Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Asus Chromebook Flip C434 incelemesi: Google destekli birinci sınıf, çok yönlü bir dizüstü bilgisayar

Asus Chromebook Flip C434 incelemesi: Google destekli birinci sınıf, çok yönlü bir dizüstü bilgisayar

Asus Chromebook Flip C434, 230 Amazon müşteri incelemesiyle ilgileniyor ☆☆☆☆☆Asus Flip C434TA-AI0108 Çekirdek... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan 449,97 £ GörünümASUS C434 Full HD 14 İnç... Amazon Prime 459,99 TL Asus Chromebook'u Görüntüle C434Ta-Ai0080... çok.co.uk 599 TL Asus Chromebook'u Görüntüle C434Ta-Ai0080... Littlewoods 779 TL Daha Fazla Teklif Göster 250 milyonun üzerinde kontrol ediyoruz tarafından desteklenen en iyi fiyatlar için her gün ürünlerAsus Chromebook Çevirme C434

Asus Chromebook Flip C434, konforlu bir şekildeen iyi Chromebook'larşu anda satın alabilirsiniz ve bunun birkaç nedeni vardır: iyi tasarlanmış ve üretilmiştir, size çok yönlü 2'si 1 arada form faktörü sunar ve paranızın karşılığında çok fazla değer elde edersiniz.


Flip C434'e ne kadar harcamanız gerektiği, tercih ettiğiniz yapılandırmaya bağlıdır, ancak incelediğimiz model, Chromebook'un orta sınıfında: ultra bütçeli dizüstü bilgisayarların üzerinde, ancak yine de premium seçeneklerden önemli ölçüde daha ucuz. dışarıda.

Bu Asus Chromebook Flip C434 incelemesi, bunun bir sonraki yükseltmeniz için en iyi dizüstü bilgisayar olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır - Chromebook'un özelliklerini ve performansını, pil ömründen ne bekleyeceğinizi, ekran kalitesini ve daha fazlasını ele alacağız.

Asus Chromebook Flip C434 incelemesi: tasarım ve ekran

Asus Chromebook Çevirme C434

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus, sağlam, sağlam dizüstü bilgisayarlarıyla tanınır ve Flip C434'ün yapımında hiçbir hata yapmadı: Bu, elinize aldığınızda sağlam ve çok iyi inşa edilmiş hissettiren bir Chromebook. Herhangi bir ultrabook rekorunu kırmadan, nispeten ince ve hafiftir ve gümüş alüminyum kaplama, işlemlere sınıf ve stil dokunuşu katar. Size birkaç yıl dayanacak bir Chromebook izlenimi veriyor.


14 inç, 1920 x 1080 ekran, geniş ekran videolar için harika olan ancak daha uzun web sayfalarını ve belgeleri görüntülemek için 16:10 kadar iyi olmayan 16:9 en boy oranını kullanır – genel olarak ikincisini tercih ederiz, ancak bu çok kişisel bir seçimdir. En-boy oranı bir yana, ekran keskin, parlak ve vurucu, açık havada olduğu kadar içeride de çalışmaya uygun ve testlerimizde film izlemekten belgeleri düzenlemeye kadar her şeyde işini iyi yaptı.

Dokunmatik ekranın yan tarafında hoş bir şekilde ince çerçeveler ve üstte bir web kamerası var ve Chromebook'un adındaki Flip'in verdiği gibi, ekran klavyeye doğru arkaya doğru katlanabilir - bu dizüstü bilgisayarı kullanabilirsiniz çadır modunda desteklenir (örneğin görüntülü aramalar veya en sevdiğiniz programları izlemek için) veya hatta geçici bir tablet olarak dağıtın. Bu, birçok Chromebook'un ve dizüstü bilgisayarın sunamayacağı bir çok yönlülük düzeyidir ve şüphesiz Asus Flip C434'ün çekiciliğine katkıda bulunur.


Asus Chromebook Çevirme C434

(Resim kredisi: Asus)

Asus Chromebook Flip C434 deneyiminin en önemli özelliklerinden biri klavye ve izleme dörtgenidir: yazma deneyimi yumuşak, sessiz ve duyarlıdır ve bu Chromebook ile bazı işlerinizi gerçekten parmaklarınızın ucunda gerçekleştirebilirsiniz (arka aydınlatma bile düzgün). Bu arada izleme dörtgeni makul boyutta ve doğrudur, bu nedenle Chrome OS'de gezinmek için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz (ve sayfaları kaydırmak, menü öğelerini seçmek için kullanılabilecek dokunmatik ekran öğesini de unutmayın). yakında).


Bağlantı noktaları ve bağlantılara gelince, Asus Chromebook Flip C434, iki USB-C bağlantı noktası, bir USB-A bağlantı noktası, bir mikrofon veya kulaklık için 3,5 mm ses jakı (veya her ikisi de aynı kulaklıkta) ve bir microSD kart yuvası ( örneğin bir dijital kameradan fotoğrafları ve videoları taşımak için kullanışlıdır). Çoğu insan için bu, çevre birimlerini takmak için yeterli olacaktır ve bağlantı noktaları da dizüstü bilgisayarın genel estetiğine herhangi bir zarar vermez.

Kısacası, tasarımı ve ekranı açısından Asus Chromebook Flip C434 için bir kazanç: İyi inşa edilmiş, çok yönlü ve ister bir makale yazarken, ister bir film izlemek için arkanıza yaslanıyor olun, güzel bir deneyim sunuyor. Piyasadaki en yüksek kaliteli Chromebook'lardan bazıları kadar tükürme ve cilalama düzeyine sahip olmadığını söylemek doğru olur, ancak kaliteli bir orta sınıf dizüstü bilgisayar için bu, görünüm ve stil bölümünde fazlasıyla fazlasını sunuyor.

Asus Chromebook Flip C434 incelemesi: performans ve özellikler

Asus Chromebook Çevirme C434

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus Chromebook Flip C434 inceleme örneğimiz bir Intel M3-8100Y işlemci, 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama içeriyor. Elbette Chrome OS'yi çalıştırmak için özellikle güçlü özelliklere ihtiyacınız yok - Chromebook'ların bu kadar uygun fiyatlı olmasının bir nedeni de budur - ancak bir cihazda alabileceğiniz güç miktarı söz konusu olduğunda, bu kesinlikle spektrumun alt ucundadır. Chromebook ve Chrome OS'nin hiçbir zaman tam olarak test edemeyecekleri üst düzey dahili bileşenler almaktansa paradan tasarruf etmeyi tercih edenlere yöneliktir.


Sunulan Intel Core i5-8200Y ve i7-8500Y işlemciler ve ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız 8 GB'a kadar RAM ile bu dizüstü bilgisayarın daha güçlü yapılandırmaları mevcuttur - ancak o zaman fiyat kaçınılmaz olarak artar . Her Chromebook'un (ve dizüstü bilgisayarın) üzerinde yürümesi gereken fiyat ve performans ipi açısından, Flip C434'ün sahip olduğu temel yapılandırma gözümüze en çekici gelen yapılandırmadır - paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız ve yapmak için yeterli güce sahip olursunuz. Chrome OS'nin rahatça çalışabileceğinden emin olun.

Asus Chromebook Flip C434'ü gerçekten zorlarsanız – üstte Android uygulamaları olan düzinelerce tarayıcı sekmesinden bahsediyoruz – o zaman M3 işlemci ve 4 GB RAM, gecikme ve gecikmeler (örneğin, örneğin tam ekran video moduna geçiyorsunuz). Dizüstü bilgisayarı kullanılamaz hale getirmez, ancak sizi rahatsız edebileceğini düşünüyorsanız, daha pahalı yapılandırmalardan birine gitmeyi düşünebilirsiniz.

Asus Chromebook Çevirme C434

(Resim kredisi: Asus)

Günlük bilgi işlem için, incelemek zorunda olduğumuz Chromebook, tarayıcı sekme çubuğumuz giderek daha kalabalık hale gelse bile, attığımız her şeyle başa çıktı. Net, geniş ekranı ve çadır modu seçeneği ile Flip C434, tercih ettiğiniz video akış hizmetini kullanarak hareket halindeyken bazı aşırı izlemeler için özellikle uygundur - entegre, aşağı doğru çalışan stereo hoparlörler sizin için en iyisi değil' Hiç duymayacağım, ama kesinlikle filmler ve televizyon için yeterince iyiler.

Pil ömrü söz konusu olduğunda, Asus Chromebook Flip C434, testlerimizde en az 8 veya 9 saat genel kullanımda kalmayı başarıyor, bu nedenle evden veya ofisten (veya ev ofisinden) bir gün uzaktasınız. Dizüstü bilgisayarda ekran maksimum parlaklığa ve ses düzeyi düşük ayarlanmış olarak 2 saatlik bir video akışı testi yaptık ve pil seviyesini yüzde 100'den yüzde 81'e düşürdü, bu da 10-11 saat video alabileceğinizi gösteriyor genel olarak pil şarjları arasında izleme.

Bu arada, Chrome OS etkilemeye devam ediyor: Bilgisayarınızın ne kadarını bir web tarayıcısında yaptığınızı düşünüyorsanız, Windows ve macOS giderek daha az alakalı görünüyor. Her şey her zaman bulutta olduğundan, her zaman her şey yedeklenir ve güncellenir ve virüsten koruma yazılımınızı yenilemek veya dizüstü bilgisayarınızın çok fazla şişkinlik topladığı için birkaç yıl sonra yavaşlaması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Chromebook'lar, özellikle hafif bilgi işlem için çok mantıklı.

Asus Chromebook Flip C434 incelemesi: fiyat ve karar

Asus Chromebook Çevirme C434

(İmaj kredisi: Gelecek)

Şimdiye kadar yazdığımız her şeyden muhtemelen anlayabileceğiniz gibi, Asus Chromebook Flip C434'ün sunduklarından ve karşılığında ne kadar para istediğinden çok etkilendik: bizim için birden fazla nedeni var.en iyi Chromebook'larGoogle'ın Chrome OS'sini çalıştıran taşınabilir bir bilgisayar istediğinize karar verdiyseniz, bunun kısa listenizin en üstünde bir yerde olması gereken bir seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Her şeyden önce, tasarımı ve estetiği doğru yapan bir Chromebook'tur - her Chromebook bu kadar çekici görünmez, bu kadar keskin ve parlak bir ekrana sahip değildir ya da gerekirse klavyeye doğru katlayabileceğiniz bir ekrana sahip değildir. Belirli durumlarda film izlemeyi ve görüntülü aramayı daha rahat hale getirir ve bir bütün olarak bilgisayarın esnekliğine ve çok yönlülüğüne katkıda bulunur.

O zaman dizüstü bilgisayarın uzun ömürlülüğüne sahipsiniz: Flip C434, ister pil şarjları arasında ister genel kullanım ömrü açısından olsun, size uzun süre dayanacak bir Chromebook'tur. Chrome OS'nin hafif ve şişkinlik içermeyen yapısı burada bir faktördür, çünkü bu, hızla şişecek veya yavaşlayacak bir işletim sistemi değildir - bu gerçekten yalnızca web'e açılan bir penceredir ve birçok kullanıcı için bunların hepsi bu kadardır. ihtiyacı olacak.

(Resim kredisi: Asus)

Aslında, Flip C434'ün size veremeyeceği bir Chromebook'ta ihtiyaç duyabileceğiniz bir şey düşünmek zor, özellikle de cihazın her zaman dizüstü bilgisayar modunda oturması gerekmediği anlamına gelen bu çok yönlü form faktörü ile. Elbette daha güçlü Chromebook'lar var, ancak yalnızca bir web tarayıcısı ve çalıştırılacak birkaç Android uygulamasıyla, üst düzey özelliklerin gerçekten iyi bir şekilde kullanılıp kullanılmayacağı tartışmalıdır.

Web'deki en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak incelememiz gereken Asus Chromebook Flip C434'ün yapılandırması, yazı yazarken yaklaşık 600 £ / 700 $ işaretine satılıyor. Bu size MacBook olmasa da nispeten iyi bir Windows dizüstü bilgisayar almak için yeterli para – ancak bu Asus Chromebook'un sunduğu her şeyi göz önünde bulundurursak, bunun makul bir fiyat olduğunu düşünüyoruz. Bu özel dizüstü bilgisayarın daha pahalı yapılandırmalarını haklı çıkarmak biraz daha zor.

Bizimen iyi Chromebook'larkılavuz mükemmel Chrome OS dizüstü bilgisayarlarla doludur, bu nedenle satın almadan önce her zaman rekabeti kontrol etmenizi öneririz, ancak Asus Chromebook Flip C434 kesinlikle bu listedeki yerini alıyor. Çoğu kullanıcının ihtiyaç duyacağı tüm güce sahiptir, kompakt ve çok yönlü bir form faktörüne sahiptir, çok pahalı değildir ve genellikle kullanımı bir zevktir.

Fiyatlar - Asus Chromebook Flip C434:▼