Close
 • Ana
 • /
 • Tımar
 • /
 • Evde tüy alma: Ağda, IPL, epilasyon ve daha fazlası için bir kılavuz

Evde tüy alma: Ağda, IPL, epilasyon ve daha fazlası için bir kılavuz

Dünya, Coronavirüs salgınının ortasında durma noktasına geldiğinden, çoğumuz düzenli güzellik salonu gezilerimizi ve tedavilerimizi özlüyoruz. Ve doğal yaşamayı benimseyen biri değilseniz, o zaman bazı evde tedavileri denemeyi düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Tüy giderme, hiç bitmeyen bir angarya gibi hissedilebilen bir şeydir ve çoğu zaman aynı salon hassaslığını asla tam olarak elde edemeyeceğinizi hissedebilir, ancak doğru araçlara ve ürünlere sahipseniz, o zaman bir şeyler başarabilirsiniz. salon kalitesine çok yakın.

Size, ipeksi bir pürüzsüzlükte hissetmenizi sağlayacak, farklı yöntemlerden en iyi ürün ve tekniklere kadar her şeyi kapsayan, evde epilasyon için nihai kılavuzu getiriyoruz. Evde epilasyon söz konusu olduğunda cilt tipiniz, tüy almak istediğiniz bölgenin hassasiyeti ve alınması gereken tüy kalınlığı / miktarı gibi şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ayrıca bütçe ve sabır seviyeleriniz gibi şeyleri de göz önünde bulundurmanız gerekir, çünkü bazı tüy alma prosedürleri aceleye getirilmemelidir ve bazıları, istediğiniz sonuçları almadan önce biraz pratik gerektirebilir. Herkesin güzellik terapisti oynamak için saatleri olmadığını biliyoruz, bu nedenle bir dizi hızlı düzeltmenin yanı sıra daha karmaşık tüy alma rutinlerini ve beklenen sonuçların dürüst bir açıklamasını ele aldık, böylece hangisi için en iyisini seçebilirsiniz? sen.


Evde hangi epilasyon yöntemlerini kullanabilirim?

Evde bir salonda bulacağınız herhangi bir yöntemi hemen hemen deneyebilirsiniz, ancak elbette farklılıkları olacaktır. Kullanmadan önce herhangi bir üründeki malzemeleri okumayı ve güvenlik yönergelerini kontrol etmeyi unutmayın. Farklı cilt tipleri ve bölgeleri için farklı yöntemler daha iyi sonuç verebilir, bu nedenle seçiminizi yapmadan önce tüm seçenekleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.


(Resim kredisi: Getty)

1. Ağda

İçin en iyisi:Her yerde (yeterince cesursan)

Ağda, tüy almanın en yaygın yöntemlerinden biridir ve biraz marmite benzer; ya onu seviyorsunuz ya da ondan nefret ediyorsunuz. Evde denemekle salonda yaptırmak arasında kesinlikle farklılıklar olsa da, talimatlara doğru bir şekilde uyulursa, uzun vadede kendinize çok para kazandırabilirsiniz.


Ağda artıları ve eksileri

Vücudunuzun hemen hemen her yerinde ağda yapabilirsiniz ve bu yöntem genellikle bacaklar, bikini bölgesi ve koltuk altı bölgelerinde kullanılır. Cildinizi süper pürüzsüz bırakmasıyla bilinir ve ana faydalarından biri, genellikle diğer yöntemlerin çoğundan daha uzun sürmesidir. Harika değil mi? Uzun süren hızlı bir tüy alma yöntemi olabilir, ancak kesinlikle bazı fedakarlıklar yapılmadan olmaz. Ağda yapmanın işe yaraması için saçınızın en az 1,5-2 cm uzamasına izin vermelisiniz, bu nedenle bu konuda rahat değilseniz, tıraş olmak gibi daha sık bir yöntemi deneyebilirsiniz. Eğer titizseniz, ağda yapmak sizin için uygun olmayabilir çünkü bu, epilasyonun daha acı verici yöntemlerinden biri olabilir. Ne kadar çok yaparsanız, bunun sizi rahatlattığını bilmekten memnuniyet duyacaksınız.

Ağda yaparken hatırlanması gerekenler:

 • Ağda yapmadan önce cildin ürünlerden veya nemlendiricilerden arınmış olduğundan emin olun.
 • Şeridi çekerken öğretilen cildi çekin
 • Şeridi daima saçın uzadığı yönde çekin
 • Cildin hassas olacağından aynı alanı iki kez ağda yapmayın
 • Avucunuzla baskı uygulamak, bir şeridi çıkardıktan sonra ağrıyı hafifletebilir
 • Ağda sonrası 24 saat boyunca ürünlerden kaçının

Ne tür ağda satın almalıyım?


