okuyunIPVanish 1 YılTam incelemeyi okuyunCyberGhost 3 YılTam incelemeyi okuyun12 aylık fiyatlandırma6,67 $ / ay Görünüm-deExpress VPN24 ay2,21 $ / ay Görünüm-deSurfshark12 ay2,34 ABD doları / ay Görünüm-deIPVanish VPN39 aylar2,25 $ / ay Görünüm-deCyberGhostHer Şey İçin En İyi - # 1 en iyi VPN Torrenting ve P2P trafiği Uyumlu Cihazlar MacOS ChromeFirefox, Konum Sayısı ile Çalışır 160 60 60 50 Eşzamanlı Bağlantılar 5 999999 5 5 Sınırsız Bant Genişliği P2p Trafik Dağıtımı Orta İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk Durumu yenilenmişyeni yenilenmişyeni yenilenmişyeni yenilenmişYeni Deneme Süresi