Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Asus Chromebook Flip C436 incelemesi: üstün görünüm, yüksek performans

Asus Chromebook Flip C436 incelemesi: üstün görünüm, yüksek performans

Asus Chromebook Flip C436, ASUS Chromebook Flip C436 ile ilgili ...987,99 GörünümASUS - Chromebook Flip C436 ... 999,99 $ En İyi Satın Al Görüntüle

Asus Chromebook Flip C436, Asus'un uzun Chromebook serisinin en yenisidir - size sağlam, güvenilir bir Chromebook deneyimi sunmak için güvenebileceğiniz üreticilerden biridir ve ilk bakışta söz konusu olduğunda beğeneceğiniz çok şey vardır. C436'yı da çevirin.

Başlangıç ​​olarak, magnezyum alaşımlı şasi kendine özgü bir görünüme sahipken, çadır ve tablet modlarına katlanabilir. İçeride, normalde bir Chromebook'ta beklediğinizden çok daha güçlü olan 10. nesil Intel Core i7 işlemci var.

Bu, Chrome OS olduğundan, Android uygulamalarını çalıştırabilir ve web'de ihtiyacınız olan her şeyi alabilirsiniz ve Google da düzenli olarak yeni özellikler ekliyor. Chromebook'lar herkes için değildir, ancak tüm bilgisayar işlemlerinizi web üzerinde yaparsanız, kesinlikle çekicidirler.

O zaman kağıt üzerinde gerçekten iyi bir dizüstü bilgisayar, ama gerçek kullanımda kalıyor mu? Şu anda birkaç gündür Asus Chromebook Flip C436'yı, etraftaki en iyi Chromebook'lar listesinde bir yere değip değmeyeceğini veya başka bir yere bakmanın daha iyi olup olmadığını görmek için kullanıyoruz.


Asus Chromebook Flip C436 incelemesi: tasarım ve kurulum

Asus Chromebook Flip C436

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus Chromebook Flip C436, muhteşem 1920 x 1080 piksel, 14 inç ekranıyla estetik açıdan pek çok çekiciliğe sahip: ince çerçeveleri sayesinde gerçekten parçaya benziyor. Bir belgenin veya web sayfasının daha fazlasını görebileceğiniz için kişisel olarak dizüstü bilgisayarımızda 16:10 en boy oranı görüntülerini tercih ediyoruz, ancak kilometreniz değişebilir. Bu bir Flip cihazı olduğundan, ekran tamamen katlanır ve menteşe güçlü ve güvenli bir his verir.


Magnezyum alüminyum alaşımlı kasa kesinlikle birinci sınıf bir his veriyor ve dayanıklı yapıyı bozamayız. Beyaz ve gümüş renk seçeneklerinizdir - test ettiğimiz beyaz modeldir - ve Flip C436'yı hangi pozisyonda takarsanız kullanın, Asus Chromebook'taki önceki modellerden daha ince ve daha hafif olmasına rağmen sağlam ve güçlü hissediyor Seri çevirin.

Chrome OS'yi kurmak, bir Google hesabıyla oturum açmak kadar basittir ve hesabınıza bağlı diğer tüm cihazlardan Chrome ayarlarını ve diğer verileri (ve ayrıca Android uygulamaları) senkronize etmeyi seçebilirsiniz. Chrome OS'ye ilk kez geçiş yapıyorsanız, Windows veya macOS çalıştıran bir dizüstü bilgisayara kıyasla basitliği ve şişkinlik eksikliğini kesinlikle takdir edeceksiniz. Klavyede ayrıca oturum açmayı çok daha kolay hale getiren bir parmak izi sensörü var.


Hepsi gerçekten iyi bir şekilde bir araya getirilmiş ve aynı zamanda taşınması da hafif hissettiriyor (ölçekleri 1,1 kilogram veya 2,42 pound olarak değiştiriyor). Cihazın yanlarında iki USB-C bağlantı noktası, bir microSD kart yuvası ve bir 3,5 mm ses jakının yanı sıra güç düğmesi ve ses kontrolleri bulunur. Yazma ve izleme paneli deneyimi de iyi - temiz ve duyarlı, ancak tuşlar özel zevklerimiz için biraz fazla süngerimsi.

Asus Chromebook Flip C436 incelemesi: özellikler ve özellikler

Asus Chromebook Flip C436

(İmaj kredisi: Gelecek)

Hiç şüphe yok ki Asus Chromebook Flip C436, Chrome OS'yi ve yüklemek istediğiniz herhangi bir Android uygulamasını çalıştırmak için fazlasıyla yeterli güce sahip: Intel Core i5-10210U işlemci ve 8 GB RAM, yine de inceleme birimimizin her görevde esintilerle geldiği Hayranlar bizim istediğimizden daha sık hayata vızıldıyordu. Diğer mevcut yapılandırmalar arasında i3 ve i7 CPU seçenekleri ve 16 GB'a kadar RAM bulunur.

Her zamanki Chromebook sınırlamaları geçerlidir - hızlı ve az bakım gerektiren bir bilgi işlem deneyimi sağlayan ancak fotoğraf ve video düzenleme gibi görevleri zorlaştıran web uygulamalarıyla sıkışıp kalıyorsunuz. Bugünlerde tüm Chromebook'larda olduğu gibi, Android uygulamalarını da yükleyebilirsiniz, ancak bunların pek çok potansiyel kullanımını göremiyoruz (çevrimdışı izlemek için Netflix şovlarını indirmek, bir web uygulaması üzerinden bir Android uygulamasını kullanmak isteyebileceğiniz bir durumdur).


Genel olarak, Flip C436'nın verdiği his ve çalışma şeklinden etkilendik ve Chrome OS de her zaman gelişiyor. Harmon / Kardon ses sistemi, her ses seviyesinde zengin ve net gelen müzik ve film diyalogları ile bir başka artıdır. Dizüstü bilgisayarın önünde oturduğunuzda sol ve sağ kanalların ayırt edilmesi kolay olduğu için stereo ses de güzel bir şekilde işlenir.

Pil ömrüne gelince, bir saatlik film akışı (tam parlaklık ve orta ses seviyesinde) şarjı yüzde 100'den yüzde 83'e düşürdü, bu nedenle tek yaptığınız Netflix izliyorsanız, şarjlar arasında yaklaşık altı saate bakıyorsunuz. Genel kullanımda, pil ömrü aşağı yukarı aynıydı, bu nedenle bir elektrik prizinden uzakta olacaksanız oynamak için makul bir zamanınız var.

Asus Chromebook Flip C436 incelemesi: fiyat ve karar

Asus Chromebook Flip C436

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus Chromebook Flip C436'yı kullanmaktan çok keyif aldık: gerçekten iyi inşa edilmiş ve şık bir şekilde bir araya getirilmiş, ekran harika görünüyor ve başlığın altında rahatça yapmanız gereken her şeyi yapmanız için yeterli güç var. Bu arada, kapaklı form faktörü, dizüstü bilgisayarı ayağa kaldırmanın veya bir dokunuşta tablet olarak kullanmanın kolay olduğu anlamına gelir.

Yine de pahalıdır - Chromebook'lar en çok fiyat ölçeğinin alt sınırındayken çekicidir, çünkü gerçekten herhangi bir Chrome OS makinesinde yaptığınız tek şey web'de gezinmektir. ABD'de 799 $ ve üstü (i3 işlemcili) ve İngiltere'de 999.99 £ (i5 işlemci ve ücretsiz kalemle) satılıyor. Bu fiyata, iyi bir Windows veya hatta Mac dizüstü bilgisayar alabilirsiniz.

Web daha fazla talep gördükçe ve devam eden bir süreçte daha fazla tarayıcı sekmesi açma eğilimi arttıkça, Chromebook'ta daha hızlı bir işlemciye sahip olmak eskisinden daha önemlidir. Henüz birkaç yıl yavaşlamayacak bir Chromebook istiyorsanız, Flip C436 için prim ödemeye değer.

Bununla birlikte, şu anda diğer Asus modelleri de dahil olmak üzere birçok harika Chromebook var ve bu, bu belirli modelin öne çıkmasını zorlaştırabilir. Kesinlikle birçok alanda yüksek puan alır ve bunu karşılayacak bütçeniz varsa, kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaksınız.