Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi: Kral öldü, çok yaşa kral!

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi: Kral öldü, çok yaşa kral!

Günümüzün en iyi Asus ROG Zephyrus S GX701 fırsatları 8 Amazon müşteri yorumu Asus ROG ZEPHYRUS S GX701 ... Dizüstü Bilgisayarlar Direct2.949,97 £ GörünümASUS ROG ZEPHYRUS S ... Amazon Prime 3.617,99 £ İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi - anahtar özellikler


Ağırlık:5,95 pound (2,7 kg)
Boyutlar:G x D x Y = 15,7 x 10,7 x 0,7 inç (39,9 x 27,2 x 1,87 cm)
İŞLEMCİ:2,2 GHz Intel Core i7-8750H (altı çekirdekli, 9 MB önbellek, 4,1 GHz'e kadar)
Grafikler:Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q (8 GB GDDR6 VRAM); Intel UHD Graphics 630
VERİ DEPOSU:24 GB DDR4 (2.666 MHz)
Ekran:17,3 inç, Full HD (1.920x1.080) IPS, Pantone Onaylı (Nvidia G-Sync ile 144 Hz yenileme hızı)
Depolama:1 TB M.2 PCIe x4 SSD
Kamera:Full HD web kamerası (1080p, 60fps)
Limanlar:2 x USB 3.1 (USB Tip-C), 3 x USB 3.0, 1 x HDMI 2.0b, kulaklık girişi

Pingtwitter'ün resmi Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, bu güçlü yeni dizüstü oyun bilgisayarının nasıl performans gösterdiğini görmek için adım adım ilerledim ve ardından sistemle ilgili ayrıntılı incelememiz var. Ve tamamen dürüst olmak gerekirse, bu incelemeyi biraz endişeyle yapmaya başladım.

Çünkü geçen yılAsus ROG Zephrus GX501Oyun dizüstü bilgisayarı yalnızca incelemede en fazla beş yıldız almakla kalmayıp aynı zamanda prestijli sitemizin zirvesine oturarak Pingtwitter'te beni kesinlikle uçurdu.en iyi oyun dizüstü bilgisayarı rehberiyılın geri kalanı için ve aynı zamanda çok rekabetçi En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı ödülünü kazandı.Pingtwitter Ödülleri.

Bu nedenle, GX701'in takip etmesi çok zor bir hareket oldu ve geçmişte, üreticinin aynı başarıyı yeni bir cihazla kopyalayabileceğinin asla kaçınılmaz bir sonuç olmadığını bilmek için yeterince teknoloji yinelemesi gördüm.


Bu Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesinden hemen bir paket yemek isteyenler için, geçen yılki sistemde bolshy bir ikiye katlama yaparak, Asus'un burada başardığı gibi oyun tanrılarına fedakarlık yapabilirsiniz. kullanıcılarına sınıfının en iyisi taşınabilir PC oyun deneyimi.

Dürüstçe söyleyebilirim ki, GX701'de sunulan taşınabilir oyun gücü, burada Pingtwitter.com'da test ettiğim hiçbir şeye benzemiyor ve bir oyuncu olarak en zorlu AAA PC oyunlarına bile demir kaplı güvenle yaklaşabileceğiniz anlamına geliyor. Sisteminizin sadece onu çalıştırmakla kalmayacağını, aynı zamanda ayarlar açısından mutlak en iyi şekilde çalıştıracağını.


Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

GX701'in yapım kalitesi rakipsizdir ve zarif magnezyum şasisi sayesinde inanılmaz derecede üstün görünüyor ve hissediyor.


Ancak bunu yapmak için sistemin giriş fiyatı düştü. GX501 piyasaya sürüldüğünde iki binden fazla idi, bu da gider açısından oradaydı, ancak GX701 bunu 3.299.99 £ 'dan başlayan sistemle daha da yüksek bir seviyeye taşıyor.

Bu rakamı nasıl döndürürseniz çevirin, bu büyük bir değişim yığınıdır, bu nedenle aşağıdaki incelemenin size kişisel olarak göstereceğini umduğumuz şey, buna değip değmeyeceğini düşündüğünüzdür. Bu GX701'in bugün piyasadaki en iyi dizüstü oyun bilgisayarı olduğunu düşünüyorum, ancak büyük maliyeti nedeniyle asla satın alamayacağımdan da kesinlikle eminim.

Tam incelemeye geçmeden önce, donanımı ve özellikleri hakkında iyi bir genel bakış elde etmek için GX701'in resmi lansman fragmanına göz atmalısınız.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi: tasarla ve inşa et

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi


6,9 mm çerçeveler, GX701'in etkileyici bir yüzde 81 ekran / vücut oranına sahip olduğu anlamına gelir.

Asus ROG Zephyrus S GX701'i kutusundan çıkarın ve size çarpan ilk şey elinizde ne kadar yoğun (2,7 kg) hissettiğidir. Yıllardır test ettiğim, güçlü iç kısımlara sahip ancak süngerimsi klavyeli gösterişli, plastik kasalara sahip birçok oyun dizüstü bilgisayarının aksine, GX701 neredeyse monolitik olarak sağlam hissediyor. Kare şeklindeki magnezyum kasa dokunulduğunda serin hissettiriyor ve geçen yılki GX501'de olduğu gibi, sistemin kapağında krom kaplamalı ROG logosundan başka hiçbir şey yok. Saf sınıf.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Geçen yılki GX501'in kompakt klavyesi GX701'e geri döndü ve mükemmel bir şekilde işlevsel olmasına rağmen, yine de kullanımı oldukça sıkışık buldum.

Zephyrus S'yi açın ve GX501'den geri dönen birkaç özellik fark edeceksiniz. Bunlardan ilki çok sevindirici - Asus'un ekran açıldığında Zephyrus'un tabanının bir menteşe üzerinde otomatik olarak açıldığını gören yenilikçi Aktif Aerodinamik Sistemi. Bu, tabanın arkasında ısı dağılımına önemli ölçüde yardımcı olan küçük bir havalandırma oluşturur. Bu çok güzel bir mühendislik parçasıdır.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

GX701'deki yeni hacim kaydırma tekerleğinin tasarımı veya konumlandırmasının hayranı değildim.

Diğer geri dönen özellik, tuş başına RGB aydınlatması, Aura Sync ile N tuşlu rollover klavyedir ve bu o kadar hoş değildir. Bu kart, oldukça özelliklerle dolu ve mükemmel bir şekilde servis edilebilir olsa da, sistemin ön tarafına doğru itilmiş kompakt yerleşimi ile GX501'e takılı anahtarlar gibi oldukça sıkışık kalıyor. Bu konumlandırma, GX701'in güçlü dahili donanımını soğutmaya yardımcı olmak için üzerine oturtulmuş büyük bir delikli havalandırma plakası ile sistemin tasarımına bağlıdır.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

GX701'deki yoğun magnezyum kasa, dayanıklı bir güzelliğe sahiptir. Özellikle dizüstü bilgisayarın tabanını ve ekranını ayıran bakır renkli çizgiyi beğendim.

Kesinlikle bu klavyede oyun oynayabilir ve yazabilirsiniz, ancak mutlak en iyi oyun klavyesi deneyimine alıştığınızda paranın satın alabileceği en iyi klavye deneyimlerine alıştığınızda (Roccat Vulcan 120 Aimo) hiçbir karşılaştırma yok ve bunun harika bir deneyim olduğunu söylersem yalan söylemiş olurum. GX701'e sahip olsaydım, sistemi evde kullanırken şüphesiz özel bir oyun klavyesi takardım.

En dikkate değeryeniGX701'deki tasarım özelliği, sistemin hacmini kontrol etmek için gömülü, dikey olarak hareket eden bir kaydırma tekerleğidir. Bu tekerlek klavyenin F1 tuşunun üzerinde konumlandırılmış ve tam da beklediğiniz gibi çalışsa da, eğer dürüst olursam, eklenmesini gerçekten beğenmedim.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Zephyrus S GX701'deki sağa monte edilmiş izleme paneli, aynı zamanda bir hesap makinesi ve sayısal tuş takımı olarak ikiye katlanır.

Bana göre sadece çirkin görünmekle kalmıyor, aynı zamanda çok kötü görünen bir şey için büyük bir günah olarak, çok belirgin bir şekilde konumlandırılmış. Zephyrus S'ye her baktığınızda özleyemezsiniz ve en azından benim için başka türlü harika görünen bir sistemde göze batan bir şey olarak öne çıkıyor. GX501'in bu özelliğinden yoksun olmasını çok tercih ettim, ki tek bir noktayı bile kaçırmadım.

Tasarımda işleri tamamlayan GX701, bir USB 3.1 Tip-C ve sağ tarafta iki standart USB 3.1 bağlantı noktası ve ayrıca bir HDMI 2.0b çıkışı, DisplayPort 1.4, standart USB 3.1 ve Tip-C USB 3.1 bağlantı noktaları ile birlikte gelir. soldaki. Sol taraf ayrıca sistemin 5 mm ses jakını ve güç bağlantı noktasını bulacağınız yerdir.

Bu etkileyici bir bağlantı noktası seçimi ve oyuncuların büyük çoğunluğu için fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum. Fark etsem de dikkate değer bir eksiklik, birçok sert veya profesyonel oyuncu için biraz memnun kalabilecek olan Ethernet LAN bağlantı noktasının olmaması. Yine de kablosuz bir Wi-Fi bağlantısından memnun olmanızı sağlarsak, bu tartışmalı bir noktadır.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi: özellikler ve donanım

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

GX501'de piyasaya sürülen aynı yenilikçi aşağı açılan soğutma paneli, ısının dışarı atılmasına yardımcı olmak için dizüstü bilgisayarın tabanı bir menteşe üzerinde açılarak tekrar GX701'e geri döndü.

Zephyrus S GX701, teknik açıdan mutlak bir taşınabilir PC oyun canavarıdır. İnceleme birimim, çağrıldığında 4.1GHz'e kadar uçabilen Intel 2.2GHz i7-8750H hexa-core CPU, bir Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q 8GB GDDR6 GPU (bu büyük güç olduğunda Intel UHD Graphics 630 çağrılabilir gerekli değildir), 24 GB 2666 MHz DDR4 RAM, 1 TB M.2 PCIe x4 SSD ve 17,3 inç Full HD (1,920x1,080) ekran.

GX701'in ekranı Pantone onaylıdır ve 144Hz yenileme hızına ve Nvidia G-Sync özelliğine sahiptir. Bu arada sistem, bağlantı 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth için dahili yongalarla sağlanırken makine kullanımdayken sistemin üstüne klipslenebilen harici bir Full HD web kamerası (1080p, 60fps) ile birlikte gelir. 5.0.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Bağlantı noktaları açısından çok çeşitli USB bağlantılarının yanı sıra bir HDMI çıkışı ve 5 mm kulaklık jakı elde edersiniz. Bunların hepsi yana monte edilmiştir.

Bu, taşınabilir bir donanım kurulumunun cehenneminden biri olsa da, şovun yıldızı şüphesiz Nvidia'nın yepyeni GeForce RTX 2080 Max-Q grafik kartı, ki bence bu sadece bir mühendislik harikası. RTX 2080'in Max-Q sürümü, standart kart kadar hızlı değil, ancak o kadar ince ki, kişisel olarak, tüm bu donanımı paketlemesine rağmen, takas tamamen GX701'e değer.ve17 inçlik bir ekran, aslında oldukça taşınabilir.

Demek istediğim, beni yanlış anlamayın, bu kesinlikle hareket halindeyken oyun oynayacağınız bir sistem değil. Pek çok oyuncunun işe gidip gelirken Devil May Cry 5 için işe gidip geldiklerini göremiyorum, örneğin, sistemin en iyi şekilde herhangi bir yerde çalışabilmesi için bir prize takılması gerektiği gerçeği gibi bunu önlemek için.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Bu delikli delikler, iç ısının GX701'den kaçmasına yardımcı olur.

Bununla birlikte, birden çok masaüstü ortamı arasında geçiş yapmak için ince ve düz boyutları (39,9 x 27,2 x 1,87 cm), bir sırt çantasına veya dizüstü bilgisayar çantasına kolayca sığabileceği anlamına gelir. Ve birçok alıcı için bu sistemin ikincil bir sistem değil, masaüstü yerine geçeceği düşünülürse, bu bana çok mantıklı geliyor.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi: oyun ve performans

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Metro: Exodus, Asus ROG Zephyrus S GX701'de kesinlikle büyüleyici görünüyordu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tüm bu son teknoloji donanımı göz önünde bulundurarak, Asus ROG Zephyrus S GX701 bazı çok, çok güçlü kıyaslama puanları verdi. Yakındaki boxout'ta görülebileceği gibi, GX501'in 3D Mark's Time Spy ve Fire Strike testlerinde sırasıyla GX701'in 7.301 ve 16.558'ine göre baskın çıkan 5.576 ve 13.929 puanları ile geçen yılın amiral gemisi sisteminden rahat bir şekilde ileride rakamlar verdi.

Asus ROG Zephyrus S GX701 3DMark kriterleri

Time Spy:7.301

İtfaiye:16.558

Fire Strike Extreme:9.100

Fire Strike Ultra:4.666

Sky Diver:31.616

Gece Baskını:28.703

Tabii ki, bu kriterlerin hesaba katmadığı şey, ciddi bir hız artışının yanı sıra, Asus ROG Zephyrus S GX701, Max-Q tasarımıyla Nvidia'nın yeni yeni Nvidia GeForce RTX 2080'i salladığından, bu sistem aynı zamanda durumu açmanıza izin veriyor. -Oyunlardaki aydınlatmayı daha gerçekçi ve gerçekçi kılan gerçek zamanlı Işın İzleme gibi son teknoloji yeni grafik seçenekleri, oyun daldırma oluşturmaya yardımcı olur.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

GX701 bir GeForce 2080 GPU'yu sallarken, inanılmaz grafik doğruluğu ve özel efektler için Nvidia RTX ve Işın İzleme seçeneklerini açabilirsiniz.

Bunu, 4A Motoru ile ışıklandırmanın ve parçacık efektlerinin bol olduğu ortamlardan zevk alan yeni FPS Metro: Exodus'u test ettim ve şaşırtıcı derecede ayrıntılı ortamlar da sağladı. Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sonuçlar inanılmaz derecede etkileyiciydi, GX701'in ekranı görsel pizzazz ile damlıyordu. Exodus, menü sistemindeki her bir grafik ayarı maksimuma çıkmış olsa bile, çita kanıyla kaplı gibi çalışıyordu.

Asus ROG Zephyrus S GX701 GeekBench 4 kriterleri

CPU Tek Çekirdekli:4.752

CPU Çok Çekirdekli:19.412

Hesapla:240.843

Bununla birlikte, Metro ile donatılmış bir oyun dizüstü bilgisayarında Metro çalıştırmaktan en büyük çıkarımışın izleme özellikli GeForce RTX 2080, oyun dünyası ayar açıkken belirgin şekilde daha gerçekçi görünüyordu. Bu ince, dinamik bir değişimdir, ancak Metro gibi sürükleyici oyunlar kesinlikle bu gerçek daldırma hissini yeniden yaratmaya dayandığından ve çok gerçekçi küresel aydınlatmaya sahip olmak gerçekten buna büyük ölçüde yardımcı olduğundan, bir kez deneyimledikten sonra geri adım atmanın zor olduğu bir şey.

