Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Arlo Essential Spotlight Kamera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası

Arlo Essential Spotlight Kamera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası

Arlo'nun güvenlik kameraları genellikle bizimen iyi güvenlik kameralarıkılavuz: etkileyici bir teknoloji ve rahatlık karışımı sunarlar ve mükemmel bir şekilde yapılmıştır. Yeni Essential serisi, aynı etkileyici performansı ve mükemmel akıllı telefon uygulamasını daha uygun fiyatlarla sunmayı vaat ediyor.


Burada iki önemli ürün var: Arlo Essential İç Mekan Kamerası ve Arlo Essential Spot Işığı Kamerası. İkincisi, hem iç hem de dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır, beklediğiniz gibi İç mekan kamerası yalnızca iç mekanlardadır. Keşfedeceğimiz gibi, temel özellikleri çok benzer ancak aralarında bazı önemli farklılıklar var.

Güneş paneli ile Arlo Essential

Opsiyonel güneş enerjisi şarj cihazı ile Arlo Essential Spotlight Kamera.

(Resim kredisi: Arlo)

Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası: fiyat ve özellikler

Arlo Essential İç Mekan Kamerası 99 $ / 119,99 £ / AU$TBC'dir. 1080P HD çözünürlüğe, 130 derecelik görüş alanına ve renkli gece görüşüne sahip kablolu güce sahip bir ünitedir ve daha pahalı Arlo cihazlarının aksine bir hub'a ihtiyaç duymaz: sadece Wi-Fi'nize bağlayın. Bu tür kameraların çoğu gibi, 2,4 GHz Wi-Fi bandında çalışır.


Arlo Essential Spotlight Kamera 129 $ / 129 £ / 199 AU $'dır. Aynı zamanda 1080p ve 130 derecelik bir görüş açısı, 2,4 GHz Wi-Fi, hub'sız bağlantı ve renkli gece görüşüne sahiptir, ancak aynı zamanda gece görüşünü çok daha net hale getiren yerleşik bir LED spot ışığına sahiptir (çok geniş bir aralıkta olmasa da: çok küçük bir spot ışığıdır ve Arlo çok daha büyük alanları aydınlatmak için tasarlanmış projektör kameraları yapar). Fotoğraf makinesi pille çalışır ve yeniden şarj edilmeden önce altı aya kadar çalışabilir. Kameranız hareket algılamasıyla sık sık tetikleniyorsa, belirtilen pil ömrünün önemli ölçüde daha düşük olacağını unutmamak önemlidir, bu nedenle kamerayı nereye koyacağınıza karar verirken bunu göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Her iki kamera da Arlo'nun paket algılama, bulut video depolama ve özel etkinlik bölgeleri ve uyarılar oluşturma gibi ek özelliklere olanak tanıyan SMART güvenlik abonelik planına bağlanabilir. Standart plan, bir kamera için ayda 2,99 ABD Doları / 2,49 ABD Doları / 4,49 ABD Doları ve en fazla 5 kamera için 9,99 ABD Doları / 7,99 ABD Doları / 14,99 ABD Doları'dır. Üç aylık ücretsiz deneme var.


Arlo kamera uygulaması

Arlo Kamera uygulaması.


(Resim kredisi: Arlo)

Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası: kurulum ve uygulama

İç mekan kamerası, şebeke elektriğine ihtiyaç duyduğu için daha sınırlıdır, ancak kablo oldukça uzundur ve kamerayı iyi bir yere yerleştirmeyi zor bulmamalısınız. Dış mekan kamerasının kurulumu kolaydır ve gerekli montaj vidaları ile birlikte gelir.

Her iki kamera da aynı Arlo uygulamasını kullanır; bu uygulama, kameralarınızın/kameralarınızın canlı görüntülerini, durumlarını ve pil ömürlerini görmenizi sağlar. Bir kameranın hareket algılamasının her tetiklenmesinin görüntülerini görebilirsiniz (bu, ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde bir abonelik gerektirir) ve belirli kameralar için etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir veya coğrafi sınırlamayı etkinleştirebilirsiniz.

Hareket algılandığında birden fazla eylemi tetiklemek için özel kurallar oluşturabilirsiniz ve aboneyseniz, yanlış uyarıları önlemek için paket algılama vardır. Ayrıca zengin bildirimler alırsınız, böylece akıllı telefonunuz sinyal verdiğinde kamerayı uyaran şeyin bir görüntüsünü görürsünüz.

Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası: görüntü kalitesi

ARLO Essential kameradan örnekler


Arlo Essential Spotlight Camera'dan örnekler.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bunlar Arlo'nun en iyi görüntü sensörleri değil: Daha pahalı modellerin 4K veya QHD'sine kıyasla 1080p'dirler ve HDR'den yoksundurlar. Gündüz performansının çok iyi olduğunu ancak gece görüşünün harika olmadığını gördük. Spot Işığı Kamera söz konusu olduğunda, LED, birinin ön kapıya yaklaşması gibi yakın çekim şeyler için iyi çalıştı ancak uzaktaki herhangi bir şey üzerinde çok az etkisi oldu. Ayrıca Spotlight Camera'nın komşu pencereleri gibi kaynaklardan gelen ışıkla biraz zorlandığını ve oldukça loş ortam aydınlatmasının bile spot ışıkları gibi göründüğünü gördük.

Buradaki gece görüşü, birçok rakibin siyah ve beyazı değil, renklidir ve bu yararlıdır: çekimlerin izlenmesini ve nesnelerin daha kolay tanımlanmasını sağlar. Takas, aralıktaki resim kalitesidir: kullandığımız diğer kameralar, örneğinTapo C310 Dış Mekan Güvenlik Kamerası, renk yapmayın, çok daha uzun menzilli çok daha iyi bir gece görüşü resmi sunun.

Çoğu gibiuygun fiyatlı güvenlik kameralarıbu kameraların her ikisi de çok karışık olan 2,4 GHz Wi-Fi bandında video akışı yapıyor: aynı frekans bantlarında yarışan yaklaşık 20 Wi-Fi ağının olduğu bir apartman bloğunda yaşıyoruz ve her iki kameranın da sinyal gücü ve görüntü kalitesi oldukça kısa mesafelerde bile oldukça düştü. Bu, Spotlight kamerayı dış mekana monte ediyorsanız daha çok dikkate alınması gereken bir husustur: kablosuz yönlendiricinizden veya genişleticinizden çok uzakta olmasını istemezsiniz.

Arlo Temel İç Mekan Kamerası

Arlo Essential İç Mekan Kamerası.

(Resim kredisi: Arlo)

Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası: karar


Bunlar, üç temel farkı olan çok benzer cihazlardır: Arlo Essential Spotlight Kamera hava koşullarına dayanıklıdır, bir güç kaynağına bağlanması gerekmez ve entegre bir LED spot ışığına sahiptir. Fiyat farkı, özellikle Birleşik Krallık'ta çok azdır, bu nedenle Temel Spot Işığı Kamerasını seçmenin mantıklı olduğunu düşünüyoruz: nereye koyabileceğiniz konusunda size daha fazla esneklik sağlar ve LED kısa menzilli olsa da yine de çok etkilidir aydınlatıcı davetsiz misafirlerde.

Bu kameralara rakipleri bağlamında bakmak ilginç. Arlo Essential İç Mekan Kamerasını aşağıdakilerle karşılaştırırsanız,Tapo C100 Ev Güvenlik Kamerası, ikincisi daha dar bir görüş alanına sahip olsa da çok benzer bir spesifikasyona sahiptir: fiyatın beşte birinden daha azdır ve abonelik gerektirmez. ayrıca varAmazon'un Blink Mini'si, bu da Arlo'nun fiyatının bir kısmı. Arlo Essential İç Mekan Kamerasını zorlu bir satış yapan bir Arlo ekosisteminin parçası değilseniz.

Spotlight Camera ile durum böyle değil. SMART aboneliği gibi rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır ve tüm seçeneklerin etkinleştirilmesiyle uygulama, piyasadaki en iyi güvenlik kamerası uygulamalarından biridir. Henüz bir güvenlik kamerası ekosistemi seçmediyseniz, Arlo Essential Spotlight Camera kısa listenizde bir yeri hak ediyor.