Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi: İçinde büyük güce sahip küçük bir oyun dizüstü bilgisayarı

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi: İçinde büyük güce sahip küçük bir oyun dizüstü bilgisayarı

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi - önemli özellikler

Asus ROG Zephyrus G14 ve Acer Nitro 5

(Resim kredisi: Asus)

Ağırlık:3,53 pound (1,6 kg)
Boyutlar:G x D x Y = 12,7 x 8,6 x 0,7 inç (32,4 x 22,0 x 1,79 cm)
İŞLEMCİ:2.9 GHz AMD Ryzen 7 4800HS
Grafikler:Nvidia GeForce RTX 2060 (6GB GDDR6 VRAM)
VERİ DEPOSU:16 GB DDR4
Ekran:14 inç, WQHD (2560x1440) IPS (60Hz yenileme hızı)
Depolamak:1TB NVMe SSD
Kamera:Hiçbiri
Limanlar:1 x USB 3.2 Gen 2 (Type-C), 1 x USB 3.2 Gen 2 (güç dağıtımı, ekran bağlantı noktası ve G-Sync ile birlikte Type-C), 2x USB 3.2 Gen 1 (Type-A), 1 x HDMI 2.0 , parmak izi okuyucu

En iyi şeyler küçük paketlerde gelir veya en azından bu Asus ROG Zephyrus G14 incelemesinin ana paketi budur. Bu dizüstü bilgisayar küçük ve güçlü, içine bu kadar çok şeyi sığdırmak gerçekten büyük bir başarı. O kadar etkileyici ki 2020'de Pingtwitter Ödülü'nü kazandı.en iyi oyun dizüstü bilgisayarı.

Bir oyuncuysanız, bundan en iyi şekilde yararlanacaksınız, ancak çok yönlü olduğu için hemen hemen her şey için kullanabilirsiniz - ister ağır iş yükleri ister sıradan fotoğraf düzenleme olsun, adımında hemen hemen her şeyi alacaktır.


İçerideki Ryzen 7 işlemci birçok avantaj sunuyor, ancak şu anda raflarda bulmak zor - yani burada sahip olduğum GA401IV-HA026T varyantının stoklarını bulmak zor olabilir; Bununla birlikte, G14'ün diğer modelleri biraz daha hazır görünüyor.

Aynı olmasa da benzer özelliklere sahip diğer üreticilerin makineleri de vardır. Çok daha ucuza dizüstü bilgisayarlar bulabilirsiniz, peki ultra-sıkı bir kasanın ve WQHD ekranın avantajı gerçekten ekstra bir yatırımı haklı çıkarır mı? Hadi bulalım.


Bugünün en iyi Asus ROG Zephyrus G14 fırsatları ASUS ROG Zephyrus G14 GA401II... Amazon Prime 879,99 £ Görünüm ASUS ROG Zephyrus G14 -... Amazon Prime 1.033,94 £ GörünümAsus ROG G14, GA401QE'de... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan 1.279.97 £ GörünümASUS ROG Zephyrus G14 14'... Currys PC World £ 1,699 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi: tasarla ve inşa et

Nesnel olarak nispeten düz gri bir dikdörtgen olan bir makine için G14, öznel olarak çarpıcı bir şeydir. Noktalı bölümü ve parlak köşeli isim plakası ile kapak tasarımı, çok yüksek sesle çığlık atmadan güzel ve dokunsaldır; Tümüyle ince çerçeveli iç ekran ve iyi düzenlenmiş klavye, iş dostu olmaktan çok uzaklaşmadan oyunculara güven veriyor.

Kasanın kendisi sert ve ağır, her türlü ekran esnekliğini temelde durduran süper güçlü bir üst kapak ve kaya gibi sağlam olmasa da çok fazla esneklik olmadan ateşli yazmaya izin verecek kadar sert bir klavye yatağı. Klavyenin kendisi oldukça standart bir dizüstü bilgisayar ücreti, ancak yeterince iyi - ve sadece medya tuşlarını yerleştirmek için çılgın bir düzene zorlanmadı. İzleme paneli, eğer gösterişli değilse, iyi.


İnce bir dizüstü bilgisayar akıllı soğutma gerektirir ve G14, esasen kapağa bir destek ayağı ekleyerek işleme paketinin havalandırma ihtiyaçlarını ustaca karşılar. Açtığınızda, tabanın arkası hava akışını artırmak için yükselir ve klavyeye ince bir açı vererek uzun süre yazmayı biraz daha rahat hale getirir.

Asus, taşınabilirliği USB-C'yi her şeyin üstünde tutmak için bir bahane olarak kullanmadı. Beklenen ve takdir edilen USB-C bağlantısı olsa da, birçok başka bağlantı noktası da var. Bu gerçekten pratik bir tasarım.

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi: özellikler ve donanım

İçeride, Asus'un işleme paketi oldukça güçlü. Nvidia Geforce RTX 2060'ın 6GB Max-Q sürümünün yanı sıra 4000 serisi bir Ryzen 7 işlemciye sahip oluyorsunuz, bu noktada mobil grafikler için tatlı bir nokta, ayrıca tam 16GB RAM ve cömert 1TB PCIe SSD.


Bu G14'teki ekran 60Hz WQHD versiyonudur ve bu bir zevktir: bu kadar çok pikseli 14 inç'e sıkıştırmak, ciddi anlamda gevrek bir masaüstü çözünürlüğü anlamına gelir ve renk derinliğinden ve görüş açılarından etkilendim. Oyunlarda da devam ediyor.