Metro'dan oyun içi çekimlerim mümkün olan sürükleyici aydınlatmaya iyi bir tat verirken, Metro Exodus dünyasını doğru bir şekilde yeniden yaratmaya geldiğinde GX701 S'nin gücünün daha da iyi bir örneği, gerçeği gösteren bu karşılaştırma resimlerinde görülebilir. Çernobil, Ukrayna'daki dünya lokasyonları, Metro Exodus'taki benzer lokasyonlarla yan yana. Aşağıdaki resimlere göz atın:

Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus incelemesi

Nvdia'nınRay Traced Global Illumination teknolojisiOyun içi sahneler ve ortamlar yalnızca aslına uygunluk ve doku derinliği açısından gerçekçi görünmekle kalmaz, aynı zamanda nasıl aydınlatıldıkları açısından da çok önemlidir. Ve bu doğru aydınlatma, günün hangi saatinde olursa olsun veya hangi nesnelerin ve aktörlerin bir ortamın ışığıyla etkileşime girdiğine bakılmaksızın kalır. Taşınabilir GX701'e bu teknolojiyi yüklemiş olmanız gerçekten harika.

Nvidia'nın bu resmi videosu, RTX özellikli bir grafik kartının Metro Exodus'u çalıştırırken sahip olduğu farkı gösteriyor:

Ayrıca Zephyrus S GX701'de uzun süredir devam eden bıçaklı oyun serisinin en sonuncusu Hitman 2'yi çalıştırdım. Bu oyundaki motor Metro: Exodus'taki kadar gelişmiş değil, ancak bazen yüzlerce NPC ile dolu büyük ortamları idare etmede uzmanlaşması bakımından farklıdır. Aynı zamanda, GX701 için mükemmel bir eşleşme olduğunu düşündüğüm, kelimenin tam anlamıyla stil ile damlayan bir oyun.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Hitman 2, Asus ROG Zephyrus S GX701'de mutlak bir rüya gibi koştu ve tüm grafik ayarları da maksimuma çıktı.

Söylemeye gerek yok, GX701 Hitman 2'nin kalbinde RTX 2080 ateşlendiğindeyerlebir edilmişbu sistem için bir test olarak gösterilmesi açısından. Bu oyunu PS4 Pro'da oynadım ve iyi gittiğini düşündüm, ancak GX701'de oynanış ve yüksek kare hızının akıcılığı tamamen yeni bir seviyeye taşındı. Planlarken ve ardından bir Silent Assassin cinayetini gerçekleştirirken oyunun konumlarında gizlice dolaşmak bir zevkti.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Asus ROG Zephyrus S GX701'in ekranı, yalnızca Full HD olmasına rağmen inanılmaz derecede parlak, net ve nVidia G-Sync ve 144Hz yenileme oranını destekliyor.

Aslında, GX701'de bilgisayar oyunları oynarken çok çabuk öğrendiğim şey, bu donanımınyolFull HD ekran için fazla Attığım her başlık şaşırtıcı derecede iyi çalıştı ve şüphesiz sistemin yalnızca 1920 x 1080 çözünürlükte çıktı vermesinin nedenlerinden biri.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Metro: Exodus'daki çılgın grafik doğruluğu ve akıcı oynanış, şüphesiz oyunlara daldırmaya yardımcı oldu.

Ama mesele şu ki, Max-Q RTX 2080 standart kart kadar hızlı olmasa dayaniGX701'e daha yüksek çözünürlüklü bir monitörü kolayca bağlayabileceğiniz ve arzu ettiğiniz buysa oyunları daha yüksek bir çözünürlükte çıkarabileceğiniz özellikler açısından modern AAA PC oyunlarının talep ettiği şey açısından güçlü. Zephyrus S bunu yapma gücüne sahiptir, yani 3K veya 4K çözünürlükte oyun oynamak istiyorsanız, o zaman dünya sizin istiridyenizdir.

