Close

ASUS ROG SW İnceleme (GX501)

Asus ROG Zephyrus fiyatları 229 Amazon müşteri yorumu ASUS ROG Zephyrus M 15.6 FHD ... Amazon Prime $ 1.649.99 ASUS'u Görüntüle - ROG Zephyrus S17 17.3 '... Best Buy $ 1.999.99 Görüntüle

Hemen peşinden gidelim: Pingtwitter'te Asus ROG Zephyrus'un şu anda dünyanın en iyi dizüstü oyun bilgisayarı olduğunu düşünüyoruz. Öldürmek için hem görünüme hem de teknik özelliklere sahip birinci sınıf, geleceğe dönük bir oyun dizüstü bilgisayarı istiyorsanız, o zaman şu anki kralıen iyi oyun dizüstü bilgisayarı satın alma rehberikesinlikle senin için.


Asus ROG Zephyrus, ultra ince Nvidia Max-Q tasarımı, muazzam kıyaslama puanları (aşağıya bakın) ve parlak parlama önleyici ekranı ile en zorlu modern AAA oyunlarını bile ödün vermeyen bir keyif haline getiriyor. Ne kadar sevinç? Ayrıntılar için okumaya devam edin.

Ama önce, neden Asus ROG Zephyrus'un resmi tanıtım fragmanıyla heyecanlanmayalım:

Asus ROG Zephyrus - özellikler ve donanım

Asus ROG Zephyrus incelemesi

ASUS ROG SW - 3DMark puanları


Time Spy:5.576

İtfaiye:13.929

Fire Strike Ultra:4.031


Sky Diver:30.844

Asus ROG Zephyrus'un özellikleri buradaki hikayenin sadece bir parçası olsa da, görülmesi etkileyici. Sistem, 3,8 GHz'e kadar çalışabilen Intel Core i7-7700HQ Dört Çekirdekli CPU, 8 GB GDDR5X VRAM, 16 GB DDR4 (2,400 MHz) sistem RAM, 512 GB M.2 SSD ile bir Nvidia GeForce GTX 1080 GPU ile birlikte gelir. ve 120 Hz yenileme hızına ve Nvidia G-Sync'e sahip 15,6 inç, Full HD (1.920x1.080) yansıma önleyici geniş görüş paneli.

Ayrıca Thunderbolt 3 (USB Type-C) ve bir HD web kamerası dahil olmak üzere çeşitli bağlantı noktalarına sahip olursunuz. Zephyrus'un toplam boyutları ultra ince 14,9 x 10,3 x 0,66-0,7 inç (G x D x Y) iken toplam ağırlık çok taşınabilir 2,2 kg'dır (4,85 pound).

Tasarım ve form faktörünü denklemden çıkardığınızda, teknik özellikler kendi başlarına daha az dikkat çekici hale geldiğinden, size Asus ROG Zephyrus'un tüm hikayesini anlatmaya başlayan bu boyutlardır. Gerçek şu ki, Asus tüm bu üst düzey bileşenleri inanılmaz derecede modern ve çekici bir kasaya sıkıştırmayı başardı.Nvidia'nın Max-Q teknolojisiçekirdek bileşenlerin her zamankinden üç kat daha ince olmasını sağlar.


Asus ROG Zephyrus - tasarım ve özellikler

Asus ROG Zephyrus incelemesi

Ve bu incelik, inanılmaz derecede modern ve şık bir tasarım sağlar. Zephyrus, yemyeşil kare biçimli metal şasi sayesinde dokunulabilecek kadar havalı ve bakır vurgulara sahip tamamen siyah bir dış cephe sayesinde güzel bir şekilde sade ve şık görünüyor. Fırçalanmış alüminyum tarzı ekran kapağı da sadece kaliteyi yansıtıyor ve bir kez olsun bir üretici, sistem kapağını her tarafına ismini sıçratarak mahvetmedi. Bunun yerine, sadece krom kaplamalı ROG logosunun yanı sıra kapağın tabanına küçük olarak basılmış 'Oyuncular Cumhuriyeti' yazısı alıyoruz. Sınıf.

Asus ROG Zephyrus incelemesi

Zephyrus'un yenilikçi açılır soğutma paneli

Asus ROG Zephyrus'un tasarımının tartışmasız en şık unsuru, hava akışını artırmak için sistem kullanımdayken sistemin alt panelini düzgün bir şekilde aşağıya çeken yeni yenilikçi soğutma sistemidir. Bu menteşeli taban, sistemin ekran açıklığıyla senkronize olarak otomatik olarak düşer ve 6 mm'lik bir boşluk oluşturur; bu, sistemin dahili yüksek hava odasıyla ortaklaşa, Zephyrus'un ciddi pikselleri ittirirken bile dikkat çekici derecede sessiz çalışması anlamına gelir.