Geekbench kıyaslama puanları

GeekBench

(İmaj kredisi: GeekBench)

Geekbench CPU tekli:5076
Geekbench CPU çoklu:27701
Geekbench hesaplaması:183093

Ses temini de ciddidir. Tabanın ön tarafına doğru, klavyeyi çenesinden biraz daha alçakta oturan çıkıntının hemen ötesinde, kenara monte edilmiş iki havalandırma deliği bulunur. Ustaca, bunlar yükselen hoparlörlerdir - G14'ün Dolby Atmos sesini çalmasına izin vermek için alttan ateşleme çifti ile birlikte çalışırlar.

Bu inceleme için G14'ün daha nadir türevlerinden biriyle oynayacak kadar şanslı olduğumu unutmayın. Daha kolay erişilebilir olması için ayrıştırılmış bir GTX 1660, Ryzen 5, FHD varyantı ve daha pahalı bir Ryzen 9 sürümü bulacaksınız, bu yüzden başka neler bekleyebileceğiniz hakkında konuşmak için hızlı bir kenar çubuğu alalım.

İlk olarak Ryzen 5 versiyonu; Açıkça oyun bölümünde bu kadar yetenekli olmayacak olsa da, GTX 1660, biraz sadakat bırakmaktan memnunsanız hala mükemmel bir şekilde kullanılabilir - düşük çözünürlüklü ekranın 120Hz yenileme hızı ile, hatta hissedebilir. biraz daha iyi. Bir adım yukarı çıkın ve AMD'nin 4000 serisi Ryzen 9 mobil CPU'larından en iyisine sahip olun.

Asus'un süper şık ve tamamen gereksiz AniMe Matrix ekranına sahip olan ve ekran kapağındaki iğne deliği desenini özelleştirilebilir beyaz noktalı bir ekrana dönüştüren modelleri de bulabilirsiniz. Biraz çılgınca, ama çok havalı olmadığı tartışılmaz.

Alt ve üst uçlar arasında büyük bir fiyat uçurumu var. Ayrıca ufukta beliren bir hayalet var: çok yakında, Amazon'un listeleri devam edecek bir şey varsa, G14 5000 serisi Ryzen, 30 serisi RTX yükseltmesi alacak ve sertifikalı yeni nesil Max-Q kartları getirecek. serin tasarım. Ama ufukta görünen bu; şimdilik, bunun tam olarak nasıl performans gösterdiğini görelim.

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi: oyun ve performans

3DMark kıyaslama puanları

3D İşareti

(Resim kredisi: UL, 3DMark)

Zaman Casusu:5813
Ateş çarpması ultra:
3461
Yangın grevi aşırı:6772
İtfaiye:13585
Gece Baskını:30563
Gökyüzü Dalgıç:29175

Rakamlar hikayeyi burada anlatıyor. AMD'nin CPU'su, Intel'in 10. nesil mobil alanda sunduğu her şeyden çok daha ileride, kıyaslamalarımızda inanılmaz puanlar alıyor ve (sadece denemek zorunda kaldım ve bu süreçte bir günümü boşa harcadım) Civilization gibi CPU yoğun oyunlarda ilerliyor VI. Onu ısıtmak, beklediğiniz gibi, hayranların devreye girmesine neden olur ve bunların oldukça tiz bir notaları vardır; İlk başta rahatsız edici ama çabucak alıştığım bir şey.

WQHD ekran, daha önce de söylediğim gibi, oldukça harika, piksel yoğunluğunun mükemmel olduğu 14 inç boyutunda yeterince kompakt. 2060 çoğunlukla ayak uydurabilir, ancak gerçekten en iyisini elde etmek istiyorsanız oyun çözünürlüğünü 1080p'ye düşürmek isteyeceksiniz. Eski oyunların bundan tam olarak yararlanamayacağından değil; GTA V'i tam çözünürlükte çalıştırdım ve muhteşem görünüyordu, ancak daha fazla vergi gerektiren son oyunlar kesinlikle daha az pikselden yararlandı.

Boyutuna göre, bunun yapabilecekleri tamamen şaşırtıcı. Beni yanlış anlamayın, piyasadaki en güçlü oyun dizüstü bilgisayarı değil ve Asus'un 5000 serisi Ryzen ve 30 serisi Max-Q grafik kartı ile neler yapabileceğini kesinlikle görmek isterim, ancak bu işe yaramadı. yol: şimdilik, Zephyrus G14 tatmin edici küçük bir şey.

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi: karar

Hem iş hem de oyun için kullanılan uzun vadeli testlerde, G14 hala 2020 Pingtwitter Ödülü'nü kazandıran seviyeye ulaşmayı başarıyor mu? Heck evet öyle. Tıpkı bir mühendislik nesnesi olarak güzel ve içi aldatıcı bir şekilde canavarca. Yapmanız gereken şeyleri yapabilen, bunu yaparken harika görünen ve işaretlenmemiş çok az kutu bırakan bir dizüstü bilgisayar.

Bugünün en iyi Asus ROG Zephyrus G14 fırsatları ASUS ROG Zephyrus G14 GA401II... Amazon Prime 879,99 £ Görünüm ASUS ROG Zephyrus G14 -... Amazon Prime 1.033,94 £ GörünümAsus ROG G14, GA401QE'de... Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan 1.279.97 £ GörünümASUS ROG Zephyrus G14 14'... Currys PC World £ 1,699 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz