Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Audeze Penrose X Kablosuz Düzlemsel Manyetik Kulaklık incelemesi: Audiophile hassasiyetlerine sahip bir oyun kulaklığı

Audeze Penrose X Kablosuz Düzlemsel Manyetik Kulaklık incelemesi: Audiophile hassasiyetlerine sahip bir oyun kulaklığı

gözden geçirmeVarsayılanBaşlıkAudeze Penrose X Kablosuz... Walmart 279 $ GörünümAudeze Penrose X Wireless... Amazon amazonPrimeFlag 299 Dolar Audeze Penrose X... Crutchfield 299 Dolar Görüntüle hawkFooterDescription poweredByLabelAudeze Penrose X incelemesi

Audeze Penrose X Wireless oyun kulaklığı, ciddi bir ses geçmişine sahiptir ve birçok şeyi doğru yapsa da, diğerlerinde mükemmel olmaktan uzaktır. Rekabetin bu kadar çetin olduğu oyun dünyasında, bu çizgiyi aşmak çok zor bir yer.


Oyun kulaklıkları, kusursuz ses kalitesiyle tam olarak bilinmez; çoğu, daha hoş bir işitsel deneyim sunacak eşit bir frekans tepkisi yerine geniş bir ses sahnesine, konfora ve gür basa öncelik verir. Bu anlaşılabilir; bu üç şey, oyunculara odyofillerin onaylayacağı bir sesten daha iyi hizmet edecek.

Bununla birlikte, genel olarak mükemmel bir iş çıkaran ve ses kalitesinden ödün vermeden oyuncular için yararlı olan bu unsurları geliştiren birkaç tane de var. SteelSeries'in Arctis oyun kulaklıkları bu ikinci kategoriye aittir. Razer Opus ve Logitech G Pro gibi belki de daha mütevazı bir ölçüde.

Audeze, konfor da dahil olmak üzere her şeyden önce ses kalitesine öncelik vererek bunu tam tersi yapmış gibi görünüyor. Audeze Penrose X Kablosuz oyun kulaklığı, bu yazarın test ettiği diğer tüm oyun kulaklıklarından daha iyi ses veriyor. Aynı şey, işlenmemiş haliyle karşılaştığımız her şeyden daha geniş olan mikrofonu ve ses sahnesi için de söylenebilir.

Ne yazık ki, bas kısıtlı, bu da bas kafalarını hayal kırıklığına uğratabilir. Ve konfor söz konusu olduğunda, kutudan çıkar çıkmaz kerpeten sıkılığı ve üst dolgunun olmaması, giymeyi zorlaştırabilir.


Audeze Penrose X incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Audeze Penrose X Kablosuz Kulaklık İncelemesi: tasarım ve kurulum

Audeze Penrose X Wireless, özellikle tasarımı söz konusu olduğunda çok beğeniliyor. Görünür şekilde yüksek kaliteli plastikten yapılmış bu oyun kulaklığı, dayanıklı bir his verir ve dokunması hoş bir yüzeye sahiptir. Bunun Audeze olduğu ve bölgeyle birlikte geldiği düşünülürse, burada sürpriz olmamalı.


Kağıt üzerinde, aynı zamanda rahat bir klavye oluşturan tüm unsurları işaretliyor gibi görünüyor - yumuşak hafızalı köpük kulak yastıkları, iyi miktarda dönme ve kulak kapaklarında biraz eğim ve ayarlanabilir bir kafa bandı. Ne yazık ki, onları ilk kez başımıza koyduğumuzda bu tercüme edilmedi.

Kutudan çıkar çıkmaz Audeze Penrose X Wireless başınızı sıkıştıracak ve beyninizi sıkacaktır. Bu kulaklığı gerçekten kırmak için birkaç aşınma gerekiyor ve Dekoni Audio külçeleri gibi bazı ekstra üst dolgulara yatırım yapmak yardımcı olabilir.


300 dolarlık fiyat etiketi olmasaydı, bu o kadar da büyük bir şey olmazdı - birçok şeyin kırılması gerekiyor -. Bir çift oyun kulaklığı için bu kadar para ödüyorsak, konforun en önemli öncelik olmasını bekleriz.

Kontrollere gelince, düğmeler, kadranlar ve bağlantı noktalarının tümü sol kaptadır, bu da kullanıcıların kulaklıklardaki ayarları yapmasını bir dereceye kadar daha az kafa karıştırıcı hale getirir. Bunlara - veya en azından çoğuna - kolayca erişilebilir ve kadranlar hoş dokunsal geri bildirimler sunar.

Aynı zamanda, yerleşimleri tam olarak sezgisel değildir ve alışması biraz zaman alabilir. Örneğin, mikrofon sesini kapatma düğmesi, güç düğmesinin birkaç inç yukarısında, sol dış kapta yer alır. Bu tam olarak bunun için en geleneksel yer değil. Mikrofon ses düzeyi de ses düzeyinin yanındadır ve ilk başta hangisinin hangisi olduğunu bakmadan anlamak biraz kafa karıştırıcıdır.

Sezgisel olmayan başka bir şey de Bluetooth eşleştirmesidir. Adil olmak gerekirse, bir kez anladıktan ve alıştıktan sonra, yapmak yeterince kolaydır. Sesli komutlar ayrıca hangi modda olduğunuzu bilmenize yardımcı olur. Ancak, diğer kulaklıklar bu işlemi kolaylaştırırken, bu sizi iki aşamalı bir işlem yapmaya zorlar: önce Bluetooth moduna geçmek için çok işlevli düğme arasında geçiş yapmanız, ardından güç düğmesine iki kez basmanız gerekir. Bluetooth eşleştirme moduna geçirmek için.


Audeze Penrose X incelemesi

Kafa bandı büyük miktarda dolgu yapmaz

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Audeze Penrose X Kablosuz Kulaklık İncelemesi: özellikler ve yazılım

Audeze Penrose X Wireless ile ilgili sevdiğimiz şey, çok işlevli düğmenin üç farklı bağlantı arasında geçiş yapmanızı sağlamasıdır: Bluetooth, Yardımcı (3,5 mm) ve kayıpsız 2,4 GHz düşük gecikmeli kablosuz. Olumsuz tarafı, kablosuz menzili kesinlikle kısa - altı metre ötede sinyal kesilmeye başladı. Yine de, daha fazla çok yönlülük sağlayan üç bağlantı seçeneğine sahip olmanın avantajı var.

Çok yönlülükten bahsetmişken, oyun kulaklığı aynı zamanda çoklu platform uyumluluğu ile birlikte geliyor. Xbox için özel olarak tasarlanmıştır, bu da onu Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için ideal kılar. Ancak Windows 10 için de çalışır, bu da PC oyuncularının Xbox oyuncularının yanı sıra işitsel harikasının keyfini çıkarabileceği anlamına gelir. USB kablosuz alıcının aslında bir anahtarı vardır, böylece hangisini kullandığınıza bağlı olarak iki platform arasında geçiş yapabilirsiniz.

PlayStation 4, PlayStation 5 ve Mac kullanıcıları ise Audeze Penrose'u (adında X olmadan) alabilirler. Sadece bu platformlar için özel olarak tasarlanmış aynı oyun kulaklığıdır.

Yazılım, oyun kulaklığını özelleştirmenizi sağlar. Audeze HQ uygulaması, EQ ayarlarında ince ayar yapmanıza, ses-sohbet karışımını ayarlamanıza, yan tonu değiştirmenize ve pil ömrü, mikrofon sesi ve bağlantı gibi şeyleri kontrol etmenize olanak tanır. Ayrıca indirebilir ve beş adede kadar ses ön ayarı oluşturabilirsiniz.

Markanın daha pahalı oyun kulaklığı olan Audeze Moebius ile karşılaştırıldığında, Audeze Penrose X Wireless için özelleştirmeler biraz sınırlı. Örneğin, 3D veya surround ses sonrası işleme yoktur. Bununla birlikte, eldeki EQ özelleştirmeleri çoğu insan için fazlasıyla yeterli olmalıdır.

Buradaki bir diğer sınırlama, bu ayarlamaları yapabilmek için kulaklığın aslında USB-C - USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlı olması gerektiğidir. Ayrıca, EQ'da ayarlamalar yaptığınız anda sesin düştüğünü de bilin. Panik yapmayın; bu, aşırı yük bozulmasını önlemek için kasıtlıdır. Özelleştirmelerinize devam edin, ardından işiniz bittiğinde sesi istediğiniz gibi açın.

Audeze Penrose X incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Audeze Penrose X Kablosuz Kulaklık İncelemesi: performans ve pil ömrü

Audeze, odyofiller tarafından saygı duyulan bir ses markasıdır. 4.000 dolara kadar maliyeti olan kulaklıkları var ve insanlar aslında o kadarını harcamaya istekli çünkü ses o kadar iyi. En ucuz audiophile kulaklık, LCD-1, 399 dolara gidiyor ve audiophiles arasında yüksek puan alıyor.

Audeze Penrose X Wireless ile, Audeze'nin bilinen 300 dolarlık bir kulaklıkla aynı kusursuz kaliteyi elde edersiniz. Bu, markanın en ucuz kulaklığı olabilir, ancak burada ses kalitesinden ödün verilmez.

Audeze Penrose X üzerindeki ses frekansı, pano genelinde bile oldukça iyidir ve bu, herhangi bir frekans dışarı çıkmadan veya diğerlerini bunaltmadan her şeyin çok net görünmesini sağlar. Bu nedenle ses kalitesi ne sıcak ne de süper parlaktır. Daha nötrdür, size net ve ayrıntılı bir ses verir.

