Close

Asus ZenWatch 2 büyük ve küçük bileklere uyar

Saat çok kişisel bir cihazdır. Doğal olarak, bileğiniz için ne çok büyük ne de çok küçük bir tane isteyeceksiniz. Apple Watch iki boyutta gelir, ancak Android Wear cihazları yalnızca tek bir al veya bırak boyutunda mevcuttur. Asus ZenWatch 2'ye kadar yani.

Asus, 22 mm kayışla 49 mm uzunluğunda veya 18 mm kayışla 45 mm uzunluğunda bir kasada satışa sunulacağını duyurdu. 22 mm, saat kayışları için standart boyuttur, bu nedenle daha büyük olanı tercih ederseniz, daha fazla seçenek bulabilirsiniz.

Apple Watch ise 42 mm ve 38 mm boyutlarında geliyor.

ZenWatch 2 gümüş, tunç ve pembe altın renklerinde gelir ve renk uyumlu paslanmaz çelik bir kayış seçebilirsiniz. Çelik senin işin değil mi? Aynı zamanda kauçuk ve deri kayışlara sahiptir. Toplamda 18 farklı malzeme ve renk kombinasyonu vardır. Kendinizi kızarmış hissediyorsanız, Swarovski kristalleriyle 'zevkli bir şekilde vurgulanan' deri kayışı da tercih edebilirsiniz. Onu görmedik, ama eğer hayal ettiğimiz gibiyse, birinin her yerine kristaller kustuğu gibi görünecek.


AMOLED ekran Gorilla Glass 3 ile korunurken, yeni bir manyetik şarj konektörü daha hızlı şarj etmeyi vaat ediyor, bu nedenle tamamen dayanıklı olması gerekiyor. Bazı yeni ve şık yazılımları da sallıyor. Watch Face Land, kendi saat yüzünüzü tasarlamanıza izin verirken, Asus'un Remote Camera uygulaması güncellendi: bağlı Android akıllı telefonun vizörü artık saatinizde - böylece bileğinize bakabilir ve neyi yakaladığınızı görebilirsiniz - ve yapabilirsiniz ön ve arka kameralar arasında geçiş yapın ve yakınlaştırıp uzaklaştırın.

Asus, Eylül ayında IFA'da fiyatlandırmayı ve kullanılabilirliği - tam özellik listesi ile birlikte - açıklayacağını söyledi. İki boyutta gelen ilk Android Wear akıllı saat olmayabilir - Moto 360'ın devamı iki boyutta görüldü ve önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bizi izlemeye devam edin.