Close

B&O BeoPlay H6 incelemesi

Bang & Olufsen H6 fırsatları oyna Resim 1/3

B&O H6


B&O BeoPlay H6 incelemesi
Resim 2/3

B&O H6

B&O BeoPlay H6 incelemesi
Resim 3/3

B&O H6

B&O BeoPlay H6 incelemesi

B&O H6 heaphones, markanın ünlü ses teknolojisi mirasının yanı sıra şık bir görünüme sahiptir, ancak tuzlu fiyat etiketine değer mi?

B&O BeoPlay H6, Bang & Olufsen'in ilk kez kulaklık ürettiği bir şey değil, aslında onları 1970'lerin sonlarından beri UFO'dan bir pervane gibi görünmeyen U70 ile yapıyor.

Neyse ki, Bang & Olufsen o zamanlar olduğu gibi ileri görüşlü kaldı, bunun yerine daha minimalist bir tasarım değerine odaklandı. Kulaklıklar artık ses dinlemek için bir cihaz olduğu kadar kendiniz hakkında da bir ifade.

Dr Dre Beats Studios'un artık tercih edilen birinci sınıf yolcu kulaklıkları olmadığını gösteren Philips Fidelio L1'in piyasaya sürülmesiyle B&O, performans kadar stil de sunan bir pazara girdi.


B&O BeoPlay H6: İnşa ve tasarım

Kutuları kutudan çıkardığınızda fark ettiğiniz ilk şeylerden biri ne kadar hafif olduklarıdır. 230g'de H6, daha yakından incelendiğinde neredeyse çok az aşınma ve yıpranma alabileceğini hissediyor, ancak kullanılan malzemelerin göreve fazlasıyla uygun olduğunu fark ediyorsunuz.

Birinci sınıf deri kafa bandına sahip işlenmiş alüminyum çerçeve kullanan H6 iki renkte gelir: Siyah veya 'Doğal'. Doğal görüş ikiye bölünebilirken, Siyah versiyonun etrafındaki en iyi görünen kulaklıklardan biri olduğunu inkar etmek imkansız.

Tasarım, teneke kutulardaki dairesel metal aksanlar ve hatta sıralı uzaktan kumanda gibi basit dokunuşlar sayesinde kusursuzdur, bu da ne kaba ne de sıkıcı olma arasındaki çizgiyi mükemmel şekilde geçmesini sağlar.

Tek homurdanmamız, kutuların kenarlarında plastik kullanılması, bu kulaklıkların birinci sınıf fiyat aralığına girdiği düşünüldüğünde, bu kadar dikkat çekici bir şeyi gözden kaçırmak garip görünüyor.

B&O BeoPlay H6: Performans

Bunlar için 300 £ 'dan fazla para harcayacağınızı düşünürsek (evet, nefes alın), H6'nın hareket halindeyken alabileceğiniz en iyi seslerden bazılarını sunduğunu varsaymak makul görünecektir.

Ses kalitesinin, yanında 'b' ile bulabileceğiniz her şeyin çok ötesinde olduğunu bildirmekten mutlu olsak da, kalite belki de Sennheiser HD 700'ün beğenilerinden alacağınız seviyeye kadar çıkmıyor.

Bununla birlikte, görünüşlerine rağmen, bunlar, Vaughan Williams'tan Metrik'e kadar her şeyi mutlu bir şekilde çiğneyen, çok güçlü kulaklıklar olan H6'leri bir kez bile zorlayıcı bulmadık.

B&O BeoPlay H6: Ses kalitesi

Bu da bizi kulağa nasıl geldiklerine götürür. Cevap 'dengeli' kelimesiyle özetlenebilir.

Bununla, neredeyse tüm aralıkların mükemmel performans gösterdiğini, ancak hiçbir zaman birinin diğerine göre öncelikli olmadığını kastediyoruz. Bazıları için bu sorunlu olabilir çünkü herkesin farklı zevkleri vardır, bu nedenle en son dubstep EP'lerini idare edebilecek bir şey arıyorsanız, muhtemelen Beats Studio'yu tavsiye ederiz.

Müzik konusunda geniş bir zevke sahip olanlar için, daha önce bahsettiğimiz muhteşem Philips L1'lerden daha iyi bir şey bulmakta zorlanacaksınız. Bas net, güçlü ve aynı zamanda yeterince derin ki, başınızı patlatmaktan çekiniyorsunuz.

Yüksek notalar da son derece iyi tanımlanmıştır. Onun cesaretini kanıtlamak için bulduğumuz en iyi örnek Florence + The Machine'in yeni parçası olan 'Over The Love' idi. Hem Floransa'nın sesinin tizliği hem de baştan sona dolanan derin davullarla uğraşmak, birinin diğerini geçeceğini hiç hissetmediniz.


B&O BeoPlay H6: Karar

B&O BeoPlay H6, gördüğümüz en iyi görünen kulaklık çiftlerinden biridir ve neyse ki, göründükleri kadar iyi ses çıkarırlar.

Muazzam bir fiyat etiketine değip değmeyecekleri size kalmış, çünkü bazı tasarımlar performans kadar önemlidir ve bu insanlar için bu kolay bir satış olacaktır.

Bu kadar harcama yapmaktan biraz daha yorgun olanlar için, Philips L1'lerin görünümlerinde daha 'retro' olsa da, kulağa aynı derecede iyi geldiklerini memnuniyetle bildirebiliriz.

B&O BeoPlay H6 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

B&O BeoPlay H6 fiyatı: £ 329