Bununla birlikte, benim için ve özellikle GX701'in muazzam fiyat noktası düşünüldüğünde, Full HD ekranın aslında bu makine için kesinlikle ideal bir panel olduğunu düşünüyorum, çünkü yalnızca sizin tüm süslü özelliklere sahip bir üst, en üst birim değil. d en iyi oyun dizüstü bilgisayarına (144Hz, 3ms, G-Sync, vb.) sahip olmak istersiniz, ancak aynı zamanda geleceğe yöneliktir. Beş yıl içinde GX701'de hala çağdaş PC oyunlarını oynayabileceğiniz ve onları çok iyi çalıştırabileceğinizden oldukça eminim.

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi: Karar

Asus ROG Zephyrus S GX701 incelemesi

Asus ROG Zephyrus S GX701, basitçe muazzam taşınabilir PC oyun performansı sunar, ancak çok yüksek bir fiyata…

Bugün mevcut olan en iyi dizüstü oyun bilgisayarını istiyorsanız, GX701 tam size göre bir sistemdir. Kompakt klavyesi, ağ bağlantı noktasının olmaması gibi birkaç ufak tefek kıkırdamanın yanı sıra güzelce tasarlanmış, birinci sınıf bir pakette inanılmaz oyun performansı sunar.ilginç bir şekildetasarlanmış ve konumlandırılmış hacim çarkı, istenen hiçbir şeyi kesinlikle bırakmaz.

Bu, daha düşük bir fiyat noktasının dışında ...

Pingtwitter.com'da sık sık söylediğimiz gibi, eğer kapının hemen dışında en iyi teknolojiyi istiyorsanız, o zaman bunun için para ödemeniz gerekir, gerçekten bu kadar basit. Yani eğer senYapabilmekGX701'i alıyorsunuz ve şu anda taşınabilir PC oyun kurulumunuzu yükseltmek istiyorsunuz, o zaman Asus ROG Zephyrus S GX701'i tavsiye etmek gerçekten çok ama çok kolay.

Ve eğer GX701'e uzanamazsanız, o zaman her zaman, Nvidia GeForce GTX 1080'de olduğu gibi, GX701'in yarı fiyatına sahip olduğu gibi, yeni gasp edilen oyun dizüstü bilgisayarlarının eski kralı GX501 vardır. Yeni modelin çılgın gücüyle övünmese de, yine de ona fırlatabileceğiniz herhangi bir PC oyunuyla eşleşmekten daha fazlası olan ve aynı premium yapıyı ve yenilikçi tasarımı sunan bir sistem geliştirin.

Bugün yine de, GX701 dünyadaki en iyi dizüstü oyun bilgisayarıdır ve şu anda bir hiper-premium yükseltme arıyorsanız, listenizin en üstünde olmalıdır.

Asus ROG Zephyrus S GX701 hakkında daha fazla bilgi için üreticininresmi internet sitesi.

Günümüzün en iyi Asus ROG Zephyrus S GX701 fırsatları 8 Amazon müşteri yorumu Asus ROG ZEPHYRUS S GX701 ... Dizüstü Bilgisayarlar Direct2.949,97 £ GörünümASUS ROG ZEPHYRUS S ... Amazon Prime 3.617,99 £ İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzGünümüzün en iyi Asus ROG Zephyrus S GX701 fırsatları 8 Amazon müşteri yorumu Asus ROG ZEPHYRUS S GX701 ... Dizüstü Bilgisayarlar Direct2.949,97 £ GörünümASUS ROG ZEPHYRUS S ... Amazon Prime 3.617,99 £ İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz