Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Asus ZenBook Flip S 13 incelemesi: göz alıcı bir 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar

Asus ZenBook Flip S 13 incelemesi: göz alıcı bir 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar

Büyüyen birinci sınıf 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar portföyüne en son eklenen Asus ZenBook Flip S ile tanışın. Asus, son zamanlarda taşınabilir bilgisayar dünyasındaki en aktif ve yenilikçi üreticilerden biri olarak uzun bir geçmişe sahiptir - sadeceson VivoBook S15başka bir şık ve güçlü iyilik dilimi için - ve göz alıcı Asus ZenBook Flip S ile bu trendi sürdürüyor.


İnce form faktörüne rağmen, Asus ZenBook Flip S, Intel'in 'Evo' kalite işaretine sahip ilklerden biri olan çok yetenekli bir 11. Nesil 'Tiger Lake' işlemciye ve biraz ışık için mükemmel olan kesinlikle muhteşem bir 4K OLED ekrana sahiptir. oyun ve tüm favori uygulamalarınız ve akış hizmetleriniz.

Eksiksiz Asus ZenBook Flip S incelememiz, bunun sizin için en iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar olup olmadığına karar vermeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi size verecektir: Sahip olduğumuz zaman içinde ne kullandığımızı öğrenin, ve onun güçlü ve zayıf yönlerinin ne olduğunu düşünüyoruz.

ASUS ZENBOOK FLIP S 13 İNCELEME: EKRAN VE TASARIM

Resim 1/2

Asus ZenBook Flip S 2020 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/2

Asus ZenBook Flip S 2020 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

İnceleme birimimiz, fantastik bir 13,3 inç 3840 x 2160 4K UHD çözünürlüklü ekrana ve son derece canlı Pantone onaylı renk doğruluğu ve süper canlı% 100 DCI-P3 renk gamına sahiptir. Derin siyahlardan (VESA DisplayHDR 500 Gerçek Siyah ile desteklenmiştir) ev seanslarından daha uzun süreli çalışmalar için TÜV Rheinland sertifikalı göz bakımına kadar her şeyle bu yıl test ettiğimiz en iyi ekranlardan biridir.

Kutudan çıkar çıkmaz, farklı kullanımlara ve farklı ayarlara ideal olarak uyan (ayrıca panelin renk stilini etkileyen) bir dizi farklı mod ve ön ayarınız var. 2'si 1 arada piyasada mevcut en parlak ekranlar değil - bu fiyat noktasında bile - ancak renk doğruluğu ve ekran ayrıntıları açısından diğer tüm hibrit makinelerin önüne geçiyor.


Bu OLED ekran, özellikle geleneksel bir IPS ekranına dayanan diğer 2'si 1 arada cihazlarla karşılaştırıldığında, onu başlattığınız anda gerçekten bir fark yaratıyor. Bu, dizüstü bilgisayar dünyasındaki en pahalı özelliklerden biridir - taşınabilir bir bilgisayarda 4K'ya sahip olmak şu anda en üst seviyededir - ancak konu parlaklık ve kontrast olduğunda ne kadar çarpıcı olduğunu görmezden gelmek imkansızdır.

Bu muhteşem ekran, daha küçük çerçeveler (yanlarda yalnızca 3,9 mm) ve toplam ağırlığı yalnızca 1,2 kg ve süper ince kalınlığı yalnızca 13,9 mm olan tasarımı ile tamamlanmaktadır. Açıkça en önemli parçası 4K ekranıyla oluşturulmuş bir cihaz, ancak bu kadar iyi göründüğünde, bu düşünce tarzını tartışmak zor.


Adından da anlaşılacağı gibi, Asus ZenBook Flip S, tablet modunda kullanım için ekranı tamamen geri katlamanıza veya internette kolay gezinme ve Netflix akışı için çadıra girmenize olanak tanıyarak gerçekten 'dönüyor'. Menteşede bol miktarda direnç var, bu yüzden asla çökecekmiş gibi hissettirmiyor - aslında menteşelerin başlamak için biraz fazla sıkı olduğunu fark ettik, ancak sürekli kullanımla biraz gevşeyeceklerini hayal ediyoruz.

Asus ZenBook Flip S, 10 noktalı kapasitif dokunuşu destekler, bu nedenle biraz hafif oyunlar için idealdir ve özellikle uygulamalar arasında gezinirken ve web'de gezinirken sekmeler arasında geçiş yaparken oldukça duyarlı buluyoruz. Bu 2'si 1 arada bilgisayarın hem ekranı hem de kasası en hafif dokunuşlarla parmak izlerini gösterdiğinden, grafik tasarımı / eskiz uygulamaları için bir kalemle dolu olmaması utanç verici.

ASUS ZENBOOK FLIP S 13 İNCELEME: PERFORMANS VE ÖZELLİKLER

Asus ZenBook Flip S 2020 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus ZenBook Flip S, Intel’in yeni ‘Tiger Lake’ CPU'larına sahip ilklerden biri olan 11. Nesil Core i7 Intel işlemciyle birlikte gelir ve kullanmaya başladığınız anda farkı gerçekten hissedebilirsiniz. Optimize edilmiş güç verimliliği ve genel performans için tasarlanan Tiger Lake, 10. Nesil i7 CPU kullanan hibrit makinelere kıyasla genel olarak geliştirilmiş saat hızları ve iyileştirilmiş performans anlamına gelir.


Daha spesifik olmak gerekirse, Asus ZenBook Flip S, maksimum 4,7GHz hıza ve 2.8 GHz saat hızına sahip bir i7 1165G7 işlemciye sahiptir. Kağıt üzerinde etkileyici bir dizi özellik, ancak bu 2'si 1 arada Asus'un sınırları içinde nasıl duruyor? Geekbench 5.0 testimiz, 11. Nesil işlemci için şaşırtıcı derecede düşük olan 3.831 puan aldı - özellikle de bu çekirdek puanı, 10. Nesil CPU'lara sahip benzer bir fiyat noktasında diğer 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlarda gördüğümüzün altına düştüğünde.

Kıyaslama rakamları size hikayenin sadece bir kısmını anlatıyor - peki pratik görevleri nasıl yerine getiriyor? Asus ZenBook Flip S, zorlu video oyunları veya diğer yüksek grafik yoğun programları çalıştırmayacak olsa da, inanılmaz derecede hızlı ve duyarlı bir dizüstü bilgisayar deneyimidir. Birden fazla uygulama çalışırken ve tarayıcı seçiminizde sayısız sekme açıkken bile, bu makine nadiren performans göstermekte zorlanıyormuş gibi hissediyor.

Grafik açısından, Asus ZenBook Flip S, Asus'un önceki nesil çipin performansını iki katına çıkaracağını vaat ettiği bir bileşen olan yeni bir entegre Iris Xe yongasına sahip. Gerçekte, bu, çok fazla GPU yoğun olmayan hemen hemen her oyunu oynayabileceğiniz anlamına gelir, bu nedenle Minecraft gibiler tereyağlı çalışır - sadece The Witcher 3: Wild Hunt gibi en iyi özelliklerde çalışmasını beklemeyin.

Ses bölümünde, Asus’un kendi Altın Kulak Ekibi, vaat edilen surround sese sahip etkileyici bir yüksek kaliteli stereo hoparlör seti üretmek için Harman Kardon ile birlikte çalıştı. Sık sık gördük (veya 'duyulmalı'), hoparlör cephesinde çok sayıda hibrit dizüstü bilgisayar arızalı, ancak Asus ZenBook Flip S, ince form faktörlü bir makineden çıktığı gibi gelmeyen zengin bir sesle gerçekten mükemmel. .

Asus ZenBook Flip S, inceliği göz önüne alındığında, bir USB 3.2 Gen 1 Tip-A, bir HDMI 1.4 bağlantı noktası ve bir çift Thunderbolt 4 bağlantı noktasına sahip çok sayıda bağlantı noktasına sahip değil. Ayrıca, izleme dörtgeninin köşesindeki bir simgeye bastığınızda izleme dörtgeninizi bir NumPad'e dönüştüren ScreenPad 2.0 biçiminde başka bir temiz küçük özellik elde edersiniz. Bu ışıklı ped, özellikle harici bir fare kullanıyorsanız gerçekten kullanışlıdır.

Ancak, Asus ZenBook Flip S başka bir göze çarpan uzlaşmayla birlikte geliyor: bataryası. 67Wh pil genellikle diğer modellerin çoğunda iyi bir değişim yaratırdı, ancak bu 4K OLED ekran ona gerçek bir tekme sağlıyor ve ekranı en iyi ayarlarda çalışırken tam şarjla sekiz buçuk saatin biraz altında kaldık. Elbette, ekran ayarlarını değiştirebilirsiniz, ancak bu, taşınabilir 4K için daha fazla ödeme yapma noktasını ortadan kaldırır. Bu, bu fiyat noktasında diğer modellerin altında, ancak 4K'da çalışmasını göz önünde bulundurmanın çok da gerisinde olmadığına dikkat edilmelidir.

ASUS ZENBOOK FLIP S 13 İNCELEME: FİYAT VE HUSUSLAR

Asus ZenBook Flip S 2020 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Asus ZenBook Flip S, 2'si 1 arada pazarın en üst noktasında yer alıyor. Tabii ki, bu kadar iyi bir ekrana ve adına çok beklenen bir Tiger Lake işlemcisine sahip olmak, bir tanesine sahip olmak için premium paralar ödediğiniz anlamına gelir.

Yaklaşık 1.500 sterlin veya daha fazlasına bakacaksınız, bu da onu çok benzer Spectre x360'a yaklaştırıyor. Genellikle HP modelinden biraz daha ucuza gelir, Spectre'nin pil ömrüne pek sahip değildir ve CPU'su tuhaf bir şekilde sınırlarına itildiğinde iyi performans göstermez, ancak 2 Normal bilgisayar görevleri için büyüleyici bir ekrana sahip 1 arada dizüstü bilgisayar olan Asus ZenBook Flip S, ekstra harcamaya değer.

Asus ZenBook Flip S, birkaç önemli alanda - esas olarak potansiyeline ulaşmayan ve ideal pil ömründen daha az olan CPU'da - kendi yutturmacasını tam olarak karşılamasa da, bu günahlar fantastik yapı tarafından bir şekilde affedilebilir. kalite ve ağız sulandıran 4K OLED ekran. Netflix yayınından fotoğraf düzenlemeye kadar, bilgi işlem görevlerinizi bu kadar iyi gösterecek birkaç dizüstü bilgisayar var.