Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Astro A50 Gen 4 incelemesi: çok yönlü kaliteli bir oyun kulaklığı

Astro A50 Gen 4 incelemesi: çok yönlü kaliteli bir oyun kulaklığı

Bunlardan biri için yüzlerce para harcaması isteniyor.en iyi oyun kulaklıklarıanlaşılır bir şekilde birçok oyuncunun iki kez düşünmesine neden olacaktır. Ancak oyun konusunda ciddiyseniz ve uzun pil ömrüne ve birinci sınıf sese sahip, konforlu ve yapılandırılabilir bir kulaklık istiyorsanız, Astro A50 yatırıma değebilir.


A50 Gen 4, Astro'nun en yeni amiral gemisi oyun kulaklığıdır. İki versiyon var; biri PC, Mac ve PS4 ile uyumluyken diğeri PC, Mac ve Xbox One ile çalışır. İkincisi, yeni Xbox Series S ve Series X konsollarıyla da çalışır, PS4 modeli ise Astro tarafından satılan bir HDMI adaptörüyle PlayStation 5 ile çalışır. Bu inceleme için kulaklığı bir Xbox One X ile kullanıyoruz.

A50'nin önceki nesillerinde olduğu gibi, Gen 4, pazarın en üst noktasını hedefleyen birinci sınıf bir oyun kulaklığıdır. Önemsiz olmayan bir perakende fiyatı taşır, ancak 15 saatlik pil ömrü, baz istasyonu/şarj yuvası ile kurşun geçirmez kablosuz bağlantı, Dolby surround ses ve hem ses girişinde hem de çıkışında kapsamlı özelleştirme sunarak bunu haklı çıkarmaya çalışır.

A50 Gen 4 ayrıca deri benzeri bir yüzey tercih ederseniz kolayca değiştirilebilen manyetik kulak yastıklarına sahiptir.

Astro A50 Gen 4 incelemesi


(İmaj kredisi: Astro)

Astro A50 Gen 4 incelemesi: Tasarım ve kurulum

A50 Gen 4'ün tasarımı, özür dilemeden bir oyun kulaklığının tasarımıdır. Normal kulaklıklarla uyum sağlamaya çalışmak yerine, ayrılabilir olmayan mikrofon kolu ve büyük kutuları ile A50'ler açıkça oyun oynamak içindir. Bilgisayarınız veya konsolunuz aracılığıyla onlarla film izleyebilir veya müzik dinleyebilirsiniz, ancak asıl amaçlarına en uygun olanlardır.

Hal böyle olunca da konfor ve ayarlanabilirlik gündemin üst sıralarında yer alıyor. Kulak yastıkları geniş oldukları kadar yumuşaktır ve kulaklarınızı doğrudan üzerlerine aşırı basınç uygulamadan çevreler. Kafa bandı eşit derecede yumuşaktır ve uzun oyun seanslarında bile herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz. Astro'nun A50 Mod Kitinin deri benzeri kaplaması daha şık bir görünüm sunabilir, ancak bizim için dahil olan minderler hala harika hissettirdi ve en önemli olan da bu.


Kulaklığın kendisi katlanmıyor, ancak her kulaklık dönüyor ve yüksekliği bağımsız olarak ayarlanabiliyor. Her iki taraftaki çizgi işaretleri, kulaklıkların tam olarak aynı yüksekliğe ayarlanmasına yardımcı olarak mükemmel simetrik bir uyum sağlar.

Mikrofon kolu sol tarafa oturur ve kol kaldırıldığında mikrofon otomatik olarak sessize alınır. Kulaklığın tüm kontrolleri sağdadır, ana ses seviyesi bir kaydırma tekerleği ile kontrol edilir; bunun üzerinde üç üç EQ ön ayarını değiştirmek için bir düğme, stereo ve Dolby ses arasında geçiş yapmak için bir düğme ve güç düğmesi bulunur.


Sağ kulaklığın dışında, ses ve oyun sesini ayrı ayrı ayarlamak için dört düğme bulunur. Burada bir öğrenme eğrisi var ve her düğmenin yerini kas hafızasına atamak için birkaç oyun seansı gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, ses seviyelerini ayarlamak ve ses modlarını değiştirmek kolaydır ve EQ ön ayarı iki seçimini onaylamak için iki bip sesi gibi sesli ipuçlarıyla daha da yardımcı olur.

Yerleştirme istasyonu, güç ve veri için bir USB kablosu kullanarak konsolunuza veya bilgisayarınıza takılır veya bunun yerine ses, ürünle birlikte verilen optik kablo aracılığıyla beslenebilir. Arkada PC ve konsol modu arasında geçiş yapmak için bir düğme var ve birlikte verilen mikro USB kablosu, kullanmanız gerektiğinde pili kuruysa kulaklığı yuvaya takabileceğiniz anlamına geliyor.

Kurulum nispeten basittir, ancak ürün yazılımını Astro Command Center uygulaması aracılığıyla güncellemek için önce kulaklığı bir bilgisayara takmamız gerekiyordu. A50'nin ses ayarlarını özelleştirmek için kullanılan Komuta Merkezi'nin bir sürümüne de sahip olduğundan, bunu Xbox One X'ten yapamamamız çok yazık. Güncelleme ve kurulumdan sonra yapmanız gereken tek şey, kulaklığı şarj etmek için yuvaya yerleştirmek, ardından elinize almak, güç düğmesine basmak ve hazırsınız.

Astro A50 Gen 4 incelemesi


(İmaj kredisi: Astro)

Astro A50 Gen 4 incelemesi: Özellikler ve ses

Daha önce de belirttiğimiz gibi, mikrofon ağzınıza indirildiğinde devreye giriyor, yukarı kaldırıldığında ise sesi kapatılıyor. A50, sesinizi size geri gönderir, bu can sıkıcı görünebilir ancak o kadar anlıktır ki, başkalarıyla sohbet ederken gerçekten fark etmezsiniz.

Astro'nun Komuta Merkezi uygulaması, kulaklıkların ses çıkışında ince ayar yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Örneğin, en sık oynadığınız oyunların her biri için bir tane veya müzik için bir tane ve filmler için bir tane olmak üzere üç farklı EQ ayarı oluşturabilir ve mikrofonu da ayarlayabilirsiniz.

A50'nin 40 mm sürücülerini en iyi şekilde seslendirmek ve ne çalıyor olursanız olun ses parçasını mümkün olduğunca doğru bir şekilde sunmak için özel olarak tasarlanmış belirli oyunlar için tüm EQ ön ayarlarını indirmek de mümkündür.

Ayrıca mikrofonun ortamınıza en iyi şekilde uyması için geceleri sessiz bir evden gürültülü bir profesyonel oyun alanına kadar bir gürültü engelleme modu seçebilirsiniz. İlki, arka plandaki gürültüyü dışarı çevirmek için çok az şey yaparken, ikincisi, oyun oynadığınız kişiye yalnızca sizin sesiniz iletebilmek için mümkün olduğu kadar çok şeyi çıkarmaya çalışır.

Burada sunulan özelleştirme miktarını beğendik ve müzik tutkunları mevcut EQ ayarlarını kesinlikle takdir edeceklerdir. Ancak hile yazılımı, A50'nin 40 mm sürücülerinin fiziksel sınırlamalarının üstesinden gelemez. Kesinlikle iyiler, ancak yüksek fiyat etiketinin tek nedeni olmak yerine çok yönlü bir paketin parçası olarak kalıyorlar.

Dolby ses, A50'nin her iki modelinde de mevcut olsa da, Dolby Atmos ile yalnızca Xbox/PC/Mac sürümü çalışır. Bu, oyun sesini bir sonraki seviyeye yükselterek kulaklarınızı bir ses küresiyle sarar. Etkinleştirildiğinde kulağa harika geliyor, ancak meraklı oyuncular, sesin yapay surround sese genişletilmek yerine aslına uygun olarak sol veya sağınıza iletildiği daha basit stereo seçeneğini tercih edebilir.

Kesin konumsal sesin daha az önemli olduğu oyunlar için, Astro'nun Dolby kimlik bilgilerinin ve Xbox'ımız tarafından ona beslenen Atmos'un keyfini çıkardık.

A50'lerin ses seviyesi geniş ve ayrıntılıdır ve ses seviyeleri bozulma olmadan etkileyici bir şekilde yüksektir. Bas yeterlidir, ancak fiyat göz önüne alındığında umduğunuz kafatası gürleyen derinliğe hizmet etmez. Ve bu bir oyun kulaklığı olduğundan ve barışçıl bir transatlantik uçuş için tasarlanmamıştır (bunları hatırladınız mı?), aktif gürültü engelleme yoktur.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, mikrofon ağzınıza indirildiğinde devreye giriyor, yukarı kaldırıldığında ise sesi kapatılıyor. A50, sesinizi size geri gönderir, bu can sıkıcı görünebilir ancak o kadar anlıktır ki, başkalarıyla sohbet ederken gerçekten fark etmezsiniz.

Astro A50 Gen 4 incelemesi

(İmaj kredisi: Astro)

Astro A50 Gen 4 incelemesi: Fiyat ve karar

Halihazırda çok daha ucuz bir oyun kulaklığı kullanan ve kurulumunu bir sonraki seviyeye taşımayı düşünen herkes için, biraz daha fazla harcamak size çok daha iyi bir deneyim getirecektir. Daha konforlu, özelleştirilebilir ve daha iyi ses sunarken, pahalı kulaklıklar başlangıç ​​için kablosuzdur.

Astro A50 Gen 4, bir PC veya Mac'in yanı sıra konsolunuzla çalışma esnekliği sunarken tüm bunları yapar. Şarj istasyonu, üçüncü nesil A50'den daha kompakttır, masanızda veya medya ünitenizde daha az yer kaplar ve kaya gibi sağlam bir bağlantı ve buzdolabına tüm önemli yolculukları düşmeden yapmak için yeterli menzil sunar.

Manyetik kulak yastıklarının isteğe bağlı deri benzeri olanlarla ne kadar kolay değiştirilebileceğini seviyoruz, ancak dürüst olmak gerekirse, A50'nin standart olarak sunduğu özelliklerden memnunuz. Aynı şey kafa bandı yastığı için de geçerlidir ve birlikte, uzun oyun seansları için herkesin ihtiyaç duyacağı tüm rahatlığı sağlarlar. Aynısı, 15 saat olarak derecelendirilen ve kulaklık manyetik yuvasına oturduğunda yeniden dolan pil için de geçerli.

Astro'nun yazılımı kapsamlı ancak sezgiseldir, bu da hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için sesi kişisel zevklerine göre ayarlamayı kolaylaştırır ve sadece bir düğmeye basarak üç farklı EQ ön ayarına sahip olmayı seviyoruz. Yükseltildiğinde mikrofonun otomatik olarak susturulması güzel bir kolaylık özelliğidir ve sesin oyun ve sohbet için ayrılması memnuniyetle karşılanır (düğme konumunu belleğe kaydettiğinizde).

Astro A50 Gen 4'ün bir oyun kulaklığı için çok yüksek fiyatlara satıldığı inkar edilemez ve bunun uygun olup olmadığını düşünmek elbette size kalmış. Ancak Astro A50'nin rahatlığı, rahatlığı ve pratikliği ile yüksek kaliteli bir oyun kulaklığını denedikten sonra geri dönmenin zor olduğunu söyleyeceğiz.