Piyasada çok sayıda evde ağda kitleri bulunmaktadır. İlk kez yapıyorsanız, daha küçük alanlar için hazır şeritleri denemek, başlamak için iyi bir yerdir, ancak daha geniş bir alanla uğraşmak istiyorsanız, o zaman bir saksı balmumu ve şerit alırsanız, daha fazla para kazanabilirsiniz. o.

Vücut ve Bacaklar İçin Hassas Ciltler için Bugünün En İyi Veet Ağda Şeritleri Kullanıma Hazır Hassas ... Amazon 12,99 $ Hassas İçin Veet Ağda Şeritlerini Görüntüle ... Amazon 18,18 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Rio Total Body Waxing Tüy Alma Kiti fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

(Resim kredisi: Getty)

2. Tıraş

İçin en iyisi:bacaklar, koltuk altı

Tıraş, evde tüy almanın en kolay yöntemlerinden biridir ve tüyleri gidermeniz gerektiğinde hızlı bir düzeltme sağlar. Aynı zamanda en ucuz yöntemdir ve ihtiyaç duyulan ürünleri elde etmek kolaydır.

Tıraş olmanın artıları ve eksileri

Tıraş, özenle yapılırsa anında seksi ve pürüzsüz hissetmenizi sağlayacak hızlı düzeltme yöntemi olarak popülerdir. Tıraş olmak yeterince kolay görünse de, bir yanlış hareket ve en ufak bir çentik sahneden kan banyosu gibi görünebilir, ancak doğru jiletleri seçtiğiniz ve her zaman keskin bir bıçak kullandığınızdan emin olduğunuz sürece, bu oldukça kolaydır. kaçınmak.

Tıraş makineleri satın almak ucuzdur ve tek kullanımlık olanlar en çevre dostu olmayabilir, ancak değiştirilebilir bıçaklara sahip bir metal tıraş makinesine her zaman yatırım yapabilirsiniz, bu da uzun vadede size tasarruf sağlayabilir. Ağda veya epilasyondan biraz korkuyorsanız, evde tüy almayı denerken tıraş olmak iyi bir ilk adımdır. Tek dezavantajı, tıraşın uzun sürmemesidir, bu nedenle yeniden büyümeyi sevmiyorsanız birkaç günde bir bunu sürdürmeniz gerekecektir.

Tıraş olurken hatırlanması gerekenler

 • Gözenekleri açmak ve cildi yumuşatmak için her zaman sıcak bir banyoda veya duşta tıraş olun.
 • Cilt tipinize göre tıraş köpüğü / jeli seçtiğinizden emin olun.
 • Kör bıçaklar kesilmelere neden olabileceğinden bıçakları düzenli olarak değiştirin
 • Bacaklar kuruduktan sonra nemlendirin - tahrişe neden olabileceğinden kokulardan kaçının

Hangi jiletleri satın almalıyım?

Farklı tipte traş makineleri mevcuttur, ancak genellikle birden fazla bıçağa sahip olanlar daha yakın bir tıraş elde etmede daha etkilidir. Ayrıca, siz tıraş olurken cildinizi nemlendirecek ve köpürecek nemlendirici veya duşla etkinleştirilmiş bıçaklara sahip tıraş bıçakları da alabilirsiniz. Çevreye karşı daha iyi davranmak istiyorsanız, değiştirilebilir bıçaklara sahip metal bir tıraş makinesine yatırım yapmak en iyi seçenektir ve bu da paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir - hatta bunları abonelikte edinebilirsiniz, böylece asla eksik kalmazsınız.

Bugünün en iyi Gillette Venus Comfortglide Spa Breeze Kadın Tıraş Bıçağı fırsatları Gillette Venus Comfortglide ... Amazon $ 19,61 İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • Kadınlar için en iyi jilet

(Resim kredisi: Nair)

3. Tüy dökücü krem

İçin en iyisi:Bacaklar

Birçok kişi tüy dökücü kremler konusunda şüphelidir ancak bu, daha acı verici yöntemlerin hiçbirini beğenmeyenler için harika bir çözümdür.

Kremlerin artıları ve eksileri

Ağrısız bir tüy alma yöntemi olarak kremler tercih edilmekle birlikte, en hızlı yöntem değildir, bu nedenle bunun için biraz zaman ayırmanız gerekecektir. Kremler, sürmesi kolay olduğu için bacaklar için idealdir ve üzerine sürüp sihirli bir şekilde çalışması için bırakabilir, sonra yıkayabilirsiniz. Bikini bölgesi veya yüz gibi hassas bölgelerden kaçınmak en iyisidir, çünkü bu kremlerin içinde bazı sert kimyasallar olabilir. Epilasyon kremini çok uzun süre bırakmak tahrişe neden olabileceğinden, zamanlama çok önemlidir.

Tüy dökücü krem ​​uygularken unutulmaması gerekenler

 • Tepki vermediğinizden emin olmak için her zaman bir yama testi yapın
 • Tahrişi önlemek için çok uzun süre açık bırakmadığınızdan emin olun
 • Cilde eşit bir katman uygulayın

Hangi tüy dökücü krem ​​almalıyım?

Tüm kremler değişebilir, ancak satın almadan önce malzemeleri ve kullanım talimatlarını kontrol ettiğinizden emin olun. Doğal olarak nemlendirici içeriklere sahip olanları tercih etmek, cildinize daha nazik davranacak ve 2'si 1 arada nemlendirici görevi görecektir. Bir pompalı şişedeki kremler veya jeller, her alanda zor hatta uygulama kolaylığı sağlar.

Günümüzün en iyi Nair Tough Tüy Dökücü Krem 200ml fiyatları Nair 200ml Sert Saç Kaba ... Amazon 13,75 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

(Resim kredisi: Braun)

4. Epilasyon

İçin en iyisi:Bacaklar, kollar, bikini çizgisi, koltuk altı

Epilasyon, insanların genellikle pahalı ve ağrılı olduğunu düşündükleri, daha az bilinen bir epilasyon yöntemidir, ancak aslında tüyleri evde almanın ve harika sonuçlar görmenin gerçekten kolay bir yoludur.

Epilasyonun artıları ve eksileri

Epilatörler, tüyleri kökünden kopararak çalışır, bu da ipeksi bir yumuşaklık için en kısa tüylere bile ulaşabileceği anlamına gelir. Bu yöntem biraz acı vericidir ve bu anlamda ağdaya benzer, ancak çoğu kişi uzun süreli sonuçlarına yemin eder. Bir epilatörü ne kadar çok kullanırsanız, bu hissiyata o kadar çok alışırsınız ve bunu tıraş kadar sık ​​yapmak zorunda kalmazsınız.

Epilasyon yaparken hatırlanması gerekenler

 • Ağrıyı azaltmak için, öğretilen cildi epilasyon yaptığınız yönün tersine çekin
 • Birkaç gün önce tıraş olmak isteyebilirsiniz, böylece tüyler daha kısa olur ve daha kolay toplanır
 • Kızarıklığı veya tahrişi yatıştırmak için nemlendirici uygulayın.

Hangi epilatörü satın almalıyım?

Epilatörlerin fiyatı 30 ila 300 sterlin arasında herhangi bir yere mal olabilir, bu nedenle, kullanacağınızdan ve paranızın karşılığını alacağınızdan emin olmak için iyi bir modele yatırım yapmadan önce bu yöntemi denemelisiniz. Vücudun farklı bölgeleri için farklı boyutlarda gelirler ve bazıları duşta ve dışarıda kullanılabilir.

Bugünün en iyi Braun Silk-Epil 5-511 Başlangıç ​​Kiti fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • En iyi epilatörler

(Resim kredisi: Philips)

5. Evde lazer epilasyon / IPL

İçin en iyisi:Vücudunuzun herhangi bir yerinde

Lazer epilasyon, tüylerinizin bir daha uzamasını istemiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi yöntemdir. Lazerin çıkarılması yeniden büyümeyi azaltabilir ve çok daha uzun süren bir yöntemdir ve evet, evde de yapılabilir!

IPL'nin artıları ve eksileri

Diğer tüm tüy alma yöntemlerinin sürdürülmesinden nefret ediyorsanız, lazer tedavisi tam size göre. Saç kökünü zıplatarak yeniden büyümeyi engeller ancak istediğiniz sonucu alabilmeniz için birkaç seans gerekebilir. Ayrıca belirli saç ve cilt tiplerinde daha iyi etki gösterir (pigmentasyona neden olabileceğinden koyu ten tonları için önerilmez). Bu nedenle, kendi ev kitinize yatırım yapmadan önce bunu denemeye değer olabilir.

Lazer tedavisi kullanırken hatırlanması gerekenler

 • Zaplamadan önce tüyler alınmalıdır, ancak tedavinin işe yaraması için kökün bulunması gerektiğinden yalnızca tıraş yoluyla alınmalıdır.
 • Cilt sıcak / tahriş hissedebilir, ancak bu buzla yatıştırılabilir.
 • Her zaman bir yama testi yapın
 • Lazer tedavisinden hemen sonra güneşten uzak durun ve daima SPF kullanın

Hangi evde IPL satın almalıyım?

Evde IPL makineleri yaklaşık 80 £ 'dan başlar ve 400-500 £' a kadar çıkabilir, bu nedenle satın aldığınız her şey bir yatırımdır. Elde taşınan bir cihaz oldukları için epilatörlere benzerler ve birçoğu bir taşıma çantasıyla birlikte gelir. Lazeri nerede kullanmak istediğinize bağlı olarak, satın aldığınız stil ve boyuta bağlı olacaktır.

Philips Lumea Prestige'i tavsiye ediyoruz, aşağıdaki en iyi fiyatlara göz atın:

Günümüzün en iyi Philips Lumea Prestige fırsatları 20 Amazon müşteri yorumu PHILIPS LUMEA Yeni BRI953 / 00 ... Amazon $ 610,99 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz