Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Astell & Kern AK120 II incelemesi

Astell & Kern AK120 II incelemesi

Astell & Kern AK70 MKii fiyatları Resim 1/5

Astell & Kern AK120 II incelemesi


Astell & Kern AK120 II incelemesi
Resim 2/5

Astell & Kern AK120 II incelemesi

Astell & Kern AK120 II incelemesi
Resim 3/5

Astell & Kern AK120 II incelemesi

Astell & Kern AK120 II incelemesi
Resim 4/5

Astell & Kern AK120 II incelemesi

Astell & Kern AK120 II incelemesi
Resim 5/5

Astell & Kern AK120 II incelemesi


Astell & Kern AK120 II incelemesi

Bu premium MP3 çalar aynı zamanda yüksek çözünürlüklü ses dosyalarını da okur, ancak gerçekten hi-fi mı? Astell & Kern AK120 II incelememizde öğrenin

Akıllı telefonlar MP3 çaları neredeyse gereksiz hale getirdi, ancak tam olarak değil, çünkü iriver, taşınabilir cihazlar pazarının lüks ucunda birinci sınıf markası Astell & Kern için karlı bir niş buldu.iphone 5sderinliğinin dışında.

Müziğinizi çalmak için ayrı bir cihazla dolaşacaksanız, iyi bir cihaz olması gerekir, değil mi? Astell & Kern AK120 II, akıllı telefonları ses kalitesi açısından öldürmek ve yüksek çözünürlüklü rakiplerini savuşturmak için hi-fi kalitesinde bileşenler ve yüksek çözünürlüklü ses uyumluluğu kullanan mükemmel bir oyuncu (eski AK100'den farklı ligler) ile bu mantığı kullanıyor. gibiSony Walkman NWZ-F886.

Bu nedenle, bir MP3 oynatıcı için bin dolar ödemenin mantıksız olduğunu düşünüyorsanız, işte bu yüzden AK120 II mantıklı.


Astell & Kern AK120 II: Boyut ve yapı

Yeni başlayanlar için, Astell & Kern AK120 II özel bir ürün gibi görünüyor ve hissediyor. Fırçalanmış çelik, cam ve hassas mühendislik, pahalı bir İsviçre saatiyle aynı güveni verir. 55 x 118 x 15 mm boyutunda, cebinize sığacak bir hi-fi, ancak 177g ile şaşırtıcı derecede ağır. Yine, bu güven vericidir, bu nedenle yapı kalitesi için puan kaybetmez.

Astell & Kern AK120 II: Özellikler

OysaSonyWalkman NWZ-F886, Android'i çalıştırır ve oyunlar da dahil olmak üzere bununla birlikte gelen tüm özellikleri çalıştırır, AK120 II kesinlikle bir müzik çalar, ancak aynı zamanda Android tabanlı. Ses kalitesinin sınırlarını takip ediyorsanız, akıllı telefonunuzun Angry Birds'ü halletmesine izin vermelisiniz.

Bu oynatıcının yapabileceği, Sony'nin F886'sının ve giden AK120'nin yapamayacağı şey, DSD dosyalarını ve 24bit / 192kHz'e kadar diğer tüm yüksek çözünürlüklü dosya türlerini çalmaktır. Bu çok önemlidir çünkü yüksek çözünürlüklü ses dosyaları dünyası, en iyi zamanda kafa karıştırıcı ve çoğu zaman sinir bozucu bir yerdir.

Diğer özellikler arasında, bir microSD kart yuvasına sahip 128 GB dahili bellek, potansiyel olarak 128 GB daha eklenebilir. Normal kulaklık çıkışı, wi-fi ve Bluetooth ile birlikte çift DAC (her kanal için bir tane), dengeli ses çıkışı vardır.

AK120 II, Mac veya PC'nizdeki müziği geliştirmek için bir USB DAC olarak da kullanılabilir ve bir sonraki ücretsiz donanım yazılımı güncellemesi geldiğinde, tüm müzik kitaplığınızı doğrudan NAS sürücünüzden de yayınlayabilir.