Basa gelince, çok kontrollü, yani çok mevcut olmasına rağmen yüzünüzde de yok. Biraz gürültü duyacaksınız, ancak çok şey bekliyorsanız, EQ'yu beğeninize göre ayarlamak veya bas ağırlıklı bir kulaklık kullanmak isteyebilirsiniz.

Aynı zamanda çoğu oyun kulaklığından çok daha geniş bir frekans tepkisine sahiptir ve 10Hz'den 50.000Hz'e çıktığı için teknik olarak yüksek çözünürlüklü olarak kabul edilebilir. Çoğu kulaklık ve mikrofonlu kulaklık, uygulamadan bağımsız olarak yalnızca 20 Hz ila 20.000 Hz aralığındadır.

Audeze Penrose X Wireless, çok fazla boşluk payına sahip görünüyor. Düzlemsel manyetik sürücüleri nedeniyle, son derece düşük bozulma ve sinyal-gürültü oranına sahiptirler. Bu, net ve doğru bir ses üretimi elde ettiğiniz anlamına gelir.

Bu oyun kulaklığı, söz konusu ses sahnesi olduğunda gerçekten parlıyor. Herhangi bir ekstra işlem olmadan, ses seviyesi, test ettiğimiz herhangi bir oyun kulaklığından daha geniştir. Testlerimiz sırasında etkileyici bir ses sahnesine sahip SteelSeries Arctis 9 ile karşılaştırdık. Penrose X Wireless'tan Arctis 9'a geçerken, eskisinin ses sahnesinin ne kadar geniş olduğu nedeniyle oda aslında biraz küçülmüş gibi görünüyordu.

Ses görüntüleme de mükemmel. Bununla, oyunlarımızdaki tüm unsurların nerede olduğunu tespit edebildik. Doom: Eternal, Metro Exodus ve Firewatch gibi oyunların çok daha sürükleyici olmasına yardımcı oldu.

Audeze Penrose X Wireless inanılmaz bir ses kalitesine sahip olsa da pil ömrü açısından pek iyi değil. 15 saatlik iyi bir dinleme süresi var, bu iyi, ancak birçok kablosuz oyun kulaklığı 20 ila 25 saate kadar sunuyor. Ancak bu gerçekten bir anlaşma kırıcı değil. Sadece daha sık şarj etmeniz gerekiyor, bu arada dolması yaklaşık üç saat sürüyor.

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Audeze Penrose X Kablosuz Düzlemsel Manyetik Kulaklık incelemesi: fiyat ve karar

Audeze Penrose X Kablosuz oyun kulaklığı hakkında sevilecek çok şey var. Bu ses kalitesi, ses seviyesi ve boşluk payı, bir oyun kulaklığında gördüğümüz gibi değil ve onlardan adil payımızı test ettik. Şüphesiz, onunla çok fazla oyun oynamayı planlıyor olsanız da, müzik dinleyerek ve video akışı yaparak karıştırmayı da planlıyorsanız, onunla harika bir ses elde edersiniz.

Tek başına sunduğu ses kalitesi ve daldırma düzeyi, bu yüksek fiyat etiketini haklı çıkarmak için yeterlidir. Sonuçta, audiophile ses asla ucuza gelmez. Birden fazla bağlantı seçeneği ve çoklu cihaz uyumluluğu ile son derece çok yönlü olması ve kesinlikle büyük bir değeri olması gerçeğinde etkendir. Piyasadaki en pahalı oyun kulaklıklarından biri olmasına rağmen.

Ne yazık ki, Audeze Penrose X Wireless'ın yanlış yaptığı birkaç şey de var. Bu günlerde oyun kulaklıklarının daha yüksek düzeyde konfor sağlaması bekleniyor ve birçok unsur mevcut olsa da beklentileri tam olarak karşılamadı.

Basshead'ler ayrıca baslarını zevklerine göre biraz fazla kısıtlanmış bulabilir. Biraz gürleyebilseniz de, kesinlikle çoğu oyuncunun can attığı o gürleyen basa sahip değil. Son olarak, hem pil ömrü hem de kablosuz menzili daha iyi olabilirdi.

Dışarıdaki hiçbir oyun çevre biriminin mükemmel olamayacağını ve yapılması gereken tavizler olduğunu anlıyoruz. Ancak, Audeze Penrose X Wireless'ın fiyat noktasında, bunları başınıza yerleştirmek, bir savaş pilotunun kaskı değil, bir masözün nazik elleri gibi hissetmelidir.

En çok önemsediğiniz şey, en seçici müzik tutkunlarını bile etkileyecek muhteşem, kusursuz sesin yanı sıra inanılmaz derecede geniş bir ses sahnesine sahip olmaksa, o zaman 300 dolarlık fiyat etiketini ödemekten çok mutlu olacaksınız. Sadece yatmaları için onlara biraz zaman vermeye hazır olun.

gözden geçirmeToggleTitle ▼