Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Asus VivoBook S15 incelemesi: 2020'de satın alınan en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri

Asus VivoBook S15 incelemesi: 2020'de satın alınan en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri

Asus VivoBook S15, ASUS - VivoBook S15 15.6 '... En İyi Satın Al $ 699.99 ASUS - VivoBook S15 15.6' ... En İyi Satın Al 699,99 $ Asus VivoBook S15 Indie Black ... Abt Electronics699,99 GörünümASUS S510UN-EH76 VivoBook S ... Amazon Prime 1.499,77 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Asus VivoBook S15 dizüstü bilgisayar (S533 modeli), önceki VivoBook'ların bizi etkilediği için incelemeyi dört gözle beklediğimiz bir dizüstü bilgisayardır - ve aslında birçok önlemle bu, elinize alabileceğiniz en iyi Windows 10 dizüstü bilgisayarlardan biridir. şimdi.

Bir dizüstü bilgisayardan hızdan stile, uzun pil ömrüne kadar ne istediğinizi düşündüğünüzde, Asus VivoBook S15 bu kutuların çoğunu işaretliyor. Büyük, 15,6 inçlik bir ekrana ve tam bir sayısal tuş takımına da sahip oluyorsunuz, ancak dizüstü bilgisayar asla aşırı büyük veya hantal hissetmiyor.

Ve Windows 10 elbette Windows 10'dur - Microsoft'un masaüstü işletim sistemi, akıllı telefonlarla (özellikle Android cihazlar) gelişmiş entegrasyon ve Microsoft Edge biçiminde yenilenmiş, Chromium tabanlı bir tarayıcıyla daha iyi ve daha iyi hale gelmeye devam ediyor.

Eksiksiz Asus VivoBook S15 incelememiz, bunun sizin için en iyi dizüstü bilgisayar olup olmadığına karar vermeniz için bilmeniz gereken her şeyi size verecektir: sahip olduğumuz birkaç hafta boyunca kullanmanın nasıl bir şey olduğunu ve neler yaptığımızı öğrenin. özel güçlü yönlerinin olduğunu düşünüyorum.


Asus VivoBook S15 incelemesi: ekran ve tasarım

Resim 1/2

Asus VivoBook S15

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/2

Asus VivoBook S15


(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus VivoBook S15 ile birlikte gelen 15,6 inç, 1920 x 1080 çözünürlüklü ekran, bakmak ve çalışmak için bir zevk: ekranın kendisi parlak, canlı ve keskinken kenarların etrafında hoş ince çerçeveler var. 16: 9 en-boy oranı bizim en sevdiğimiz değil - bu arada bu 16:10 - ama elbette geniş ekran filmler ve şovlar için mükemmel.

Diğer yerlerde dizüstü bilgisayar, iyi bir yastıklama hissi veren ve iyi aydınlatılmış görünen geniş klavyesiyle birinci sınıf malzemelerinden iyi bir şekilde yararlanır - Enter tuşunun etrafındaki farklı renk hoş bir dokunuş - ve izleme paneli eşit derecede duyarlı ve doğrudur. İzleme dörtgeni yerleşik bir parmak izi sensörüyle gelir ve Windows 10'da oturum açmayı çocuk oyuncağı haline getirir. Tamamen metal şasi parçaya bakıyor ve size uzun süre dayanacağı izlenimini veriyor.


Bu boyutta bir dizüstü bilgisayarı 13 inçlik bir dizüstü bilgisayar gibi seçmenin avantajlarından biri, çok sayıda bağlantı noktasına sahip olmanızdır: Asus VivoBook S15, bir HDMI bağlantı noktası, bir Thunderbolt 4 USB-C bağlantı noktası, bir USB 3.2 USB-A bağlantı noktası ile birlikte gelir. ve iki USB 2.0 USB-A bağlantı noktası, bir kulaklık girişi ve bir microSD kart okuyucu ile birlikte. Bu, pek çok temeli kapsar ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda renk seçeneği vardır: Indie Black, Gaia Green, Resolute Red ve Dreamy White (yeşile sahiptik).

Geniş 15,6 inç ekrana rağmen, dizüstü bilgisayar yalnızca 16,1 mm (0,63 inç) kalınlığında ve 1,8 kg (3,97 lbs) ile teraziye eğiliyor. Bir çantanın içine koymak için biraz odaya ihtiyacınız olacak, ancak bu sizi hiç de ağırlaştırmayacak. Kullanılan malzemelerden renkli kapaklara, klavyelerdeki arka aydınlatmaya kadar Asus'un burada başardığını tasarım ve stil açısından beğeniyoruz ve kalabalık bir pazarda öne çıkıyor.