Astell & Kern AK120 II: Ekran

3,3 inç OLED dokunmatik ekran, müziğinizi sanat eserleriyle ve bir audiophile anorak'ın bit hızı, dosya türü ve dosya boyutu da dahil olmak üzere dinledikleri müziğin tam olarak keyfini çıkarmak için ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri görüntüler.

Astell & Kern AK120 II: Arayüz

OLED dokunmatik ekran aynı zamanda müziğinizle sezgisel ve duyarlı arayüzünüzdür. Herhangi bir telefona benzemese de Android tabanlı. Bu, diğer tüm işlevler kaldırılmış özel bir müzik çalar gibi hissediyor ve davranıyor.

Astell & Kern AK120 II: Ses kalitesi

Şimdi bu gibi süper akıllı telefonlarSamsung Galaxy S5veSamsung Galaxy Note 3FLAC ve WAV dosyalarını 24bit / 192kHz'de oynatabiliyorsa, daha yavaş işlemcili bir cihaz gerçekten daha iyi ses çıkarabilir mi?

Cevap evet, bariz bir şekilde öyle ve nedeni üstün DAC'lara ve ses bileşenlerine bağlı. Akıllı telefon markaları en ucuzu temin ederken iriver bu konuda taviz vermez ve sonuç üstün ses kalitesidir.

İTunes'dan satın alınan normal 320 kb / sn'lik parçalar, Galaxy S5 veya iPhone 5S'mizin yönetebileceğinden çok daha net ve daha etkileyici. Bir çift giyiyorSennheiser momentumukulaklıklar ve Daft Punk's Get Lucky dinlemek, hem tizin netliği hem de bas derinliği AK120 II ile geliştirilmiş ses.

REM'in Dinimi Kaybetme'nin 24bit / 192kHz FLAC kaydına geçilmesi ve fark daha belirgindir. Apple, FLAC'ı değil, yalnızca ALAC'ı tanıdığı için iPhone 5S bu noktada çoktan anlaşıldı ve Samsung, ses kalitesindeki bir iyileşme olarak ekstra ses bilgisini ifade etmekte başarısız oldu.

Evet, sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış müzik arasında duyulabilir bir fark olmadığını iddia eden yüksek çözünürlüklü ses engelleyicileri var, ancak ikisini bir kayıt stüdyosunda veya yüksek kaliteli kitte açıkça karşılaştırmamışlar.

AK120 II, yüksek çözünürlüklü parçalar üzerinde gelişir, bunları duraklamadan çalar ve frekans aralığındaki ekstra boşluk payını daha açık bir ses olarak aktarmayı başarır. Michael Stipe'ın vokali, sanki kayıt stüdyosundaymış gibi gitar tellerinin titreyip sıyrılmasıyla merkez sahnede süzülüyor gibi görünüyor.

Elbette, farkı duymak için iyi bir çift kulaklığa ihtiyacınız olacak ve kutuda hiç bulamayacaksınız.

Hem normal mini jakı hem de daha küçük dengeli kulaklık jakını kullanmak için Sennheiser Momentum ve HD800 kulaklıkları kullandık. Dengeli seçenek, harici gürültüden daha az etkilenme avantajına sahiptir ve daha yüksek bir çıkış seviyesine sahiptir, ancak uyumlu kulaklık seçiminiz oldukça sınırlıdır.

Astell & Kern AK120 II: Karar

1,100 sterlin bir MP3 çalara harcanabilecek makul bir miktar mı? Üst düzey bir hi-fi'den daha uygun maliyetli ve Astell & Kernís amiral gemisi AK240 oynatıcısının yarı fiyatına bulunabilir. Tüm çevrenizde sıkıştırılmış MP3'lerle idare ederken kulaklarınızı yüksek çözünürlüklü sesle yıkamayı tercih ediyorsanız, bu güzel tasarlanmış ve son derece üstün ürün masrafa değer.

Astell & Kern AK120 II çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Astell & Kern AK120 II fiyatı: 1.499 £