Asus ROG Zephyrus - oyun performansı

Asus ROG Zephyrus incelemesi

Tanrım ve pikselleri itmek, Asus ROG Zephyrus'un üstün olduğu bir şey. Sadece 3DMark'ta ciddi derecede etkileyici oyun dizüstü bilgisayarı kıyaslama puanları vermekle kalmadı (yukarıdaki kutuya bakın), aynı zamanda Pingtwitter'ün test oyunlarını da kesinlikle ezdi.

Wolfenstein II: Yeni Colossusilk oldu ve tüm ayarları 'Uber'e çevirirken zaman kaybetmedik. Sonuç? Sıfır yavaşlamadan muzdarip kesinlikle tereyağlı pürüzsüz bir oyun. Doğal olarak, dokuların ve işlem sonrası efektlerin maksimum seviyelere çıkmasıyla, Nazileri uzaklaştırmak inanılmaz derecede yüksek doğruluk ve sürükleyici bir deneyim oldu.

Gerçekten şaşırtıcı olan şey, Zephyrus'un Wolfenstein II'yi maksimum ayarlarda ve sıvı hızlı kare hızında çalıştırmasıydı ve sistemin sunabileceği çok şey olduğunu hissettiniz.

Asus ROG Zephyrus incelemesi

Zephyrus oldukça incedir

Test paketinin bir diğer önemli özelliği de Rise of the Tomb Raider oynamaktı. Yine, tüm ayarlarını gidebilecekleri yere kadar çektikten sonra, oyunun dahili kriterini çalıştırdık ve göze çarpacak kadar hızlı bir 101.15 fps döndürdük. Ve bu kriter, oyunu eşit derecede pürüzsüz ve zevkli oynama deneyimimizle yalan söylemedi. Lara'nın oyunda keşfettiği egzotik yemyeşil ortamlar gerçekten Zephyrus'ta koşarak patladı ve geldiğinde aksiyon dinamikti ve sıfır yavaşlama yaşadı.

Testimizi bir büyü ile tamamladıkDeus Ex: Mankind Divided. Öncekiorta sınıf Asus sistemleriPingtwitter Towers'ta gözden geçirmiştik, bu büyük ölçüde optimize edilmemiş DirectX 12 başlığıyla oldukça iyi bir iş çıkardık ve bu nedenle, Zephyrus'un gerçekten etkileyici olmasını bekliyorduk. Ve hayal kırıklığına uğramadık. Oyun, süper gevrek, yağmurlu açık hava şehir ortamlarında bile kesinlikle yıldırım hızıyla koştu, çılgın artırılmış güçlerimizle kötü adamları yakalamayı çok eğlenceli hale getirdi ve hiç yavaşlama olmadan her zamankinden daha kolay.

ASUS ROG SW - Karar

Asus ROG Zephyrus incelemesi

Burada Pingtwitter Towers'ta çok sayıda oyun dizüstü bilgisayarını inceliyoruz, bu yüzden Asus ROG Zephyrus'un gerçekten yeni ve özel bir şey olduğunu hissettiğimizi söylediğimizde, gerçekten bunu kastediyoruz, çünkü pazar, sadece hafifçe yinelenen ben de ürünlerle dolup taşıyor önceden var olan donanım özelliklerine göre.

Asus ROG Zephyrus gerçekten benzersizdir ve şüphesiz, oyun dizüstü bilgisayar üretiminde yeni bir ölçüt belirler. Nvidia Max-Q tasarımı, çoğu oyun dizüstü bilgisayarında bulunan etli yığınlara alışkın olanlar için, inceliği ve hafifliği, birinci sınıf metal kasasıyla çarpıcı bir şekilde birleşerek dikkat çekicidir.

Asus ROG Zephyrus resmi resim galerisi

Resim 1/5

Asus ROG Zephyrus resmi resim galerisi

Resim 2/5

Asus ROG Zephyrus resmi resim galerisi

Resim 3/5

Asus ROG Zephyrus resmi resim galerisi

Resim 4/5

Asus ROG Zephyrus resmi resim galerisi

Resim 5/5

Ve grafik olarak zorlu PC oyunlarını oynayan asıl ana etkinliğe gelince, sistem ona attığınız her şeyi aplomb ile hallediyor ve maksimum ayarlarla Intel Core i7-7700HQ, Nvidia GeForce GTX 1080 ve 16 GB DDR4 (2,400 MHz) RAM. Yukarıda belirtildiği gibi, Rise of the Tomb Raider, 101.15 FPS'lik bir referans puanı döndürdü ve bu tür sıvı hızlı deneyimler Zephyrus için standarttır.

Asus ROG Zephyrus, muhteşem bir oyun teknolojisi parçasıdır ve diğer birkaç sistem, performansıyla ve abartısız tarzıyla eşleşmeye yaklaşır. Kesinlikle tavsiye edilir.