Close
  • Ana
  • /
  • Bağlı Ev
  • /
  • Arlo vs Ring: 2021'de sizin için en iyi akıllı güvenlik kamera sistemi hangisi?

Arlo vs Ring: 2021'de sizin için en iyi akıllı güvenlik kamera sistemi hangisi?

için pazaren iyi güvenlik kameralarışu anda çok rekabetçi ve önde gelen şirketlerden ikisi Arlo ve Ring. Ring, 2018'de Amazon tarafından satın alınarak dünyanın en büyük perakendecisinin ve lider bulut depolama ve hizmet sağlayıcısının (ve Amazon'a ait başka bir güvenlik markası olan Blink'in istikrarlı bir arkadaşı) parçası haline geldi. Arlo'nun arkasında böyle bir dev olmayabilir, ancak 2019'da Avrupa'nın lider ev güvenlik kamerası markası ve Amerika'nın önde gelen internet bağlantılı kamera markasıydı.


Her iki şirket de dijital ev asistanınız ve akıllı telefonunuzla iyi çalışan bir dizi iç ve dış mekan güvenlik kamerası sunar ve oradaki tek sağlayıcı olmasalar da - kılavuzumuza göz atın.en ucuz güvenlik kameralarıdaha düşük fiyatlı seçenekler için - ürünleri en çekici olanlar arasındadır.

Yine de keşfedeceğimiz gibi, iki firmanın ürünleri arasında bazı önemli farklılıklar var – sadece özellikleri veya fiyat etiketleri açısından değil, aynı zamanda başka nelere bağlanabilecekleri ve çekimlerinin nerede bitebileceği açısından da. .

Arlo vs Ring: Fiyatlandırma ve aralık

Arlo Akıllı kameralar

(Resim kredisi: Arlo)

Bir Amazon şirketinden beklediğiniz gibi, Ring fiyatlandırması çok agresif. Ring'in en ucuz görüntülü kapı zili, Video Kapı Zili Kablolu, 59,99 $ / 49 £ / 119 ABD Dolarıdır ve en ucuz kablolu güvenlik kamerası olan Ring İç Mekan WiFi Kamerası da öyle. Tek bir dış mekan kablosuz Spotlight Cam, 159,99 $ / 159 £ / 329 AU $'dır.


Arlo'nun kamera yelpazesi çok etkileyici, ancak mevcut belirli modeller ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. ABD'de Arlo Q ve Arlo Q Plus olmak üzere iki iç mekan kamerası ve giriş seviyesi Arlo Essential'dan daha yüksek çözünürlüklü videoya sahip Arlo Pro 4 ve Arlo Ultra 2'ye kadar dört iç/dış mekan kamerası vardır. LTE bağlantılı bir mobil kamera (Arlo Go) ve küçük çocuğunuza göz kulak olmanız için inanılmaz derecede sevimli Arlo Baby var. Arlo ayrıca iki görüntülü kapı zili ve çok parlak bir projektör güvenlik kamerası sunuyor.

Arlo'nun ürünleri genellikle daha pahalıdır. Kablolu görüntülü kapı zili 129 $ / 109 £ / 199 $ ve en ucuz güvenlik kamerası olan Arlo Essential 129 $ / 109 £ / 199 $ 'dır, baz istasyonlu tek bir Arlo Ultra kamera ise 399 $ / 449 £ / 599 AU $'dır. Yine, bu ikisi arasında seçenekler var.


Arlo vs Ring: Abonelik maliyetleri

Arlo Pro 4 görüntü kalitesi

Akıllı kameralar, kişi algılama gibi kullanışlı özelliklerin kilidini açmak için bir aboneliğe ihtiyaç duyar.


(Resim kredisi: Arlo)

Ev güvenlik kameralarından en iyi şekilde yararlanmak için, kişi algılama ve paket algılama gibi daha gelişmiş özelliklerin kilidini açan bir depolama planına abone olmanız gerekir. En ucuz Arlo Smart seçeneği olan Arlo'nun Premier Planı, tek bir kamera için ayda 2,99 ABD Doları / 2,49 ABD Doları / 4,49 ABD Doları veya 5 kameraya kadar 9,99 ABD Doları / 7,99 ABD Doları / 14,99 ABD Dolarıdır. Bu size 30 günlük bulut tabanlı depolamanın yanı sıra akıllı tanıma özellikleri sağlar. CCTV tarzı sürekli kayıt ayda 9,99 ABD Doları / 6,99 ABD Doları / 12,99 ABD Doları'ndan başlar.

Çok sayıda cihazınız ve kameranız varsa, Ring'in devam eden maliyetleri daha düşüktür. İki plan sunar: Aylık 3 $ / 2,50 £ / 4 AU $ veya yıllık 30 $ / 24,99 £ / 40 AU $ olan Temel; ve Artı, aylık 10$ / 8£ / 15 AU$ veya yıllık 100$ / 80£ / 150 AU$'dır. Temel bir cihaz içindir ve Plus tüm cihazlarınız içindir ve Zil Alarmınız varsa 7/24 uzaktan izlemeyi içerir. Buradaki depolama 30 değil 60 gündür.

Akıllı kapı zilleri sizin işinizse, Ring'de tonlarca vardır: Ring sitesi şu anda yedi kablolu ve kablosuz görüntülü kapı zili listeler. Kamera serisinin geri kalanı kablolu, kablosuz ve güneş enerjisi seçenekleriyle daha basit: kablolu İç Mekan Kamerası, kablosuz iç/dış mekan Stick Up Cam ve bir dış mekan Spotlight Cam ve Floodlight Cam var.

Amazon ayrıca uçan bir Ring güvenlik drone'unu da tanıttı.Daima Ev KamerasıBu ürünler henüz piyasaya sürülmemiş olsa da, Ring Car Alarm, Ring Car Cam ve Ring Posta Kutusu Sensörü ile birlikte 250 $ ve yalnızca ABD'de olacak. Ring ayrıca, kameralarla entegre olan alarm panelleri ve pencere sensörleri gibi bir dizi akıllı ev alarm cihazına sahiptir.


Her iki serideki ürünler de bulut depolama olmadan kullanılabilir. Ring'in durumunda, bu, görüntüleri yalnızca canlı olarak izleyebileceğiniz ve hiçbir şekilde kaydedemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu, USB depolama birimine bağlı bir Arlo Smart Hub'ınız varsa, buna çekim kaydedebilmeniz dışında Arlo için de geçerlidir.

Arlo vs Ring: Pil ömrü

Güneş paneli ile Arlo Essential

Arlo isteğe bağlı bir güneş enerjisi şarj cihazı sunarken Ring, dış mekan kameralarının güneş enerjisi sürümlerini sunar.

(Resim kredisi: Arlo)

Arlo'nun kablosuz dış mekan güvenlik kameraları, şarjlar arasında altı ay boyunca derecelendirilir ve onları dolu tutmak ve ömrünü uzatmak için ek bir güneş paneli satın alabilirsiniz.

Ring, tamamen kablosuz kameralarında, etkinleştirme sayısına bağlı olarak, şarjlar arasında altı ila on iki ay vaat ediyor. Daha az sıklıkta şarj için güneş enerjisi versiyonları da vardır.

Zil zillerinin, hareket algılama gibi ayarlara ve bunun ne sıklıkta tetiklendiğine bağlı olarak, bir ay kadar sürmesi daha olasıdır.

Arlo - Ring: Uygulama

Arlo akıllı telefon uygulaması

(Resim kredisi: Arlo)

Her iki platform da, kameralarınızdan canlı bir görüntü elde etmenize ve iki yönlü ses aracılığıyla ziyaretçilerle etkileşime geçmenize olanak tanıyan iOS ve Android için çok şık mobil uygulamalara sahiptir. Arlo'nun iOS uygulaması ayrıca görüntü önizlemeleri ve hızlı eylemler, bir Apple Watch uygulaması ve HomeKit entegrasyonu ile zengin bildirimler.

Ring ayrıca, ABD'de biraz tartışmalı olduğu kanıtlanmış bir özellik olan komşularınızdan suç uyarıları almanızı sağlar. Uygulamalar, hareket algılandığında, evden uzaktayken evinizin dışında veya koltuktayken bebeğiniz hareket ettiğinde sizi bilgilendirir.

Beklediğiniz gibi, Ring, Amazon'un Alexa'sı ile çok yakından entegredir (bir Amazon Fire TV Stick ile TV'nizde veya bir Amazon Echo Show cihazında video görmek isteme dahil), ancak Apple HomeKit ile entegrasyon yoktur.

Burada, Ring'in kolluk kuvvetleriyle olan bağlantıları nedeniyle ABD'de eleştirilere maruz kaldığını belirtmekte fayda var: Yüzlerce polis gücüyle, bir tür yüksek teknolojili mahalle gözetlemesinde kamera görüntülerine potansiyel erişim sağlamak için ortaklık kurdu. Ocak 2021 itibariyle Amazon, 2.000'den fazla ABD polis gücü ve itfaiye teşkilatıyla ortaklık kurmuştu ve bu, birçok insanın, yabancılar tarafından farkında olmadan erişilebilen bir sistem tarafından izlendiği anlamına gelecek bir gözetim ağı oluşturma konusunda endişelere yol açtı: Electronic Frontier'e göre Vakıf, “Bir Ring'in kamerasının ve mikrofonunun etrafında olmaya rıza gösteriyor olabilirsiniz, ancak komşularınız ve yakındaki yayalar buna izin vermeyebilir.”

Ring'in uygulamasındaki Kontrol Merkezi size bunun üzerinde biraz kontrol sağlar. Bu paylaşımı devre dışı bırakmak için herhangi bir Video İsteğinden vazgeçebilir ve ayrıca Ring kameralarınızı paylaşmak istemediğiniz herhangi bir cihazla paylaşmadığınızdan emin olmak için sisteminize başka hangi cihazların bağlı olduğunu görebilirsiniz. Hangi kullanıcıların hangi Ring cihazlarına erişmesi gerektiğini de belirleyebilirsiniz.

Arlo vs Ring: Genel

Her iki şirket de ön kapınızdan iç ve dış mekan kablosuz kameralarına kadar eksiksiz ev kapsama alanı için ürünler sunar. Her ikisi de kişi algılama ve ses, bulut depolama ve hareket algılama sunar.

Eksiksiz bir ev güvenlik platformu satın almak veya oluşturmaya başlamak istiyorsanız, Ring daha iyi bir seçenektir, çünkü yalnızca kameraların dışına uzanır. Ayrıca içine girmek daha ucuzdur, yani ilk yatırımınız için daha fazla cihaz alırsınız.

Ancak, ilgilendiğiniz yalnızca kameralarsa, Arlo'nun kameraları, HD'den daha iyi veya hatta HDR ile 4K'da video yakalayan modellerle çok daha iyi video kalitesi sağlayabilir.

Ring serisi, Arlo'dan daha kapsamlıdır ve Amazon'un kesinlikle her yerde olma dürtüsünün bir parçasıdır: planları şunları içerir:Kaldırım, komşuların cihazlarının güvenlik cihazlarından ve araba alarmlarından kayıp anahtar takibine kadar her şey için bir ağ oluşturmak üzere bağlantıyı paylaşacağı yer.