Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Asus ROG Strix Scope RX klavye incelemesi: bir oyun klavyesi şampiyonu

Asus ROG Strix Scope RX klavye incelemesi: bir oyun klavyesi şampiyonu

Asus ROG Strix Scope RX klavye, artan sayıda Republic Of Gamers markalı kitte bir diğeridir - tam boyutlu klavye, özel yapım mekanik anahtarlar, ayrı tuşlar için RGB aydınlatma ve dayanıklı alüminyum alaşımlı üst plaka ile birlikte gelir.


Dikkat edilmesi gereken diğer özellikler arasında IP56 toza ve suya dayanıklılık, cihazı dökülmelere ve toza karşı korumalı tutma ve gerekirse klavye aracılığıyla bilgisayarınıza başka bir çevre birimi bağlayabilmeniz için USB 2.0 geçişi sayılabilir.

Bu kablolu bir klavyedir, bu nedenle Bluetooth veya başka herhangi bir kablosuz teknoloji üzerinden bağlanma seçeneği yoktur - doğrudan bilgisayarınıza bağlanması gerekir, bu da en azından siz olduğunuzda süper hızlı yanıt süreleri sağlamalıdır. oyununuzun ortasında.

Bolca başkaharika oyun klavyeleriŞu anda piyasada bulunan Asus ROG Strix Scope RX, oldukça fazla sayıda alıcıyı cezbetmek için çalışmalarını sürdürüyor. Tam incelememiz, bunun sizin için doğru klavye yükseltmesi olup olmadığı konusunda size iyi bir fikir vermelidir.

Asus ROG Strix Scope RX klavye incelemesi: tasarım ve kurulum

Asus ROG Strix Scope RX


(İmaj kredisi: Gelecek)

ROG Strix Scope RX klavyesi, daha önce herhangi bir Asus oyun kiti kullandıysanız beklediğiniz gibidir: cesur, köşeli, şık, göz alıcı ve estetik açıdan fazlasıyla dolu. Asus, donanımına biraz yetenek eklemek söz konusu olduğunda genellikle geri durmaz ve bu klavye, siz onu açıp tuşları aydınlatmadan önce bile farklı değildir. Keskin açılar ve belirgin tuşlar kullanır ve Asus ROG logosu sağ üst köşede oldukça görünür.

Cihaz, koyu gri alüminyum ile güzel bir şekilde kaplanmıştır ve hoş bir mat dokulu his verir (tabii ki parmaklarınızı çoğu zaman tuşların üzerinde tutacaksınız). Klavyede de güven veren bir ağırlık var - ölçekleri 1 kg'ın biraz üzerinde (2,4 pound eşdeğeri) eğiyor ve önemli bir his veriyor. Bu, kalın ve siyah kauçuk kaplı USB kablosuna da uzanıyor.

Tuşlar keskin, modern görünümlü bir yazı tipinden yararlanıyor ve elbette aydınlatma tamamen size kalmış. Nabız gibi atan bir gökkuşağı efekti varsayılan olarak açılacaktır, ancak bunu Asus Armory Crate ve Aura Creator uygulamalarını kullanarak kolayca yapılandırabilirsiniz. kendi aydınlatma tarzlarınızı bir araya getirmek).


Kurulum, klavyeyi takmak kadar basittir, bu noktada Windows tarafından anında tanınmalıdır (bu klavye macOS'ta çalışmaz). Ortam tuşları, işlev tuşları vb. Hemen çalışacaktır, ancak renkler, makro kısayolları vb. İle oynamaya başlamak için özel Asus yazılımını yüklemeniz gerekir.

Asus ROG Strix Scope RX klavye incelemesi: özellikler ve performans

Asus ROG Strix Scope RX

(İmaj kredisi: Gelecek)

Klavye, 4 mm hareket mesafesine ve 1,5 mm çalıştırma noktasına sahip olan ve kaydetmek için 40 gram kuvvet gerektiren ROG RX Kırmızı Optik Mekanik Anahtarlarla birlikte gelir - başka bir deyişle, anında tepki verirler ancak hafif, yanlışlıkla dokunmalara karşı korumalıdırlar . 1 ms yanıt süresi ve yerleşik gölgelenme önleme teknolojisi ile 100 milyon baskıya dayanacak şekilde üretilmiştir.

Özellikler bunlar ve mükemmel bir oyun ve yazma deneyimine dönüştüğünü söylemekten mutluluk duyuyoruz: anahtarlar önemli, ağır ve doğru ölçüde tıklamalı. Tepki doğruluğu son derece keskin bir his veriyor ve klavyeyi ister Grand Theft Auto V'de yarışıyor olalım ister bu incelemeyi yazıyor olalım, kullanmanın bir zevk olduğunu gördük. Ekstra büyük sol Ctrl tuşu da hoş bir dokunuş.


Klavye kalitesi bir dereceye kadar özneldir, çünkü konu seyahat miktarı ve sevdiğimiz direnç miktarı söz konusu olduğunda hepimizin kendi tercihleri ​​vardır, ancak bakış açımıza göre ROG Strix Scope RX mükemmel bir çok yönlüdür bu çoğu insanı etkileyecek. Asus'un bu alanda pek çok tecrübesi var elbette ve klavye kalitesinde karşımıza çıkıyor.

Armoury Crate yazılımı her zamanki kadar iyidir ve tuşlar için bir dizi farklı aydınlatma seçeneği arasından seçim yapmanıza olanak tanır - sadece renkler değil, nasıl yanar, zamanlanmış bir döngüde, vurduğunuzda veya başka bir şeyde olsun. . Ayrıca makro kaydetme ve tek bir kombinasyonla bir dizi klavye komutunu başlatma seçeneği de vardır. Elbette her şey diğer Asus ROG cihazlarınızla da senkronize edilebilir.

Asus ROG Strix Scope RX klavye incelemesi: fiyat ve karar

Asus ROG Strix Scope RX

(Resim kredisi: Asus)

Tam boyutlu, kablolu bir oyun klavyesi için pazardaysanız, Asus ROG Strix Scope RX'in göz önünde bulundurulması gerekir - sonunda başka bir şey seçseniz bile, bunu kısa listenizde bulundurmanız gerekir. İnanılmaz tepki süreleri ve testlerimizde gösterilen doğruluk oranıyla Asus'un henüz piyasaya sürdüğü en iyi klavye olduğunu söyleyebiliriz.

Kuşkusuz bunun için önemli miktarda para ödemeniz gerekecek - bu bazı kullanıcıları rahatsız edebilir, ancak oyun kurulumunuzu yükseltmek istiyorsanız, o zaman zaten biraz para harcamak zorunda kalıyorsunuz. Daha ucuz oyun klavyeleri mevcut olsa da, gerçekten kaliteli bir his veren bir şey istiyorsanız ROG Strix Scope RX'in ekstra fiyatını haklı çıkaracağını düşünüyoruz.

Her zamanki gibi, Asus tarafından sağlanan paket yazılım sorunsuz çalışır ve size aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı yapılandırma seçeneği sunar. Renkten parlaklığa kadar farklı aydınlatma stilleri arasında geçiş yapabilmek ve özelleştirilmiş makroları kaydedebilmek çok kullanışlıdır ve her oyun klavyesi üreticisi Asus'un sunduğu kadar iyi bir yazılıma sahip değildir.

Kısacası, Asus ROG Strix Scope RX oyun klavyesi hakkında sevmediğimiz bir şey bulmak çok zor. Tasarım herkesin zevkine uygun olmayabilir ve fiyatı bazıları için biraz yüksek olabilir, ancak aksi halde bu, ister oyun oynarken ister başka bir şey yaparken çok etkilendiğimiz mükemmel bir kit parçası.