Close

Asus Transformer Book T100 incelemesi

Asus Transformer Book T100 fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi 60NB06N0-CM1100 Asus Camera ... Walmart9,99 GörünümAsus Transformer Book ... Walmart78,77 ABD doları GörünümResim 1/5

Asus Transformer Book T100 incelemesi


Asus Transformer Book T100 incelemesi
Resim 2/5

Asus Transformer Book T100 incelemesi

Asus Transformer Book T100 incelemesi
Resim 3/5

Asus Transformer Book T100 incelemesi

Asus Transformer Book T100 incelemesi
Resim 4/5

Asus Transformer Book T100 incelemesi

Asus Transformer Book T100 incelemesi
Resim 5/5

Asus Transformer Book T100 incelemesi


Asus Transformer Book T100 incelemesi

Bu Windows 8.1 cihazı, iyi bir dizüstü bilgisayar VE tablet olmak için gereken özelliklere sahip mi? Asus Transformer Book T100 incelememize göz atın

Tabletler bazen yaratıcılıktan çok tüketim için araçlar olarak görülüyor. Eğlenmek için pek çok oyun, film ve kitap var, neden uygun bir bilgisayar bunu bu kadar iyi yaptığında bir belge yazmak, bir elektronik tablo hazırlamak veya bir sunum oluşturmak için kullanasınız?

Asusher iki dünyanın da en iyisi yapmak için klipsli bir klavye sağlayarak tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasındaki çizgileri bulanıklaştırmaya çalışıyor - zaten teori bu. Asus Transformer Book T100, klipsli bir klavyeye sahip 10,1 inçlik bir tablettir - fiziksel bir bağlantı, Bluetooth'a bağımlı olmanıza gerek olmadığı anlamına gelir ve menteşe, uygun bir dizüstü bilgisayarın yapacağı gibi düz katlandığı anlamına gelir.


Marka, daha önce bu alanda beğeni ile başarı elde etti.Asus Transformer Pad 300veAsus Transformer Pad Infinityama bu sefer teslim edebilir mi?

Asus Transformer Book T100: Boyut ve yapı

10.1 inçlik ekran, klavye takılı olsa bile bunun çoğu dizüstü bilgisayardan daha küçük olduğu anlamına gelir. Klipsini açın ve geniş ekranlı tablet tatmin edici bir şekilde bağımsızdır. Ayrı ayrı veya birlikte, T100 yönetilebilir bir şekilde hafiftir - tek başına tablet için 550 g, klavye için de yaklaşık iki katı.

Bu, tablet formatındaki T100'ün Apple'dan belirgin şekilde daha hafif olduğu anlamına gelirIpad 2daha ağır olsa daiPad Air. T100, 263 x 171 x 10,5 mm ölçülerinde, ancak klavye takılıyken yaklaşık 2,5 mm daha kalın.

Plastik kasa kaçınılmaz olarak iPad gibi birinci sınıf malzemeli makinelerle olumsuz karşılaştırmalar yapsa da tablet sağlam ve sağlam yapılıdır. Yumuşak lastik sırtıyla klavye, tuşların kendileri daha az ikna edici olmasına, sıkışık ve hafif tıklamalı bir his uyandırmasına rağmen dokunuşta iyi hissettiriyor.

Daha da kötüsü, izleme paneli kesinlikle düşük kiralı hissediyor ve yapımın en az başarılı olan kısmı. Tuşlarda arka ışık yok ve klavyede pil yok. Bu, klavyenin ışığını korur ve klavyenin yeniden şarj edilmesine gerek olmadığı anlamına gelir, ancak pil ömrünün tablettekiyle sınırlı olduğu anlamına gelir.

Aslında klavye biraz fazla hafif: dizüstü bilgisayar modunda T100 sanki geriye doğru devrilebilirmiş gibi biraz ağır geliyor.


Asus Transformer Book T100: Özellikler

BuWindows 8tablet yalnızca en son sürüm olan Windows 8.1'i değil, aynı zamanda tüm yetenekleri de içerir - bu bir Windows RT makinesi değildir. Bu, kullanılabilir programlar yelpazesinin, RT makineleri gibi Windows mağazasındaki uygulamalarla sınırlı olmayıp, mümkün olan en geniş kapsamda olduğu anlamına gelir.

Birinde tablet ve dizüstü bilgisayara sahip olmanın rahatlığı başka bir sorun yaratabilir: örneğin dokunmatik ekranı dürtmeli mi yoksa bir yön tuşuna mı dokunmalısınız? Uygulama, kullanıcılara hangisini tercih ettiklerini söyleyecektir ve bu ikilemlerde izleme dörtgenini kullanmanın en iyi seçenek olmayacağını tahmin ediyoruz.

Asus Transformer Book T100: Ekran

Ekran kesinlikle kullanılabilir ancak full HD değil ve gösteriyor. Günlük kullanımda farklar küçük olsa da, video oynatma en düşük çözünürlüğü en kötü haliyle gösterebilir.

Aslında piksel yoğunluğu Apple iPad 2'den daha fazla - burada 1,366 x 768 piksel, yani inç başına 155 piksel - ancak artık Retina ekranlarının veya eşdeğerlerinin sıradan olduğu bir dünyada bu son derece keskin görünmüyor. Elbette fiyatı düşük tutuyor, ancak T100'ün IPS ekranı parlak renklerin yanı sıra keskin netlikten yoksun.

Asus Transformer Book T100: Kamera

Tabletler, bildiğimiz gibi, ergonomik olarak kötü kameralardır ve Asus, arka kamera takmayarak bunu özüne almış gibi görünüyor. Ön tarafta 1.2MP çözünürlükte bir tane var, bu Kodak anlarını yakalamaktan çok görüntülü aramalar için çok uygun.

Asus Transformer Book T100: Performans

IntelT100'ün kalbindeki Atom Z3740 1.33GHz dört çekirdekli işlemci yeterince iyi, ancak yine iPad Air gibi en hızlı, en güçlü şekilde yongalanmış tabletlere kıyasla sorun yaşıyor. Yine de dokunmatik ekran duyarlı ve hızlı. Tablet, nadiren aşırı vergilendirilmiş veya yetişmekte zorlanan Windows 8.1 ile iyi başa çıkıyor.

Cihazı şarj ettiğiniz microHDMI, microSD hafıza kartı yuvası, kulaklık soketi ve microUSB ile bağlantı yeterince iyi. Klavye, tam boyutlu bir USB 3.0 soketine sahiptir.

Ekranda verilen video oynatma, yüksek çözünürlüklü ekranlarla aynı seviyede değil ve ses, kötü olmasa da Amazon Kindle Fire HDX'teki kadar güçlü değil. Yüksek hacimler çarpıtabilir, akıl.

64GB modeli olmasına rağmen, çoğu kişi için yeterli olması gereken 32GB kapasiteye sahip ve yine de kullanışlı microSD kart yuvası, depolamayı ekonomik bir şekilde genişletebileceğiniz anlamına geliyor.


Asus Transformer Book T100: Pil

Asus, T100'ün pil ömrü için 11 saat alıntı yapıyor ve bunu klavyeli veya klavyesiz yönetiyor. T100'ü tüm gün bir dizüstü bilgisayar yerine kullanabileceğiniz için, bu hiç de fena değil.

Asus Transformer Book T100: Karar

Asus Transformer Book T100 gibi araçlar, artık bir tablet ve bir dizüstü bilgisayar arasında seçim yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir - tam işlevli bir bilgisayardır, bu nedenle tek seçeneğiniz klavye açık veya klavyenin kapalı olmasıdır. Oldukça hafiftir, her iki parçası da monte edilmiş bir dizüstü bilgisayarla karşılaştırılır. Ve iyi ve uzun bir performans sergiliyor.

Kapak tarafında, ekran gerçekten oradaki diğerleriyle eşleşmiyor, bu nedenle düşük çözünürlüğü ve ortalama renk paletinden sıkılabilirsiniz. Ve klavye, yapı kalitesi ve kullanılabilirlik açısından, özellikle de gıcırtılı dokunmatik yüzey açısından bir hayal kırıklığıdır. T100 sadece wi-fi konfigürasyonunda da mevcuttur, 3G modeli yoktur.

Yine de küçük, temiz ve uygun fiyatlı, bu nedenle eksik başarıların iyi değeriyle telafi edildiğini hissedebilirsiniz.

Asus Transformer Book T100 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Asus Transformer Book T100 fiyatı: 349 £ (32GB)