Asus VivoBook S15 incelemesi: performans ve özellikler

Asus VivoBook S15

(Resim kredisi: Asus)

Asus VivoBook S15 inceleme modelimiz, en yeni 11. nesil Intel i7-1165G7 işlemcilerden biriyle geldi, neredeyse mükemmel performans ve yeterli pil ömrü, 16 GB RAM ve 1 TB SSD sabit sürücü garanti ediyor. Daha az depolama alanı, 8 GB RAM ve daha az güçlü 11. nesil Intel i5-1135G7 işlemciye sahip başka yapılandırmalar da mevcuttur, bu nedenle fiyatı biraz düşürmek istiyorsanız bunlar bir seçenektir. Görseller, Intel Iris X entegre grafiklerle işlenir.


Test ettiğimiz i7 destekli dizüstü bilgisayar durumunda, bu özellikleri okurken beklediğiniz gibi performans, günlük bilgi işlem ihtiyaçlarımız için fazlasıyla yeterliydi. Özel grafiklerin olmaması, zorlu oyunların ve büyük video düzenleme projelerinin söz konusu olmadığı anlamına gelir, ancak diğer her şey için, Asus VivoBook S15 sizi kapsıyor. Intel'in üreticilere sunduğu yeni 11. nesil yongalar için çok iyi bir reklam olan güçlü, yetenekli bir dizüstü bilgisayar.

Biraz geniş ekran video yükleyin ve sadece iyi görünmekle kalmayıp aynı zamanda kulağa da hoş geldiğini keşfedersiniz - dizüstü bilgisayar, sizin için surround sesi bile deneyecek Harman Kardon sertifikalı bir stereo ses sistemiyle birlikte gelir. Bir ev eğlence sistemiyle pek yukarıda değil ve bas biraz eksik, ancak ses şaşırtıcı derecede yüksek bir ses seviyesinde net ve net kalıyor, müzik parçalarının ayrı ayrı öğelerinin ayırt edilmesi kolay. Dizüstü bilgisayar için başka bir artı nokta.

Bu çok önemli pil ömrü söz konusu olduğunda, Asus VivoBook S15 herhangi bir rekor kırmasa da burada da iyi iş çıkarıyor. Şarj cihazından 7-8 saat uzaklaşmayı başardık, bu boyuttaki bir dizüstü bilgisayar için uygun, ancak gerçekten çok zorlayıcı bir şey yapmıyorduk. Standart iki saatlik video akışı testimizde - maksimum parlaklık, düşük ses seviyesi - dizüstü bilgisayar yüzde 100'den yüzde 75'e düştü ve bu da genel olarak yaklaşık 8 saat sürdüğünü gösteriyor.

Asus VivoBook S15 incelemesi: fiyat ve karar

Asus VivoBook S15

(Resim kredisi: Asus)

Henüz Asus VivoBook S15'in fiyatından gerçekten bahsetmedik, bu da onu daha da çekici kılıyor. En son çevrimiçi fırsatlar için bu sayfadaki pencere öğelerine bakın, ancak bu dizüstü bilgisayarı, İngiltere'de 700 £ veya ABD'de 700 $ civarında çok makul bir orta sınıf fiyatına alabilirsiniz. Kesinlikle çok daha ucuz olan Windows dizüstü bilgisayarları alabilirsiniz, ancak Asus VivoBook S15 ile paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz.

Gerçekten göz alıcı olan tasarım ve estetik ve renk seçenekleriyle başlar. 15,6 inç ekran, kelime işlemciden en sevdiğiniz diziyi art arda izlemeye kadar her şey için mükemmeldir ve yine de tüm bu ekran alanına rağmen, bu taşınabilir bilgisayar hala taşınabilirliğe vurgu yapmaktadır: hiçbir şekilde hantal değildir.

Sunulan en yeni 11. nesil Intel işlemciler ve düzinelerce tarayıcı sekmesi veya düzinelerce açık görüntüyü işlemek için bol miktarda RAM ile dizüstü bilgisayarın içine baktığınızda olumlu şeyler devam ediyor. Oynamak için bol miktarda dahili depolama alanınız da var, bu da süper hızlı: Çok sayıda dosyayı değiştirmek, Asus VivoBook S15'in kolaylıkla üstesinden geldiği bir başka görev.

Her şey bir arada düşünüldüğünde, bu şu anda en sevdiğimiz dizüstü bilgisayarımız. Piyasada daha güçlü dizüstü bilgisayarlar, daha iyi ekranlı dizüstü bilgisayarlar ve daha düşük fiyatlı dizüstü bilgisayarlar var, ancak günlük 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar için yapmanız gereken tüm görevleri yerine getirecek ve daha sonra bazıları çok Bu orta sınıf fiyata yenmek zor - fiyat ve performans arasındaki mükemmel denge.