Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Arlo Pro 3 vs Blink XT2: Size en uygun kablosuz güvenlik kamerası hangisi?

Arlo Pro 3 vs Blink XT2: Size en uygun kablosuz güvenlik kamerası hangisi?

Tamamen kablosuz güvenlik kameralarındaki en büyük savaş Arlo Pro 3 ve Blink XT2'dir. Arlo Pro 3 muazzam fiyat etiketini haklı çıkarıyor mu, yoksa kompakt Blink XT2 genel olarak daha iyi bir anlaşma mı? Bunu öğrenmek için buradayız. Ancak monokrom mermilerine aldanmayın, çünkü bu siyah beyaz bir yarışma değil.


Bir güvenlik kamerası seçtiğinizde, temelde kendinizi o ekosisteme kilitlemiş olursunuz, bu da önceden doğru seçimi yapmanın çok önemli olduğu anlamına gelir. Blink ve Arlo, kablosuz güvenlik kamerası pazarının iki farklı kutbunu temsil ediyor, biri süper yüksek, diğeri ucuz.

Arlo Pro 3'te oldukça yüksekteyiz,En İyi Akıllı Güvenlik2020'nin Pingtwitter Ödüllerinde taç veen iyi kablosuz dış mekan güvenlik kameralarıçok. Blink XT2 de sarsılmaz, inanılmaz değeri sayesinde aynı listedeki yerini kolayca kazanır. Peki sizin için doğru kablosuz dış mekan güvenlik kamerası hangisi? Okuyun ve öğrenin.

Arlo Pro 3

(Resim kredisi: Arlo)

Arlo Pro 3 vs Blink XT2: Fiyat

Yüzeyde, Blink XT2, kötü şöhretli pahalı Arlo Pro 3'ten çok daha iyi bir anlaşma gibi görünüyor. Altına göz atın ve - aslında, durum hala bu. Blink'in ürünleri çok daha ucuzdur. Bunu yazarken, tek bir kamera ve gerekli senkronizasyon modülü 75 £ / 75 $ fiyatla geliyor ve modülün maliyeti 10 £ / 10 $ daha düşük.


Arlo Pro 3, Arlo serisindeki en pahalı kamera değil (bu şeref şu anda abartılı Arlo Ultra 4K'ya aittir) ancak başlamak için önemli bir yatırım gerektiriyor. Arlo SmartHub da dahil olmak üzere iki kameralı bir kit, biz bunu yazarken size 550 £ / 500 $ 'lık bir geri ödeme yapacaktır. Temel iki kameralı Arlo düzenlemesi, size beş kameralı bir Blink kurulumu sağlayabilir.

Bu, kablolu Blink Mini için kamera başına 35 £ veya kablosuz Blink Indoor için £ 49 gibi düşük bir fiyata ev içindeki güvenlik ağınızı genişletebilen Blink'in iç mekan kameralarından bahsetmiyorum bile, ancak bu noktada muhtemelen herhangi bir şeye ihtiyacınız yoktur. Blink'in gücünün bir değer önerisi olarak daha ikna edici.


Arlo Pro 3 vs Blink XT2: Görüntü kalitesi

Arlo, Blink XT2'nin oldukça standart 1080p gözünün aksine, 2K HDR sensörünü öne çıkaran Arlo Pro 3 ile görüş departmanında açıkça çok şey kazanıyor. Her iki kamera da enterpolasyon kullanarak sayıları biraz değiştirir, ancak bu gerçekten önleyemeyeceğiniz bir şey ve bu çok büyük bir sorun değil - enterpolasyon olsun veya olmasın, Arlo Pro 3 kesinlikle Blink'ten daha ince ayrıntıları seçmenize izin verecektir. XT2 ve bu ekstra çözünürlük, yakınlaştırma ve izleme işlevini artırıyor. Bu, video çıkış çözünürlüğünü 1080p'ye düşürür, ancak hareket halindeyken kırpılır ve karede algılanan şeyi takip eder.

Bir Arlo ünitesinin iki Blink kamera ile aynı işi yapabileceğini önermesek de, Arlo Pro 3'ün, XT2'nin nispeten ince 110 derecelik lensine kıyasla kullanışlı bir 160 derece ile daha geniş bir görüş açısına sahip olduğunu belirtmek gerekir. yani bu önemli noktaları biraz daha iyi kaplayabilir. Arlo, Blink'in daha yaya tek renkli gece görüşüne üstünlük sağlayan son derece etkileyici renkli gece görüş modu ve kameralarının her birine yerleştirilmiş dikkat çekici parlak spot ışıkları ile geceleri de galibiyet alıyor.


Yanıp Sönme XT2

(Resim kredisi: Amazon)

Arlo Pro 3 vs Blink XT2: Algılama akıllıları

Burada yine Arlo büyük bir puan alıyor. Her iki kamera ailesi de daha sıcak nesneleri algılamak için kızılötesini kullanır ve her ikisi de kendi görüş alanlarındaki ilgilendiğiniz alanları belirlemek için hareket bölgelerini kullanabilir, yani yolu kapatabilir ve yayalar veya arabalar geçerken bildirimlerden kaçınabilirsiniz. Arlo Pro 3, biraz daha ileri gitmenizi sağlar: Arlo Smart bulut hizmetine abone olduğunuz sürece, tam olarak ne tespit edildiğini - insan, hayvan, paket - seçmek için videoyu analiz edebilir. ve sizi bu şekilde bilgilendirmek.

Ayrıca Arlo çerçevesine yerleşik alarm algılama özelliği de vardır, böylece sizi bir duman alarmı veya benzerine karşı uyarabilir ve (tam tersi) kamera birimlerinin her birinde ve SmartHub'da yerleşik bir siren vardır; istenmeyen bir şey tespit edildi. Blink'in daha sınırlı algılama işlevleri dizisi biraz daha az kontrol sağlarken, bunların tümü beğeninize göre değiştirilebilir.


(Resim kredisi: Arlo)

Arlo Pro 3 vs Blink XT2: Depolama

Arlo size kesinlikle seçenekler sunuyor. Çekimlerinizi yerel olarak depolayabilirsiniz, seçtiğiniz USB sürücüsü SmartHub'a takıldığında onu yutabilir veya biraz pahalı olsa da bulut kaydını tercih edebilirsiniz. Tek bir kamerayı çevrimiçine koyarak maliyeti düşürebilirsiniz, bu da size aylık 2,49 £ / 2,99 $ karşılığında 30 günlük 2K çözünürlüklü video depolama veya ayda 7,99 £ / 9,99 $ karşılığında beş adede kadar kamera bağlamanızı sağlar. Paket algılama, hareket bölgeleri ve akıllı uyarılar gibi daha gelişmiş özelliklerin çoğunun bu abonelik planlarına bağlı olduğunu, bu nedenle tam özellik setini istiyorsanız gerçekten gerekli olduğunu unutmayın.

Arlo Pro 3'ün pilini gerçekten durulamak istiyorsanız, sürekli kayıt planını da tercih edebilirsiniz, ancak bu daha pahalıdır ve yakalanan görüntüleri indirmenize izin vermez.

Blink o kadar değil. Seçenekler açısından çok fazla değil - yerel depolama alanı yok, bu nedenle tüm kayıtlarınız için tam anlamıyla buluta bağlısınız - ve ücretler açısından da o kadar değil. Aslında, devam eden herhangi bir işletme maliyeti yoktur: her şeyi çevrimiçi olarak abonelik olmadan saklar, ancak eski çekimler silindikçe depolama alanınıza göz atmanız gerekir. Bir kuruş biriktirmek istiyorsanız, gitmenin yolu budur, ancak bunun Arlo'nun gelişmiş niteliklerini içermediğini unutmayın.

Yanıp Sönme XT2

(Resim kredisi: Amazon)

Arlo Pro 3 vs Blink XT2: Pil

Aslında Blink'in XT2 için iddia ettiği muz pil ömrünü elde edemeyebilirsiniz - şirket umarım ideal kullanım koşullarında tek bir kameranın iki yıl boyunca açılabileceğini öne sürer - tartışmasız belli bir miktar dayanma gücüne sahiptir. Kritik olarak, bahsettiğimiz özel bir pil değil: Blink XT2 AA pilleri alıyor. Pil ne kadar iyi olursa, kullanım ömrü de o kadar iyidir, ancak ne kullanırsanız kullanın, tamamen şarj edilmiş pilleri raftan bırakabilirsiniz.

Arlo, tescilli piller kullanır ve herhangi bir kesinti olmadan şarj edilmiş ve geçişe hazır bir pil bulundurmak istiyorsanız ekstra satın almanız gerekir. Bu, pillerini içeride kilitleyen ve tüm üniteyi şarj etmenizi talep eden kameralardan daha uygun bir seçenektir, ancak yine de birkaç AA'yı tokatlamak ve bununla bitmek kadar uygun değildir.

Ayrıca çok daha sık merdivende olacaksınız: tam olarakArlo Pro 3 incelemesi, pilin bir şarjla yaklaşık altı hafta dayandığını belirttik. Bu fena değil, ama (sözde) iki yıl değil.

Pili hala kameranın içinde şarj edebilirsiniz (manyetik olarak monte edildiğinde, Arlo'nun tutması gerçekten çok kolay) özel bir manyetik olarak bağlanmış kablo kullanarak ve şarj olması çok uzun sürmez.

Arlo Pro 3 vs Blink XT2: Karar

Bu iki kamera pek çok işlevi paylaşır. Her ikisi de hava koşullarına dayanıklı, kablosuz ve hemen her köşeyi kapsayabilecek kadar esnektir. Arlo'nun HomeKit, Google ve Alexa ile çalışabilme konusunda ufak bir avantajı olsa da, ikisi de akıllı ev sistemleriyle etkileşime girecek, ancak Blink (Amazon'a ait) tahmin edilebileceği gibi yalnızca Alexa uyumlu cihazlara yapışacak.

Gerçek argüman gerçekten yetenekleri arasında değil, çünkü Arlo Pro 3'ün görüntü, zeka, hareket algılama ve diğer her şey açısından ikisinden çok daha güçlü olduğu açıktır. Ucuz kameraları ve minimum çalıştırma maliyetleriyle Blink XT açık bir kazanan olduğu için bu bir maliyet argümanı da değildir.

Ne istediğinle ilgili. En akıllı kablosuz ev güvenlik sistemini istiyorsanız, bunun için para ödemeniz gerekecek - ancak Arlo Pro 3 kurulumuyla hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Çevrenizde kapsamlı bir kapsama istiyorsanız ve daha fazlasına ihtiyacınız yoksa, Blink XT2 kameralar mükemmel bir seçimdir.

Günün en iyi Arlo Pro 3 fırsatları İndirimli Fiyat Arlo (VMS4240P) Pro 3 –... Amazon Prime $ 499,99 $ 379 İndirimli Fiyatı Görüntüle Arlo - Pro 3 2-Camera ... En İyi Satın Al 499,99 $ 449,99 Görüntüle en iyi fiyatlar Bugünün en iyi Blink XT2 fırsatları 19 Amazon müşteri incelemesi Blink - XT2 2-Camera ... En İyi Satın Al 179,99 $ Amazon Alexa Enabled Blink ... Macy's 249,99 $ Görüntüle Benzer Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz her gün en iyi fiyatlar için