Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Asus ROG Gladius II Core oyun faresi incelemesi: harika ışıklar

Asus ROG Gladius II Core oyun faresi incelemesi: harika ışıklar

Asus ROG Gladius II Core oyun faresi, Asus'un Republic of Gamers markasını ne kadar ciddiye aldığının daha fazla kanıtıdır.oyun dizüstü bilgisayarlarıveoyun klavyeleriAsus, oyun fareleri de yapıyor ve ROG Gladius II Core açıkça en iyilerden biri.


Benzer şekilde adlandırılan Asus ROG Gladius II fare ile karıştırılmaması gereken Core varyantı, farenin daha yeni bir sürümüdür: biraz daha hafiftir, ancak o kadar yüksek bir çözünürlük elde edemezsiniz (bu, 12000dpi ile karşılaştırıldığında 6200dpi'dir. orijinal Gladius II fare).

Çözünürlükteki bu düşüşe rağmen, bu hala çok yetenekli bir oyun faresidir ve size en üst düzey oyunları oynamak için ihtiyaç duyacağınız tüm doğruluğu ve tepkiyi verecektir (ve belki de en üst düzey olanlardan daha azı da - değil '' t bu fare için gerçekten önemli).

Asus ROG Gladius II Core oyun faresi incelememizde, tasarım ve kurulum sürecinden avucunuzun ve parmaklarınızın altına aldığınızda gerçekte nasıl çalıştığına kadar bu fare söz konusu olduğunda önemli olan her şeyi sıralayacağız. Bilmeniz gereken her şeye sahibiz.

Asus ROG Gladius II Core oyun faresi incelemesi: tasarım ve kurulum

ASUS ROG çekirdek Kılıç 2


(Resim kredisi: Asus)

Oyun fareleri giderken, Asus ROG Gladius II Core şimdiye kadar gördüğümüz en gösterişli değil ve genel estetik açısından oldukça ince bir kurulum arıyorsanız ideal. Sol ve sağ fare düğmeleri biraz büyüktür, ancak bir bütün olarak cihaz nispeten kompakttır ve tutması kolaydır. Genel boyutlar 126 mm'ye 67 mm'ye 45 mm'dir ve bağlantı iyi yapılmış örgülü bir kabloyla (ucunda bir USB-A fişi ile) yapılır. Bu farede kablosuz seçeneği yok.

İki ana düğmenin yanı sıra, kaydırma tekerleği ve farenin solunda iki ekstra düğme var - bunlar, fareye eşlik eden yazılım aracılığıyla özelleştirilebilir, bunların çoğu bir anda. Fareyi kurmak için yapmanız gereken tek şey onu takmak ve ardından uygun yazılımı Asus web sitesinden ücretsiz indirerek renk ve özelleştirme değişikliklerini yapabilirsiniz.


Tüm bu renk değiştirme seçenekleri elbette Asus ROG Gladius II Core oyun faresini halihazırda sahip olduğunuz kurulumun görünümüne uyacak şekilde alabileceğiniz anlamına geliyor. En iyi sonuçlar için, her şeyin aynı Asus ROG markasıyla eşleşmesini sağlayın, böylece renkleri ve diğer ayarları tek seferde her şey arasında senkronize edebilirsiniz.

O zaman tasarım departmanında kazanan biri, muhtemelen donanım tasarımında gerçek bir ödül kazanmayacak olsa da - o kadar da iyi değil. Bunu genel amaçlı bir bilgisayar faresi olarak kullanmaktan hemen kurtulabileceğinizi düşünüyoruz, ancak ofise götürüyorsanız muhtemelen farenin parlaklığını azaltmak isteyebilirsiniz (masaüstü yazılımının size sağladığı bir şey) yapmak).


Asus ROG Gladius II Core oyun faresi incelemesi: özellikler ve performans

ASUS ROG çekirdek Kılıç 2

(Resim kredisi: Asus)

Elde, Asus ROG Gladius II Core oyun faresi harika bir şekilde duyarlı ve doğru hissediyor - web'deki bağlantılara tıklasanız bile, yoğun orman, derin uzay veya Amerikan Batı'da dikkatlice yolunuzu dürtmeye çalışmayı boşverin. Hareketler ve tıklamalar anında kaydedilir, öyle hissedilir ve hiç şüphe yok ki bu giriş cihazı çok fazla hassasiyet sunar.

Asus ROG Gladius II Core ayrıca uzun oyun seanslarına iyi bir şekilde dayanır - tutması asla ısınmaz veya rahatsız olmaz (tabii ki kilometreniz odanızdaki ısı ve neme bağlı olarak değişebilir). Parmaklarımızda herhangi bir yorgunluk veya kramp belirtisi olmadan fareyi saatlerce mutlu bir şekilde kullanıyorduk.

ASUS ROG çekirdek Kılıç 2


(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus ROG Gladius II Core ile aldığınız yazılıma gelince (Asus web sitesinden indirmek sadece birkaç dakika sürer), size cihaz için aydınlatma ve özel kısayollar üzerinde tam kontrol sağlar ve genel olarak bulduk. iyi çalışmak için. Başka uyumlu oyun donanımınız varsa ve hepsini renkler açısından senkronize tutmak istiyorsanız, Asus'un geliştirdiği Aura RGB LED aydınlatma sistemine uygundur.

Aydınlatma açısından, renk döngüsü, reaktif ve nefes alma efektleri için seçenekler ve basit statik renk seçeneği vardır ve LED parlaklığı ve gölgesi kolayca ayarlanabilir - kaydırma tekerleği ve ROG logosu için efektleri ve renkleri bile ayarlayabilirsiniz. ayrı olarak, gerekirse. Hassasiyet ve hassasiyet gibi diğer ayarlar da düzenlenebilir, bu nedenle kapsamlı bir seçenekler paketidir.

Asus ROG Gladius II Core oyun faresi incelemesi: fiyat ve karar

ASUS ROG çekirdek Kılıç 2

(Resim kredisi: Asus)

Bilgisayar kurulumunuzu yükseltmeyi düşünüyorsanız, Asus ROG Gladius II Core oyun faresi kesinlikle görülmeye değer. İşaretlemek isteyebileceğiniz hemen hemen tüm kutuları işaretler - saygın bir markadan, kullanımı rahat, hızlı ve doğru ve ihtiyacınız varsa çok sayıda özelleştirme seçeneği de sunuyor.

Belki de şimdiye kadar karşılaştığımız en iyi görünümlü oyun faresi değil, ama kesinlikle çirkin değil - ve farenin güzelliği çoğunlukla öznel bir görüş meselesi. Renklere yapabileceğiniz birçok farklı ince ayar sayesinde, ihtiyacınız olduğu gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Burada kablosuz bir seçeneğin olması güzel olurdu, ancak kablolu iyi ve sizi fareyi şarj etmeye devam etme (veya önemli bir oyun seansının ortasında ölmesini sağlama) zahmetinden kurtarır. Diğer fareler daha büyüktür ve yanlarında düğme kısayollarıyla daha fazlasını getirir, ancak burada yakalanan dengeyi seviyoruz.

Kaydırmadan tıklamaya kadar, Asus ROG Gladius II Core oyun faresinin biz onu kullanırken yaptığı her şeyden etkilendik. Kurulumunuzda başka Asus ROG donanım parçalarına sahipseniz ve her şeyin mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını istiyorsanız, bu daha da çekici olacaktır.