Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Yatak odanızı aşırı mı ısıtıyorsunuz? Bu, en iyi uyku için optimum sıcaklıktır.

Yatak odanızı aşırı mı ısıtıyorsunuz? Bu, en iyi uyku için optimum sıcaklıktır.

Uyumakta zorlanıyor musun? Yalnız değilsin. Yeni bir ankete göre, İngilizlerin %67'si 2021'de uykusuz gecelerle mücadele ettiğini bildirdi. Elbette, dış streslerle ilgili olabilir - ama aynı zamanda yatak odanızın sıcaklığıyla da ilgili olabilir. Bu bir Goldilocks durumudur:uyumak için çok soğukhiç kimse için eğlenceli değil, odanızı süper kızarmış yapmak için termostatınızı yükseltmek de kötü bir fikir - ya da sıcaklık uzmanları öyle söylüyorStelrad, yeni araştırmanın arkasındaki radyatör markası.


Peki, size en kaliteli uyku şansını vermek için termostatınızı hangi sıcaklığa ayarlamalısınız? Sihirli sayı 18.3 santigrat derecedir.

Bu rakam kişiden kişiye birkaç derece değişebilir, ancak rahat bir uyku için en iyi şansı istiyorsanız 15 derecenin altına düşmemeniz veya 20 derecenin üzerine çıkmamanız tavsiye edilir.

  • Breathe Smart 2, daha temiz hava solumanıza yardımcı olacak kompakt arkadaşınızdır

Stelrad, 'Vücudumuzun sıcaklığı uyku sırasında dalgalanır ve serin, ancak soğuk olmayan bir oda, gece boyunca uyumanıza ve uyumanıza yardımcı olur' diyor.

Hâlâ üşüyorsanız, sezon için yanlış nevresim takımı almış olabilirsiniz (bizimen iyi yorganen iyi seçimimiz için rehber). Yaz yorganları 1 ila 4 tog arasında olma eğilimindedir; kışın ise 10.5 ile 15 tog arasında herhangi bir yere çıkmak isteyeceksiniz.


İLEakıllı termostatyatak odanızı mükemmel sıcaklıkta tutmanın en kolay yoludur, ancak aşağıdakilerden birine de yatırım yapabilirsiniz.en iyi ısıtıcılar, ya da daha sıcak aylara girerken, şunlardan birine ihtiyacınız olabilir:en iyi hayranlaryerine.

Daha iyi uyumanıza yardımcı olacak daha fazla kit için aşağıdaki alıcı kılavuzlarına göz atın: