Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • ASUS ROG Swift PG329Q incelemesi: Harika oyun özelliklerinin cumhuriyeti

ASUS ROG Swift PG329Q incelemesi: Harika oyun özelliklerinin cumhuriyeti

ASUS ROG Swift PG329Q, ASUS'un Republic Of Gamers oyun monitörleri serisinin en yenilerinden biridir. Son birkaç gündür, size neden en iyilerden biri olduğunu anlatmak için bunu deniyorum.en iyi oyun monitörlerietrafında.

Bu büyük 16:9, QHD düz ekran monitör, kullandığım en iyi monitörlerden biri. Hızlı paket servisim şu olurdu - inleyecek tek bir şeyim yok. Estetik oldukça yumuşak ve bazı insanlar kavisli bir ekranı tercih edecek, ancak performans açısından PG329Q ihtiyacım olan her şeyi halletti. 4K değil ve bu bir faktörse, kontrol edinen iyi 4K monitörler, aksi takdirde, bu PG329Q'yu tavsiye etmemek zordur.

ile kurunen iyi oyun faresi, ileen iyi oyun kulaklığıveen iyi oyun klavyesive inanılmaz bir kuruluma sahip olacaksınız. Tabii ki, bizimkilerden birine oturacak kadar şanslıyım.en iyi oyun koltuklarıben bunu yazarken. Her neyse, bu monitöre daha yakından bakalım.

Bugünün en iyi ASUS ROG Swift PG329Q fırsatları Benzer Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

ASUS ROG Swift PG329Q İnceleme: Tasarım ve Kurulum

ASUS ROG Swift PG329Q incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu nedenle, ASUS ROG Swift PG329Q, monitörlerin en güzeli değil. Ama sonra, bu günlerde oyun monitörlerinde biraz sıkıcı tasarım eğilimi var gibi görünüyor. Standın metal ayaklarından ekranı çevreleyen plastik çerçeveye kadar her yer mat siyah. Yanlarda birkaç milimetre ince ve altta daha kalın.

Alt kenarın alt ucunda minnet duyabileceğimiz hafif bir tanecik etkisi var ve ortada krom/gümüş bir ROG logosu var. Elbette tüm oyun monitörleri gibi tasarımın en havalı kısmı arkada.


Geniş bir diyagonal, monitörün arka tarafının iki yarısını ayırır, bir yanda dokulu diyagonal çizgiler, diğeri ise yanan büyük bir ROG logosuyla fütüristik bir teknoloji efekti. ASUS Aura ile çalışır, bu da sahip olabileceğiniz diğer Aura özellikli çevre birimleriyle senkronize edilebileceği anlamına gelir.

Tabii ki, bunu benim gibi duvara dayatırsanız, bu monitörü kurmak onu son göreceğiniz şey olur ve şunu söyleyeceğim ki odamdaki ışıklar kapalıyken bile arkadaki aydınlatmayı zar zor fark ettim. bu devasa ekran.


ASUS ROG Swift PG329Q'yu kurmak inanılmaz derecede basitti. Stand zaten takılı geldi, tek yapmam gereken onu ayaklara bağlayıp masamın üzerine taşımak, kabloları prize takmak ve konumlandırmaktı. 50 derecelik bir yarıçap içinde dönebilir ve 25 ile eksi 5 derece arasında eğilebilir.

Bu kabloların bağlantı noktalarına gelince, ASUS ROG Swift PG329Q iyi bir diziye sahip. 1xDisplayPort 1.2, 2xHDMI 2.0, 2xUSB 3.0 ve bir kulaklık çıkışı. Bu fena değil, DisplayPort 1.4'ün daha düzenli olarak uyarlandığını görmek isterim ve birçok kişi bu monitörleri USB hub olarak kullanacağı zaman bir USB-C'ye sahip olmamayı gerçekten anlayamıyorum - ancak bu sorunlar oldukça yaygın. oyun monitörleri için tahta.

ASUS ROG Swift PG329Q İnceleme: Özellikler ve Resim

ASUS ROG Swift PG329Q incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Özellikler açısından ASUS ROG Swift PG329Q tıklım tıklım dolu. G-SYNC uyumluluğu sertifikalı Adaptive-sync ve ASUS'un Hareket Bulanıklığı Azaltma ve Değişken Yenileme Hızı gibi özelliklerin aynı anda çalışmasına izin veren kendi ELMB-sync teknolojisine sahiptir. Bu oldukça havalı.


Ayrıca Shadow Boost ve farklı senaryolar (RPG oyunları, FPS vb.) için 8 ayrı görsel ön ayar modu da dahil olmak üzere oyuna özgü özelliklerden oluşan bir koniye sahiptir. Ciddi oyuncuların düşünmesi gereken belki de en önemli şey, etkileyici 1 ms tepki süresidir. Hangisi olduğu kadar hızlı.

Görüntü kalitesi de mükemmel. 165 Hz'lik standart yenileme hızıyla desteklenen 2560x1440 QHD, IPS paneli, gerekirse 175 Hz'e hız aşırtabilirsiniz. İyi bir 1000:1 kontrast oranına sahip ve HDR10'u destekliyor.

600 nit'lik bir tepe parlaklığına ulaşacak, bu da onu diğer bazı monitörlerin önüne koyacak, ancak muhtemelen HDR için istediğiniz minimum minimum parlaklık. HDR dışında, yaklaşık 450 nite bakıyorsunuz.

ASUS ROG Swift PG329Q, yaklaşık %98 DCI-P3 ve %160 sRGB renk aralığını kapsıyor; bu harika, ancak bazı görevler veya oyunlar için sRGB biraz sızabilir. %100 ile sınırlayabilirsiniz, ancak bu parlaklığı düşürür. Bunu bir sorun olarak asla bulamadım ama dikkate almaya değer. Yine de, maksimuma çıkarılan sRGB derecelendirmeleri bunu herhangi bir monitörde yapacaktır.

ASUS ROG Swift PG329Q İncelemesi: Fiyat ve Karar

ASUS ROG Swift PG329Q incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

ASUS ROG Swift PG329Q ucuz bir monitör değil, ancak 32 inç'te gerçekten ucuz bir monitör istemiyorsunuz. Bunu karşılayamıyorsanız, muhtemelen en iyi görüntü kalitesi için 27 inç'e inmeniz daha iyi olur. Widget'larımız size en güncel fiyatları söyleyecektir, ancak buna aldırış etmem.

Ciddi oyuncuların bu monitörde düşünmesi gereken en büyük şey onun özellik setidir. Bu yenileme hızı harika, IPS paneli harika, ancak fark yaratan G-SYNC tutamak yırtılmasına sahipken hareket bulanıklığını azaltmanıza izin veren ELMB senkronizasyonu gibi şeyler. Bu boyuttaki çözünürlük konusunda endişeli olabilirsiniz, ancak endişelenmemelisiniz - iyi çalışıyor.

32 inç'te 4K ekran güzel olur mu? Evet, tabii ki, ama bunu özel bir oyun monitöründe istiyorsanız, o zaman burada yapacağınızdan makul bir miktar daha fazla harcama yapacaksınız. Bu monitörün oyuncular için harika olduğunu düşünüyorum. Arkasında gerçekten akıllı bir teknoloji olduğu için, bu monitörü almamanın tek nedeni, ya paranızın yetmemesi ya da çok daha fazlasını karşılayabilmenizdir.

Bugünün en iyi ASUS ROG Swift PG329Q fırsatları Benzer Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz