Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13: En iyi dizüstü bilgisayarlardan ikisi başa baş

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13: En iyi dizüstü bilgisayarlardan ikisi başa baş

Seçmeken iyi dizüstü bilgisayarsizin için birçok yüksek kaliteli taşınabilir bilgisayarı incelemek anlamına gelir ve şu anda karşılaşacağınız en iyi iki bilgisayar burada bire bir karşılaştırmada ele alınmaktadır:Asus VivoBook S15veDell XPS 13.


Bu iki mükemmel dizüstü bilgisayardan hangisinin şu anda özel ihtiyaçlarınız için en iyi satın alma olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki tüm ana kategorileri ele alacağız - pil ömrü, performans, ekran boyutu ve kalitesi, ve bunun dışında her şey.

Bazı açılardan, gerçekte hangisini seçtiğiniz önemli değildir - bu Windows dizüstü bilgisayarların her ikisi de kişisel bilgisayar kullanımınız için iyi bir iş çıkaracaktır. İkisi arasında da aşağıda ele alacağımız bazı önemli farklılıklar var.

Bugünlerde çoğu dizüstü bilgisayar için norm olduğu gibi, Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13 çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur, bu nedenle özellikler ve fiyatlandırma söz konusu olduğunda seçim yapabileceğiniz birkaç farklı seçeneğiniz var - ve biz de kafa kafaya bu seçenekleri de kapsar.

Günümüzün en iyi Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13 (2020) fırsatları ASUS - VivoBook S15 15.6 '... Asus VivoBook S15 Best Buy $ 699.99 GörüntüleTüm fiyatları görünXPS 13 İş Dizüstü Bilgisayarı - 13 '' ...Dell XPS 13 (2020)Dell1.449 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13: tasarım ve ekran

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13


Asus VivoBook S15.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu iki dizüstü bilgisayar arasındaki ilk büyük farkımız ekranla birlikte geliyor - filmleriniz ve uygulamalarınız için daha büyük bir tuval istiyorsanız Asus VivoBook S15 tercih etmeniz gereken şey. 15.6 inç, 1920 x 1080 piksel, 16: 9 en boy oranına sahip ekranı testlerimize göre kullanmak bir zevktir. Ekranın büyük boyutuna rağmen, dizüstü bilgisayar aynı zamanda nispeten ince ve hafif bir his veriyor.


Ekranın yanı sıra, Asus VivoBook S15, dayanıklı ve şık tamamen metal bir kasa ve aralarından seçim yapabileceğiniz renkli dizüstü bilgisayar kapaklarıyla genel olarak çok üstün bir his sunuyor. Dizüstü bilgisayardaki ekstra alan - 361,4 mm x 243,5 mm x 18 mm (14,2 inç x 9,6 inç x 0,7 inç) ölçülerinde - bazıları için önemli bir satış noktası olacak sayısal tuş takımına sahip tam bir klavye için yer olduğu anlamına gelir. .

Bu daha büyük dizüstü bilgisayarlar, aksesuarlarınızı bağlamak için bağlantı noktaları için daha fazla alan anlamına da gelir. Kulaklık girişi ve microSD kart okuyucu ile birlikte bir HDMI bağlantı noktası, Thunderbolt 4 USB-C bağlantı noktası, USB 3.2 USB-A bağlantı noktası ve iki USB 2.0 USB-A bağlantı noktası alırsınız. Bağlayacak çok sayıda çevre biriminiz varsa - harici monitörler ve sabit disk sürücüleri gibi - o zaman bu dizüstü bilgisayar olabilir.


Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13

Asus VivoBook S15.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dell XPS 13, 13,4 inç ekrandan başlayarak tamamen daha kompakt bir olaydır. İster 1920 x 1200 piksel sürümü seçin, ister tam 4K deneyimi için fazladan ödeyin (yani 3840 x 2400 piksel). En boy oranının 16:10 olduğunu fark edeceksiniz, bu da web siteleri ve belgeler için biraz daha iyi. Asus dizüstü bilgisayar gibi Dell XPS 13 de mükemmel bir ekran sunuyor.

İnce ekran çerçeveleri ve kasa boyunca güzelce işlenmiş karbon fiber malzeme ile Dell XPS 13, Asus VivoBook 13'ten bile daha iyi görünebilir - bu çok yakın bir görüş. Dell dizüstü bilgisayarın taşınması ve tek elle kullanılması kesinlikle daha kolaydır, bu nedenle, hareket halindeyken kullanılacak bir şey arıyorsanız daha iyi bir seçenek olacaktır.


Dell XPS 13'ün genel boyutları 296 mm x 199 mm x 14,8 mm (11,7 inç x 7,8 inç x 0,6 inç) olduğundan, bir çantaya koymak ve masa başında oturmak için mükemmeldir. Dizüstü bilgisayardaki bağlantı noktaları açısından, 3,5 mm kulaklık jakınız, bir microSD kart okuyucunuz ve USB-C yuvaları olarak ikiye katlanan iki Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahipsiniz - eğer bağlamak istediğiniz çok sayıda aksesuarınız varsa bir sonraki dizüstü bilgisayarınıza kadar, satın almadan önce Dell XPS 13'ün bunları işleyebildiğinden emin olun.

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13: özellikler ve performans

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13

Dell XPS 13.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Hem Asus VivoBook S15'in hem de Dell XPS 13'ün çeşitli konfigürasyonlarının mevcut olduğunu ve bu konfigürasyonların zamanla değişmeye ve güncellenmeye devam edeceğini belirttik. İncelememiz gereken iki dizüstü bilgisayar modelini karşılaştırabiliriz, ancak her seride şu anda satışta olan diğer seçenekleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Asus VivoBook S15Test ettiğimiz 11. nesil Intel i7-1165G7 işlemci, artı 16 GB RAM ve 1 TB SSD ile geldi - bu, özellikle bu boyuttaki bir dizüstü bilgisayar için güçlü bir yapılandırma. Ancak, Intel Iris X entegre grafikleri, grafik gücü gittiği sürece görevde olduğundan, ağır hizmet video oyunları veya video düzenleme için yeterli değildir.

Pil ömrü açısından, Asus VivoBook S15, deneyimlerimize dayanarak, şarj cihazından 7-8 saat uzakta kullanımı yönetiyor - bu, bu boyuttaki bir dizüstü bilgisayar için yeterince saygın. Standart iki saatlik video akışı testimiz - maksimum parlaklık, düşük ses seviyesi - dizüstü bilgisayar yüzde 100'den yüzde 75'e düştü; bu da, yaptığınız tek şey video akışı ise, şarjlar arasında yaklaşık 8 saat sürdüğünü gösteriyor.

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13

Dell XPS 13.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Devam etmekDell XPS 13İncelememizde test ettiğimiz model, 10. nesil Intel Core i7-1065G7 işlemci, 16 GB RAM ve 1 TB SSD depolama ile donatılmıştı. Dizüstü bilgisayarın artık aynı yonganın 11. nesil sürümü ile mevcut olduğunu belirtmekte fayda var; bu, işlemci ve yerleşik grafik gücü söz konusu olduğunda onu Asus dizüstü bilgisayar ile aynı seviyeye getirecek.

Pil ömrü 5-6 saat civarında seyrederken, iki saatlik video akışı testimiz pil seviyesini yüzde 100'den yüzde 68'e düşürdü ve yaklaşık 6-7 saat kesintisiz film izlemeyi önerdi. Dell XPS 13'ün 4K ekran sürümünde olmasına rağmen, bu, ekrana güç verildiğinde çok fazla pil ömrünün emileceği anlamına gelecektir.

Bu iki dizüstü bilgisayardan ne kadar performans elde etmeyi bekleyebileceğiniz konusunda, çok benzerler - her ikisi de, Intel'in sunduğu en son silikon ile, yerine getirmeniz gereken görevlerin çoğunu hızlandırabilir, ancak herhangi bir ciddi oyun seviyesi için gereken grafik performansını elde edecek. İster evde ister yolda, iki taşınabilir pakete çok fazla güç sığdırıyorlar.

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13: fiyat ve karar

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13

Asus VivoBook S15.

(Resim kredisi: Asus)

Asus VivoBook S15 veya Dell XPS 13'ü elinize almak için neye harcamanız gerektiğine gelince, bu iki dizüstü bilgisayarın çeşitli yapılandırmaları size aralarından seçim yapabileceğiniz bir fiyat noktası seçeneği sunar - ve bu fiyatlar oldukça düzenli bir şekilde. En son fırsatlar için bu sayfadaki pencere öğelerine bakın, ancak genel olarak Asus dizüstü bilgisayar size Dell'inkinden daha ucuza mal olacak.

Dahili bileşenler iki dizüstü bilgisayarda benzer olsa da, Dell bilgisayar her şeyi daha küçük bir alanda toplar ve dizüstü bilgisayar pazarına gelince genellikle bir fiyat primiyle birlikte gelir. Söyleyebileceğimiz şey, hem Asus VivoBook S15 hem de Dell XPS 13'ün para için bol miktarda değer sunduğu.

Her iki dizüstü bilgisayar da şık ve iyi inşa edilmiştir, her ikisi de etkileyici ekranlarla birlikte gelir ve her ikisi de, en zorlu görevler ve oyunlar dışında tüm güçleri aşmanıza yardımcı olmak için benzer performans seviyelerine sahiptir. Burada sahip olduğumuz iki dizüstü bilgisayar açısından, piyasadaki en üst düzey oyunları çalıştırabileceğinizden emin olmak için biraz daha fazla para harcamayı düşünmeniz gereken yer gerçekten sadece grafik gücüdür (eğer isterseniz için).

Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13

Dell XPS 13.

(Resim kredisi: Dell)

Bahsettiğimiz gibi, en önemli farklardan biri boyuttur - Asus'un daha büyük, 16: 9 en boy oranına sahip 15,6 inçlik ekranı, arkanıza yaslanıp film izlemek için size daha fazla alan ve daha iyi bir konfigürasyon sağlarken 16:10 Dell'deki 13,4 inç en boy oranı, onu daha kompakt hale getirir ve dünyayı yanınızda götürmek (veya sadece evin içinde dolaşmak) için daha uygun hale getirir.

Her iki dizüstü bilgisayarın da estetik açıdan etkileyici olduğunu söylemiştik, ancak burada da farklılıklar var: Dell, ikisi arasında daha ince ve iş benzeri, Asus ise görünüşe gelince biraz daha gösterişli. Enter tuşundaki renkli arka aydınlatma ve kapak gölgelerinin seçimi).

Her iki dizüstü bilgisayarın da Windows 10'un en son sürümünü çalıştırdığı düşünüldüğünde, gerçekten bir karar vermek ve aralarında seçim yapmak için tartmanız gereken boyut ve tasarımdır. Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13 arasındaki farkları bilmek söz konusu olduğunda, umarım artık çok daha bilgili hissedeceksiniz.

Günümüzün en iyi Asus VivoBook S15 ve Dell XPS 13 (2020) fırsatları ASUS - VivoBook S15 15.6 '... Asus VivoBook S15 Best Buy $ 699.99 GörüntüleTüm fiyatları görünXPS 13 İş Dizüstü Bilgisayarı - 13 '' ...Dell XPS 13 (2020)Dell1.449 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz